Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komplet z allegro.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_kebabr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:From Hell

Napisano Ponad rok temu

Komplet z allegro.
Bardzo proszę o opinię ludzi którzy się znają na katanach. Co sadzicie o tym sprzęcie?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Chciałbym to kupić bo wygląda fajnie i jest mi potrzebne tylko do filmu który robie z kumplami :) , ale chciałbym aby się nie pogięło od razu bądź wyszczerbiło za szybko.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Przy uderzaniu wyszczerbią się i to szybko (chyba, że wcześniej ostrze odpadnie). Kumple przynieśli kiedyś takie dwie na potrzeby szkolnego przedstawienia, niestety nie doczekały do niego (testowanie ich na przerwach było z ich strony nienajlepszym pomysłem). Choć cena jest kusząca (czyt. adekwatna do ich jakości).
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
w sumie sam stojak kolo 30-40 kosztuje wiec sie oplaca :D
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Okropny syf. Każdy kto się choć trochę zna, to cię wyśmieje. Ale stojak, jak stojak. Sam kiedyś myślałem, żeby sobie coś takiego kupić (dla stojaka i "maczet w trzech rozmiarach :) "). Za ten hajs to kupuj. Najwyzej ujęcia zrobisz z daleka.

POZDR.
  • 0

budo_kebabr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:From Hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Dzięki za rade, chyba jednak popatrze za czymś innym ...
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Jakość tych przedmiotów faktycznie nie jest najwyższa (mówiąc szczerze to jest niska), ale nie masz też co myśleć o czymś wyglądającym w miare profesjonalnie bo to by Cię wyniosło około 1000 zł. a jak rozumiem takim budżetem nawet znane u nas filmy nie dysponują ;)

Dlatego patrząc pod tym kątem powiem że tsuba jest do bani a co do głowni to widać że jest kiepska, ale ma jako taki hamon a i wygląda w miare solidnie (oczywiście nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności)

Poza tym nie wiem co miało by się szczerbić ????!!! szermierka kataną nie opiera się na parowaniu, czyli teoretycznie jeśli ktoś zna się na rzeczy to nie kręci takich głupot i raczej klinga z klingą się nie spotka.

Podsumowując za tą cenę do jakiegoś amatorskiego filmu bardzo proszę. To nie jest dobry sprzęt ale w tych najgorszych to z racji na cene jest chyba najlepszy. A dobry sprzęt niestety trochę kosztuje... i tego to już się raczej nie szczerbi bo szkoda :/

Za taką cenę popieram...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
za tą cene możesz to kupić, przynajmniej facet jest uczciwy. Po nakreceniu filmu wywal do śmieci.
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Albo zostaw do prac w ogrodzie. :)
  • 0

budo_kebabr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:From Hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
A co sądzicie o tym ? :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Uparłem się na to allegro bo raczej nie dysponuje dużą ilością kasiorki :)
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Chce ci dorabiac do tego nawet najmizerniejsza oprawe ? :roll:
Kup cos za 100 zl, nakrec, rozwal, wyrzuc. I tak bedzie to kino niskobudzetowe :)
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Oprawę ?? omg to jest okropne, gorsze od tamtego ;) Tego raczej mieczem nazwać nie można prędzej wyrośniętym tasakiem. Co to za trzpień ?? kissaki ?? hamon maszynowy ?? shinogi też jakieś nie fajne a mune jak na mój gust za grube.

Po budowie wnioskuje że jest tragicznie wyważone (bo nie ma trzpienia) i choć może być ze stali węglowej co oznacza że jest wytrzymałe to bezpiecznej i miłej zabawy tym mieć nie będziesz.

Ja już przy takiej alternatywie wybieram bramke numer 1 :]
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Trzpień pęknie przy pierwszym udeżeniu. A przy pewnej dozie pecha nawet bez pierwszego uderzenia :] Nie dziwię się że poprzedni klient się wycofał, a tym bardziej iż nie ma ofert :D
Jak do filmu to byle wygląd jako taki miało, w tych granicach cenowych nie warto samemu oprawy robić.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
Oglądając te wszystkie cudeńka ;-) za grosze zachodzę w głowę, skąd to zamiłowanie producentów do takich tragicznych, odpustowych zdobień.
Po kiego grzyba te wszystkie smoki, pseudo okucia, pochwy oklejane materiałem wyszywanym złotą nitką? Straszne toto. Wygląda na to, że tfu’rcy nie mają pojęcia bladego o japońskiej estetyce i tradycyjnym wyglądzie oprawy miecza, ujmującym swoją prostotą i elegancją.

Mój kolega z klubu przerabia takie właśnie odpustowe straszydła na sprzęt wyglądem zbliżony do oryginału.

Przygoda się zaczęła, gdy kolega dostał w prezencie taki właśnie przecudnej piękności :-) zestaw trzech mieczy na stojaku. Najpierw zrobił mosiężną tsubę. Jedną, potem drugą, potem trzecią. Potem rękojeść z drutu wymienił na dospawany stalowy trzpień. Potem na podstawie ściągniętych z netu rysunków i opisów wykonał rękojeść z niemalże oryginalnym oplotem i w oryginalny sposób mocowaną. Teraz pracuje nad pochwą. Będzie to pochwa czarna, lekko połyskująca.

Wiadomo, że nigdy nie będzie to miecz do ćwiczeń. Trudno mówić o porządnym wyważeniu itd. Ale przynajmniej będzie przypominał miecz z wyglądu.

Gdyby mnie ktoś oświecił w temacie wstawiania zdjęć, chętnie pokażę wynik przeróbek mojego kolegi.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.
zawsze to samo z tymi zdjeciami :o

1). wchodzisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2) naciskasz przycisk "Browse..." (lub "Przegladaj" zalezy od przegladarki)
3) wybierasz na swojym twardym zdjecie, ktore chcialbys nam pokazac Wink
4) naciskasz przycisk "host it !"
5) nastepnie kopiujesz (CTRL-C) zawartosc pola (link) opisanego jako "Hotlink for forums (1)"
6) i wklejasz to (CTRL-V) do swojego posta
7) 2-6 powtorzyc dla kolejnych zdjec
8 ) poprzez opcje "Podglad" skontroluj posta przed wyslaniem, czy zdjecia wyswietlane sa prawidlowo


ale chetnie te fotki obejrze, wiec niose kaganek...
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komplet z allegro.

(...) niose kaganek...

Bardzo Ci dziękuję i przepraszam za swoje lamerstwo oraz lenistwo.
Skoro tak, to muszę zrobić sesję u kolegi. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać w miarę sensownie jego prace.
Dodam jeszcze, że kolega posiada wiele innych cennych umiejętności. Np. robi bardzo dobre (i mocne) nalewki, więc gdyby coś z ostrością było nie tak, to z góry sorry ;-)

Pozdrawiam :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024