Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody, słabości i porażki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzychman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zawody, słabości i porażki...
Tak sobie tu często kadzimy, wychwalamy swój styl, technikę, sprawaność, nierzadko z dumą wyjawiamy swój stopień... a może dla odmiany poprzyznajemy się teraz do swoich najsromotniejszych porażek? Ile razy zdarzyło nam się oblać egzamin? Ile razy haniebnie przegrać walkę? Jak często doznajemy na treningu uczucia irytującej niższości wobec lepszych, takich, których jakkolwiek mocno byśmy tego pragnęli, nie możemy pokonać? Jakie są wasze słabe strony? Czego boicie się najbardziej? Do jakiego stopnie jesteście odważni, aby to wyjawić?...
  • 0

budo_marx07
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Witam
Kiedyś na pewnym zgrupowaniu dostałem do sparingu gościa - niski, drobny, mało agrsywny, niepozorny. Po kilku chwilach zobaczyłem, że to nie byle leszcz. Oklepał mnie z każdej strony, zębów mało co nie straciłem. Nauczyłem się dzięki niemu baardzo dużo. Pomimo tego, że dostałem byłem bardzo zadowolony ze sparingu (jak się później okazało było to facet który ma kilka stopni mistrzowskich w różnych stylach). Byłem dumny ;) że od takiego kolesia dostałem i że miałem zaszczyt z nim ćwiczyć.
Pozdrawiam
  • 0

budo_shogunak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Ja powiem krótko . Nie radze pić coli przed walką na zawodach. Mialem ciekawą przygodę , ale to juz sie domyslicie sami :)
  • 0

budo_kok.o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...

... Ile razy haniebnie przegrać walkę? Jak często doznajemy na treningu uczucia irytującej niższości wobec lepszych, takich, których jakkolwiek mocno byśmy tego pragnęli, nie możemy pokonać? Jakie są wasze słabe strony? Czego boicie się najbardziej? Do jakiego stopnie jesteście odważni, aby to wyjawić?...


no czasem zdarzaly sie takie walki,ktore moglabym wygrac, ale spartolilam... jesli przegrasz z lepszym to przeciez żadna hańba,trzeba potrenowac jeszcze troche i bedzie lepiej, ale jak przegrasz z leszczem....wrrrr, wstyd jest potem :oops:
ja trenując z lepszymi oczywiście zawsze dostane bęcki, choćbym nie wiem jak sie starała, ale to norma. W takich przypadkach ciesze sie z kazdej udanej akcji(czystej),kiedy uda mi sie "wsadzić" jakas technike i mowie sobie ze bedzie takich coraz wiecej.A ze w ogolnym rozrachunku przeciwnik "wdeptuje" mnie w mate..to co, jest lepszy :) wole z takimi trenowac.
Gorzej jak jest jakas obnizka formy,kiepski dzien i koles ,zwykle slabszy ,nagle zaczyna mi wbijac punkty - no to jest wkurzajace :evil: I od razu mysl : kurka, chyba za male postepy robie, doganiaja mnie :?
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Jeszcze nie miałem jakiejś wielkiej porażki, ale karate trenuje zaledwie 2 lata. Jak coś mi się przytrafi to z pewnością to opublikuję :wink:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Przede mną jeszcze zawody, narazie na żadnych nie byłam (tzn nie startowałam), ale może już niedługo i zobacze jak to jest :P

Co do porażek....Kiedyś się zamyśliłam na treningu, a akurat było Kihon ippon kumite i zamiast myślec to co mam zrobić, to dziewczyna weszła prawie we mnie i zasadziła mi oi - zuki na jodan i pacnela mnie mocno w czółko, bo ja za wolno zrobiłam blok :oops: az mi czarne gwiazdki przed oczami zawirowały...Teraz jestem czujna takie kanały mi się nie zdarzają :P
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Jeszcze sie z nikim tym nie dzielilem ,ale raz na zawodach przegralem z 8kyu a ja mam 6 kyu nie dość że gościu jak leszcz wyglądał to jeszcze nie chlujnie był ubrany zamyśliłem sie i tyle i mawashi na jodan 2 punkty przegrałem. :( :9:9:(:(L::(:(:(::(::(
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
"Ostatecznym celem karate nie jest rywalizacja ani zwycięstwo, lecz perfekja i charakter ćwiczącego" - Gichin Funakoshi
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...

"Ostatecznym celem karate nie jest rywalizacja ani zwycięstwo, lecz perfekja i charakter ćwiczącego" - Gichin Funakoshi

y no tak faktycznie ,ale czlowiek potrzebuje rywalizacji. Karate nie jest sztuką(Formą) agresji. G.Funakoshi. :D
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...

Ja powiem krótko . Nie radze pić coli przed walką na zawodach. Mialem ciekawą przygodę , ale to juz sie domyslicie sami :)

O co tu chodzi jezeli mozna spytac :D ?
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Pewnie wypił troche coli i komus karatege zarzygał :P :roll:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...

Jeszcze sie z nikim tym nie dzielilem ,ale raz na zawodach przegralem z 8kyu a ja mam 6 kyu nie dość że gościu jak leszcz wyglądał to jeszcze nie chlujnie był ubrany zamyśliłem sie i tyle i mawashi na jodan 2 punkty przegrałem. :( :9:9:(:(L::(:(:(::(::(


Zlekceważyłeś go. Leszcz :?: Masz nauczkę :wink:
  • 0

budo_shogunak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Nie, Zdazylem , Bieglem do WC jak gepard:D ale maty i przeciwnika nie ubrudzilem
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Hmm....no to niezła przygoda, ja osobiście nie chcialabym być na Twoim miejscu...Ale cz to na pewno wina tylko tej coli?
  • 0

budo_shogunak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Tak, :D nie ma watpliwosci:) wysilek wiadomo co robi z czlowiekiem + gaz = mieszanka "wybuchowa" :)
  • 0

budo_sempai kotlet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...
Dla mnie porażkami nie było o dziwo przegrane bo w tych radziłem sobie całkiem dobrze tylko przeciwnicy byli mocniejsi. Ale za to jeden mój turniej w którym miałem słabszych przeciwników a mimo to musiałem dużo potu wylać żeby ich pokonać... Zbyt dużo...
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody, słabości i porażki...

Jeszcze sie z nikim tym nie dzielilem ,ale raz na zawodach przegralem z 8kyu a ja mam 6 kyu nie dość że gościu jak leszcz wyglądał to jeszcze nie chlujnie był ubrany zamyśliłem sie i tyle i mawashi na jodan 2 punkty przegrałem. :( :9:9:(:(L::(:(:(::(::(


Zlekceważyłeś go. Leszcz :?: Masz nauczkę :wink:



Chodziło mi o to że wygladał jak leszcz brudna buzia kimonko źle założone i pas też źle zawiązany. :( (
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024