Skocz do zawartości


Zdjęcie

Batizado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_mac
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Batizado
Jako że jestem nowy w tym temacie to pytam.

Jak wygląda pierwsze w życiu Batizado? Czy każda grupa ma inne czy wszystkei są podobne (wiem, że każda grupa ma Batizado tylko dla swoich ludzi) jak wygląda proces 8) przyjmowania pierwszego corda i apelido?

W przyszłym roku mam zamiar jechać, wiem że trener na pewno nam opowie jak to wygląda (I hope) ale chciałbym poznać wasze zdanie. Jeżeli można to piszcie z jakich grup jesteście :wink:
  • 0

budo_bonsai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Batizado
Mac ten post nie jest na miejscu te tematy się już pojawiły na forum :!: :!:
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Batizado
A ja chetnie odpowiem. U nas Batizado to oznacza przylaczenie sie do swiata capoeiry. Po batizado mozesz sie okreslac jako Capoeirista. Wyglada to tak ze Mestre wchodzi z kazdym "chrzczonym" do rody i joguje z nim jakis czas. Gdy uzna ze juz wystarczy delikatnie podcina swojego aluno. Ma to znaczenie symboliczne - upadasz pierwszy i ostatni raz w dazeniu do poznania capoeiry.
Jak na kazdym chrzcie potrzebny jest ojciec chrzestny (dla dziewczyn/kobiet) i matka chrzestna (dla panow), przy czym powinna to byc osoba bliska ale nikt z naszej grupy. Po grze z Mestre bierzemy kwiat, ktory dajemy chrzestnym. Dziewczyny daja bialego gozdzika ojcu chrzestnemu, a panowie czerwona roze matce chrzestnej. Chrzestni przewiazuja cordao, a w zamian dostaja kwiat.
Ceremonia jest podniosla i na widowni zasiadaja bliscy wszystkich chrzczonych.
Pierwsze cordao ma znaczenie bardziej ceremonialne i nieda sie przeskoczyc do wyzszego. Potem mozna juz awansowac po kilka stopni wyzej ale pierwsze musza miec wszyscy.
Z tego co wiem to kazda grupa ma inne ceremonie. Pamietam swoje batizado w innej grupie ale nie bede o nim pisal ani o grupie w jakiej to bylo. Nie mam z tego dobrych wspomnien z reszta moze teraz inaczej to wyglada...
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Batizado
Generalnie to Batizado jest pierwszym i ostatnim w zyciu ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024