Skocz do zawartości


Zdjęcie

4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
18 czerwca w lublinie będzie 4 puchar polski form pokazowych aikido.
Ktoś będzie? ja mam zamiar się wybrać z sentymentu.
organizator: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dołączona grafika
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Dzieki za reklamę :D Jutro wstawie info na stronę.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
puchar polski ? tzn zawody ? podium, medale itp. ? na tej stronce nic na ten temat nie znalazlem, chetnie dowiedziałbym się szczegółów np. jakie formy są wymagane, program dowolny i obowiazkowy (jak łyżwiarstwo figurowe :) ) ?, system oceniania, jakie style beda oceniane (czy tylko kobayashi, a jezeli nie to pewnie reprezentanci tego stylu beda mieli fory , bo przez nich organizowane) itp, itd. nigdy o czyms takim nie slyszalem i mimo ze jestem, szczerze mowiac, troche sceptycznie nastawiony, to chetnie bym poogladal :-)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
ja mam w zasadzie sezon stracony, ale przyjdę pooglądać. :) Jak znajdę chwilkę czasu. Może nawet jakies fotki da sie pstryknąć. :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Niewielką informację zamieściłem już na stronce. Każdy, kto ma ochotę, może dotrzeć i pooglądac.

Tak, podium, nagrody, medale, dyplomy i uścisk dłoni szeryfa.
Program jest całkowicie dowolny, kazda para ma zrobić układ technik aikido, mają na to 1 minutę - każdy z zawodników 30 sekund. Oceniane jest to przez sędziów, którzy patrzą, oceniają i punktują /1-10/. Na ocenę składa się poprawność techniczna wykonania, dynamika wykonania i stopień trudności wykonywanych technik, oraz sposób ich ułożenia w sensowną całość.
Zasadniczo puchar jest organizowany przez PUA i nasze kluby w nich startują, ale nie dlatego że inni nie mogą, jakby się ktoś zgłosił to nie było by problemu.

Kazdy kto chce pooglądać, niech przybywa. Ja ze swojej strony gwarantuję że na stronie w sobotę wieczór pojawi się galeria ze zdjęciami i może filmik jakiś finałowy ;)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie

Niewielką informację zamieściłem już na stronce. Każdy, kto ma ochotę, może dotrzeć i pooglądac.
....ciach...
Kazdy kto chce pooglądać, niech przybywa. Ja ze swojej strony gwarantuję że na stronie w sobotę wieczór pojawi się galeria ze zdjęciami i może filmik jakiś finałowy ;)


czyżby cała prawda o aikido??? przestraszony

toż to prawie jak gimnastyka artstyczna albo inne łyżwiarstwo figurowe...
(nie żebym był przeciwnny, ale...)

:cry:
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
tej, a czemu tylko dla dzieci :?: co za dyskryminacja :roll: :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie

tej, a czemu tylko dla dzieci :?: co za dyskryminacja :roll: :lol:

Bo dorosłym sie nie chce, i żadna to dla nich zabawa jak nie ma mercedesa za 1 miejsce.

czyżby cała prawda o aikido???

toż to prawie jak gimnastyka artstyczna albo inne łyżwiarstwo figurowe...
(nie żebym był przeciwnny, ale...)

Ano cała prawda.
Dzieci mają motywację do ćwiczenia, mają frajdę że biorą udział w mistrzostwach polski, rodzice mają frajdę że ich dzieci mają frajdę i że mają takie zdolne latorośle. O aikido napiszą w gazecie, puszczą niusa w tv regionalnej, może ktoś się zapisze, zostanie. Same plusy takich zawodów. Czego byś chciał, walk w klatce żeby duch budo nie zaginął :?: 8O
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
hmmm...

Quo vadis, Aikido?
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Aaaaaaa...bstrakcja....aaaaa...bsurd....
Dziadek sie chyba w grobie przewraca. Ludzie...toż to zaprzeczenie jednej z fundamentalnych zasad aikido...podium i medal...
A jaki obciach...wybaczcie szanowni forumowicze z PUA dający przyzwolenie na takei cudactwa...ale chyba Wam sie coś pokręciło? Przecież tu chodzi o to ZEBY NIE BYŁO RYWALIZACJI...a nie, żeby ją sobie dorabiać i udawać, że to nieszkodliwe. A może to nowatorski sposób zarabiania pieniedzy? Zawsze to na złoty medal sponsor się połaszczy...a na zwykłego aikidola co to sobie ćwiczy i dla siebie stopnie zdobywa to nawet nie splunie...
A....może nie warto się nawet dziwić...

Yoshi
(zdegustowana na maxa)
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Rywalizacja to jest to co wszystkie tygryski lubia najbardziej. :roll:
Zle sa tylko ograniczenia w sztuce walki z niej wynikajace.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
dla mnie to tez profanacja i tyle. Jestem tradycjonalista.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
a moim skromnym zdaniem to WSZYSCY macie racje :) ( i to jest dopiero harmonia ! :wink: )
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Wg mnie to ciekawa inicjatywa.Poza tym, przecież to jest organizowane dla dzieci, więc w czym problem?A Dziadek równie dobrze może się przewracać w grobie z tego powodu że mimo tylu ludzi trenujących Aikido,tylko nie liczni pracują na roli,albo moją ogródek. :? :)
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Cos nie dziala mi wyszukiwanie teraz ale to nie jest nowosc. I z tego co pamietam to uczestnicza w tym tez dorosli. Nawet byly chyba jakies mistrzostwa europy i zajelismy tam jakies miejsce. Do dziela detektywi :) demaskujmy zawodnikow aikida :)
  • 0

budo_pooh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie
Bylo, rzeczywiscie.
Jest cos takiego jak Puchar Europy Sztuk Walki w Pokazach i rzeczywisce pojawiaja sie tam ludzie z PUA ale nie sa to pokazy tylko Aikido. Rzecz jest interdyscyplinarna. Nie pytajcie mnie kto i na jakich zasadach sie tam prezentuje bo tak az dobrze sie nie orientuje. :oops:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie

Aaaaaaa...bstrakcja....aaaaa...bsurd....
Dziadek sie chyba w grobie przewraca. itd. itp.

Cóż, idea przeniesienia Aikido na grunt sportowego współzawodnictwa zrodziła się dużo wcześniej za sprawą niejakiego Kenji Tomiki, a nie tych pazernych na kasę odszczepieńców z PUA. To tak gwoli przypomnienia i a propos Dziadkowych przewrotów w grobie.

Co się zaś tyczy szkodliwości zawodów dziecięcych w formule pokazowej, wytłumacz proszę mi laikowi, na czym owa szkodliwość polega. Jak dotąd obserwując dzieci przygotowujące się do występu odniosłem wrażenie, że wszystkie, owszem przejęte rolą, ale mają z tego dużą frajdę a ich zaangażowanie treningowe znacznie wzrosło.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie

czyżby cała prawda o aikido???
toż to prawie jak gimnastyka artstyczna albo inne łyżwiarstwo figurowe...
(nie żebym był przeciwnny, ale...)

...
Czego byś chciał, walk w klatce żeby duch budo nie zaginął :?: 8O


a pewnie. w końcu to sztuka WALKI a nie gimnastyka korekcyjna. może w końcu czas, żeby jaiś Kanetsuka, Chiba i inny Nishio stanął na ubitej ziemi z jakimś fighterem i pokazał mu, kto tu rządzi......

Pewnie że żartuję.

Po prostu strasznie mi się to gryzie - SW i zawody w układach (wiem - w karatach różnych też są układy, ale są również jakieś tam walki).
btw - jest jeszcze jakaś SW, której autonomiczną częścią jest opowiadanie o jej skuteczności i unikania jak ognia wszelkiej, mogącej rozwiać te mżonki konfrontacji?

pozdrawiam

kurm (zasmucony, zadumany i szukający odpowiedzi)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie

Po prostu strasznie mi się to gryzie - SW i zawody w układach (wiem - w karatach różnych też są układy, ale są również jakieś tam walki).
btw - jest jeszcze jakaś SW, której autonomiczną częścią jest opowiadanie o jej skuteczności i unikania jak ognia wszelkiej, mogącej rozwiać te mżonki konfrontacji?

pozdrawiam

kurm (zasmucony, zadumany i szukający odpowiedzi)

Przecie są zawody w KATA - karate, tae kwon do, king fu itp.
W aikido przecież też są kata, choćby z jo i bokenem. Podstawowa forma ćwiczenia to też właściwie kata.
Zawody w układach to świetna rzecz - rywalizacja jest, a rannych i poobijanych niet. Każdy pokazuje się z najlepszej strony, a tak naprawdę nie ma porażek, takich jak zebranie oklepu po ryju. Wcale Dziadek się nie obraca w grobie z tego powodu.
Zawody dla dorosłych nie odbywały sie w polsce, nie były to też zawody aikido. Były takie międzynarodowe we Włoszech, ale form pokazowych sztuk walki - interdyscyplinarne.

Zastanawiam się czemu ludziska w Polszcze mają tendencję do robienia się bardziej żółtymi niż japońce? :roll:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: 4 Puchar Polski form pokazowych w lublinie

btw - jest jeszcze jakaś SW, której autonomiczną częścią jest opowiadanie o jej skuteczności i unikania jak ognia wszelkiej, mogącej rozwiać te mżonki konfrontacji?

Tak. Większość sztuk walki działa według modelu skutecznosci legendarnej, acz nieweryfikowalnej. Np. odmian karate unikających zawodów jest więcej niż odmian sportowych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024