Skocz do zawartości


Zdjęcie

warsztaty w UNICARze....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
hehe, czyli nie tylko ja siedzę po nocach ;)

rzeczywiście wyszło to dosyć poszarpane, ale nie chciałem bardziej rozciągać i tak rozciągniętego posta...

chodziło mi o to, że z jednej strony piszesz White Lunie że nie powinna pisać o czymś/kimś negatywnie a z drugiej strony sam upominasz się o prawo takiego pisania - i tu mała sprzeczność. Jednak trzeba przyznać rację że ona w przeciwieństwie do Mestre może zająć jakieś stanowisko... a ja poprzednio nie wziąłem tego pod uwagę.

chociaż gdyby się uprzeć to Mestre tez może się tu wypowiedzieć ;)
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
cz4rn4 masz racje, najwiecej mozna sie nauczyc w rodzie ale zapewniam ze Secao tak samo walczyl z wszystkimi. Ja mam czwarte cordao, a White Luna pierwsze i roznicy w grze Secao nie bylo widac i nie sadze ze skonczylaby marnie. Oczywiscie nalezy pamietac, ze capoeira to sztuka walki wiec jak ktos kogos kopnie, to znaczy ze jogowali w odpowiedniej odleglosci. Fakt, ze tutaj kopniecia dochodza nieproporcjonalnie rzadziej niz w innych sztukach walki ale trzeba pamietac ze sie zdarzaja.
A tak z innej beczki - wlasnie na polsacie skonczyla sie gala walk MMA, gdzie Pawel Nastula dostal od Minotauro. Niewiem jak wy ale ja jestem zaskoczony (tym ze zobaczylem polaka w MMA oczywiscie).
  • 0

budo_boko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Jak dla mnie trening z mestre traira i z Secao byl wyczerpujacy ale jednoczesnie bardzo wartosciowy.Techniki w rozgrzewce jakie zastosowal byly dla mni czyms nowym i bylo czuc w dalszej czesci treningu ze rozgrzewajac nasze ciala wiedzial dokladnie co robi.Podobalo mi sie ze wzgledu ze nie byl to typowy trening typu- rozgrzewka i jakies sekwencje do konca i roda tylko po 1 h rozgrzewce trening przestawil sie na poruszanie co jest jedna z wazniejszych rzeczy.Nie bardzo rozumiem white lune czemu ma zastrzezenia gdyz pod koniec axe jakie bylo w roda bylo odczuwalne i to ponad przecietna.Jak dla mnie kazda mozliwosc treningu z brazylijczykami jest na wage zlota bo mysle goscie lepiej wiedza co nam potrzeba w treningu niz my sami wiec komentarze ludzi podczas treningu (to se pobiegamy albo taka rozgrzewke to i ja umiem zrobic) sa jak dla mnie zupelnym bezsensem.Jak komus sie nie podobalo zawsze mogl wyjsc, nikt go na sile nie trzymal.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Jak zwykle najwiecej do powiedzenia maja alunos z najnizszym cordao, nie to zeby mieli jakiekolwiek pojecie o capoeira czy o tym co na treningu bylo wartosciowe a co nie, standard - zale ale co gorsza na publicznym forum

WL marudzisz i marudzisz,wez sie lepiej za treningi a jesli twoja gra w roda ma podobny ton co twoje wypowiedzi na forum to ciesz sie ze nie masz nosa z drugiej strony
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
moim zdaniem WL po prostu byla za slaba i nie nadążała na tych warsztatach i dlatego teraz tak krytykuje :wink:
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Nie widzialam tej gry [Znaczy miedzy WL a Secao]... Ale naprawde wydaje mi sie, ze WL troche przesadza :wink: Troche wiecej luzu, przykladania sie do treningow i przyzwyczajania sie do tego, ze [O dziwo! :wink: ] na capoeira tez mozna dostac...
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

Jak zwykle najwiecej do powiedzenia maja alunos z najnizszym cordao, nie to zeby mieli jakiekolwiek pojecie o capoeira czy o tym co na treningu bylo wartosciowe a co nie, standard - zale ale co gorsza na publicznym forum

WL marudzisz i marudzisz,wez sie lepiej za treningi a jesli twoja gra w roda ma podobny ton co twoje wypowiedzi na forum to ciesz sie ze nie masz nosa z drugiej strony


a kto powiedział, że nie treniuję suminnie? gdybym się nie starała, nie szukała, nie próbowała zrozumieć, to po pierwsze nie poszłabym na te warsztaty, a po drugie gdybym nawet na nie poszła, nie zajmowłabym sobie mysli tym co miało miejsce, olałabym to ładnie mówiąc, no i po trzecie nie miałabym potrzeby pisania tego postu i rozmawiania o sprawach dotyczących capo z Wami. i (wydaje mi się to oczywiste, ale oczywiste rzeczy często nie są brane pod uwagę) nie chcę nikomu nawrzucać. ten kto czytał mój post i komentrze dokładnie zauważył napewno, wyrażam własne zdanie i chętnie posłucham, jak ktoś mi to wyjaśni, sprostuje moje myślenie, co wynika raczej z chęci poznania, a nie czepiania się kogoś i marudzenia.

KONKRETY:

chciałbym tylko powiedzieć, że bez uczniów każdy z wyższym cordem mógłby sobie taki sznurek powiesić nad łóżkiem i robić sobie codziennie 100 idealnych technik walcząc z cieniem. to, że ktoś jest nauczycielem, że zyskuje szacunek to dzięki młodym, którzy chcą trenować. to tylko i wyłącznie DZIĘKI UCZNIOM MOŻNA BYĆ NAUCZYCIELELM, NIE ODWROTNIE. także prowadzący powienien raczej starać się przekazać swoją wiedzę i umiejętności w najkorzystniejszy sposób, zdając sobie jednicześnie sprawę, że: a) uczeń nie jest dla niego zagrożeniem, ponieważ jest uczniem, jak sama nazwa wskazuje - początkującym, B) przychodzi do nauczyciela ze szczerymi chęciami nauczenia się czegoś właśnie od niego, tu i teraz.
piszę to teraz już niekoniecznie pod kątem tego co mnie spotkało. ja właściwie tą historią (która wywołała impuls i skłoniła do działania) posłużyłam się po to, aby przedyskutować wiadomy problem, i sądzę że wybrałam w tym celu odpowiednie miejce, bo jakiez może być lepsze miejce do dyskusji, jak nie forum :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
osobiscie uwazam, ze awanturnikom stanowcze: "buzia w ciup!" i cwiczyc, chocby to bylo zbieanie ryzu, to robimy to, bo uczymy sie pokory, a technik przy okazji. White Luna, dlugo cwiczysz ? uwazasz, ze te dwie techniki, ktore pokazali na warsztatach juz umiesz? :) wiesz, w japoni setki lat temu mistrz przyjezdzal raz na rok do wsi, pokazywal jedna technike, ktora cwiczono do jego nastepnego przyjazdu :) a poza tym... capoeira to nie kapitalizm, podejscie w stylu: "place to wymagam" sie nie sprawdza, bo... no wlasnie. Bo sie nie sprawdza.
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
mam wrażenie jakbyś wogóle nie przeczytał tego, co napisałam wyżej...... :/ ech.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
"gdybym się nie starała, nie szukała, nie próbowała zrozumieć" - ty nie probujesz zrozumiec tylko krytykujesz duzo wyzszy stopien, do czego jako poczatkujacy aluno nie masz prawa, zwlaszcza ze robisz to publicznie

wychodzisz z zalozenia ze wiesz jak powinien wygladac trening i chcialabys zeby bylo tak jak oczekujesz a z twoich postow wynika ze kompletnie nie masz o tym pojecia, robisz tylko "kolo tylka" prowadzacym warsztaty

forum powinno sluzyc do wymiany doswiadczen typu, jak cwiczyc, jak sie rozciagac, jak leczyc kontuzje i sprawy organizacyjne czyli gdzie, kiedy i z kim cwiczymy, to nie jest blog internetowy zeby sie zalic, jak ci nie pasuje to nastepnym razem jedz na inne warsztaty, zmien grupe ale cwicz a nie marudz na forum
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Nauczyciel też człowiek, może mieć gorszy dzień. Wydałaś wyrok na podstawie pojedyńczych warsztatów. Kilka godzin styczności z człowiekiem to troche mało, żeby go jednoznacznie zaszufladkować i w ogóle zbudować na tym ekstremalnie zajebistą teorię....
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
[quote]forum: (łc. ‘rynek, plac’) 1. miejsce publicznych wystąpień, przemówień. 2. zebranie poświęcone omawianiu spraw z danej dziedziny, a także członkowie takiego spotkania.
[/quote]wg Słownika Wyrazów Obcych, Wydawnictwo Europa,
źrodło: slowniki.onet.pl

Pozwala mi to sądzić że WL wybrala dobre miejsce na swe wypowiedzi. Ja też się z nią nie zgadzam. Chodzi mi tu o grę z Secao, który z tego co tu czytam zagrał trochę ostrzej, jak dla WL za ostro. Capoeira jest różna, a w Polsce zwykło się przyjmować że jest delikatna i pokazowa (mój kolega mówi zawsze że chodzę na kurs tańca), potem przyjeżdża jakiś brazylijczyk i jest mały szok. WL, nie wiem jak rozgrzewka, ale gra z Secao na pewno wpłynie na Twoje umiejętności; będziesz pamiętać że capo może zaboleć, poprawi się koncentracja...

Mam też prośbę: jesli się z kimś zgadzamy lub nie, to warto nasz osąd podeprzeć jakimś argumentem, a teksty w stylu "takie teksty to nie tutaj", "nie narzekaj", itp. sprowadzają to forum do bezmyślnej kłótni. Co więcej, pokazują że nie mamy argumentów by odeprzeć tezy WL...[/quote]
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Aha... czyli mam rozumieć że forum to swietne miejsce do robienia ludziom koło d*py kolokwialnie mówiąc, bo ono służy właśnie do tego... Czyli te wszystkie trolle które tu wchodzą i piszą że capo jest do bani a oni rozwalą każdego bo oni ćwiczą cośtam- costam to tez mają rację że to piszą tutaj bo w końcu forum służy do wymiany poglądów. Sam przyznajesz że spora część pretensji WL ma swoje zródło w niewiedzy. To może zamiast publicznie narzekać na kogoś uzupełniłaby swoja wiedzę??
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Hmmm... czy mówienie WL że jest niedouczona, głupia, nie zna się i niech się lepiej zamknie nie jest robieniem jej koło dupy? trochę konsekwencji w działaniu...

miłego rozciągania i leczenia kontuzji :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Heh dyskutujesz ale nie ze mna... Nie napisałem że jest głupia nie napisałem że powinna się zamknąć... Napisałem że nie podoba mi się jej post i tyle. Czy uważasz że w ten sposób zrobiłem jej koło d*py?? Mamy chyba rózne definicje...

to nie jest blog internetowy zeby sie zalic, jak ci nie pasuje to nastepnym razem jedz na inne warsztaty, zmien grupe ale cwicz a nie marudz na forum


osobiscie uwazam, ze awanturnikom stanowcze: "buzia w ciup!" i cwiczyc, chocby to bylo zbieanie ryzu, to robimy to, bo uczymy sie pokory, a technik przy okazji.


Troche wiecej luzu, przykladania sie do treningow i przyzwyczajania sie do tego, ze [O dziwo! ] na capoeira tez mozna dostac...


Czy to też jest robienie koo d*py??

w ramach nauki biegałam przez 40 minut, a mestre pozkał nam 1 KPONIĘCIE! w ciągu 3 godzin! na dodatek nie wsponę, że nie wszedł do rody, a jego uczeń miała dziką przyjeność z faktu, że 2 razy przewrócił mnie bez żadnej gry lub wymiany (wychaczył) i prawie złamał mi nos.


Bo to wedłóg mnie jest zwłaszcza że podała fakty które jasno wskazywały kto to konkretnie był...

Również pozdrawiam i nie planuje mieć kontuzji :)
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
hmm.... jak na razie to śmieszą mnie 2 rzeczy: po pierwsze - znakomita większość z Was zajmuje się wyzywaniem mnie i wytykaniem moich hmmm.... grzechów wobec capoeiry? tak to ujmę... każecie mi się zamknąć (baaardzo silny argument :) ), po drugie cały czas twierdzicie, że ja próbuje KOGOŚ obrazić... no dobrze, poniosło mnie w pierwszym poście, ale przecież już pisałam kilka razy, że tak naprawdę to chodzi mi o szerszy problem. widocznie nie chciało się niektórym czytać. ok, rozumiem.

mam się douczyć tak? a co ja właśnie robię?ano staram się nawiązać kontakt z bardziej doświadczonymi capoeiristas... ale widocznie (i tu będę niemiła) ich wiedza nie pozwala na logiczne wytłumacznienie mi pewnych spraw (mówię o niektórych!) i podyskutowania o nich.
fakt, lepiej jest pisać o technikach, otwartych rodach i innych takich sprawach,ale z tego co zauważyłam na tym capo się nie kończy.

widzicie tylko to, co chcecie widzieć. mnie nie tego nauczyła capoeira...
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
dziękuję Baiano, Twój komentarz wyjaśnił mi najwięcej... nasz rację, na pewno wiadome wydarzenie (choć dla mnie negatywne) będzie miało pozytywny wpływ na moją capoeirę.

dzięki :)
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
WL... Prosze Cie. Przeczytaj niektore posty jeszcze raz. Gdzie my Cie wyzywalismy? My tylko dajemy Ci dobre rady i pouczamy, a chyba wlasnie o to Ci chodzilo?

No chyba, ze chodzilo Ci o to, zebysmy przyznali Ci racje - Mestre na warsztatach byl beee, bo nie wchodzil do roda i pokazal tylko dwa kopniecia, a Secao mi zrobil kuku... :wink:
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

Nauczyciel też człowiek, może mieć gorszy dzień. Wydałaś wyrok na podstawie pojedyńczych warsztatów. Kilka godzin styczności z człowiekiem to troche mało, żeby go jednoznacznie zaszufladkować i w ogóle zbudować na tym ekstremalnie zajebistą teorię....



fakt, zgadzam się. tylko, że wiesz,najczęściej jednak liczy się to pierwsze wrażenie... no jakby na to nie patrzeć. może będę kiedyś miała jeszcze okazję zmienić zdanie....

a co masz na myśli mówiąc "ekstremalnie zajebista teoria" :?:
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

WL... Prosze Cie. Przeczytaj niektore posty jeszcze raz. Gdzie my Cie wyzywalismy? My tylko dajemy Ci dobre rady i pouczamy, a chyba wlasnie o to Ci chodzilo?

No chyba, ze chodzilo Ci o to, zebysmy przyznali Ci racje - Mestre na warsztatach byl beee, bo nie wchodzil do roda i pokazal tylko dwa kopniecia, a Secao mi zrobil kuku... :wink:


dlaczego ja znowu muszę tłumaczyć o co mi chodzi zamiast zająć się tematem? no dobrze. chodzi mi o racjonalne argumenty. bo nie jest dla mnie argumentem: "mówisz tak, bo masz niski corad, bo nic nie umiesz, idź coś zrób ze sobą". zyskałam na tym forum kilka dorych rad i bardzo za nie dziękuję. chcę jednak zyskać jeszcze więcej rozmawiając z Wami. już niczego się przecież nie czepiam! i powtarzam z uporem: TA HISTORA POSŁÓŻYŁA MI JAKO IMPULS DO PRZEDYSKUTOWANIA POSTAW, PODEJŚCIA ITD. BYŁ TO IMPULS, ZGADZAM SIĘ, MOŻE PRZESADZIŁAM - ZGADZAM SIĘ. NIC NIE MAM DO STYLU UNICARU(niepodobają mi się niektóre rzeczy, ale to dlatego, że ich capoeira jest inna od mojej i nie mam prawa powiedzieć, że coś jest złe, może mi się tylko nie podobać i nie ma o czym dyskutować. moja też się może komuś nie podobać. i jak mi to ktoś powie to się nie obruszę, bo jestem pewna tego co rabię, nie potrzebuję nikomu nic udowadniać), MESTRE WIDZIAŁAM RAZ MOGĘ SIĘ MYLIĆ CO DO NIEGO. czy coś jeszcze mam wyjaśnić?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024