Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praga Pld

Napisano Ponad rok temu

Kata shotokan
Szukam dobrych i darmowych filmików z formami shotokan.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
ja mama fajne na dysku, ale nie pamietam ską..jak coś to napisz to Ci podeślę...pozdro ;)
  • 0

budo_karateka_pń
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
wejdź na moją stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i tam poszukaj filmików. Są wszystkie formy. Od Heian shodan do Unsu.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Ale na tej stronce nic nie ma! :?

Karateka_Pń prosze napisz gdzie to, bo nie widze :( .

Albo przekierowało mnie na jakąś inną tajemniczą 8) hehe ;) .
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
26 Katas Karate Shotokan - Hirokazu Kanazawa - S.K.I.

Dobry filmik*, wszystko jest, na E-mule za darmo :)

*- 700MB
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Skoro mówimy o kata shotokan to mam pytanie do karateków ze stylu shotokan. Kto w historii Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Karate /WUKO-WKF, IAKF-ITKF/ zdobył najwięcej medali w kata indywidualnym i drużynowym mężczyzn i zasługuje Waszym zdaniem na miano najlepszego zawodnika kata ?
Jakieś propozycje ?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Na mnie największe wrażenie zrobił Tsuguo Sakumoto, ale on tak jakby mniej ma wspólnego z shotokan.
  • 0

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Tak, Sakumoto Tsuguo jest świetny.
ostatni coraz częsciej zawodnicy wykonujący kata okinwskich stylów( uechi, ryu ei ryu, shorin i gojiu) zajmują czołowe miejsca na podium zawodów WKF.

pozdrawiam
nmichus
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
To ja zadam pytanie:

Otóż czy można się nauczyć kata ze schematu przedstawionego na papierze? Tzn..jeżeli widział to kata kilkanaście razy, ale sam go nigdy nie wykonywał, a sa takie schematy kata (pełno w necie) i z tych ta osoba się chce nauczyć? Czy to jest dobre? I czy będzie je dobrze wykonywała? Bo tak chce zrobić mój kolega i nie wiem czy dobrze robi :? .

Pozdrawiam :-) .
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan

To ja zadam pytanie: Otóż czy można się nauczyć kata [..]

oczywiscie, ze nie
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Jeżeli nawet miałby do tego interpretacje i wykład o tym kata na 5 stron a4 to i tak nie nauczy sie tak jak by go nauczył trener/sensei czy kto tam jeszcze.
  • 0

budo_codiak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Uczenie się kata z filmików czy z książek to bzdura zwłaszcza jeżeli jest to kata którego się niezna, a fakt że sie je wcześniej widziało ileś tam razy niema tu nić do rzeczy jeżeli niema nikogo kto mógłby przedstawić Ci to kata w sposób rzetelny. Oczywiście są na rynku kasety instruktarzowe, ale to jest raczej przynajmniej w moim mniemaniu, materiał podlądowy. Oczywiście można coś z tego podchwycić i nawet jest to wskazane w razie jakichś wątpiliwości, ale nie są one przeznaczone do nauki form w taki spośob jak Ty byś chciał. Co do filmików z neta to mam kilka i szczerze mówiąc jestem załamany jakością techniczną tych kata prezentowanych z resztą przez ludzi z czarnymi pasami bo tyle moge stwierdzić oglądając je. Pozatym jeżeli Twój sensei uznał, że jeszcze ni popra by uczyć się takiego czy innego kata to powinieneś Go posłuchać bo możesz sobie tylko wyżądzić krzywde... tu zacytuje Piotra Grzesiaka " ... kuchenne karate." :nie:
  • 0

budo_codiak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Widziałem filmiki z tej strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są wziente z innej zagranicznej strony bo tam są w orginale, i to o tych filmikach pisałem.
A tak jeszcze wracając do tych schemacików z neta to są one niedokłądne i raczej żeby ich niebrać na powarznie.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Codiak => Ale to nie chodziło o mnie tylko o jednego gością ;) .

A to przyznam rację, ze są kiepske filmiki w sieci. A ta strona mi nie działa :cry: .

Pozdrawiam!
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Wszelkie schematy i filmiki należy wyłącznie wykorzystywać w celach poglądowych!!! Nauka kata przy wykorzystaniu takich źródeł ma tyle wspólnego z karate co kino "Luna" z podróżą na księżyc.
Kata należy poznawać wyłącznie poprzez praktykę pod okiem senseia, sempaja lub conajmniej osoby, która znacząco wyprzedza nas na drodze karate...
  • 0

budo_karateka_pń
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Hehe, wszystko da sie zrobić jak sie chce. Ja sie nauczyłem z książki ale to inna sprawa. :) Niektóre schematy przedstawione w necie są bardzo chaotycznie przedstawione. Bardzo gorąco polecam pozycje "Best Karate" M.Nakayamy - świetne rysunki doskonale odzwierciedlające embusen kata. Uważam że karateka poważnie myślący o tym sporcie powinien zaopatrzyć sie w te książki. :wink:
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Sport to może ty synku ćwiczysz :) :) :) bo nie wiem czy zauważyłeś, że Nakayama to tak jakby Tradycyjne. A Z KSIĄŻKI TO CO NAJWYŻEJ MOŻESZ POZNAĆ RUCHY WIĘC NIE MÓW, ŻE SIĘ Z TAKOWEJ TEGO NAUCZYŁEŚ, bo to jest walenie w piernika :) :) :)
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
ps te filmiki z twojej strony to nie są godne polecenia, mam je z orginalnej strony od dawna i traktuje jako "ciekawostke" :)
  • 0

budo_karateka_pń
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata shotokan
Może ty sie nie potrafisz z książki nauczyć, nie wnikam w to. Uczyć sie trzeba w domu a trening to tylko doszlifowanie ruchów których sie nauczyło. A senseia Nakayame zostaw w spokoju :evil: Co do filmików to mało mnie obchodzi z jakiego źródła one pochodzą, zamieściłem je na stronie w celu lepszego zobrazowania kata.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024