Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strach przed uderzeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Strach przed uderzeniem
mam taki problem. Capoeire ćwicze od niedaawna (6 miesięcy) i wczesniej nigdy nie trenowałem zandej sztui walki. Gdy sam trenuje capo bez przeciwnika wszystko mi jakoś wychodzi ale gdy wychodzi przeciwnik boje sie wykonać np. armady czy innego kopniaka by nie uderzyć przzeciwnika. Jak już wykonuje to staram sie powoli by miał czas się uchylić i tutaj sęk w moim pytaniu, czy dorbze robie? Czy mam sygnalizowac że zaraz wykonam kopniak by sie uchylił czy raczej mam po prostu pewnie siebie wykonywać poprawnie kopniak a to czy go trafie czy nie to ma sie tylko on tym przejmować i czy zdazy sie uchylić czy nie to tylko jego sprawa? Bo chciałbym móc normalnie, szybko wykonać pewne kopniaki ale boje sie po prostu że moja noga znajdzie sie na jego twarzy. Ewentualnych porad z miłą checią wysłucham :)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Dziwne pytanie ale postaram sie odpowiedzieć. 8)

Wiesz , są różni ludzie i z róznymi sie spotkasz w Roda : z takimi co uważają , z takimi co maja to gdzies i z takimi co tylko chcą trafić.
Osobiście dostosowuje sie do osoby z którą gram. Jak z kimś niepewnym, początkującym - robie wolno. Jak z kimś lepszym niż ja i szybszym - robie na maksa. Jak z kimś kto kozaczy to nie daje mu kozaczyć( jeśli poziom pozwala :lol: ).

Ale absolutnie zawsze staram sie kontrolować co robi moja noga. To nie sztuka sieknąć kogoś kto sie akurat pośliźnie czy zagapi meia luą zrobioną tak że noga sama leci a Ty nie patrzysz nawet gdzie. Tak ostatnio koleś po 3 może treningu rozwalił łuk brwiowy kumplowi...

Więc moja rada - zawsze kontroluj i panuj nad tym , co robisz - ale nie przesadzaj.
W końcu to nie szachy :)

Aha - i nic nie sygnalizuj. Bo malicia dąży wtedy do zera :wink:
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Kop- jeśli trafisz na ryj to będzie jego wina, że nie zrobił esqiva. Jeśli będziesz ciągle tak się bał, to niczego się nie nauczysz.
Archi też ma rację. Z początkującymi uważaj. No i też nie wypada od razu kopać typa, który jest powiedzmy na 3 treningu ;)
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

Z początkującymi uważaj.

Przecież on sam jest początkujący 8) .

Nie bój się kopać, rób to śmiało i z pewnością. Inaczej ma się sprawa, gdy zwyczajnie nie potrafisz kopać - na twoim miejscu nie ryzykowałbym z Armadą, bo na twoim etapie edukacji Capoeira ta technika jest bardziej niebezpieczna dla Ciebie, niż dla Twojego partnera :D . Radzę używać Queixada, Martelo i ewentualnie Rabo de Arraia lub Meia Lua de Compasso (jeśli w miare opanowałeś te techinki). Armada jest jedną z trudniejszych.

Ogólnie zawsze wychodziłem z założenia, że jeżeli partner nie uchylił się przed kopnięciem - on zawinił. Niestety w większości przypadków tak nie jest, gdyż zdecydowana ilość zadawanych kopnięć jest "połamana" lub wykonywana "na oślep" i źle wykonana technicznie. Trzeba uważać co się robi z kończynami :) .

  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
jezeli szybko gra to wal ;)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
A co robicie jesli poczatkujacy, wczesniej trenujacy inne sztuki walki dobrze macha nogami tylko na oslep ze tak powiem i nie uwaza co robi zupelnie?

Ja sie zdenerwowalem :oops:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Większość się wtedy denerwuje... ;)
  • 0

budo_yoda_mt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Proste - przerywasz lub kończysz grę i tłumaczysz drugiej osobie, że nie na tym polega gra.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

A co robicie jesli poczatkujacy, wczesniej trenujacy inne sztuki walki dobrze macha nogami tylko na oslep ze tak powiem i nie uwaza co robi zupelnie?

Ja sie zdenerwowalem :oops:


Heh. Chłopaki wyżej dobrze mówią.
A ja jeszcze dopisze że tacy kolesie to problem chwilowy. U nas też sie tacy pojawiali.
2 miesiącie treningów góra i znikną :wink:
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
To proste. Wykonuj te techniki w ktorych czujesz sie absolutnie pewny. Kontroluj swoje cialo. Z czasem doskonalisz tylko wachlarz ruchowy. Ja np. cwicze ponad 2 lata, a nadal w roda gram samymi prostymi kopnieciami, przejsciami itp. Chce grac ladnie, a nie nawalac 321738263721636726312 technikami kaleczac kazda po calosci.
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Ja tez cwicze ponad 2 lata ale chodzi o to ze koles jest poczatkujacy na capo ale w innych sztukach walki siedzial juz sporo czasu, wiecej ode mnie. I czul sie bardzo pewnie tyle ze nie mial w ogole orientacji w roda i kopal na oslep ;P Nie wiem czemu bo powinni go nauczyc ;) No i ja sie zdenerwowalem i dostal po zebrach ;P
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Moja odpowiedz byla do tworcy tematu 8)

A jak koles wie jak sie powinno kopac ale nie czai Capo i macha gicami na olep to pokaz mu ze to sie nie oplaca :wink: Jakas rasteira albo cu... :)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

mam taki problem. Capoeire ćwicze od niedaawna (6 miesięcy) i wczesniej nigdy nie trenowałem zandej sztui walki. Gdy sam trenuje capo bez przeciwnika wszystko mi jakoś wychodzi ale gdy wychodzi przeciwnik boje sie wykonać np. armady czy innego kopniaka by nie uderzyć przzeciwnika.


Kop coraz szybciej :) jak zobaczysz, ze przeciwnik jest za cienki i nie wyrabia z czasem to mozesz troche przystopowac ;)

Ja bym szczerze mowiac nie chcial, gdy bylem poczatkujacym by ktos mnie traktowal jak jajko bo bym sie nic nie nauczyl :P Ty bys chcial by ludzie grali z Toba jak ze staruszka o lasce, glaszczac Cie i poklepujac co drugie kopniecie? Jak chcesz sie szybko nauczyc to musisz rzucac sie na gleboka wode, grac z zaawansowanymi duzo, grac szybko, caly czas pamietajac o poprawnosci techniki :]

Kazdy jak trenuje samemu to jest Brucem Lee ;) a jak przychodzi przeciwnik to juz nie bardzo ;P capo w pojedynke sie nie nauczysz. Graj i staraj sie dawac z siebie wszystko, zawsze zreszta podczas gry mozesz spytac czy nie za szybko gracie i czy nie chce partner zwolnic, albo on moze poprosic o zwolnienie. Normalka :)
Powodzenia!! :)
  • 0

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
nikt nie mówi się o obchodzeniu z początkującym jak z jajkiem, ale mimo wszystko należy zwolnić gre, wymusić przeieszczanie sie w roda, a nie stanie w jednym miejscu i jedno kopnięcie za drugim

@Engys - kop wszystko jak popadnie to problem przeciwnika, ze nie zrobił odpowiedniego uniku, natomiast nie staraj się kopać na siłe wysoko (wysokość przyjdzie z czasem) co robi wielu początkujących - traci sie wtedy równowage, kopnięcia tracą na technice itp
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

kop wszystko jak popadnie to problem przeciwnika, ze nie zrobił odpowiedniego uniku, natomiast nie staraj się kopać na siłe wysoko (wysokość przyjdzie z czasem) co robi wielu początkujących - traci sie wtedy równowage, kopnięcia tracą na technice itp


hmmm... spox martelo na wysokości kostek?? za to się też niektórzy mogą wkurzyć... wszystko z umiarem to "jak popadnie " to przesada moim zdaniem. ale się czepiam słówek :roll:
  • 0

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

kop wszystko jak popadnie to problem przeciwnika, ze nie zrobił odpowiedniego uniku, natomiast nie staraj się kopać na siłe wysoko (wysokość przyjdzie z czasem) co robi wielu początkujących - traci sie wtedy równowage, kopnięcia tracą na technice itp


hmmm... spox martelo na wysokości kostek?? za to się też niektórzy mogą wkurzyć... wszystko z umiarem to "jak popadnie " to przesada moim zdaniem. ale się czepiam słówek :roll:


aj no czepialski ;)
generalnie chodzilo mi zeby kopac, uzywac technik mimo iz nie sa one wyszlifowane jesli chodzi o technike, nie na oslep itd
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
cwicze niedlugo i kiedys tez kopalem na oslep :oops: :oops: ale trener wziol do rody to sie sam oduczylem :)

A co do [poczatek tematu] Armady to rob ją jak umiesz sie kontrolowac :
- trzymaj kontakt wzrokowy
- bierz najpierw zamach cialem [glowa patrzy 8O <- o tak]

Gdy robisz to z takimi elementami to wiesz co robi przeciwnik , jesli nie uchyli sie to jestes zmuszony zgiac noge i dokrecic , a jak widzisz ze schyla sie to dokrecasz z prosta noga

ja tak to widze :D
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Jesli bedziesz kopal szybko i nie przejmowal sie co sie dzieje z noga to oprocz uzycia paru miesni nic sie nie nauczysz. Z czasem twoja technika osiagnie poziom MIN i bedziesz bardzo latwym "przeciwnikiem" w roda i gdy zacznie sie rytm sao bento grande co chwila bedziesz lezal na ziemi. Sztuka jest nauczyc sie kontrolowac cialo (dlaetgo trudniej jest zrobic np. au wolno niz szybko). Gdy bedziesz kopal pewnie(niekoniecznie szybko) ale z glowa i myslac co robisz, szybciej sie zorientujesz ze potrafic walnac dobrze technicznie bombe!! A i w ogole dobrze ci to zrobi:)
A zauwaz ze jak kopiesz z umiarkowana szybkoscia to nie ma sie co bac o drugiego gracza:)
No a jesli jest szybka gra to nie musisz do niej wcale wchodzic!
  • 0

budo_marasao
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Kazdy medal ma 2 strony jezeli panujesz nad kopnieciem to swiadczy o twoich umiejetnosciach jednak dopuki nie wylapiesz kopa to nie bedziesz wiedzial po co ci te wszystkie uniki . wniosek taki jezeli umiesz kopac kop jezeli jestes pewien ze trafisz to zawsze mzoesz wstrzymac jednak to nie balet i uwierz mi na slowo jak koles przyjmie raz czy dwa razy martelo na twarz nauczy sie trzymac rece wyzej :) wiem to po sobie heh
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024