Skocz do zawartości


Zdjęcie

krok do przodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

krok do przodu
zrobilam...chyba zrobilam krok do przodu, wiec postanowilam napisac (sie pochwalic? :wink: )

Otoz nie lubie karate, nie widze w tym nic ciekawego, jestem uprzedzona jak fiks. Lubie boks i kicka. Moj trener kazal mi zapisac sie na karate, bym poprawila koordynacje itp. Ubierajac kimono w szatni mam mieszane uczucia, chce by jak najszybciej skonczyl sie trening karate i zacząl kickboxing...nie czuje karate i tyle. Nie rozumiem tych wszystkich okrzykow, oddechow...do rzeczy-
wczoraj postanowilam, ze naucze sie przynajmniej podstaw i pierwsze kata (nawet nie wiem czy tak sie nazywa :P ) bo z zasady, nie krytykuje czegos czego nie rozumiem, no i...dżizissss, jakie to wspaniale uczucie, jak sie czlowiek juz czegos nauczy!!! Wprawdzie poswiecilam temu chyba z 2,30 h ale w koncu wyszlo :) Nie moge sie doczekac dzisiejszego treningu, nie moge sie doczekac az zaloze kimono :)


i prosze sie ze mnie nie smiac, rozumiem, ze to nic wielkiego, ale prosze mi wierzyc...dla mnie to niezwykle osiagniecie :wink:

gdzies wyczytalam, ze potrzeba 5 lat by osiagnac 1 kyu (chodzi o shotokan)...nooo jezeli tak, to kto wie :twisted:
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
Karate jest wspaniałe. Ja trenuję pełnokontaktowe karate Budokai pokroju Daidojuku i zawsze czekam na ten upragniony trening... A co do karate to też jakoś nigdy nie mogłem się do tego przekonać, ale kumplowi udało się mnie wreście namówić na trening i teraz nie moge bez tego żyć. Trenujesz Shotokan? Jeśli trenujesz kick boxing to raczej powinnaś zapisać się na coś pełnokontaktowego, np. BJJ czy Daidojuku.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

Karate jest wspaniałe. Ja trenuję pełnokontaktowe karate Budokai pokroju Daidojuku i zawsze czekam na ten upragniony trening... A co do karate to też jakoś nigdy nie mogłem się do tego przekonać, ale kumplowi udało się mnie wreście namówić na trening i teraz nie moge bez tego żyć. Trenujesz Shotokan? Jeśli trenujesz kick boxing to raczej powinnaś zapisać się na coś pełnokontaktowego, np. BJJ czy Daidojuku.

Pozdrawiam.


Zalezy jaka formule KB trenuje. Jakbys chcial wiedziec w KB jest formula, ktora ma zasady identyczne jak zawody w shotokanie (no prawie identyczne).
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
Co miałeś na myśli pisząc KB? (skrót)
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
gratuluję, ale możesz mi dokładniej napisać czemu nie lubisz karate ?? a lubisz kickboxing?? tak z ciekawośći pytam
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

gdzies wyczytalam, ze potrzeba 5 lat by osiagnac 1 kyu (chodzi o shotokan)...nooo jezeli tak, to kto wie :twisted:


Ile potrzeba jest pojeciem wzglednym, bo to czysto indywidualna sprwa, zalezna jeszcze od wielu roznych czynnikow.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
To prawda... najbardziej zależy od predyspozycji i pieniędzy.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

To prawda... najbardziej zależy od predyspozycji i pieniędzy.

pieniędzy?!! no to jak więcej zazpłacisz to szybciej zdasz?!!to jak zapłacisz to znaczy żę wogóle zdasz?!!napisz mi prosze gdzie tak jest.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

pieniędzy?!! no to jak więcej zazpłacisz to szybciej zdasz?!!to jak zapłacisz to znaczy żę wogóle zdasz?!!napisz mi prosze gdzie tak jest.


To moze ja ci wytlumacze.

Na przykladzie:

Mam obecnie 2 kyu, zeby zdawac na 1 kyu musi byc rok przerwy miedzy tymi egzaminami.

Po drugie: W tym czasie trzeba odbyc 3 seminaria, badz staze szkoleniowe, jedno takie semianrium to wydatek rzedu 150-200 zl co daje nam 3x 150zl = 450 zl

Sam egzmin kosztuje 80 zl, o ile masz licencje wykupiona w PZK, jak nie masz to 120 zl.

Teraz juz rozumiesz dlaczego jest to kwestia pieniedzy??????
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
oki. dzieki. nie wziołem pod uwage seminariów. :oops:
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
"Witaj w klubie", Anamarijaluisafiorella - piszę tak dlatego, że od dawna jestem pod urokiem karate i każdy trening jest dla mnie ważny, nie wyobrażam sobie dnia bez kihon i kata.
Karate różni się od kicka czy boksu tym, że nie tylko jest sportem. Jeśli to już, tak szybko "poczułaś", to połknęłaś "bakcyla".
Trenowanie kicka czy boksu nie przeszkodzi w przygodzie z karate. Na pewno będzie to z korzyścią dla Ciebie - poznawać coś nowego, to rozwijać się!
Pozdrawiam
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

To prawda... najbardziej zależy od predyspozycji i pieniędzy.

pieniędzy?!! no to jak więcej zazpłacisz to szybciej zdasz?!!to jak zapłacisz to znaczy żę wogóle zdasz?!!napisz mi prosze gdzie tak jest.


Zanim napiszesz to najpierw dobrze się nad tym zastanów... Wszystko kosztuje tak jak napisał K_K ... seminaria, egzamin. U mnie egzamin na każdy stopień to koszt 20 eur a przykładowo seminarium w Rumunii, bo przeważnie tam się odbywają (nasze) to koszt ok. 150-200 eur. (sam wyjazd z noclegami i wyżywieniem to ok 120 eur).
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
no to sorry .ale tylko jeszcze jedno małe pytanko (bez złościwości). CZY seminarium nsaprawde jest takie ważne do egzaminu? chyba bardziej liczy się to co robisz na treningach codziennie? jeżeli nacodzień nie ćwiczysz uczciwie to myślisz że dwa lub trzy dni seminarium ci coś da?tam tylko pokażą ci co masz ćwiczyć na codzień .no to po co trzy w ciągu roku od egzaminu do egzaminu?nie chce wywoływać wojny tylko pytam ?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

no to sorry .ale tylko jeszcze jedno małe pytanko (bez złościwości). CZY seminarium nsaprawde jest takie ważne do egzaminu? chyba bardziej liczy się to co robisz na treningach codziennie? jeżeli nacodzień nie ćwiczysz uczciwie to myślisz że dwa lub trzy dni seminarium ci coś da?tam tylko pokażą ci co masz ćwiczyć na codzień .no to po co trzy w ciągu roku od egzaminu do egzaminu?nie chce wywoływać wojny tylko pytam ?


Powiem tak;

No wiesz ktos musi napedzac machine, zeby kase robila :) :) :) Niestety

A poza tym od tego roku nie mozna juz zdawac na brazowe pasy w swoim macierzystym klubie. Egzamin trzeba odbyc na jakims seminarium.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
to z tym napędzaniem machiny do kasy to u nas w kyoku też jest obecne :( No a jeążeli chodzi o egzaminy nol to wymyślili sobie do 4 kyu 40 zeta a wyżej no to niby muszec być członkiem IKO no i 40 zeta dodatkowo , od 2 kyu muszebyć członkiem IKO japan no to znowu dodatkowo i tak w koło macieju :) :) :) no kase sec robia nie ? na biednych karateka z polski??
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

to z tym napędzaniem machiny do kasy to u nas w kyoku też jest obecne :( No a jeążeli chodzi o egzaminy nol to wymyślili sobie do 4 kyu 40 zeta a wyżej no to niby muszec być członkiem IKO no i 40 zeta dodatkowo , od 2 kyu muszebyć członkiem IKO japan no to znowu dodatkowo i tak w koło macieju :) :) :) no kase sec robia nie ? na biednych karateka z polski??


no widzisz, taka jest smutna prawda :wink:
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
no ale skączmy tą dyskusje bo sie zaraz pan Murat odezwie że zamiast japończyką nabijać kieszenie lepiej jemu dajmy zarobić a on nam po danie da :wink:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu

no ale skączmy tą dyskusje bo sie zaraz pan Murat odezwie że zamiast japończyką nabijać kieszenie lepiej jemu dajmy zarobić a on nam po danie da :wink:


Fakt, a moze od razu z nas shihanow zrobi :)
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
no to przechodzim !!!! ja kce od razu 5 dana !!!!! Znam pięć pinianów!!!!!!!
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: krok do przodu
Na pocieszenie kolegów to mogę dodać, że podobno dawniej to uczeń nie tylko musiał słono płacić za naukę, ale również zapieprzał jako pomoc domowa. Teraz tylko musi płacić, czyli skok cywilizacyjny postępuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024