Skocz do zawartości


Zdjęcie

warsztaty w UNICARze....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

WL - możesz mi powiedzieć z jakiej jesteś grupy, czy też jakiego koloru masz cordao?
bo np. nieporozumienie dotyczące Twojego poziomu mogło wyniknąć z tego, że np w Beribazu pierwasze cordao bodajże jest koloru granatowego, natomiast w Unicarze jest to już cordao oznaczające spory stopień zaawansowania


nie sądzę, żeby to było nieporozumienie wynikające ze złej interpretacji mojego poziomu sygerując się cordao. profesor obserwował mnie przez 2 godziny i napewno ocenił mój poziom. mogłam być (teoretycznie) bez cordao, wydaje mi się, że to nie ma znaczenia.

jestem z Lagoa da Saudade III i mam zielone corado, co oznacza, że mam 1 z 11 stopni. już wspominałam gdzieś tam między wierszami, że dopiero wstąpiłam na drogę capoeiry. no ale już zauważyłam, że tu trzeba niektóre rzeczy pisać po kilka razy :)
  • 0

budo_baqueta
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
witam
czytałem kilka pierwszych stron tego topiku , dalej nie więc nie wiem czy ktoś już to napisał, ale mam takie uwagi:
luna - to ja nie wiem jak wyglądają treningi u Ciebie w grupie, uczycie sie ciągle nowych technik? nowe kopnięcie to i tak rzadkość na treningach a co dopiero z brazolami! oni robią najczęściej treningi siłowe i rozciągające, a i utrwalające techniki. ale nowe elementy są raczej rzadko. i dobrze bo wszystko jest równie ważne.
axe!
  • 0

budo_secaounicar
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
ola capoeristas da Ponia !!!
aqui escreve Secao. olha na Capoeira aprendemos uma coisa muito importante: Que nao devemos falar do trabalho de ninguem. eu penso que quando um cara vai para internete falar do trabalho de outro grupo e porque ele nao vai pra roda jogar. eu penso que capoeira nao vive falando de ninguem mais jogando.
outra coisa eu respeito todos capoeirista novos e velhos e nao bato e aluno novo mais as vezes encontramos pessoas de ouro intocaveis. capoeira menina boba nao e o que vc pensa. vai fazer bale.
eu sou capoeira aqui na Bahia e em qualquer lugar e outra coisa nossas rodas estao abertas para todos, para que vcs nao fiquem nao saudades e fiquem de pernas pro ar. beijos do estagiario da Bahia BAHIA SECAO
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
eeeeeeeeee Si? :) :) :)

bylby ktos tak mily? :P
bo u mnie z portugalskim nienajlepiej :oops: :wink:
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
8O 8O

ja jednak poproszę o tłumaczenie, jakby ktoś się pofatygował, przynajmniej na angielski albo francuski :D a najlepiej na polski ;]
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

ola capoeristas da Ponia !!!
aqui escreve Secao. olha na Capoeira aprendemos uma coisa muito importante: Que nao devemos falar do trabalho de ninguem. eu penso que quando um cara vai para internete falar do trabalho de outro grupo e porque ele nao vai pra roda jogar. eu penso que capoeira nao vive falando de ninguem mais jogando.
outra coisa eu respeito todos capoeirista novos e velhos e nao bato e aluno novo mais as vezes encontramos pessoas de ouro intocaveis. capoeira menina boba nao e o que vc pensa. vai fazer bale.
eu sou capoeira aqui na Bahia e em qualquer lugar e outra coisa nossas rodas estao abertas para todos, para que vcs nao fiquem nao saudades e fiquem de pernas pro ar. beijos do estagiario da Bahia BAHIA SECAO

Witajcie capoeiristas z Polski!
Tu pisze Secao. Spójrzcie, na capoeira uczymy się jednej bardzo waznej rzeczy: nie powinniśmy mówić o pracy nikogo innego. Myślę, że jeśli ktoś w internecie mówi o pracy innej grupy to jest dlatego, że nie pójdzie grać na roda. Myślę, że capoeira nie żyje z mówienia o nikim ale z grania.
Inna sprawa, darzę szacunkiem wszystkich młodych i starych capoeiristas i nie bije nowych uczniów, ale czasami spotykamy osoby nietykalne (?). Capoeira nie jest tym czym myślicie (?).
Jestem capoeirista z Bahia i zawsze nasze roda są otwarte dla wszystkich, aby nikt nie był niezadowolony i nikt nie został z "nogami do góry" (?).
Całusy, estagiario z Bahia, BAHIA SECAO


Niech ktoś poprawi moje błędy o ile takowe są.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Dziekowac :)
  • 0

budo_boko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Jeszcze co do tych ktorzy mysla ze sa ze zlota lub nietyklani zeby poszlo cwiczyc balet :) a nie capoeira ale to juz nie jest doslowane tylko to mial na mysli. co to znaczy boba bo nie moge tego znalesc
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

co to znaczy boba bo nie moge tego znalesc

głupia
  • 0

budo_cerveja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Po pierwsze Traira to mestre a nie contra mestre. Po drugie gwarantuje, ze mestre ma znacznie wieksza wiedze na temat metodologii nauczania capoeiry, a co za tym idzie on wie najlepiej ile technik przedstawic na treningu by alunos je najlepiej przyswoili. Co do wchodzenia do roda to juz jego kaprys. Jesli chodzi o twoja gre z Sekatorem (tak nazywamy w grupie Secao) to mimo tego, że nie wiedzialem jej jestem pewien, iż byl on ostrozny a to ze cie przewracal nie oznacza checi dominacji i pokazania ze jest lepszy od Ciebie (bo wszyscy o tym wiedza, wiec udowadniac nie mial czego). Powinnas wyciagnac z tego jakas nauke. Skoro Cie przewrocil to zwrocil uwage na twoj slaby element w jogo nad ktorym powinnas popracowac. Poza tym wchodząc do roda musisz sie liczyc z tym, ze mozesz oberwac. Nie mozesz sie w niej czuc jakbys byla u babci na pączkach. Tyle jesli chodzi o twoje spostrzezenia wzgledem warsztatow do ktorych masz pelne prawo. Ja mam pelne prawo do riposty :)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
tak to jest jak ktos przychodzi potanczyc...... :) )))))))))
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

tak to jest jak ktos przychodzi potanczyc...... :) )))))))))


jeśli ten komentarz był do mnie to raczej jest niepotrzebny. przyznałam rację. Cerveja ma rację. przede mną długa droga, a z warsztatów wyciągnęłam bardzo przydatną naukę, ale do tego musiałam dopiero dojść. sprawa jest juz stara :)

a na ostatnich warsztatach unicaru z powodu zbyt niskiej temperatury na sali (nie wiem, czy nie było ok 0 :D ) coś mi poszło w plecach, zawsze poszkodowana :D ale to pewnie moja wina, powinnam była się rozgrzać sama. nauczka na przyszłość :]

ale poza tym bardzo mi się podobały, żeby nie było, nie krzyczeć 8)

pozdrawiam szczególnie kolegów z Unicaru :-)
  • 0

budo_cerveja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

a na ostatnich warsztatach unicaru z powodu zbyt niskiej temperatury na sali (nie wiem, czy nie było ok 0 :D ) coś mi poszło w plecach, zawsze poszkodowana :D ale to pewnie moja wina, powinnam była się rozgrzać sama. nauczka na przyszłość :]


Co do zimna to chyba nie wiele moglas zrobic, nikt raczej nie mogl...
"A, że zimno jest... bo zima, takie są odwieczne prawa przyrody" :)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
WL luzik, ja tak dla rozladowania atmosfery
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
a czy ja mam jakieś ciśnienia? ja wszystko traktuję z humorem a Wy do mnie tak z dzindami...

za założony post PRZEPRASZAM więcej wymądrzać się NIE BĘDĘ i proszę mnie NIE GNĘBIĆ ;]

dziękuję, niżej podpisana WL

PS: idzie wiosna, niedługo napięcie opadnie, spokojnie 8)
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
White Luna - respekcik dla Ciebie.
Teraz inni powinni sie od niej uczyc...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....

White Luna - respekcik dla Ciebie.
Teraz inni powinni sie od niej uczyc...

Mozna zapisywac sie na indywidualne lekcje? :)
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: warsztaty w UNICARze....
Aii, mój ulubiony Piwosz na forum. Nossa... :twisted:

Kto odgrzał ten topic? Bo tak jak White Luna mówi... staroć jak cholera. :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024