Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grand Wushu Festival?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Grand Wushu Festival?
Uświadomił mnie Andrzej wczoraj, że w od dziś do niedzieli trwa główna impreza wuszowa organizowana przez PZWS. Przed chwilą wlazłem na stronę i info żadnego niet - no, z wyjątkiem komunikatu, że takowy się odbędzie, ale to jest komunikat sprzed pół roku.
Ja bym może i przylazł na jakąś godzinkę czy dwie, jakbym wiedział, że będzie co oglądać. Ma ktoś jakieś informacje, względnie wybiera się ktoś?

Z góry dzięki za informacje,
K.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
Hm, nie wiem jeszcze czy udaloby mi sie wyrwac, ale wszak mowilismy wczoraj rowniez, ze prawdopodobnie beda cholernie drogie bilety (w poprzednich latach tak bylo), a jesli tak to ja juz na bank odpadam. :?
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
Wiec tak bilety po 10 zł ;] wiec nie takie drogie o dziwo jutro sa w san shou walki finałowe i sporo konkurencji taolu jeszce i poza organizacja to spoko całkiem,sam nawet startowałem w san shou i bardzo fajny klimat pomiedzy zawodnikami panuje i ogolnie spoko, same pozytywne odczucia :wink:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
No. To dowlokłem się na galę. Walki przegapiłem, jak dotarłem właśnie się skończyły :(
Nie skomentuję zatem nic z samych zawodów, bo ich nie widziałem ;) . Na plus zaliczam te 10 pln za bilety :)
Gala... cóż, chciałoby się napisać "fajny show", ale nie umiem kłamać :)
Nudą wiało ;) Nie wiem, kto układał program, ale dynamika pokazu pozostawiała wiele do życzenia - był po prostu za długi i zbyt monotonny.
Odnośnie jakości wykonania poszczególnych zawodników, to powiem dyplomatycznie, że było różnie. No, z jednym wyjatkiem - z zapartym tchem czekałem na kogoś, kto prezentowałby jakąkolwiek nie połamaną siłę w prezentacjach Taiji. Ale nie doczekałem się :)

K.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
Czyli lepiej było wydać te 10 zł na piwo.
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
poziom zawodów był zróżnicowany - od wykonań b. słabych do b. dobrych, niekóre walki były bardzo ciekawe - a jaki by nie był, to rozwój wushu w Polsce zależy od tego jak będziemy nad nim pracować - jak dobrzy będą zawodnicy i jak silna będzie chęć podnoszenia wasnych umiejętności. myślę że uznanie wyższości browarów nad największą imprezą tego rodzaju w Polsce jest conajmniej niesmaczne - i świadczy zarówno o poziomie osób które wypowiadają się w ten sposób, jak i mówi wiele o powodach kiepskiej kondycji chińskich sztuk walki w naszym kraju. mniej krytykanctwa - więcej własnego pozytywnego wkładu w rozwój wushu - myślę że tego Wam, drodzy niektórzy forumowicze, niestety często brakuje.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

myślę że uznanie wyższości browarów nad największą imprezą tego rodzaju w Polsce jest conajmniej niesmaczne - i świadczy zarówno o poziomie osób które wypowiadają się w ten sposób, jak i mówi wiele o powodach kiepskiej kondycji chińskich sztuk walki w naszym kraju


Chyba zapomniałeś smile'a dodać. A o powodach można dłuuuugo, ale na pewno browar KrzysiaT nie jest tego przyczyną.
P.S. Pierwszy post przeczytałeś?
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
pierwszy post - znaczy krzysiowy że chce iść na GWSF? tak, czytałem. co do informacji na stronie PZWS to jest tam od dość dawna duże zdjęcie pt. 2nd grand wushu festiwal i link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] więc nie wiem czemu krzyś sie burzy że nic nie ma. co do innych form rozgłaszania radosnej wieści o zawodach to około 500 plakatów było rozklejonych w centrum w ciągu ostatniego tygodnia więc jakaś reklama była.
a co do piwa krzysia(a właściwie nie krzysia) to nie mam nic przeciwko ale czytam te posty i nie widzę nic prócz krytyki - co w ustach np. kogoś kto wpadł jedynie na pokaz ostatniego dnia jest dla mnie niezrozumiale. mi się podobało - tak jak wszystko co przyczynia się do rozwoju wushu w naszym pięknym kraju.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
To moze ja sie wypowiem jako uczestnik tego festiwalu i jako widz. Mile zaskoczenie to cena biletow, ale organizacja do bani, jak to jest ze przyjeżdzaja ci goscie wszyscy i widza pusta sale , prawie nikogo na widowni? to jest bład organizacji. Rozpisywanie walk tez było porażką moim zdaniem rozumiem ze czasem zawodnicy sie wycofuja w ostatniej chwili ale jak mi mowia ze mam walczyc o 15 a nagle sie dowiaduje ze wychodze o 13 i mam 10 min na rozgrzewke to cos jest nie tak. Co do poziomu no to w walkach bardzo duzy postep i co jest fajne to to ze ludzie od chodza od lewy prawy i low kick i zaczynaja wiecej rzucac. ;] . W formach tez widac ze poziom sie zazębia i coraz wiecej osob jest w czołowce nie tak jak kiedys jedna dwie osoby co miały "monopol" na zdobywanie medali :wink: . Co do samej gali to była tak nudna ze szok. Jedyne co wzbudziło jao takie emocje był pokaz tego instruktora z dwojka małych dzieci. Ignat piszesz ze rozwój wu shu bedzie taki jaki sobie wypracujemy , i jaki poziom bedziemy prezentowac jako zawodnicy. Nie wiem jak ty ale mi sie srednio juz zaczya podobac zbieranie na głowe za medal za 7 zł i wpisowe 100 zł plus badania 160 zl i masa innych opłat. Rozmawiałem z innymi trenerami i kazdy mowił to samo ze takie stawki startowe dla zawodnikow to sa ciut za wysoki wiec potem nie ma sie co dziwic ze 2 kategorie tylko obsadzone sa. No to tyle narzekanie ;]
pozdrawiam
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
[quote name="budo_Ignat"] to nie mam nic przeciwko ale czytam te posty i nie widzę nic prócz krytyki - co w ustach np. kogoś kto wpadł jedynie na pokaz ostatniego dnia jest dla mnie niezrozumiale. mi się podobało - tak jak wszystko co przyczynia się do rozwoju wushu w naszym pięknym kraju.[/quote]

wiesz nie trzeba byc na całych zawodach, żeby sobie pogląd na nie wyrobić, zwłaszcza jak się dłużej w "branży" siedzi i swoje już widziało...

cieszy mnie twój entuzjazm...ciekawe jak długo będziesz go miał... 8)

a o roli PZWS w rozwoj wu-shu w naszym "pieknym "kraju bylo
o nie raz i nie dwa tu na forum...

Zwirek [/list][/quote]
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
500 mitycznych plakatów w centrum? Na dwa tygodnie przed imprezą ktoś związany z Nan Bei przypomniał mi, że coś takiego ma się odbyć. W różnych miejscach centrum w ciągu tych dwóch tygodni bywałem, i się rozglądałem, a plakatu ani jednego nie widziałem. W rozmowacj z róznymi ludźmi o tym wspominałem, i nikt nie zdołał (Z KrzysiemT włącznie, ktory po tym zajrzał na strony PZWS, i mial wątpliwości, bo informacja tam zamieszczona pochodziła sprzed wielu miesięcy) zauważyć jakiegokowiek plakatu dotyczącego tej imprezy. Nic dziwnego, że przy tak grand reklamie grand festiwalu widownia pusta.
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
co do wysokości opłat dla zawodników to są one horrendalne - były sytuacje że ludzie nie startowali w konkurencjach bo brakowało im pieniędzy - więc tu się zgadzam. co do gali to nie wiem dlaczego była wg niektórych z Was nudna skoro brali w niej udział najlepsi polscy zawodnicy i robili fragmenty swoich pokazowych form. może nudzi Was sportowe wushu - może poziom zawodników był niski - choć pamiętam że pokaz chińczyków w zeszłym roku również został przyjęty przez bywalców Forum ziewaniem i machnięciem ręki. konwencja pokazu była taka jaka obowiązuje w tej chwili na tego typu imprezach i nie mam jej wiele do zarzucenia - zwłaszcza że na przygotowanie było b. niewiele czasu. co do reklamy - to jak widać impreza przeszła bez echa w mediach, a to duży minus. reklama "plakatowa" nie załatwi wszystkiego, tu więc również się zgadzam. nie chodzi mi o to że nie widzę minusów organizacyjnych całego przedsięwzięcia, ale myślę, że z roku na rok jest coraz lepiej i cieszy mnie to. martwi mnie natomiast nikłe zainteresowanie festiwalem - zarówno ze strony publiczności jak i - niestety - osób na Formu. jakie by nie były - są to największe polskie zawody i ktoś interesujący się wushu powinien się na nich pojawić - jeśli nie jako uczestnik, to choćby jako widz. i nie tylko na samej gali - która jest zresztą przecież tylko atrakcyjnym (w zamierzeniu) dodatkiem do całości.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

zgadzam. co do gali to nie wiem dlaczego była wg niektórych z Was nudna skoro brali w niej udział

najlepsi polscy zawodnicy i robili fragmenty swoich pokazowych form

. może nudzi Was sportowe wushu

-


Formu. jakie by nie były - są to największe polskie zawody i ktoś interesujący się wushu powinien się na nich pojawić - jeśli nie jako uczestnik, to choćby jako widz. i nie tylko na samej gali - która jest zresztą przecież tylko atrakcyjnym (w zamierzeniu) dodatkiem do całości.


widzisz mnie sie wydaje ze tutaj raczej wiekszosc osob nudzi sportowe wushu i nie rozumiem dlaczego mamy przyczyniac sie do jego rozwoju....
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

W rozmowacj z róznymi ludźmi o tym wspominałem, i nikt nie zdołał (Z KrzysiemT włącznie, ktory po tym zajrzał na strony PZWS, i mial wątpliwości, bo informacja tam zamieszczona pochodziła sprzed wielu miesięcy) zauważyć jakiegokowiek plakatu dotyczącego tej imprezy. Nic dziwnego, że przy tak grand reklamie grand festiwalu widownia pusta.


Hehe, ja mam na pewno cholernie dobra karme, bo wracajac w niedziele z treningu zobaczylem jeden, mityczny, do polowy zaklejony plakat na skrzyzowaniu Swietokrzyskiej z Nowym Swiatem. :twisted: :) Ale 500 w centrum? To pewnie zalezy od tego, co sie rozumie przez "centrum".
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
Ok Michale, widzę, że strasznie wzburzył Cię mój post, zatem wytłumaczę się punkt po punkcie:

Krzyś widział zapowiedź na stronie PZWS już pół roku temu, albo lepiej. Ale zapowiedź ta przez pół roku nie uległa żadnej zmianie. Wskaż mi proszę na podanej przez Ciebie stronie tylko dwie, istotne informacje: jak wygląda harmonogram zawodów i informację dotyczącą gali (tj. o której się odędzie). Nie ma? Oooo :)
A wydawałoby się, że to są informacje dość bazowe.

Teraz odnośnie tego "koniecznie trzeba być, bo największa impreza i w ogóle".
Na zawodach bywam co roku od jakiś 7? 8? lat. Faktem jest, że w tym roku z przyczyn osobistych wpadłem tylko na galę, bo na tyle udało i się wyrwać. I galę skomentowałem, zawodów nie, bo ich nie widziałem. Jak sądzę to, co widziałem mogę skomentować.
Co do mojego krytycyzmu, to po pierwsze jest ci doskonale znany, a po drugie... pamiętam, że jak w zeszłym roku napisałem, że wyszedłem z festiwalu i poszedłem do znajomych na trening, gdzie zobaczyłem lepsze kungfu niż na zawodach, to potraktowałeś to jako niesmaczny żart. Tymczasem... to nie był żart. Podtrzymuję co napisałem.
Fakt faktem, większość obecnych na forum nie zajmuje się sportowym wushu. Ale sądzę, że gdyby było na co popatrzeć i gdyby informacja była odpowiednio wcześniej to zjawiliby się, żeby popatrzeć czy pospotykać znajomych.
Ale wydawać kasę jak nawet na tej nawet najbardziej interesującej ponoć części nie ma na co popatrzeć to jest objaw masochizmu ;)

Teraz odnośnie gali - napisałeś:

co do gali to nie wiem dlaczego była wg niektórych z Was nudna skoro brali w niej udział najlepsi polscy zawodnicy i robili fragmenty swoich pokazowych form.


I co, oznacza to, że od razu mam sikać z zachwytu? Szczerze? Pokaz był słaby. I wy wyglądaliście na zmęczonych i sam układ był po prostu "przegadany". Te jibengongi na początku mozna było zaprezentować znacnzie strawniej i krócej i byłoby tak samo fajnie. Nie obraź się, ale pamiętam dużo lepsze pokazy w waszym wykonaniu ;)
A już wsadzenie tej pożal się Boże szkoły Taiji na początek to była porażka.
A przecież dałoby się to zrobić znacznie prościej i atrakcyjniej - wystarczyłoby, żeby ktoś usiadł, zebrał propozycje od chcących wystąpić ekip co chcą pokazać i ułożył to w jakiś ciekawy sposób. Choćby jak na wiejskiej dyskotece: dwa szybkie kawałki, jeden wolny ;)
I prezentującym byłoby łatwiej i publika by nie ziewała.

Natomiast odnośnie rozwoju wushu w naszym pięknym kraju, to wybacz, dla mnie rozwój wushu w tym kraju następuje w zupełnie inny sposób i zupełnie innymi drogami niż wyobrażają to sobie działacze PZWS.
I z mojego punktu widzenia ci, jak to napisałeś krytykanci na forum robią 1000 razy więcej i sensowniej niż ci, którzy popularyzują popłuczyny po chińskich sztukach walki.

Swoją drogą ciekawe, w jakim kierunku teraz będzie zmierzać nurt sportowy, jak wycięto go z Olimpiady :)

Pozdrawiam,
K.

PS. Rozluźnij barki przy Nanquanie, bo strasznie sztywno wychodzi ;)

K.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
A, jeszcze mi się przypomniało - ale to nie będzie krytyka organizatorów, tylko projektanta sali. Powiesiłbym go za jaja pod sufitem i zakładam się o dowolną kwotę, że nie zemdlałby tam z bólu, tylko z gorąca. Ja przylazłem na galę w sandałach, krótkich gaciach i t-shircie i byłem mokry. Zawodnicy wyglądali jakby brali udział w zawodach mokrego podkoszulka a nie gali wushu :)

K.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
Tak sobie czytam te wasze wrazenia "grand gali" i tak zjednej strony slysze ze w polsce wszystko sie zmienia "na lepsze " a z drugiej strony takie kruczki. Bywam tutaj na roznego rodzaju imprezach i takich wpadek raczej nie nie ogladam . Wlasnie pod koniec lipca wybieram sie "black belt festival" mam nadzieje ze bede mogl wyniesc lepsze wrazenia.Trzymajcie sie do nastepnej gali bedzie lepsza -organizatorzy zawsze tak obiecuja.
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
barki postaram się rozluźnić jeśli zobacze że były zbyt spięte - na video. informacje co do harmonogramu i gali są - tyle że po angielsku - rzeczywiście śmieszne. a co do reszty to kończę polemikę. szkoda że tradycja z taką obojętnością czy wręcz pogardą odnosi się do sportu - jako po prostu alternatywnej drogi rozwoju wushu. myślę że nie sprzyja to niczemu dobremu. ja sam bardzo cenie tradycyjne style w dobrym wykonaniu (muszę nawet powiedzieć jeśli się niektórych z nich nie uczę to tylko z braku nauczyciela). a zdanie na temat malkontenctwa tego forum podtrzymuję.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

szkoda że tradycja z taką obojętnością czy wręcz pogardą odnosi się do sportu - jako po prostu alternatywnej drogi rozwoju wushu. myślę że nie sprzyja to niczemu dobremu.


ciekawe dlaczego... :wink:


życząc dalszych sukcesów na niwie sportowej (no offense) 8)

Żwirecki


(k..fa ale i sie nie chce nad tą prezentacją siedzieć...a to dopiero początek :nie: )
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

ale jak mi mowia ze mam walczyc o 15 a nagle sie dowiaduje ze wychodze o 13 i mam 10 min na rozgrzewke to cos jest nie tak.


Eh, rozpieszczony jestes :) Ja znam goscia ktoremu na jakis tam zawodach ciagle przesuwali start na pozniej i efekt byl taki ze zanim oglosili jego walke to spedzil pol dnia obzerajac sie czekolada (zeby utrzymac poziom cukru we krwi) i starajac sie utrzymac rozgrzanie. To sie nazywa pech :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024