Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobiety i Aikido :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
588 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

"Mistress" nie przejmuj sie tym co pisze Aiki bo szkoda nerwów, nie przegadasz go on i tak wie lepiej. Z góry zakłada, co kto myśli..

a gdzie j cos takiego napisalem?

Dlatego machnełam ręką i przestałąm sie w tym topiku wypowiadać i wcale nie jestem obrażona jak tu co niektózy myslą.

nie ,.. no skad :)))

Ps. AIkido + kobiety= RÓWNOUPRAWNIENIE :)

no to pobiegaj 20 km dziennie+ ok 40 godzin treniengu tygodniowo. ile wytrzymsz? miesiac? wez sie zastanow :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

No niestety Aiki żeby wyszkolic dobrego uke potrzeba cierpliwości, czyżby kobieta jako Twój uke to za wielkie wyzwanie? Szczerze to chcialabym Cie zobaczyc z tymi nowymi rekrutkami :P

wole kamienie tluc na drodze niz uczyc kobiety.. cierpliwosci trzeba? heheh.. zalozmy ,ze mi jej brakuje.. widzialas w pl kobiete-uke, bo ja nie .
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

no to pobiegaj 20 km dziennie+ ok 40 godzin treniengu tygodniowo. ile wytrzymsz? miesiac? wez sie zastanow :)


Trzeba sobie znaleźć jąkąś sekcję bliżej, a pozatym jak można zawsze skorzystać ze środków komunikacji miejskiej :rofl:

Nałogowi palacze + 20 km. = pomyłka :)
No chyba, że się wyskoczy z krzaczorów na kilometr przed metą ;)
  • 0

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

No niestety Aiki żeby wyszkolic dobrego uke potrzeba cierpliwości, czyżby kobieta jako Twój uke to za wielkie wyzwanie? Szczerze to chcialabym Cie zobaczyc z tymi nowymi rekrutkami :P

wole kamienie tluc na drodze niz uczyc kobiety.. cierpliwosci trzeba? heheh.. zalozmy ,ze mi jej brakuje.. widzialas w pl kobiete-uke, bo ja nie .

A tak widziałam i to nie raz.. Mój Sensei z Gdańska bardzo często jako uke właśnie na środek bierze dziewczyny i nie takie z przecietnymi stopniami tylko juz z 2-1 kyu Także widzisz jest to mozliwe :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
dziecko... :), obejrzyj troche swiata potem dyskutuj.
"nie takie z przecietnymi stopniami" znaczy co? 3-4 kyu? co to jest sekcja dla poczatkujacych?
nic dziwnego, ze nie rozumiesz pytan. Mialem na mysli uke na miedzynarodowym stazu.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

nic dziwnego, ze nie rozumiesz pytan. Mialem na mysli uke na miedzynarodowym stazu.

Ech, o to akurat nie trudno, lecz moim zdaniem niczego nie wnosi do tematu.
Staż w Szczecinie, maj 2005: za zdjęciach Anita Kołodziejak 2 dan i shihan Savegnago.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
milo zobaczyc znow Savegnago, pamientam Anite jak przyszla pierwszy raz na aiki miala 13 lat i palemke na glowie.. so..no comments :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Zal "baby" bo juz tyle lat robi cos, co jest "pomylka"... :cry:

:) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
napisalem "no comments" - nie bede sie wypowiadal na tremat kogos kogo znam ok 20 lat, mimo, ze bywal wobec mnie nie fair.. pewnych rzeczy sie nie robi
wiec irimi nie zachowuj sie jak tandentny dziennikarzyna i nie ciag mnie za jezyk..
btw.. mam kilka zdjeci ze stazy z Ganpietro.. m.in takie ,gdzie pokazuej dzierwczyniew hakamie forme z bokkenem..a ona nie potrafi trzymac bokkenu. jakbym wkleil to by bylo tendencyjne.. wiec nie wkleje.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Nie wklejaj. Nie kazda sekcja bokken cwiczy. Moze mistrz tej dziewczyny stwierdzil ze to tylko baba i i tak sie nie nauczy nawet trzymac bokkena...


irimi - tandetny dziennikarzyna (?) 8O 8O 8O , ktory sadzi ze drugiego dana kobiecego ktos nadac musial. Moze chlop jakis, ktory widocznie nie wiedzial, ze b+b=p

PS1. Tylko dla formalnosci: poprzedni moj post to nie tyle tandetne dziennikarstwo, ale raczej prosty (nie dla wszystkich) kabaret.

PS2. Prosze, nie tytuluj mnie "dzieckiem" w nastepnym poscie. Matka bowiem jest tylko jedna...

PS3.

napisalem "no comments" - nie bede sie wypowiadal na tremat kogos kogo znam ok 20 lat, mimo, ze bywal wobec mnie nie fair.. pewnych rzeczy sie nie robi

Brzmi jak: nie powiem, ze Jan(ina) Kowalski/a byla wobec mnie nie fair, bo bedzie to znaczylo, ze byla nie fair, a ja jestem fair i chce ukryc, ze ona byla nie fair. Jakis rodzaj dziennikarstwa? :roll: :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
1) Przeciętna kobieta nigdy nie dorówna w budo przeciętnemu męzczyźnie, kobiety po prostu "nie są stworzone" do budo z racji uwarunkowanych swoją płcią odmienności psychofizycznych.

Aiki ma rację.

Ale:

2) Aikido nie zostało stworzone po to aby komuś "dorównywać" czy porównywać się z innymi. Budo w ogólności jest świetną metodą na zachowanie zdrowia, sprawności do późnego wieku, a także ciekawe spędzenie wolnego czasu i poznanie sympatycznych ludzi. Zatem nie ma znaczenia czy ktoś jest czy nie jest "stworzony" do budo, czy czyjeś uwarunkowania psychofizyczne są większe czy mniejsze, każdy może bowiem uzyskać takie same korzyści z treningu. Zarówno Aiki jak i Fantazja_85. Fakt posiadania mniejszych możliwości psychofizycznych (czy to wynikający z płci czy np. właściwości genetycznych) ma znaczenie w układzie ja-mój przeciwnik, ale nie ma znaczenia (nie powinien :?: ) w układzie ja i moje aikido, ja i moje kung-fu, ja i moje koleżanki z sekcji. Tymczasem mam wrażenie, iż niektórzy z aikidoków uparcie starają się segregować innych aikidoków na "lepszych" i "gorszych".
Owszem, są lepsi i gorsi. Są mężczyźni (z natury lepiej przystosowani do budo) i kobiety.

Tylko jakie to ma znaczenie?
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Nie cierpię ćwiczyć z dziewczynami. Jeszcze niczego się nie nauczyłem ćwicząc z nimi. Smutne ale prawdziwe :?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
No to do tematu:
Wczoraj był first trening dla początkujących. Przyszło kilka panienek.
Rozłożyło mnie na łopatki, kiedy doszlismy do wysokiej kołyski, po słownie jednej, lalunia stwierdziła że nigdy sie nie nauczy. W dodatku robiła wszystko zeby ją poprawiać /tzn zaznaczyć swą obecność/. Kokietki rwa jego mać. Wzorcowe zachowanie, nie osamotnione.
Brak sprawności i koordynacji, brak umiejetności radzenia sobie z trudnościami i stresem maskują śmiechem i wygłupami, przyzwyczajone do otrzymywania poklasku. A tu kiszka.
Z takim samym poziomem intelektualnym miałem do czynienia godzinę wcześniej. Tylko to była grupa dzieciaków 6-8 lat... One jak sobie za bardzo nie radzą, to zaczynają płakać i szukac rodziców.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

Z takim samym poziomem intelektualnym miałem do czynienia godzinę wcześniej. Tylko to była grupa dzieciaków 6-8 lat... One jak sobie za bardzo nie radzą, to zaczynają płakać i szukac rodziców.


Nobody perfekt :)
Ale ryczące 8 latki to przegięcie :D Co wy tam im robicie :)
Jest to dowód że aikido nie jest dla dzieci.
Budo nie jest dla kobiet.
Kobiety nie są dla budo.

Ale to co cwiczy się obecnie jako aikido to rekreacja ruchowa - taki areobic przyprawiony aromatem SW. I to jest dla kobiet tak samo dobre jak dla 60-latka.

Randall chyba żonaty nie jesteś co? Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tych istot pięknych a kapryśnych :D

pozdrawiam
AvBert
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Randall => A mozesz napisac ile one miały lat :roll: ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

Ale to co cwiczy się obecnie jako aikido to rekreacja ruchowa - taki areobic przyprawiony aromatem SW. I to jest dla kobiet tak samo dobre jak dla 60-latka.

Mamy czasy które produkują ludzi małego ducha. Tacy ludzie nie potrzebują wielkich rzeczy, chcą mieć fun, nażreć się, wyspać, pochędożyć. Wiesz, chleb i igrzyska. Nie potrzebują się rozwijać, po co?

Randall chyba żonaty nie jesteś co? Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tych istot pięknych a kapryśnych :D

O uchowaj Boże 8) Mnie się tam nie spieszy, jeszcze sobie pożyję :)
Co innego kobieca natura, co innego ordynarna głupota i sieczka we łbie. Głupota to jedna z niewielu rzeczy, których mój organizm znieść nie potrafi. Alergię jakąś mam.

A dzieci u nas nie płaczą, za dobrzy jesteśmy w te klocki, wiesz, lata doświadczeń, własciwe podejście, odpowiedni ludzie. :D Jeden dzieciak chlipał mamie w rękaw zanim wszedł na matę, ale potem popatrzył, jakoś się przełamał i ćwiczył. Jestem w stanie to wybaczyć sześciolatkowi, który przyszedł w obce miejsce, zapchane obcymi ludźmi, robić obce mu rzeczy.

Randall => A mozesz napisac ile one miały lat ?

Na oko to conajwyżej 10 więcej od tych dzieciaków.
Wiem, kozi wiek, ale doświadczenie mnie poucza, że po 5 latach zostaną tak samo rozgarnięte, tylko lepiej się maskować będą. Czym skorupka za młodu nasiąknie i takie tam.
Poza tym, to takie współczesne - unikać problemu, mówiąc: "tak jest, to naturalne w ich wieku", i najlepiej wysłac do specjalisty. :roll: Braku wychowania nie da sie zamaskować.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Ty to randal powinieneś pracować w jakimś Bravo Girl.
Cie florek tak się jakimiś siksami przejmować :rofl:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
[quote name="budo_irimi"]Nie wklejaj. Nie kazda sekcja bokken cwiczy. Moze mistrz tej dziewczyny stwierdzil ze to tylko baba i i tak sie nie nauczy nawet trzymac bokkena...[/quote]
ale troche wstyda dla sekcji jak osoba w hakamie nie potrafi trzymac bokkena


[quote]irimi - tandetny dziennikarzyna (?) 8O 8O 8O , ktory sadzi ze drugiego dana kobiecego ktos nadac musial. Moze chlop jakis, ktory widocznie nie wiedzial, ze b+b=p [/quote] tak mi sie zaczelo wydawac.. ciagniecie mnie za jezyk w przypadku kogos, kogo znam juz tyle czasu i proba zmuszenia mnie do recenzji..nie, nie pasuje mi to
17 lat na tatani i 2 dan.. faaajnie :)

PS3. [quote]napisalem "no comments" - nie bede sie wypowiadal na tremat kogos kogo znam ok 20 lat, mimo, ze bywal wobec mnie nie fair.. pewnych rzeczy sie nie robi[/quote]Brzmi jak: nie powiem, ze Jan(ina) Kowalski/a byla wobec mnie nie fair, bo bedzie to znaczylo, ze byla nie fair, a ja jestem fair i chce ukryc, ze ona byla nie fair. Jakis rodzaj dziennikarstwa? :roll: :)[/quote]
nie to nie rodzaj dziennikarstwa. to raczej zachowanie twarzy i nie hce byc posadzony o tendencyjnosc.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

1)
Aiki ma rację.

nie o to chodzi. Racja jest wzgledna Ja mam po prostu swoje zdanie.

2) Aikido nie zostało stworzone po to aby komuś "dorównywać" czy porównywać się z innymi.

tak samo jak inne sztuki walki.
Generalnie kobieta zrobi wszystko, by wykazac swoja wyzszosc nad mezczyzna. Obojetnie na jakim polu..
Nie dziele ludzi na lepszych i gorszych albo jak kto woli na ludzi i kobiety :).
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Randall => ja mam tyle samo lat co te "gwiazdy", które przyszły do Ciebie na trening, tylko, ze ja w pórwnaniu do nich nie zarywam trenerów i się zachowuje tak jak trzeba :twisted: . Aha i dodam, ze nie trenuje Aikido tylko coś innego :-) .

Mogę Ci pwoiedzieć, ze w tym wieku napadają mnie tylko niepohamowane ataki śmiechu (czasem bez powodów :roll: ), ale tak to jestem normalna :roll: (chyba ) ;) .

Pozdro!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024