Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forma Yang


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Forma Yang
Witam wszystkich :)


Jak do tej pory (mam 17 lat) cwiczylem przez kilka lat karate i capoeire. Teraz cwicze Tai Chi Chuan (jak na razie bylem na dwoch treningach :) ) i mialbym mala prosbe do "starych wyjadaczy" tego stylu ...

Otóż na zajeciach cwiczona jest skrocona (24-elementowa) forma Yang. Jako ze dopiero zaczynam przygode z Tai Chi, a grupa cwiczy juz od około roku, nie za bardzo "łapie ruchy". Czy ktos mogłby polecić mi cos w sieci, gdzie mogłbym zaznajomic sie ze schematem tej formy ??? Oczywiscie nie chce sie uczyc Formy z sieci, bo to bez sensu. Chcialbym tylko zobaczyc jak wygladaja poszczegolne ruchy zeby nie byly dla mnie czyms zupelnie obcym.


Pozdrawiam
Kuba :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
wprawdzie o tai chi nie wiele wiem, ale myślę że najlepiej jeżeli namówisz kogoś z sekcji żeby jakiegoś pięknego popołudnia się z Tobą spotkał i Cię wyedukował z owych ruchów :)

Ja bym tak spróbował, pozdrawiam z Pyrlandii =)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
Einstain, a gdzie ćwiczysz jeśli można spytać?
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
Najpierw się ucz tej formy na treningu. Publikacji na temat tej formy jest bardzo dużo nawet w języku polskim (choćb YMAA). Ale jak mówiłem z książki się za dużo nie nauczysz, Taichi jest trudniejsze niż się "najsampierw" :D wydaje.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
Jeszcze powiem więcej, kilka razy była juz mowa na ten temat, z książki się możesz ŹLE nauczyć...
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

, ale myślę że najlepiej jeżeli namówisz kogoś z sekcji żeby jakiegoś pięknego popołudnia się z Tobą spotkał i Cię wyedukował z owych ruchów :)


nic dodać nic ująć 8)
daruj sobie internet, masz tyle odmian, że tylko sobie namieszasz w głowie
Pozdrawiam i zyczę wytrwałości w treningu
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
przy opoznieniu najlepiej skoncentrowac sie na tym, czego w danej chwili uczy sie pozostala czesc grupy, a poczatek formy sobie na razie darowac. Zawsze mozna go potem "nadrobic" przy czyjejs pomocy.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
Co tam, obejrzec nie zaszkodzi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

http://www.shouyuliang.com/classes/taiji.shtml


Na dole tej strony jest 8 części, które składają się na 24-ruchową formę Tai Chi (prawdopodobnie ponieważ nie przejrzałem tego a nawet jakbym się z tym zaznajomił to i tak bym nie wiedział bo formy tej nie znam :D ).

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

Witam wszystkich :)


Jak do tej pory (mam 17 lat) cwiczylem przez kilka lat karate i capoeire. Teraz cwicze Tai Chi Chuan (jak na razie bylem na dwoch treningach :) ) i mialbym mala prosbe do "starych wyjadaczy" tego stylu ...

Otóż na zajeciach cwiczona jest skrocona (24-elementowa) forma Yang. Jako ze dopiero zaczynam przygode z Tai Chi, a grupa cwiczy juz od około roku, nie za bardzo "łapie ruchy". Czy ktos mogłby polecić mi cos w sieci, gdzie mogłbym zaznajomic sie ze schematem tej formy ??? Oczywiscie nie chce sie uczyc Formy z sieci, bo to bez sensu. Chcialbym tylko zobaczyc jak wygladaja poszczegolne ruchy zeby nie byly dla mnie czyms zupelnie obcym.


Pozdrawiam
Kuba :)


U kogo ćwiczysz to Tai-Chi w Poznaniu, że tak pędzi z formą :)
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
witam :)


otóż cwicze w Mosinie (bo tu mieszkam), nie w Poznaniu :) cwicze u Natalii (nie pamietam jak sie nazywa :oops: ) i z tego co sie orientuje, jest ona z tej szkoły: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


z forma z tego co mi sie wydaje, to nie pedzi, bo jak sie dowiedzialem, niektorzy juz 2 lata cwicza :)


pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
wyglada na to ze nauczyciel sie wywodzi z YMAA wiec mysle ze smialo mozesz zakupic ksiazke od nich - oczywiscie z ksiazki sie nie nauczysz ale to jakas pomoc zawsze. Zreszta jesli sie da nie gnaj z ruchami, jak na zajeciach jest jakiekolwiekk indywidualne podejscie to rob sobie swoj fragment i powoli dodawaj nowe.

Sciagnalem ze strony szkoly film z sana, no szkoda ze marketing zapukal i pan pokazuje same obrotowki, zreszta tak sobie wykonane - nie lepiej bylo jakis sparing dac? Tam raczej by nikt obrotowek nie ryzykowal :D
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
Jednoznacznie YMAA, zatem znana sprawa kolego, cwicz w miescie Mosina jak najwiecej i sie nie przejmuj , ze na poczatku nie wychodzi :) :)
Jak pisalem Tai-Chi latwe nie jest.
Ogolnie Mosine pozdrawiam i wszystkich moich znajomych z tych okolic (Puszczykowa i Puszczykowka tez) :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

Sciagnalem ze strony szkoly film z sana, no szkoda ze marketing zapukal i pan pokazuje same obrotowki, zreszta tak sobie wykonane - nie lepiej bylo jakis sparing dac? Tam raczej by nikt obrotowek nie ryzykowal :D


a ja tego pana znam :wink:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
Piotra Ziembę?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang
A dlaczego na tych stronach kung-fu jest zaliczane do styli uderzanych? Przecież to jest cytowanie klasyfikacji i kwalifikacji kung-fu stworzonej akurat przez ludzi którzy mają błędną wizję chińskich sztuk walki.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

Piotra Ziembę?


TAK :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

Piotra Ziembę?


TAK :wink:


ty cos kiedys mowiles ze cwiczyles Sande w Polsce - to pewno on cie oklepal i dlatego pojechales do Chin zeby sie nauczyc i wrocic i wywrzec na nim swoja zemste :D ale nie martw sie - widzialem filmik ze strony - mozesz juz wracac... :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

Piotra Ziembę?


TAK :wink:


ty cos kiedys mowiles ze cwiczyles Sande w Polsce - to pewno on cie oklepal i dlatego pojechales do Chin zeby sie nauczyc i wrocic i wywrzec na nim swoja zemste :D ale nie martw sie - widzialem filmik ze strony - mozesz juz wracac... :D


dzieki Bartek ulzylo mi, wreszcie moge do ojczyzny wrocic.... nareszcie :rofl: :rofl:
  • 0

budo_ethan10
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Forma Yang

Jednoznacznie YMAA, zatem znana sprawa kolego, cwicz w miescie Mosina jak najwiecej i sie nie przejmuj , ze na poczatku nie wychodzi :) :)
Jak pisalem Tai-Chi latwe nie jest.
Ogolnie Mosine pozdrawiam i wszystkich moich znajomych z tych okolic (Puszczykowa i Puszczykowka tez) :D

W MOSINIE PROWADZI Z TEGO CO WIEM BARDZO FAJNA DZIEWCZYNA-NATASZA.MIAŁA KILKA ZAJĘĆ TAM GDZIE JA ĆWICZĘ I PODOBAŁO MI SIĘ ,BO TROCHĘ "UROZMAICA":-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024