Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
8O Właśnie przeglądając International Sword Forum znalazłem taki post, z którego treści wynika, że wszystkie miecze seryjnie produkowane (oczywiście poza tymi paroma firmami z Japoni) są produkowane w chinach przez dwóch wytwórców.

Pozwalam sobie wkleić cytat:

Production Swords and Place of manufacture
OK, I'm probably going to make some people mad with this post, but that is not the intention, I just want to point out some facts about production swords that seem to get confused with these kinds of global comparative reviews. For the sake of clarity, let's examine the many sword re-sellers or dealers, and where they have their prodcuts manufactured.

Bugei - Paul Chen's factory
Paul Chen - this is pretty self-explanatory
Last Legend - Fred Chen's factory (no relation to Paul)
Cold Steel - Fred Chen
LiveBlade- Fred Chen
Swordstore steel iaito - Fred Chen
Darryl Guertin - Fred Chen

(This list leaves out any custom swords offered by any of these companies from individual smiths)

OK, if we look at this list we see that two factories in China are responsible for the manufacture of almost all of the production swords offered currently. From what I understand, each dealer has their own account and relationship with the seller and submits their own designs, but the people making these designs are the same. So if we really think about this, is the quality going to be astronomically different between a Bugei and a Paul Chen's higher end swords? Probably not. The fittings might be nicer, and the quality control will be a lot better, but that's what you're paying the extra money for, but the difference isn't enough for somebody to justify spitting on a PC Bushido while elevating the Bugei Samurai to Excalibur status. The same goes for all of the Fred Chen made swords, the Cold Steel versus the Last Legend or the Swordstore steel iaito are all made by the same guy, or group of guys, and so you can expect reasonable similarities in global quality. Of couse each line is made for different markets, but this is like when one car company has another make a car for it. I drive an Isuzu Rodeo, who also made the Honda Passport. Now the Rodeo and the Passport are the exact same car, and yet the Honda costs more. This is the point I am trying to make here, sometimes paying an extra 800 dollars for a different name on a sword made by the same person is just market inflation. We all want to buy the best sword for the best deal we can, and so these comparative tests and reviews can really be useful, but know how the production sword industry works so you understand a little better what you're buying and where it is made. If anyone has any corrections or updates on this information (factual, not opinion) please make sure to post it, my goal here is really just to illuminate production sword manufacture and resale to the people on this forum who want to spend their money wisely.


nawet niby hamerykański Cold Steel

Szokujące
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Mnie ten fakt nie szokuje bo bylem tego swiadomy od dawna. Zreszta wystarczy popatrzec na wszystkie te ostrza i widac w nich ta sama maniere. Dlatego ja osobiscie wrzucam je do jednego wora i szczelnie zamykam ;) . Bodajze w Mandzuri lezy to zaglebie miecznicze. Japonczycy zreszta silnie sie odsuwaja od tego.
  • 0

budo_maciek1230
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Niewiem czy ktos wogule sie kwapil to sprawdzic, ale na stronach www kazdej z firm wyzej wymienionych zajmujacych sie sprzedaza tych ze *katan* jest napisane ze sa one produkowane w chinach, wiec niewiem z kad to zaskoczenie.
Wystarczy troszke poszukac i poczytac, i to niekoniecznie forum o mieczach.
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Właśnie ja zadałem sobie ten trud gdy to przeczytałem bo wcześniej się nie interesowałem seryjnymi katanami. A mnustwo ludzi zastanawiało się nawet na tym forum co wybrać czy coldsteel katane czy może z hanwei albo od Bugeia. I jak znalazłem tego posta to rozśmieszyło mnie to że wybieraja właściwie z tego samego. Dlatego zamieściłem cytat.

...ale na stronach www kazdej z firm wyzej wymienionych zajmujacych sie sprzedaza tych ze *katan* jest napisane ze sa one produkowane w chinach, wiec niewiem z kad to zaskoczenie.


Otóż właśnie sprawdzałem na tych stronach i owszem na niektórych jest napisane, ale np. Bugei przyznaje sie tylko do 2 typów katan wykonanych w kooperacji z Chenem, Cold steel w ogóle nie zamieścił informacji o producencie ostrza a np. Darryl Guertin zaprzeczył owszem, ale że nie są robione w Japonii nie napisał nic o tym że są robione w Chinach.
Stąd moje zaskoczenie

A jak by się tak dobrze przyjżeć wszystkim producentom to mogłoby się okazać że nawet niektóre z seryjnych wyrobów japońskich mają ostrza od któregoś z tych dwóch chińskich producentów
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku

I jak znalazłem tego posta to rozśmieszyło mnie to że wybieraja właściwie z tego samego.


Tak właściwie, to mnie też rozśmieszyło, choć niedawno przeżywałem dyelmat, co wybrać? :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Nawet niektorzy producenci z Japonii robia je tak naprawde w Chinach.
Co do wrzucania do wora, to sie nie zgodze. Dzieki temu mnostwo ludzi na calym swiecie moze ZACZAC droge miecza za skromna cene, a z czasem, zaczyna doceniac te prawdziwie kute katany. I powoli kupuje sobie prawdziwe produkty.

Kiedys ograniczalo sie to wylacznie do szlachty japonskiej.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
I dlatego poniewaz to wszystki to samo nalezy kupowac jak najtansze bo i tak oprawami sie nie ruznia a maty tna tak samo, moze roznice byly by podczas zderzen stal/stal ale kto to sprawdzi.

A wrzucam szczepanie do jednego wora bo od strony artystycznej prezentuja taki sam poziom, czy to najdrozszy bugei, czy najtanszy paul chen.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku

A wrzucam szczepanie do jednego wora bo od strony artystycznej prezentuja taki sam poziom, czy to najdrozszy bugei, czy najtanszy paul chen.


Ale tutaj twoja opinia jest .......hmhmh.......niedoskonala, bo u ciebie to skrzywienie zawodowe :lol: 8)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Szczepan jak ci sie nie podoba moje zdanie to pisz smialo ze moja opinia jest hujowa a nie ubieraj w ladne slowka ja lubie mocna krytyke i nie obrazam sie nigdy.

Ale nie uwazam ze to skrzywienie zawodowe, przekonaj mnie, powiedz jakie widzisz milowe roznice miedzy mieczami wyzej opisanymi, ktore to roznice plasuja jedne daleko przed innymi.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku

Szczepan jak ci sie nie podoba moje zdanie to pisz smialo ze moja opinia jest hujowa a nie ubieraj w ladne slowka ja lubie mocna krytyke i nie obrazam sie nigdy.

Ale nie uwazam ze to skrzywienie zawodowe, przekonaj mnie, powiedz jakie widzisz milowe roznice miedzy mieczami wyzej opisanymi, ktore to roznice plasuja jedne daleko przed innymi.

No cos ty, nie mam za co cie krytykowac, bo z pewnego punktu widzenia masz racje. Ale sam bedac niezbyt bogatym czlowiekiem musze sie zadowalac wspolczesnymi podrobkami, wiec mimo wszystko sie ciesze ze te fabryczne miecze sa w moim zasiegu.
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
No to zaskoczenie, SwordStore i Bugei są z Chin? O pozostałych wiedziałem, ale te dwa?
Wyobraźcie sobie jaka musi różnica pomiędzy kosztem produkcji takiego miecza w Chinach, a ceną za jakie się je sprzedaje.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku

No to zaskoczenie, SwordStore i Bugei są z Chin? O pozostałych wiedziałem, ale te dwa?
Wyobraźcie sobie jaka musi różnica pomiędzy kosztem produkcji takiego miecza w Chinach, a ceną za jakie się je sprzedaje.

Dlatego właśnie są tam produkowane :D
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Moi drozy ile mozna mówić na ten temat?
Jeżeli taka firma niemiecka jak GRUNDING produkcje i wykończenie Hi Fi Audio przenosi do Chin to i tak japońce musza być w przodzie od wielu lat.
A żeby Was załamać do końca to nawet to co potem asygnuje sie w japoni jako japońskie tez pochodzi nierzadko z kolonii lub chin. Informacja sprawdzona.
Pieprzenie sprzedawców o indywidualnych realizacjach zamówien, itp. to tylko czas potrzebny na poskładanie japońskimi rękoma elementów, dopasowanie, kontrola jakości i asygnacja.
Duch miecza wkonanego przez artystę jest tam gdzie pieniądze a wiekszość tych niby super na zamówienie to też amatorszczyzna jak juz ktos tu napisał.
Chodzby dlatego, że nie wykonane narzędziami, którymi powinno być wykonane dzieło bo "mistrza nie stać" na zakup orginalnych i tworzy domowa technologie.
Ale dosyc pesymizmu, :D Brać iaito i na do. poklon
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wszystkie seryjne katany są z chin- jestem w szoku
Nie lubie chinczyków ! :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024