Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciaganie...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_k!ta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozciaganie...?
Mam male pytanko jak sie rozciagac mam wielki klopot z miednica ktora jest przekrecona do srodka i jak robie sklon do przodu z rozstawionymi nogami to albo robi mi sie taki garb ze szok albo nogi zjezdzaja sie ku srodkowi....:/Pomozta ktos....:(
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
Nie bardzo rozumiem.. Z ta miednica coś nie tak ??
Może po prostu rozciągnięcia brak. ( sorry za rym :wink: )

Na wszystko najlepszy jest CZAS spędzony na trenowaniu... im lepszy zrobisz szpagat i im lepiej rozciągniesz kręgosłup tym bliżej będziesz miał tułowiem do ziemi przy tym ćwiczeniu.
I tyle...

Moge Ci powiedzieć że po 3 miesięcznej przerwie tez tak mam. I po prostu pracuje nad rozciągnięciem tak jak napisałem. 8)
  • 0

budo_mac
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
hmm podzielam zdanie Archiego..

Osobiście sam rozciagam sie schematem 2 dni rozciagania, jeden odpoczynku) i na brak rezultatów nie narzekam :roll: Jezeli chodzi o rozciaganko to ja opracowalem swój "program" na podstawie tych sronek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Co do miednicy, podobno kwiat lotosu i póllotosu pomaga pozatym mozna siedzieć po japońsku (chyba) mianowicie klekasz (uda i stopy złączone( pięty też powinny być ale ostatecznie chyba nie muszą)) a następnie siadasz na piety i tak siedzisz, ewentualnie można jeszcze inaczej to zrobić mianowicie rozwączyć uda i stopy i siąść miedzy nie.


Co do tej drugiej części posta nie mam 100% pewności, więc jeżęli ktoś wie coś wiecej niech mnie krytykuje :wink:
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
W rozciaganiu najtrudniejsza rzecz to...systematycznosc... Ja po 4 miesiacach przerwy od capo i cwiczen w ogole, stracilem nawyk treningu domowego...wiec teraz rozciagam sie tylko na treningach. Wiem ,ze powinienenm ale zawsze jakos brakuje czasu :? I to jest bardzo przykre, jesli ktos przerwie raz to traci efekty na ktore dlogo pracowal, a potem moze nie chciec mu sie nadrabiac zaleglosci...lenistwo zla rzecz :roll:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
Święta prawda Archon.
Cięzko teraz sie wziąć... do szpagatu brakowało 15 cm a teraz jest 45....

Ale ja sie nie poddaje :twisted:

Pozdro i wytrwałości życzę
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
tak jak mowia przedmowcy.. systematycznosc... to jest potrzebne...
a swoja droga.. napisales ze cwiczysz od 9lat karate , tam sie nie rozciagacie ??
  • 0

budo_k!ta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
eee w karate nie musisz byc dobrze rozciagniety zeby fajnie kopac wystarczy mkiec rozklepana obracz biodrowa i wymiatasz!No chyba ze chcesz kopac na maxa szybko i z lekkim ze tak powiem dydolk**m to juz potrzeba byc troche rozciagnietym ale ja klopotow z pachwina nie mam tylko wlasnie z miednica...tak jak mowilem siadam rozszerzam nozki i albo nie moge przechylic tulowia do przodu albo jak pzechyle cialko to mi sie nogi zjezdzaja....:/
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
no to w sumie nie widze problemu.. to o czym mowisz przyjdzie z czasem.. a jak na karate kopales dobrze.. to i tu bedziesz.. a w capo.. super naciag wcale nie jest potrzebny zeby umiec ladnie kopac.. :) ja osobiscie nie robie zadnego szpagatu... i w siadzie plotkarskim do kolana tez nie dostane... bo mi miednica przeszkadza.. nie przejmuje sie tym... :)
Jezeli pozna sie technike danego elementu to potem wystarczy to cwiczyc.. i w pewnym momencie wyjdzie...
  • 0

budo_k!ta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
no wlasnie poddalem sie czasowi:PBede to cwiczyl a kiedys (moze) mi sie uda:Dale fajnie by bylo zrobic szpagat i te inne wywijasy:DNo nic to trza sie wziazc do roboty:D
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciaganie...?
do tych innych wywijasow jak to nazwales... :) ) nie potrzeba szpagatu.. tylko dobrze rozciagniewty kregoslup... a to juz zalezy od uwarunkowan fizycznych... :) )) ale zwykle to tez kupa czasu... niestety nic nie od razu.. a moze to dobrze...
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024