Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin czy Oyama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
obejrzyj lepiej te filmiki co je Maniak zamiescil :D Dobra zabawa, ja sie z zona obchodze ostrzej niz panowie ze soba na tych filmach :D tradycje moze taka maja...
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Po prześledzeniu tego tematu doszedłem do wniosku, że ci co dużo mówią (w szczególności o dojrzałości) nie mają jej ani kszty, a ci drudzy odwrotnie.

Maniak kupuj skaner, żebyśmy mogli w końcu dotrzeć do materiałów tak niestety trudno dostępnych w Polsce. :wink:

Nawet bierz na raty, bo wiele osób bedzie ci wdzieczne, a jak wiesz wszystko w przyrodzie jest relatywne.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
ukyo 69
:) :) :)
Maniak
:) :)
Kyokushin
:)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Sorki, Kyokushin - ja mowilem, ze jestem niedojrzaly i takim chce pozostac. Dojrzali to chyba takie smutasy? :wink:

K_P
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Ninja65 i Bodhidarma- gdzie i kiedy moge przyjsc do Was na trening?

MANIAK - szkoda czasu i energii.

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Wesley pozwol ze tobie odpowiem jako pierwszemu bo az sie we mnie gotuje jak czytam takie bzdury. Ja nie pisalem o bunkai tylko o kakiach ktorych wariantow sa setki (przechwyty, przezuty, duszenia, dzwignie i wejscia na punkty witalne). Jezeli urozmaicacie swoje Goju ryu o elementy z bjj to jest to poprostu smieszne dla mnie. W naszym Goju jest wszystko czego potrzeba i nie musimy urozmaicac go o dodatkowe techniki z innych styli.

Ty naprawde tak myslisz??? Przeciez to jakis fanatyzm jest!
Nie przyszlo Ci nigdy do glowy, ze ktos inny tez moze miec racje? Ze jakies inne podejscie, inne rozwiazania moga wzbogacic Twoja wiedze o SW?

Pozdrawiam

P.S.
Tak na marginesie, sposob Twojej dyskusji i "gluchosc" na argumenty nasuwa mi mocne skojarzenia z LPR... ale to moze tylko, takie moje uczulenie ;)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
To jest jakis dziwny problem ze ludzie uwazaja ze kompletny styl musi miec techniki wszystkich dystansow w sobie zawarte. Potem jest tak ze 60 lat sie cwiczylo karate bez rzutow nagle przyszlo jujitsu to my szybko odkrywamy te zapomniane rzuty w naszym stylu itd. Oczywiscie tu zaraz ktos powie ze one byly - zawsze - tam tylko cwiczyli je na okinawie w krzakach a dopiero teraz zaczeli je cwiczyc w salach w Polsce. Jakos bjj uzupelnia sie o stojke ale nikt nie prawi andronow jak to stojka byla tam zawsze.

Mi sie najbardziej podoba uczciwe podejscie do tematu, bylem ostatnio u swojego starego trenera jujitsu na sali po 5 latach chyba albo wiecej. Pytam sie, jak sensei? Dalej walicie po 1000 przysiadow i 500 lokow na tarcze? A sensei na to, kto by to dzis wytrzymal, teraz bjj robimy caly czas a i tak widzisz ledwo pol sali zapelniam...ale sensei nie traci ducha i dalej wie co zyciu dobre :D pojechal ostatnio na zawody Oyama i zdobyl 3 miejsce (a od kilku dobrych lat uczy czystego jj tylko), bardzo sie cieszyl jak to zrobil KO mawashi na glowe komus...widzialem po nim ze to przytulanie na ziemi to jednak wbrew jego naturze jest...

sory w sumie za offtopic :oops:
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Wesley w jakim celu chcesz przyjechac do nas na trening jezeli mozna wiedziec?? :)
Nie chodzi tu przeciez chyba o weryfikacje naszych zdolnosci :)
Jezeli chcesz jenak przyjechac to zapraszam do warszawy na maly "kolezenski" trening. I oczywiscie mozesz przyjechac kiedy chcesz :)
I nie wiem co ma byc tym fantazmem niby. Kakie? Cwiczyles kiedys kakie? I jak najbardziej mozna wzbogacac wiedze o sztukach walki cwiczac cos jeszcze ale najpierw trzeba w pelni poznac dobrodziejstwa stylu ktory zaczales cwiczyc. Czy uwazasz ze znasz na tyle goju ryu zeby zaczac cos jeszcze??
I jak juz starasz sie uczestniczyc w rozmowie to odpisuj odrazu a nie po 5 dniach :)
Ja szczerze mowiac myslalem ze to wlasnie ty jestes od Romka Giertycha :) Ale najwidoczniej sie mylilem. Ty musisz byc od Leppera :)
Bez odbioru.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Sorki, Kyokushin - ja mowilem, ze jestem niedojrzaly i takim chce pozostac. Dojrzali to chyba takie smutasy? :wink:

K_P


Sorki K_P ale ta wypowiedź nie odnosiła się do twojej osoby tylko niejakiekiego ninja,
co dużo gada o doświadczeniu i o tym że większość forumowiczów to dla niego dzieci.

NInja 65
Analizując twoje posty :)
Skoro mówisz że większość swojego życia trenowałeś style kontaktowe to zakładając jak się deklarujesz(nie amator, doświadczony, trenujący więcej niż żyje Perminator) masz co najmniej 30 lat to z tego przynajmniej 16 musiałeś poświęcić na style kontaktowe, dalej patrząc zostaje 14 lat, z tego co się wypowiadasz to masz już pewne doświadczenie w Goju czyli gdzieś 6 latek .

Czyli trenujesz sztuki walki od 8 roku życia :?:

Albo podaj swój wiek to może uda mi się dokładniej zweryfikować.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Kyokushin...
:)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
a co w tym dziwnego? ja trenuje od 8 roku życia (z tym ze mam dopiero 16 lat ;) )
pozatym mógł przecież trenować pare rzeczy jednocześnie... ;)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Wesley w jakim celu chcesz przyjechac do nas na trening jezeli mozna wiedziec?? :)
Nie chodzi tu przeciez chyba o weryfikacje naszych zdolnosci :)
Jezeli chcesz jenak przyjechac to zapraszam do warszawy na maly "kolezenski" trening. I oczywiscie mozesz przyjechac kiedy chcesz :)

Przyjechac, potrenowac, nauczys sie czegos nowego. Moze przekonac sie, ze nie jestescie jednak ortodoksyjnymi tradycjonalistami z klapkami na oczach i wstretem do wszystkiego co nie z Okinawy ;)

I jak najbardziej mozna wzbogacac wiedze o sztukach walki cwiczac cos jeszcze ale najpierw trzeba w pelni poznac dobrodziejstwa stylu ktory zaczales cwiczyc. Czy uwazasz ze znasz na tyle goju ryu zeby zaczac cos jeszcze??

Absolutnie nie czuje sie znawca goju ryu. Ale jestem pasjonatem, hobbysta. Wiec nie widze, zadnych przeciwskazan do trenowania wiecej niz jednego systemu.

Ja szczerze mowiac myslalem ze to wlasnie ty jestes od Romka Giertycha :) Ale najwidoczniej sie mylilem. Ty musisz byc od Leppera :)
Bez odbioru.

wydalo sie :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024