Skocz do zawartości


Zdjęcie

GOSHIN-Do


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

GOSHIN-Do
Spojrzcie na to:

Program +30 to autorski program Przewodniczącego Podkomisji - Zbigniewa Ruty, który powstał z inspiracji Dyrektora Technicznego Podkomisji sensei Janusza Knapczyka /6 Dan/.

Program +30 odnosi się do aktywizacji rekreacyjno-sportowej na polu sztuk walki grupy wiekowej 30-stolatków i osób starszych, które nigdy nie zetknęły się ze sztukami walki oraz osób, które ćwiczyły lecz z różnych powodów zmuszone były przerwać swoje treningi.

Program realizowany będzie pod hasłem "ŻYJ BEZPIECZNIE". Hasło to interpretujemy w dwóch uzupełniających się wymiarach:

1/ Żyj bezpiecznie, czyli zdobądź poprzez trening sztuk walki umiejętności samoobrony pozwalające na swobodniejsze poruszanie się w dzisiejszej przestrzeni społecznej. Oferujemy w tym zakresie trening podstawowy technik karate shotokan WSI a następnie szkolenie wg systemu samoobrony karate, autorstwa Shihana Hiroshi Shirai /9 Dan/ pod nazwą GOSHIN-DO. Pierwsze szkolenie dla instruktorów karate /czarnych pasów/, kandydatów na instruktorów /brązowe pasy/ oraz grupy +30 już w przyszłym roku !

2/ Żyj bezpiecznie, czyli żyj zdrowo, ćwicząc systematycznie sztuki walki wydatnie zmniejszasz ryzyko chorób układu krążenia. Przychodząc po pracy na treningi regenerujesz swoje siły witalne, odstresowujesz się i wzmacniasz swoją psychikę. Poprzez trening fizyczny zdobywasz większą sprawność o której dawno już zapomniałeś. Dzięki temu, że ćwiczysz przedłużasz sobie życie, żyjesz bezpieczniej...

Program +30 realizowany będzie w klubach członkowskich Podkomisji Karate Shotokan WSI. Szczegółowe wytyczne i strategie działania w tym zakresie przekazane zostaną instruktorom podczas szkolenia w Wałczu.

Jeżeli masz, rodzinę, mieszkanie, pracę - jeżeli jesteś już ustabilizowanym życiowo człowiekiem a czujesz, że czegoś ci brakuje - skontaktuj się z naszymi instruktorami !!!

Jeżeli walki wschodu od zawsze cię interesowały a nigdy nie miałeś na to czasu, jeżeli ćwiczyłeś kiedyś i znowu chcesz tworzyć cząstkę ogromnej "kultury karate" nie czekaj - zgłoś się do naszych instruktorów !!!

Program +30 skierowany jest właśnie dla Ciebie !!!


Jak myslicie, czy cos takiego ma sznase powodzenia u nas w kraju??
Z tego co sie orientuje, to Maestro Shirai wyroznil 6 stopni uczniowskich i jeden stopien mistrzowski w goshin do.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

Spojrzcie na to:

...


Jak myslicie, czy cos takiego ma sznase powodzenia u nas w kraju??
Z tego co sie orientuje, to Maestro Shirai wyroznil 6 stopni uczniowskich i jeden stopien mistrzowski w goshin do.

mysle, ze to zbedne jest. ciekawe co sie shiraiowi stalo, ze wpadl na taki pomysl. zawsze go cenilem, ze robi tradycyjne, dobre karate a tu sobie wymyslil.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

mysle, ze to zbedne jest.


Czy ja wiem. Wedlug mnie nie jest to taki zly pomysl, zobaczymy tylko co to bedzie ciekawego.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

zobaczymy tylko co to bedzie ciekawego.

nie bedzie to nic wiecej niz to co mozna z karate wyniesc. w ten sposob moim zdaniem rucha karate znowu sie rozbija. kolejne stopnie, kolejne zwiazki. po co to. shirai powinien reprezentowac karate swoim nazwiskiem a nie nowa dyscyplina. juz mi trudno bylo mu wybaczyc to wsi ale niech ma. wlasnie jego nazwisko powinno byc wystarczajacym magnesem a nie co innego. tak mi sie wydaje.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

juz mi trudno bylo mu wybaczyc to wsi ale niech ma.


A wedlug mnie to byl bardzo dobry pomysl, w WSI cwiczy sie dobre konkretne karate.



A tak na marginesie, to powstal juz polski oddzial WSI POLISH SHOTOKAN INSTITUTE :) :) :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

WSI cwiczy sie dobre konkretne karate.
A tak na marginesie, to powstal juz polski oddzial WSI POLISH SHOTOKAN INSTITUTE :) :) :)


ja nie neguje karate, tylko te "instytuty" mnie troche martwia. kanazawa ma swoj, ohshima - swoj, okazaki - swoj itd. tak na prawde wszyscy kraza wokol shotokanu a kazdy chce sie wyrozniac. co bedzie jak shirai przestania dzialac. bedzia taki drugi autorytet? watpie.
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

ja nie neguje karate, tylko te "instytuty" mnie troche martwia.


pieniadze... :(
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

pieniadze... :(


obys sie mylil...
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

...Maestro Shirai wyroznil 6 stopni uczniowskich i jeden stopien mistrzowski w goshin do.


Tylko poco, czy nie moga normalnie zdawac egzaminow??
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

mysle, ze to zbedne jest. ciekawe co sie shiraiowi stalo, ze wpadl na taki pomysl. zawsze go cenilem, ze robi tradycyjne, dobre karate a tu sobie wymyslil.


Zanim zacznie się krytykować, może należałoby się zastanowić do kogo ten system jest adresowany, bo zdaje się że nie dla super-fighterów-karacistów. Kano swego czasu też opracował system samoobrony oparty na judo i jakoś nikt nie biadolił, że staremu mistrzowi się coś w główce pomieszało.

pzdr
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
Wlasnie, przeciez to ma byc tylko system samoobrnoy oparty na Karate, a co niektorzy, to nie wiem co sobie wyobrazaja.


Tylko po co, czy nie moga normalnie zdawac egzaminow??


A jak to jest nienormalnie?? Oni beda zdawac normalnie otrzymujac te stopnie w GSHIN-DO, a nie w Karate.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

do kogo ten system jest adresowany, bo zdaje się że nie dla super-fighterów-karacistów. Kano swego czasu też opracował system samoobrony oparty na judo i jakoś nikt nie biadolił, że staremu mistrzowi się coś w główce pomieszało.
pzdr

kano zmieniel metodyke, wiec byl inowatorem. poza tym biadolilo wielu. pytanie: do kogo jest adresowane karate? otoz dla wszystkich. i wreszcie karate jest sztuka samoobrony wiec samoobrona na bazie samoobrony? z ciekawoscia bede sledzil co z tego wyjdzie. poza tym padlo pytanie karate_koksa co o tym myslimy, wiec odpowiedzialem bez zlosliwosci.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
ale nie zmienia to faktu, podkreslam, ze za karate shiraia cenie
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
No cóż, trochę dzielimy w tej chwili skórę na niedźwiedziu, bo jak na razie nikt tego tworu nie widział i nie ćwiczył.

Jak słusznie zauważyłeś risk, Kano był innowatorem przekształcając ju-jitsu w judo, po to by móc rywalizować w miarę bezpiecznie i sportowo. System, który stworzył (shinken-shobu-no-kata) nie zawiera w sobie nazwy judo i jest odjściem od "do" w stronę "jitsu". Jak mniemam to co stworzył Shirai ma mało "do" w sobie a więcej "jitsu". I może z karate takim jakie jest ćwiczone obecnie nie mieć wiele wspólnego.
A tak na marginesie - jeżeli ktoś nie jest specjalnie zainteresowany karatekuńciowaniem, obca jest mu cała "mistyka" i inne cuda, a chce sie nauczyć czegoś co da mu chociaż cień szansy na wyjście cało z opresji to może sobie wybrać któryś z kombatów, krawmagów albo wreszcie GOSHIN-DO, a autorytet mistrza jest tu dodatkową zaletą.

pzdr
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
witam,

myślę ,że należałoby spytać karateka 1 co o tym sądzi

pozdro
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
Lepiej nie, bo nikt nie wytrzyma ciężaru jego retoryki
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

Lepiej nie, bo nikt nie wytrzyma ciężaru jego retoryki


poprosimy Rzozia żeby przetłumaczył...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
Program +30 jest próbą przyciągnięcia do karate /sztuk walki/ grupy wiekowej, dla której w Polsce nie ma konkretnej oferty. Na zgrupowaniach karate za granicą największą część uczestników stanowią właśnie osoby z tej grupy wiekowej dzieci zaś jest dużo mniej... W Polsce jest odwrotnie, poza tym narzekamy, że na treningi wciąż przychodzą tylko dzieci, że trudno przyciągnąć jest nowych członków, itp.itd.
Nie wiem, czy program się uda, ale uważam że warto spróbować. Co do emocji jakie wywołuje nazwa Goshin-do mogę tylko powiedzieć, że jest kryje się pod nią uproszczona wersja karate tradycyjnego shotokan /WSI/. Uproszczona, czyli przystosowana do możliwości ludzi po trzydziestce, żyjących w Europie w XXI stuleciu, chcących jeszcze coś zrobić ze sobą i swoim życiem. Nie jest to oferta dla samurajów ale dla przeciętnego człowieka, który nie rozpoczyna treningu karate /sztuk walki/ głównie z jednego powodu...
Powodem tym, według badań socjologicznych jest strach, obawa przed wysiłkiem lub przed ośmieszeniem z powodu małej sprawności... Osoby z tej grupy wiekowej często pamiętają boom jaki w karate przeszedł przez Polskę w latach 80-tych, pamietają także metody treningowe jakie wtedy wtedy panowały...
Nie oszukujmy się. Spadek zainteresowania treningami sztuk walki /karate/ jest wynikiem obrazu/wizerunku/ tych sztuk jaki zbudowaliśmy w naszym kraju w ostatnich 30 latach. Przecież to co robimy jest wyłącznie dla twardzieli nieprawdaż ? Niestety aby pojawiło się większe zainteresowanie karate musimy zmienić jego obraz /w skrajnym przypadku nawet je uprościć/ i na tym generalnie polega Program +30. Można go podziwiać, można się z niego śmiać - jest jednak próbą konkretnego działania a nie biadolenia...
Pozdrawiam
Oss !
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do

Program +30 jest próbą przyciągnięcia do karate ...


Ze stwierdzeniem, że dla tej grupy wiekowej nie ma oferty w karate to się nie zgodzę, ale wątpliwość mam w innej kwestii. Jaką rangę będzie miał czarny pas nadany w uproszczonej wersji karate tradycyjnego u człowieka, który rozpoczął jej ćwiczenie bo bał się wysiłku?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: GOSHIN-Do
No cóż, będzie to zapewne (jedynie i aż) czarny pas w Goshin-do i jedynie w ramach systemu i ludzi go uprawiających możliwy do zweryfikowania, praktycznego a nie formalnego. Oczywiście zawsze będzie można powiedzieć, że ten czy tamten byli za ciency by zdobyć cokolwiek w karate dlatego poszli łatwiejszą drogą, ale na takiej zasadzie można powiedzieć o adepcie shotokan, że jest lamerem bo nie ma dana w kyoku, o czarnym pasie z kyoka, że prawdziwi twardziele to uechi-ryu, judocy to na niczym się nie znają, bo ćwiczą przecież zubożoną (o techniki jedynie skuteczne i śmiertelne) wersją ju-jitsu itd., itp.
Poza tym - jak jest oferta dla ludzi po trzydziestce w karate? Jeżeli chcemy być bardzo ortodoksyjni i ćwiczyć tak jak to drzewiej bywało to nie tylko żaden 30-latek ale co gorzej większość młodzieży nie da sobie rady i na treningu pojawi się dwa razy - pierwszy i ostatni. Oczywiście są jeszcze treningi dla old-boyów... ale o tym to w ogóle szkoda gadać.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024