Skocz do zawartości


Zdjęcie

Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Ale już jest dostępna w jednym sklepie internetowym zaprzyjaźnionym z moją szkolą


Co do shurikenów- to niestety jest tylko na obozie... na który nie jadę :( . No a Wakizashi, Kusarigama, Bagnet na karabinie, Yari, Naginata... to, że tymi brońmi ćwiczymy to tylko jest napisane w książce. Nie miałem jeszcze okazji być na ani jednym treningu z taką bronią... no może to tylko Wola jest tak upośledzona :( ??

Za to sztukę obezwładniania czasem mamy, tak jak elementy kobudo (obrona jedną tonfą przeciwko katanie (bokken) była chociażby z 2 treningi temu :) .)
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Inne bronie są/będą cwiczone głównie w grupie zaawansowanej. Tam ćwiczymy zarówno wakizashi jak i jo,a w przyszłosci reszta wymienionych broni. Nie mozna wszystkiego ćwiczyć od razu - najważniejszy jest trening mieczem.
  • 0

budo_shd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
z tego co widze to ksiazka pojawila sie w goods.pl tyle ze cena wynosi 70PLN+przesylka
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Też chcą zarobić.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce

Inne bronie są/będą cwiczone głównie w grupie zaawansowanej. Tam ćwiczymy zarówno wakizashi jak i jo,a w przyszłosci reszta wymienionych broni. Nie mozna wszystkiego ćwiczyć od razu - najważniejszy jest trening mieczem.


No nic czyli poćwiczę sobie nimi dopiero za conajmniej rok.....

A książka jest faktycznie na Goods... ciekawe tylko czemu nie dali znaczka Szkoła Samurajów Poleca :) ?? (Wkurza mnie to oznaczenie przy pewnych produktach.... smutne, ale po raz pierwszy powiem, że to prawdziwa "komercja" ;) .)

A i na goodsie pojawiły się inne książki Sensei'a Piotrkowicza- to tak dla chętnych.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
"Szkoła samurajów poleca" 8O tego jeszcze nie widziałem.... zdruzgotało mnie...
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Mnie też... i zasmuciło mnie to bardzo...
  • 0

budo_shd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
najbardziej mnie rozwala jak szkola samurajow poleca bokeny za 1500 (slownie tysiac piecset) zlotych. ciekawe ilu z nich ma taki boken ;]
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce

z tego co widze to ksiazka pojawila sie w goods.pl tyle ze cena wynosi 70PLN+przesylka


Na allegro też jest ;)

aukcja 1) 80 PLN (plus wysyłka 12 zł) tylko "kup teraz", dostępna ilość przemiotów - 10 sztuk ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (to jest konto sklepu goods.pl !! - czyli dodatkowe 10zł nabijają na allegro)

aukcja 2) 99,99 PLN (+wysyłka 10/11 zł ) - kup teraz - 15 sztuk dostępne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


co mówiliście o chęci zarobku ??

Shd - moze mi ktoś wyjaśnić czym różni się boken za 1500 zł od tego za 40zł ???
oczywiście chodzi mi o taką różnice, która uzasadnia tak drastyczną cenę
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce

moze mi ktoś wyjaśnić czym różni się boken za 1500 zł od tego za 40zł ???
oczywiście chodzi mi o taką różnice, która uzasadnia tak drastyczną cenę


Taki bokken może mieć wbudowany np. telefon komórkowy albo aparat cyfrowy. Do tego można dołożyć golarke i chłodzoną ciełym wodorem tsuke. Można oczywiście pomyśleć o wbudowanej latarce i bardziej wymyślnych kombinacjach.

Na pewno kiedyś chciałeś mieć coś takiego w swoim bokenie ;)


oczywiście cały tekst ma charakter wybitnie sarkastyczno przemiewczy. Bo bokken za tą cenę to paranoja
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
obejrzałem sobie to dziełko w empiku, ale kupiłem książke Tanaki Fumona. To co napisał shihan ze słynnej :) szkoły samurajów, jest niewiele warte, zaskakuje też forma książki - rychu murat z tsunami karate swoją napisał podobnie, we're the best, shit all the rest! :)

no i bokkeny za 1500 zł, które poleca ta słynna szkoła, ciekawe ilu członków szacownego klubu posiada takowe, kupione w takiejże cenie. Skoro polecają takie cos za tyle, kasy, to znaczy, że sami za tyle kupowali. Wnioski nasuwają się same...
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce

obejrzałem sobie to dziełko w empiku, ale kupiłem książke Tanaki Fumona.

Diamond Books nie próznuje jak widać :)
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
już zaczyna sie antyreklama wirtualnych "specjalistów" od walki mieczem...
Szczerze mówiac zdziwiłbym sie jakby było inaczej, bo wiadomo ze ćwiczacy iaido mają monopol na "bycie dobrym".
Chętnie zobaczyłbym jak tnie marcin954, jego sensei czy ktokolwiek ćwiczący iaido w Polsce - skoro są najlepsi:)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Mistrzem nie jestem tylko nie lubię ściemniania a że niebawem będę w Wawie to może się spotkamy, pogadamy i poćwiczycy, wtedy zobaczysz czy coś potrafie, ja zobacze jak ty tniesz. Dla mnie dobra szkoła nie musi sie reklamować w ten sposób, znam szkoły, naprawdę dobre, których szefowie mają dużo uczniów bez nachalnej reklamy, pisania książeczek i innych klamotów. No i do tego bokkeny za 1500 zł. Używacie takich, kupionych w tej cenie ? Takie praktyki jak zachęcanie do kupna czegoś w chorej cenie to jest dla mnie wyciąganie kasy od naiwnych nastolatków, lub bogatych frajerów nie mających co zrobić z kasą. Na tym bazujecie ? Bo jak tak, to się nie dziwę, że nie słyszałem jeszcze żadnej pozytywnej opinii o tej szkole. Po za tym nigdzie nie napisałem, że ktokolwiek jest tu najlepszy, więc przetrzyj oczka. Różnica między nami a wami polega na tym, że my nie nabieramy ludzi na fajne słówka, szybkie nadawanie stopni itp. W Przasnyszu jest jakiś typ mający 4 dana w battodo, ćwiczył trzy lub cztery lata i już jest mistrz. :) Z tego co mi mówiono, podaje się za ucznia waszego shihana, bez powodu tego nie robi.

Po za tym nie tylko ja mam złe zdanie o was, niedawno byłem na stażu aikido, gdzie byli ludzie z Warszawy, gadamy o mieczach, pada nazwa waszej szkoły i zaczął się śmiech dookoła. Więc nie tylko ludzie z iaido mogą cos do was mieć - zresztą nie generalizuj. Większość z nich nie zajmuje się takimi bzdetami, mają co robić. A co do umiejętności, to mi jeden aikidoka powiedział co nieco, zresztą sam raz widziałem, więc daj sobie na luz. Książka mi sie nie podoba i tyle.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Bokken za 1500????????????????????????????
Dobra Kuma nie będę się czepiał twojej ukochanej szkoły samurajów i publikacji bo to jest juz nudne ale na boga! Powiedz co jest w tym kawałku drewna takiego, że kosztuje 1500?!?!?!
No chyba, że to tajemnica i "shihan" zdradza ją tylko wybranym adeptom a my niewierni nie mamy prawa wiedzieć takich rzeczy... Takie coś zrozumiem i z pokorą przyjmę do wiadomości :lol:
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
A mi sie niepodoba gadanie takich głupot. daj na luz tą propagandą.

Ja się śmieję z niektórych aikidoków z Warszawy i ich mądrzeniu sie o mieczu a sami ćwiczą bokkenami. nie maja zadnych stopni w żadnej szkole miecza, ale duzo gadaja, pisza. Jak dla ciebie autorytetami w mieczu sa osoby które nie mają stopnia to gratualcje. My nie ściemniamy ze ćwiczymy jakis szkołę, jak niekórzy używajacy bezprawnie nazwy tej szkoły. Jest o tym na forum:

http://www.forum-kul...showtopic=76410

O Przasznyszu to pierwsze słyszę i to jakiś oszust bo nic z nami nie ma wspólnego. Jakbyś poczytał ksiązke to tam jest napisane o różnych bokkenach i (bez)sensie kupowania drogich bokkenów. Nikogo nie naciągamy - polecamy też bokken za 120 zł.

Chętnie się z toba spotkam ale moze wrzucisz jakis filmik z tameshigiri twoim, tak zeby kazdy mógł porównać. Ja mogę wrzucić jak tne - nie mam sie czego wstydzic. W ksiazce jest pokazane jak tnie mój sensei i ludzie od nas. A jak tnie twój sensei?Dlaczego nie przyjechałeś na Tai Kai i nie wystartowałeś w tameshigiri? Dlaczego nikt z innego klubu niż Szkoła Samurajów nie wystartował? Jak jesteśmy tacy kiepscy to dlaczego wszyscy stchórzyli - przecież mogli nam pokazać jak sie tnie?
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
Kendoka:nie pytaj mnie ani mojego senseja tylko zapytaj sprzedawcę.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce

Dlaczego nie przyjechałeś na Tai Kai i nie wystartowałeś w tameshigiri? Dlaczego nikt z innego klubu niż Szkoła Samurajów nie wystartował? Jak jesteśmy tacy kiepscy to dlaczego wszyscy stchórzyli - przecież mogli nam pokazać jak sie tnie?[/b]


Bo nie miałem ochoty i shinkena zarazem, proste ? Jeżeli myślisz że wszyscy stchórzyli bo nie wystartowali w waszyum taikai to masz niezłe pojęcie o sztukach walki. :) Rozsyłając reklamy czy pisząc info na forach pisaliście bzdety, że to pierwsze taikai w Polsce, a ja wczesniej oglądałem jedno, i to nawet z Warszawy. Chyba że tamci nie cieci tylko tańczyli. :) :?

Teraz już przynajmniej wiesz jakim autorytetem w tej kwestii jest wasza szkoła, skoro nikomu chociazby z Warszawy nie chciało się u was wystartować - ludzie idą do dobrych szkół, nie odwrotnie - dotyczy to zarówno zawodów jak i trenowania. Także ludzie nieświadomie dali znać, ile jest warta wasza szkoła. Jak będzie tameshigiri w pewnej innej szkole w Wawie to na nie pojadę, nie bój się startów w zawodach to ja się nie obawiam.

aha, i jeszcze jedno ci się Kuma zdrowo posrało. Jak dla ciebie wyznacznikiem autorytetu i umiejętności w sztuce walki są stopnie to ja ci współczuję, ale zarazem gratuluję tytułu shihana. Według ciebie osoba bez stropnia w danej sztuce walki to gówno, tak. Ktoś sobie trenuje, z jakiegoś powodu nie zdaje egzaminów a cos umie to jest nic bo nie ma stopnia. Ja też n9ie miałem stopnie przez cztery lata treningów i dobrze mi z tym było, zdawałem tylko dlatego, że stopnie są w jakiś sposób potrzebne, formalizują pewne sprawy, porządkują jak ludzie mają stać w dojo itp., ale nie są wyznacznikiem umiejętności.

A zresztą rośnij zdrowo. :)
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce
niestety rzeczywistości nie zagadasz. Nie odwracaj kota ogonem i pokaż jak tniesz. Nie masz miecza? A twój sensei ma miecz? Nie wystartowali bo by wyszo szydło z worka i każdy by zobaczył jakie maja pojęcie. A teraz moga opowiadac bajki.

A tak jak juz napisałeś o tańcu - to masz racje niektórzy to co robią mogli by nazwać kenbu, bo mniej więcej tyle ma to wspólnego z szermierką.

Co do stopni to dla mnie nie jest autorytetem osoba kóra robi seminarium kenjutsu i podpisuje sie swoim stopniem w aikido.

PS Było to pierwsze BattodoTai Kai w Polsce.
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo- Pierwszy podręcznik w Polsce

A mi sie niepodoba gadanie takich głupot. daj na luz tą propagandą.

Ja się śmieję z niektórych aikidoków z Warszawy i ich mądrzeniu sie o mieczu a sami ćwiczą bokkenami. nie maja zadnych stopni w żadnej szkole miecza, ale duzo gadaja, pisza. Jak dla ciebie autorytetami w mieczu sa osoby które nie mają stopnia to gratualcje. My nie ściemniamy ze ćwiczymy jakis szkołę, jak niekórzy używajacy bezprawnie nazwy tej szkoły. Jest o tym na forum:

http://www.forum-kul...showtopic=76410

O Przasznyszu to pierwsze słyszę i to jakiś oszust bo nic z nami nie ma wspólnego. Jakbyś poczytał ksiązke to tam jest napisane o różnych bokkenach i (bez)sensie kupowania drogich bokkenów. Nikogo nie naciągamy - polecamy też bokken za 120 zł.

Chętnie się z toba spotkam ale moze wrzucisz jakis filmik z tameshigiri twoim, tak zeby kazdy mógł porównać. Ja mogę wrzucić jak tne - nie mam sie czego wstydzic. W ksiazce jest pokazane jak tnie mój sensei i ludzie od nas. A jak tnie twój sensei?Dlaczego nie przyjechałeś na Tai Kai i nie wystartowałeś w tameshigiri? Dlaczego nikt z innego klubu niż Szkoła Samurajów nie wystartował? Jak jesteśmy tacy kiepscy to dlaczego wszyscy stchórzyli - przecież mogli nam pokazać jak sie tnie?




Jak komus nie podoba się styl prowadzenia lekcji to ma problem do nauczyciela i może mu to powiedzieć,ale to co ty napisałes o Aikido jest obrażalskie.W Aikido mamy zajęcie z Jo i z mieczem w nie których sekcjach mają jeszcze Iaido.Twój sensei też dużo gada i pisze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024