Skocz do zawartości


Zdjęcie

Księgarnie itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Księgarnie itp
Chciałbym się dowiedzieć gdzie w wawie są księgarnie albo gdzie można dostać książki i inne takie:] o sztukach walki (nie tylko karate ale głównie)... chodzi mi tu konkretnie o warszawe ,ale myśle że ogólnie takie info sie przyda każdemu więc gorąco proszę i zachęcam do pisania. Fajnie będzie jak dołożycie opis fajnych książek razem z wydawcą.

Tylko na temat... z góry dzięki
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Co prawda nie w Warszawie, ale w Krakowie ul. Podwale ja zawsze tam kupuje:)
Dobre ksizki:
Dyanmiczne karate- Masatoshi Nakayama
Sekrety samurajow - Oskar Ratti
Droga Karate -Egami Shigeru
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp

Chciałbym się dowiedzieć gdzie w wawie są księgarnie albo gdzie można dostać książki i inne takie:] o sztukach walki (nie tylko karate ale głównie)... chodzi mi tu konkretnie o warszawe ,ale myśle że ogólnie takie info sie przyda każdemu więc gorąco proszę i zachęcam do pisania. Fajnie będzie jak dołożycie opis fajnych książek razem z wydawcą.

Tylko na temat... z góry dzięki


a np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Jest tam kilka pozycji o karate, aikido.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Niedostępne w księgarniach książki, które pozostają nadal bardzo dobre, można często dostać za grosze w zwykłym antykwariacie. Na temat karate są to głównie pozycje stare, w porównaniu z aktualnymi, czasem mniej atrakcyjne. W przypadku innych sztuk walki można znaleźć takie, których tematyka dziś prawie w ogóle nie jest podejmowana na polskim rynku wydawniczym. Warto zaglądać do takich miejsc.

Przy okazji przypominam o "Opowieściach o mistrzach z Okinawy" Shoshin Nagamine. Nie jest to żaden podręcznik tylko coś dla miłośników. Na forum były linki do tej książki. Trzeba tylko wrzucić do wyszukiwarki.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Idz do empiku, tam masz kilka pozycji dotyczących sztuk walki. Idz także do Budo Sportu na ul.Bracką , maja dosyc duzy wybór literartury [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (opisy ksiązek masz na stronie sklepu)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp

Idz do empiku, tam masz kilka pozycji dotyczących sztuk walki. Idz także do Budo Sportu na ul.Bracką , maja dosyc duzy wybór literartury [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (opisy ksiązek masz na stronie sklepu)

Tak jak poradzil Maniak + jeszcze Traffic Club opodal BudoSportu
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
jak dla mnie w trafficu i empiku jest bardzo nedzny wybór...

w trafficu z karate był tylko Murat i Bruce Lee,a w empiku (w promenadzie) nicość... ale na nowym świecie jeszcze przylukam. Budo sport znam .

i tak wilekie dzięki i piszcie dalej, naprzykład adresy tych antykwariatów gdzie udało się wam znaleść książki...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Przejdz sie do hali na koszykach.
Tam jest stoisko z ksiazkami, mozna dostac bardzo rozne pozycje.
Niedaleko jest tez antykwariat, tam widzialem nieco staroci.
Na Zoliborzu kolo Merkurego opodal placu Wislona sa chyba 4 antykwariaty obok siebie.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Tak jak poradzili koledzy i poza tym:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Jest niezły antykwariat przy ul. Wawelberga. Można tam dopytać o inne bo mieli otwierać więcej. Na Brackiej była kiedyś dostępna książka z opisami kata Goju-Ryu w wykonaniu sensei Morio Higaonna (po angielsku). Również polecam.

Ciekawe książki o "wojownikach nocy" :-) :

Andrew Adams - Ninja. Niewidzialni zabójcy.

Ashida Kim - Umysł ninja.
- Ciało ninja.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Może doradzicie gdzie zamówić 'This is Karate' Mas Oyamy :?:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp

Może doradzicie gdzie zamówić 'This is Karate' Mas Oyamy :?:


Bardzo ciekawa ksiązka. Miałem okazje ja przegladac u znajomych. Zawiera duzo merytorycznych informacji o Kyokushin, praktycznie kazdy jegoaspekt - od uderzeń,kopniec,bloków i samoobrony do rzutów i elementów parteru.

W Warszawie była lub nadal jest ta ksiązka w Budo Sporcie...tylkocena troche odstrasza, kolega mowił, ze w granicach 500 zł.

Ciekawa tez jest Advanced Karate - duzo samoobrony, taktyki walki, uniki, bloki, róznego rodzajupozycje i ich zastosowanie a także kuzushi z wykorzystaniem shotei i koken itd. Oraz kata i ich interpretacja (głownie te mistrzowskie kata , włącznie z bo kata)

Mam pytanie do Panów z Kyokushin Kan - czy H. Royama pokazywał jak poprawnie wykonywać kuzushi? Ciekawi mnie to , wiec prosiłbym o odpowiedz.

A jezeli chodzi o reszte ksiązek Mas Oyamy czy w ogole Kyokushin to wejdz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko bedzie to troche kosztowało :wink:

pzdr
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
ja karate miłkowskiego dopadłam w krakowie na dworcu kolejpwym, tam na dole tysiące książek uzywanych sprzedają...
a tak to w wawie w budo sporcie na brackiej można popatrzeć, najwyżej można chyba złożyć zamówienie
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Cholera to chyba Białe Kruki, ale zdobede je, no moze za jakis czas ale bede sie staral.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Jestem cały czas otwarty na rady, jak zdobyć tąksiążke bo te z Kanady to troche za daleko.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
malta coś mi przypomniała..... :D
.....właśnie w podziemiach dworcowych można też coś dostać (mówie o wawie), zwłaszcza na Śródmieściu. Tam można znaleźć nawet czasopisma.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Kyokushin ksiązki o Kyokushin mozesz zamowic jeszcze ze Szwecji - od Shihan Collinsa [ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ](jest autorem kilku pozycji na temat Kyokushin), ze Szwajcarii od Shihan von Rotza [ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ] (wspołautor ksiazki o kihon,kata, renraku itd), z Wielkiej Brytanii od Hanshi Arneila, z Rosji ksiązke H. Royamy - to narazie tyle co mi przyszło do głowy z Europy :) :wink: .

Poszukaj jeszcze na amazon.com lub na ebay.com

moze kiedys doczekamy sie wydania ksiazki Oyamy w Polsce.
  • 0

budo_radek_w
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
To ja moze podejde temat troche z innej strony: moze ktos ma namiary na publikacje nt. karate w formie elektronicznej? bardzo prosze o oszczedzenie mi wykladow natury moralnej o okradaniu tworcow itp. ;-P Glownie interesuje mnie seria 'Best karate' M. Nakayamy. Pozdrowionka
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Ja również trochę odbiegne od tematu. Otóż zaczynają się powoli wakacje, kończą treningi, a coś robić trzeba. Z tego powodu szukam książki/książeczki, która opisywałaby poszczególne kata. Wiadomo, że pamięć jest zawodna. Jeśli znacie jakąś godną uwagii i prostą (mam za sobą dopiero 3 miesiace treningu) książke to prosiłbym o podanie tytułu. Najlepiej gdyby była w języku polskim.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Księgarnie itp
Powiedz jeszcze jaki styl trenujesz. Choc watpie, zebys znalazl opracowanie zawierajace cwiczenia i bunkai. Zwykle opisy ograniczaja sie do schematu kata i fotografii. Ale jak cos znajdziecie.... :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024