Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zachęcać ludzi na treningi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zachęcać ludzi na treningi?
Siema all.

Macie jakieś ciekawe pomysły jak zachęcać ludzi na treningi full contact?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

Siema all.

Macie jakieś ciekawe pomysły jak zachęcać ludzi na treningi full contact?


Na jakis dysk ich wyslac moze co?? Wtedy to bedzie full contact :) :)
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Buahaha... ostatnio kumple proponują mi, żebym jeździł z nimi na dysk jakby miał być jakiś dym, ale mnie tego typu imprezki nie kręcą. Wole wino na ławce :)
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A tak na poważnie Karate_koks... masz jakieś pomysły, jak zachęcać ludzi na treningi?
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Poczytaj klasyczne dzieła psychologii: Skinnera, Froma, Panowa, Fruda, Maslova a odpowiedź przyjdzie sama. Polecam "Koncepcje psychologiczne człowieka" Józefa Kozieleckiego. Jest tam troche o motywacji... Możesz iść także na łatwizne i poszukać w psychologii sportu. W każdej większej bibliotece coś się znajdzie.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

A tak na poważnie Karate_koks... masz jakieś pomysły, jak zachęcać ludzi na treningi?


Nie wiem, w dzisiejszych czasach to ciezka sprawa ludzi wolge do sportu zachecic.

A co do dyskow, to ja jestem spokojny z natury, choc przyznam, ze tam by byly dobre sparingi, chociaz w sumie nie wiem, bo jak widze moich kumpli w akcji czasmi, to goscie po jednym strzale dobrym juz padaja, same zdechalaki na tych dyskotekach, najdluzsze walki to byly chaba do 3 trafien :lol: :lol: A koledzy troszke na boks pochodzili (jak cos sie dzieje, to ide, ale zawsze patrze, jeszcze nie musialem im pomagac :) )
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Mnie np nikt do karate nie namawiał...Sama poszłam :P

Ale wiem, ze ludiz trudno jest zachęcić, czasem to niemożliwe jest. Jeżeli ktos sam nie dojdzie do tego, że karatejets piękną sztuka walki i filozofią życiową to nikt do tego nie zmusi. A co by było jakby taka zmuszona osoba zapisała się na karate i nie przestrzegała etykiety...albo wykorzystywała swoje umiejętności , aby szpanowac i się chwalić przed kumplami...Bez sensue. Nic na siłe.

A do tego, ze mało ludzi ćwiczy to nie tylko z powodu braku determinacji, ale także braku środków finansowych...To jednak osztuje, a nie wszystkich na to stać.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

A koledzy troszke na boks pochodzili


Boks dobra rzecz :) (karate też)
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
No tak, nie wszystkich stać na karate, ale każdego stać na jednego lub dwa browary dziennie...
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

No tak, nie wszystkich stać na karate, ale każdego stać na jednego lub dwa browary dziennie...


To akurat nie tyczy się moich znajomych, bo znam osoby, ktore napradwę chciałby trenowac, ale brak pieniędzy ich ogranicza...:( I wcale nie piją browarów. Prosze nie wrzucaj wszystkich do jednego wora!
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

Siema all.

Macie jakieś ciekawe pomysły jak zachęcać ludzi na treningi full contact?


A mógłbyś przybliżyć nieco bardziej kogo chcesz zachęcać do full contaktu? Bo odniosłem wrażenie, że na trening ma przyjść lamer co nigdy wcześniej się z nikim nie tłukł ani nic nie trenował a ma posłużyć za żywą makiwarę. W takim przypadku to nie dziwię się niechęci potencjalnych sparing-partnerów.

pzdr
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
No to źle mnie zrozumiałeś. Chcę poprostu zachęcić ludzi na treningi karate, ale za nic się tego nie da zrobić. Z 20 osobowej grupy zostało nas kurwa zaledwie 4. Jak zauważyłem to większość woli przesiadywać w barach, dyskotekach i innych miejscach gdzie leje się alkohol. Jak próbuję kogoś namówić, żęby chociaż spróbował swoich sił na jednym treningu to zaraz słyszę "nie kurwa, bo wy mnie tam połamiecie". Przecież nikt nie każe nikomu płacić za pierwszy trening i nikt nikomu nie każe odrazu sparować. Wystarczy, że będzie przyglądał się nam co robimy, próbował wykonywać te techniki tak samo i trening zaliczony. "Nikt" nawet nie chce spróbować. Wolicie, żeby tacy tylko pili, wpierdalali słodycze i nimi srali? Jakby każdy taki był to sport by nie istniał, a takich z dnia na dzień jest coraz więcej.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A czy tym, ze się tak denerwujesz to coś zmienisz? NIE :!:

To ich sprawa, skoro oni nie chcą to nikt ich nie zmusi..

Naewet nie wiedza co tracą...ale cóż , takie życie :P
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A może trzeba kogoś oklepać, żeby taki ktoś przyszedł na trening. Kiedyś jak byłem u kumpla, to był tam taki koleś... Z kumplem walczyłem na rękawice i ten koleś chciał ze mną spróbować. Był odemnie wyższy o głowe z szyją i jeszcze troszke i jakieś 30kg cięższy. Dostał kilka prostych i sierpów... jeden wsadziłęm tak, że po jego minie wywnioskowałem jakby poczuł siekiere w głowie. Co mnie bardzo zdziwiło, na drugi dzień widziałem go na terningu, ale nie pochodził długo, bo zaledwie 3-4 treningi.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
PS. Może to dobra wizytówka sekcji....
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

No to źle mnie zrozumiałeś. Chcę poprostu zachęcić ludzi na treningi karate, ale za nic się tego nie da zrobić. Z 20 osobowej grupy zostało nas kurwa zaledwie 4. Jak zauważyłem to większość woli przesiadywać w barach, dyskotekach i innych miejscach gdzie leje się alkohol. Jak próbuję kogoś namówić, żęby chociaż spróbował swoich sił na jednym treningu to zaraz słyszę "nie kurwa, bo wy mnie tam połamiecie". Przecież nikt nie każe nikomu płacić za pierwszy trening i nikt nikomu nie każe odrazu sparować. Wystarczy, że będzie przyglądał się nam co robimy, próbował wykonywać te techniki tak samo i trening zaliczony. "Nikt" nawet nie chce spróbować. Wolicie, żeby tacy tylko pili, wpierdalali słodycze i nimi srali? Jakby każdy taki był to sport by nie istniał, a takich z dnia na dzień jest coraz więcej.


No cóż jak to zostało powiedziane, człowiek jest obdarzony wolną wolą, wiec musi robić to co szef mu zleci. U mnie z 300 ćwiczących została jedna osoba i świat przez to nie stał się uboższy (jedynie portfel instruktora :) )
Z tego co zauważyłem, to ludzie którzy przychodzą teraz na treningi od razu chcą odnosić sukcesy a instruktora traktują jak korepetytora - jak zapłacę za lekcję to sprawa załatwiona. Poza tym nigdy nie mają czasu a jak już mają to wolą spedzać w bardziej relaksujący sposób. Wreszcie - jeżeli treningi dostosowuje się do możliwości zarówno psychicznych jak i fizycznych dzisiejszej młodzieży to należy iść na duży kompromis, ajak ktoś tego nie zrobi to sala świeci pustkami, co może i w konsekwencji jest lepsze.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Czytalem co pisaliscie i wychodzi na to ze najlepszym sposobem jest zlac goscia :D .
To dobra zlejcie go, przyjdzie na 3-4 treningow, potem przestanie chodzic, wtedy znowu go zlac i znowu przyjdzie itd. :D hehe
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Deriusuzu, tak z ciekawość, po co chcesz zachęcać ludzi do trenowania?
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Przedewszystkim dlatego, że jest nas mało... sam zresztą wiesz ilu zostało.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Mysle , ze inwestowac w dzieci i tak ich poprowadzic zeby zostaly do poznej starosci .
18 latkow uzaleznionych od piwka i knajpy ani nie zachecisz ani nie zmusisz.I niech tam plesnieja co Ci na tym zalezy ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024