Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grand Wushu Festival?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

heh... dziewczyna ktora wygrala konkurencje z panami byla niezaprzeczalnie lepsza. miala lepsza technike dynamike pozycje i interpretacje calej formy - jedyne na czym jej zbywalo to na zylach na bicepsach i na gardlowych okrzykach, a i jeszcze miala mniej zacieta twarz - spokojniejsza co lepiej w formach wyglada;)
pozdrawiam
jedrek


Jedrus nie chce znow klotni zaczynbac ale dopskonale wiesz ze w Chinach kobiety i mezczyzni nigdy nie robia form razem.... jak myslisz dlaczego???
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
heh w chinach przedewszystkim dlatego ze jest wiecej kobiet cwiczacych;) ale Tomku mozesz mi wierzyc ta mala ma taka dynamike ze kazdy z tych panow co staratowali mzoe narazie o taiej tylko pomazyc;) mowie Ci no bombeczka;)
a co do klutni to nie ma co jej zaczynac to jest dosc glupi pomysl zeby laczyc - to troche tak jakbyc juniorow z seniorami laczyl (np 10 lat kontra 18) ale to juz nie ma co tu tego roztrzasac;)
pozdrawiam
jedrek
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
mialo byc 10 kontra 18...
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

Mam nadzieję, że to nie mnie masz na myśli - bo ja wtedy nie trenowałem jeszcze yiquanu :)
A Marcin, ktory o ile pamietam trenowal cwiczyl raptem pol roku :) No i wazyl polowe mniej od ciebie ;)

przecież ja sobie żartuję - właśnie w tamtych treningach było widać że przy odpowiedniej motywacji, niezależnie od podstaw, każdy ma szanse i wygrać i przegrać...
i specjalnie tak napisałem bo przecież ja też raz wygrywałem raz przegrywałem.
chodziło mi o pokazanie że wszystko zależy od specyfiki walki i mistrzem Polski może zostać osoba co nie wstałaby po jednym ciosie w twarz, jeśli tylko reguły zawodów zabronią takiego uderzenia ...

Jakby co, to zawsze mozemy się pobawić, chociaz biorąc pod uwagę, ze ty w miedzyczasie skoczyles o dwie kategorie, a ja spadlem o 3 to szanse mam ograniczone ;)


mam nadzieję że nie masz na myśli mojego skoku do przodu w kategoriach wagowych :wink:

zawsze miło wspominałem tamte treningi i jeśli kiedyś zdarzy się wspólny trening, czy piwo to zawsze chętnie :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

w dzisiejszych czasach kiedy istnieje wiele skuteczniejszych i prostszych systemów (np. jujitsu, muay thai, boks)


A od czego ? Bo już się pogubiłem ;)
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
skuteczniejszych od innych systemów - zwłaszcza od wushu, nawet w wydaniu sansa/sanshou. na wszelkich "turniejach" w walce totalnej - typu UFC, pride, K1 widać to dość wyraźnie. dlatego dla mnie nauka systemu wushu to kwestia indywidualnych preferencji ćwiczącego - wynikających z fascynaji filozofią, kulturą danego regionu, specyfiką stylu - a mówienie o tym że style tradycyjne mają wyższość (nad np wushu sportowym) bo są skuteczne w walce uważam za śmieszne. ich trening zamuje zbyt dużo czasu i jest zbyt skomplikowany żeby w dzisiejszych czasach skuteczność w realnej walce była głównym atutem w ich praktykowaniu. urzekają przekazem który z sobą niosą - często również walorami zdrowotnymi - ale ich przydatność w walce w porównaniu z choćby wymienionymi przeze mnie jujitsu, muya thai czy boksem, jest wg. mnie dziś wysoce dyskusyjna. i dlatego też dyskusję na temat "wushu sportowe to balet bez zastosowań a wushu tradycyjne jest niesamowicie skuteczną sztuką walki" uważam za wynikającą z uprzedzeń i niermającą przesłanek merytorycznych. poza tym - kiedy czytam że teoretycy stylów tradycyjnych (również obecni na tym forum) poświęcają na trening np. godzinę dziennie lub niewiele więcej - to ich wypowiedź że ich styl jest kompletny, skuteczny w walce itp. jest mało uzasadniona - bo sami zupełnie jednoznacznie ćwiczą "dla zdrowia" i tyle.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

ich przydatność w walce w porównaniu z choćby wymienionymi przeze mnie jujitsu, muya thai czy boksem, jest wg. mnie dziś wysoce dyskusyjna.
[....tu ja ciachłem RobertP]
poświęcają na trening np. godzinę dziennie lub niewiele więcej - to ich wypowiedź że ich styl jest kompletny, skuteczny w walce itp. jest mało uzasadniona - bo sami zupełnie jednoznacznie ćwiczą "dla zdrowia" i tyle.


Czy twoim zdaniem cokolwiek ćwiczone godzinę dziennie dowiodło przydatności w walce?
Pomijam aerobic i jego zalety dla kondycji :wink:
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?

a mówienie o tym że style tradycyjne mają wyższość (nad np wushu sportowym) bo są skuteczne w walce uważam za śmieszne. ich trening zamuje zbyt dużo czasu i jest zbyt skomplikowany żeby w dzisiejszych czasach skuteczność w realnej walce była głównym atutem w ich praktykowaniu. urzekają przekazem który z sobą niosą - często również walorami zdrowotnymi - ale ich przydatność w walce w porównaniu z choćby wymienionymi przeze mnie jujitsu, muya thai czy boksem, jest wg. mnie dziś wysoce dyskusyjna


Problem w tym że niewiele osób miało styczność z prawdziwym ortodoksyjnym kung fu ci którzy mówią że ćwiczą tradycyjne kung fu tak naprawdę nie ćwiczą tradycyjnie. Stwierdzenie że style tradycyjne mają walory zdrowotne też nie do końca jest prawdą to zależy od wielu czynników. Porównanie z jiu jitsu, muay thai też jest bez sensu bo na jakich warunakch walka na zasadach sportowych czy bez zasad. Co do tego że trening tradycyjnego kung fu zajmuje zbyt wiele czasu to też mit. Zależy to od osoby ćwiczącej, nauczyciela itd. Tak więc cały problem o ile można mówić o problemie nie jest taki prosty.
MW
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Grand Wushu Festival?
Pełne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z zawodów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024