Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

...a małe pieski szczekają i szczekają... najgłośniej... ("to my jesteśmy najgroźniejsi")
..a kiedy zgłodnieją, przychodzą z podkulonym ogonem..
.żeby później znowu zacząć szczekać.
taka już jest ich natura
(..a mówią że psy to takie miłe stworzenia :roll: )


druzgocący kontrargument
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Nie zapominajmy, że JP był w trakcie pobierania nauk ambasadorem. Z tej racji mógł otrzymać swój stopień za piękny uśmiech + zjawienie się na treningu raz na parę miesięcy.
Bodajze Waldemar Pawlak w podobnych okolicznościach posiadł 2dan karate (shotokan chyba)

Ponadto terminy "ekspert", "potwierdzenie poziomu" są wieloznaczne. 6 kyu w końcu też jest jakims poziomem. Fajnie byłoby, gdybysmy mogli zobaczyć skan tegoż "potwierdzenia".
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Ponadto terminy "ekspert", "potwierdzenie poziomu" są wieloznaczne. 6 kyu w końcu też jest jakims poziomem. Fajnie byłoby, gdybysmy mogli zobaczyć skan tegoż "potwierdzenia".

E tam, skan :? W dobie photoshopa to żaden argument. Proponuję dokonac wymiany na moscie granicznym, najlepiej w mglista noc, tak jak sie drzewiej szpiegów wymieniało :lol: :P . Kobajaszowcy przyniosa dyplom mistrza Cogniarda, a wielbiciele redakcji jego certyfikaty. :) Potem powoła się komisję, która po burzliwych obradach wyda raport (albo jeszcze lepiej kilka z votum separatum poszczegulnych członków tego gremium). I już bedzie jasność w temacie :wink: 8) Tylko o czym bedziemy tu dyskutować :?: A może tak..... O SKUTECZNOŚCI W AIKIDO :idea: :idea: :idea: :P

Ł. (w nastroju Pomysłowego Dobromira) 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Tylko o czym bedziemy tu dyskutować :?: A może tak..... O SKUTECZNOŚCI W AIKIDO :idea: :idea: :idea: :P


Ja jestem za...hehehehe. I takowoż stwierdzam, że aikido to sztuka nad sztuki i mająca je wszystkie pod sobą. A skuteczność uliczna aikido potężna jest wielce..., no aikido jest debeściarskie w tej dziedzinie. A kto innego zdania będzie tego na ubitą ziemię wyzywam i potykać się będziem pieszo lubo konno...eee...to chyba jednak inna bajka jest :wink: Ale temat na wakacyjne pogaduchy przedni :) :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Nie o Aikido dyskusja, i dosc powazna zrestą więc nie ma co sobie robić jaj. mamy oświadczenie w postaci artykułu z jednej strony, i oswiadczenie w postaci postu, choć ja bym wolał żeby było pełniejsze z drugiej. Ponieważ jedno wyklucza drugie, należałoby je skonfromtować. Albo lepiej skonfrontowac tych któzy oświadczenia wydali. Ale wtedy niechybnie popłynełaby krew.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Nie o Aikido dyskusja, i dosc powazna zrestą więc nie ma co sobie robić jaj. mamy oświadczenie w postaci artykułu z jednej strony, i oswiadczenie w postaci postu, choć ja bym wolał żeby było pełniejsze z drugiej. Ponieważ jedno wyklucza drugie, należałoby je skonfromtować. Albo lepiej skonfrontowac tych któzy oświadczenia wydali. Ale wtedy niechybnie popłynełaby krew.

Gambit, czy ty aby nie przesadzasz.... :?: Ja do takich krucjat - niezaleznie od kierunku i powodu (osoby) mam daleko zdystansowany, czytaj luźny, stosunek. Nie ma c sie napinać, bo dyskusje w necie nikogo nie przekonają a wszyscy rozejda sie do siebie w glebokim przeswiadczeniu, ze to ten drugi (ci drudzy) błądzą. Także easy ;)

Ł. (wakacyjnie zrelaksowany)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
No cóż, nie ma co dywagować. Najlepiej powołać arbitra :)
Jak kogoś jeszcze ten temat interesuje zawsze można grzecznie zapytać.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Gambit, czy ty aby nie przesadzasz.... :?: Ja do takich krucjat - niezaleznie od kierunku i powodu (osoby) mam daleko zdystansowany, czytaj luźny, stosunek. Nie ma c sie napinać, bo dyskusje w necie nikogo nie przekonają a wszyscy rozejda sie do siebie w glebokim przeswiadczeniu, ze to ten drugi (ci drudzy) błądzą. Także easy ;)

Ł. (wakacyjnie zrelaksowany)


Przesadzają ogrodnicy. Ja bym chgciał wiedziec co i jak, w końcu odbie osoby złozyły wykluczające się zeznania :)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Wysłałem wczoraj maila z zapytaniem... Jak na razie żadnej odpowiedzi.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Co jak co, lae Gambit ma rację. Sprawa szczerze powiedziawszy śmieszna nie jest. W sumie to co robił (robi) Inaba jest oszustwem więc jego uczniowie też oszukuja ludzi mówiąc że nauczają KSR. A argument że Inabe znają ludzie w Stanach i w Europie nie jest argumentem. Ilość nie świadczy o jakości. To że jest popularny i znany nie zanczy, że zna ten styl.

Dla mnie to jest jeden wielki szwindel, oszukiwanie nieświadomych ludzi i Redakcja Budojo powinna się w rozsądny sposób wytłumaczyć, a nie mówć że Inabe wszyscy znają i ja go uznaję za nauczyciela KSR. To po prostu farsa i tyle. Wstyd :!:
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Coraz mocniejesze zarzuty... A redakcja coraz ciszej. Coś chyba nie ma ona tu ostatnio dobrego życia. Ciekawe jak się sprawa skończy...
  • 0

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Gra na czas. Najlepsza taktyka w takiej sytuacji :)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
Racja. Ponadto w sytuacji braku argumentów jedyna możliwa. W tej sytuacji warto by było utrzymać tego posta możliwie wysoko. Może przykleić? :) Ale ja złośliwy...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

A argument że Inabe znają ludzie w Stanach i w Europie nie jest argumentem.

Takiego argumentu nikt by nie przytoczył, bo sensei Inaba, podobnie jak aktualny soke Seki Humitake jest znany osobom zainteresowanym tym konkretnym stylem, a takich jest po prostu niewielu. Można śmiało powiedzieć, że ani Inaba, ani żaden z uczniów Kunii Zen'ya nie jest znany w Stanach, ani w Europie. Kashima Shin Ryu jest szkołą egzotyczną i niemedialną.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
może dlatego Redakcja naucza akurat własnie tego stylu...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

może dlatego Redakcja naucza akurat własnie tego stylu...

A co ma nauczanie jakiegoś stylu, do jego medialności?
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...
brak możliwości weryfikacji poziomu. Można jak nic zostac samozwańczym mistrzem i nikt nie ma za bardzo możliwości, żeby się do tego przyczepić.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Takiego argumentu nikt by nie przytoczył, bo sensei Inaba, podobnie jak aktualny soke Seki Humitake jest znany osobom zainteresowanym tym konkretnym stylem, a takich jest po prostu niewielu. Można śmiało powiedzieć, że ani Inaba, ani żaden z uczniów Kunii Zen'ya nie jest znany w Stanach, ani w Europie. Kashima Shin Ryu jest szkołą egzotyczną i niemedialną.


No nie wiem bo 2 strony wcześniej red. budojo napiasała to:

przez 5 lat pobytu w Japonii nie słyszałem by ktoś podważył autorytet Inaby, a w światku Budo znają go wszyscy, natomiast o Humitake mało kto słyszał( z zawodu prof.mikrobiologii wśród mikrobiologów trochę go znają


Więc trochę jednak ktoś tu sie podpiera większą popularnością Inaby :)
Może i KSR jest stylem egzotycznym, ale nawet nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak bardzo, bo znamy ten styl tylko od "adepta", który raptem rok uczył się Kashimy. Kariera Nikodema Dyzmy po prostu :) :rofl:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Więc trochę jednak ktoś tu sie podpiera większą popularnością Inaby :)

Gdzie Rzym a gdzie Krym? Toż Redakcja wyrażnie pisze o uznaniu w japońskim światku budo, a ty o popularności w Stanach i w Europie.

który raptem rok uczył się Kashimy

Czas nauki to sprawa bardzo względna. Morihei Ueshiba krócej uczył się Daito-ryu, a mimo to przez wielu uważany jest za najbardziej utalentowanego ucznia Sokaku Takedy. Spotkanie genialnego nauczyciela z chłonnym umysłem ucznia potrafi działać cuda.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido, kenjutsu, Inaba sensei i inne ciekawe historie...

Gdzie Rzym a gdzie Krym? Toż Redakcja wyrażnie pisze o uznaniu w japońskim światku budo, a ty o popularności w Stanach i w Europie.


Okej przesadził. Nadinterpretacja wypowiedzi :oops: :wink: Mea culpa

Czas nauki to sprawa bardzo względna. Morihei Ueshiba krócej uczył się Daito-ryu, a mimo to przez wielu uważany jest za najbardziej utalentowanego ucznia Sokaku Takedy. Spotkanie genialnego nauczyciela z chłonnym umysłem ucznia potrafi działać cuda.


No dobra. On może być super w KSR (jednak mail na to nie wskazuje:)) tylko jest jeden szkopuł - formalnie nie ma prawa tego nauczać. Nie ma uprawnień. Mogę być świetny w Aikido :rofl: ale jeżeli nie mam uprawnień od mojego nauczyciela, to nie idę w świat nauczać. I tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024