Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoły Iaido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_bonpa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Szkoły Iaido
Witam
szukam informacji o szkołach, klubach w których można ćwiczyć Iaido na terenie naszego kraju.

Czy możecie mi pomóc i powiedzieć jakie jeszcze szkoły działają na Tereni Polski poza Polskim Stowarzyszeniem Iaido, Tsubą Jerzego Ludziejewskiego i Szkołą Szermierki Japońskiej z Czerwionki.

Czy jest gdzieś ćwiczone Muso Jikiden Eishin Ryu ?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
no to do nas, Krakowski Klub Szermierczy sekcja Kendo i Iaido.
  • 0

budo_tantor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
Polskie Stowarzyszenie Iaido nie jest organizacją Polską jakby na to nazwa wskazywała a lokalnym klubem w Opolu działającym w ramach struktur Polskiego Związku Kendo.
Informacje o działających klubach iaido znajdziesz na stronach PZK:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
O bogowie!!! 8O
Z jakiej pobudki lub nieświadomosci ten nieobliczalny post od TANTOR.
Człowieku zastanów się co piszesz w obliczu chodżby informacji, które sam w linku podajesz.
Reszte pozostawiam bez komentarza.
Acha, będziesz miał szczęście jak ten post zobaczy mała ilość mieczoświrów :roll: :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido

Polskie Stowarzyszenie Iaido nie jest organizacją Polską jakby na to nazwa wskazywała a lokalnym klubem w Opolu działającym w ramach struktur Polskiego Związku Kendo.
Informacje o działających klubach iaido znajdziesz na stronach PZK:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


a jaką jest organizacją - zuluską ? :) co do lokalności, to jakim ma być klubem - ma swoją siedzibe w Opolu i przedstawicielstwa w innych miastach - Warszawa, Szczecin, Wrocław, Kraków, Bielsko - Biała, Olkusz, teraz powstaje klub w Gdańsku więc chyba nie jest aż takie lokalne. Po za tym jak napisał przedmówca lekko sie wygłupiłes z linkiem, to PSI w PZK ma głos wiodący w iaido i to PSI organizuje staże w imieniu PZK.

naucz się tez ortografii, przymiotniki w środku zdania pisze się z małej litery (Polską).
  • 0

budo_tantor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
Coś ci się pomyliło. W Warszawie nie ma przedstawicielstwa PSI i nie znasz struktury PZK.
  • 0

budo_maciek l.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
widzę że PSI jest jak zwykle traktowane ponad miarę, nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę że Towarzysz "Ogórek, Mizeria" Górnicki ma przerost ambicji nad wyobraźnią i wygaduje bzdury a Wy go słuchacie. Jestem ciekaw gdzie to przedstawicielstwo mieści się w Warszawie? Jeśli tak to wyglada w przypadku innych miast jak w przypadku Warszawy to daje to wiele do myślenia a z tym głosem wiodącym w iaido odnośnie PSI w PZK to żeś kolego mocno przegiął. Chyba nie jestes świadom istnienia innych klubów zupełnie niezależnych od "Ogórka" mających nie tylko niezależny głos od PSI w PZK ale zdecydowanie wiodącą wiedzę i umiejętności w Polsce. To narazie tyle, zobaczę co mi szanowni przedmówcy ciekawego odpiszą bo Tobie Tantor się już oberwało, co za mentalność żeby odrazu kogoś pouczać z ortografią i innymi pierdołami. Chyba przedmówcy to ideały w każdym calu. A już najbardziej mnie rozbawiło to zdanie "Acha, będziesz miał szczęście jak ten post zobaczy mała ilość mieczoświrów" :drinking:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest członkiem PSI, skoro osoby z tego klubu zasiadają we władzach stowarzyszenia, po za tym w PSI członkostwo jest bardziej indywidualne, można do niego należeć ćwicząc w dowolnym klubie, są takie osoby. W każdym dojo iaido są osoby, które przyjeżdzają na staże, a nie należą do PSI, poza tym jest sporo osób, których kluby nie są klubami iaido a one są cżłonkami PSI. Członkostwo w PSI nie wyklucza członkostwa w innynm stowarzyszeniu. Klub będąc członkiem PSI, należy również do PZK, ponieważ jest to organizacja nadrzędna względem PSI.
  • 0

budo_maciek l.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
ciekawe...
  • 0

budo_tantor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
Tenshinkan Dojo nie jest członkiem PSI, tylko poszczególne osoby z tego klubu należą do PSI. Tenshinkan jest autonomicznym klubem działającym w ramach Warszwskiego Stowarzyszenia Iaido i Jodo oraz należącym do PZK.
  • 0

budo_bony
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
Witam!
mój wkład do tematu:
PSI zrzesza osoby a nie kluby - czytaj status na stronie.
W strukturze PZK Warszawskie Stowarzyszenie Iaido i Jodo jest na równi z PSI
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
A w Katowicach coś jest?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
jest, ale bym nie polecał...

faktycznie się z tym troche zakręciłem :oops: , status...
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
To jest prawdziwy koszmar. Związek pomiędzy PZK oraz Iaido ćwiczonym w powyższych i Iaido senseja Górnickiego (zapis świadomiy) trwa około czterech lat a narosło już tyle nieporozumień i polityki że żyć się odechciewa. Ludzie, kolega zapytał gdzie można poćwiczyć Muso Jikiden Eishin-ryu i tylko tyle. Skupmy się na temacie.
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
Dzięki! "Madrej głowie dość po słowie" poklon
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
Muso Jikiden Eishin Ryu ćwiczone jest w Czerwionce-Leszczynach (mam nadzieję że tak się to odmienia :wink: ) , sekcję prowadzi Sensei Janusz Lukaszczyk

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
PSI zrzesza osoby fizyczne nie kluby
oczywiscei wszystko bylo dobrze dopuki zrzeszone ososby byly stopni i wiedzy malej:)
obecnie po kilku latacvh cwiczenia wydaje mi sie ze kazdy klub chcialby byc organizacja o zasiegu krajowym i to najlepiej wiadaca w Polsce.
i kazdy chyba umie wiecej nis s. Gornicki
tylko po co?
oczywiscie piasnei o sensei Gornickim "ogorek" itd swiadczy jedynie o kulturze piszacega ale to juz nie temat tego tematu...

w PZK zrzeszonych jest kika klubow zajmujacych sie iaido
sa one jako kluby zrzeszone kluby na rowni z PSI
jedynie Krzysztof Gornicki pelni funkchje dyrektora do spraw technicznych iaido w PZK
jak ta funkcja jest realizowana i jak jest traktowana przez inne kluby iaido w PZK to juz nie moj sprawa na szczescie
mnie sie nie spieszy do oderwnia sie od PSI
mam klub iaido w Opolu i Wroclawiu i nie przeszkadza mi ze widnieje jako klub dzialajacy w ramach PSI
chociaz za chwile tez bede klubem zrzeszonym w PZK.

co do szkol iaido
najlepszym informatorem co i gdzie sie cwiczy jest internet i np google
nie robmy w iaido tego co dzieje sie w aikido np...
nie klocmy sie o tytuly, pierszenstwo i strefy wplywow...
iaido cwiczy zbyt malo ludzi zeby zarobic na tym kokosy i zeby walczyc o ziemie...

pozdrawiam
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły Iaido
co tu duzo gadac, Mr Smail dosc rozsadnie prawi. szkoda by bylo zeby iaido sie tak "rozlazlo" jak aikido w ostatnich czasach. za malo osob cwiczy, zeby jeszcze robic jakies podzialy wsrod nich. ja osobiscie nie naleze do PSI, a do DAISHO, i szczerze mowiac szefowie tych dwoch org. niespecjalnie sie lubia, ale to zostawmy na boku, ale dla senseia Gornickiego mam bardzo duzy szacunek, glownie za prace jaka wykonuje dla nas wszystkich cwiczacych. nauczyciele ktorzy dzieki niemu pojawili sie w polsce przekazali bardzo duzo wiedzy ogolnie pojetemu polskiemu iaido, o czym nie nalezy zapominac i ide o zaklad ze Ci ktorym zalezy na wlasnym rozwoju na tych stazach sie pojawiali... i nie zapominajmy ze staze sa otwarte dla wszystkich! niezaleznie od tego w jakiej organizacji sa zrzeszeni.
nie skupiajmy sie wiec moze na tym jak to jest prawnie zorganizowane i pomyslmy nad tym czy osobiste ambicje nie przeszkodza nam kiedys we wspolnym cwiczeniu i rozwoju... no, chyba ze komus jest dobrze we wlasnej organizacji i lubi sie kisic we wlasnym sosie...

pozdrowienie cwiczacym!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024