Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomocyyy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_xavier108
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oława / dolnośląskie

Napisano Ponad rok temu

pomocyyy
Witam wszytskich serdecznie jestem studentem psychologi i pisze pracę o tym, czego szukają ludz w sztukach walki chodzi mi wszelkie aspekty, nie wiem nie znam sie
ruch, wysiłek, duch, przekrasczanie granic ból napiszcie prosze kilka słów
czym sa dla Was sztuki walki i czy jakoś Was zmieniły ??
Wielkie Dzieki
mozecie tez na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Jaz zacząłem treningi w sumie pzrypadkiem, kolega mnie namówił. A czemu dalej ćwicze cóz spodobało mi się to :) i jest dorbe dla zdrowia (tylko wkużaja mnie pewne głupie lementy mojego stylu wiec mozliwe że w pzrsyzłosci go zmienię ale tego nie wiem jeszcze, bo nie wiadomo co przyszłosć przyniesie). Pozatem daje większą (acz złudną) pewnośc siebie.

PS. A może ja masohistą jestem? żartuje żeby nie było :wink: (ale bez bólu i ciezkiej pracy nie ma efektu w żadnej dziedzinie)
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Moim zdaniem każdy ma inny cel i to co chce osiagnac przez trenowanie sztki walki.Niektorzy poprzez cięzki wysiłek i sumienna prace nad własnym ciałem chcą osiągac dobre wyniki,wygrywać turnirjr róznego rodzaju zawody.A sa i tacy to co trenuja po to być czuć sie bezpieczneij,dla własnego zdrowia i poprawy kondycji.A i zdaża sie tez czesto po to by pokazać jakim to sie jest dobrym móc kogoś jednym ciosem powalic.Kazdy czegoś w życiu szuka i szuka aż znajduje.

„Karate jest sztuką i filozofią walki. Nie jest ważna wygrana czy przegrana, ale doskonalenie samego siebie.”


„Aby opanować sztukę walki, trzeba zrozumieć jej filozofię. Ciało bez ducha jest bezużyteczne.”

Yee Ching Wong

„Przeznaczeniem sztuki walki jest użycie jej przeciwko agresji”.

,,Niemożliwe uczynić możliwym''
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
jaki konkretnie masz temat? jakieś wymogi formalne...?

chyba głównym zagadnieniem jest motywacja prawda? po co i dlaczego coś robimy i w czym tkwimy, poszperaj w książkach, np "Psychologia sportu: strategie i techniki" wydane przez COS, z tego co się orientuję (bo też na psych jestem a psych sportu się interesuję mocno) to mało jest badań nt motywacji jako takiej, w szczególności jesli chodzi o rejon SW - poszukaj na AWFach, może na budo ktoś studiuje w zakładzie SW, nie mam pojęcia. więcej pisze się o sportach walki, a karate, judo bądź taekwondo umieszcza się właśnie razem z nimi. jest też książka "psychologia sportu" gracza i sankowskiego ale mocno zawiła...
powoedz konkretniej to może będę mogła jeszcze jakoś pomóc, ewentualnie stwórz jakąś ankietę/kwestionariusz i rozsyłaj chętnym.
mam nadzieję, że coś pomogłam, pozdrawiam i powodzenia :wink:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
człowieku, a nazwa sztuki walki nic ci nie mowi??? :)
chcemy się nauczyć walczyć.
Po co??? Żeby chronić siebie i innych :]żeby cuć się pewnie i bezpiecznie na ulicy. zmęczenie, pot, ból to tylko droga jaką trzeba pokonywać... jeśli ktoś mówi że to jest jego cel to równie dobrze może powiedzieć że trenuje gimnastyke albo pięciobój.
To moje zdanie.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
to, że chcesz się nauczyć walczyć, wcale nie detreminuje tego, że "wkręcisz" się w SW i treningim, możesz je rozpocząć ale szybko odpaść. "walczyć" oznacza podejście sportowe, a to konsekwentnie znaczy to, że mechanizimy są takie same bądź podobne jak w innych sportach...
  • 0

budo_never_winter666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Ja zaczalem trenowac w wieku niespelna 6 lat, jako maluch chodzilem na ulicach wykonujac dziwne techniki reczne i nozne ;) , jak to okreslil kiedys moj kolega tak samo moge powiedziec o sobie " bylem chlopcem pelnym energi " ;) . Bylem bardzo mlody ale ta energia, ktora emanowalem byla podobno niesamowita, pewnego dnia moja matka postanowila zapisac mnie na jakis sport, dzieki kuzynowi, ktory cwiczyl KARATE juz od2 lat powiedzial o tym moim rodzicom ze mozna i mnie zapisac, matka postanowila tak wiec i mnie zapisac. Dzisiaj jestem bardzo zadowolony, poniewaz karate niedosc ze pomaga rozladowac mi energie - niekoniecznie negatywna :D , ale pomaga uczyc samodyscypliny, zaparcia, szacunku a przedewszystkim ta sztuka wzbogaca nas o taka wielka wartosc jaka jest " oczyszczenie duszy " - niektorzy porownaja z katharsis hehe :P
To by bylo na tyle. Dziekuje i Pozdro :*:* :P :)
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Ja cięodeślę do onternetowego magazynu o sztukach walki, jest to głównie o stylach wewnętrznych ale napewno cos znajdzie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] miłej podróży po świecie sztuk walki.[/list]
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Dla mnie Karate jest pasją. Interesuje sie sportami walki od dziecka. Karate pozwala mi zapomniec o problemach codziennych. Daje mi satysfakcje, poprzez doskonalenie siebie, odnoszenie sukcesów na zawodach. Dzieki KArate stawiam sobie cora wyzsza poprzeczke. Odpocz tego swietne samopoczucie, bardzo dobra kondycja, wygląd (postura)
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Jest wiele powodów, dla których ludzie ćwiczą. Jedni chcą cię nauczyć bić, inni bronić, następni schudnąć lub poprawić sobie budowę inni poprostu szpanować, że ćwiczą sztuki walki. Na ogół szybko kończą karierę. Zostają ci, dla których trening stał się nałogiem.
Ja zacząłem z 2 powodów:
1. trzeba się ruszać, a i moda po pierwszym wyświetleniu "Wejścia smoka" była na sztuki walki. Jako osoba z natury niezależna poszedłem na judo, nie na karate, które zacząłem uprawiać później;
2. trzeba się ruszać, a nie znoszę gier zespołowych. Długo biegałem na orientację, ale to uzależnienie od warunków pogodowych, konieczność wyszukiwania i przygotowywania nowych tras itp...
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Na Wydziale Psychologii UW, na Stawkach uczył do niedawna profesor S. Mika. Sam trenował sztuki walki i wielu jego studentów pisało prace magisterskie na ich temat. On był ich promotorem.
Przejedź się na Wydział i zobacz, może te prace są dostępne w czytelni w tamtejszej bibliotece. Jeśli nie, to poszukaj kontaktu z tym profesorem, nadal wykłada na innych uczelniach.
Warto zobaczyć jakie aspekty już zostały zbadane przez psychologów i w jaki sposób.
Pozdrawiam
  • 0

budo_milo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
I ja dołoże swoje 5 groszy :-)

Ja trenuje shotokan od 7 lat. Zacząłem też przez kolege, a potem
spodobało sie...
Tak pierwszym bodźcem przez który zawsze lubiałem trenować
jest poprostu duch (czy tam klimat) jaki toważyszy treningom.
Trening zaczyna się od etykiety- oddania czci twórcom karate, trenerowi i najstarszemu stopniowi. Treningi odbywaja się wedłóg ścisłego planu, wiele ćwiczeń pamieta jeszcze starych chińskich mistrzów, nie mówiąc nic o kata, które przynajmniej dla mnie najlepiej oddają sam nastrój karate, odtwarzając kata powtarzamy ruchy mistrzów którzy ćwiczyli kilkaset lat temu!
Oczywiście kata są w jakims stopniu przetworzone, ale niektóre pozostały w niezmienionej formie (Taikyoku-shodan :wink: )
Pozatym karate sprawia że doskonalimy się wewnętrznie, każdy powienien szukać w tej sztuce walki wewnętrznego spokoju i równowagi. Ja tego nie potrafie wytłumaczyć ale dzięki treningom nie myśle poprostu o porażkach, problemach etc. skupiam się na tym co robie i doskonale to. Można powiedzieć że karate to swoista odskocznia od rzeczywistości!

I nie można zapomnieć tego że dzięki takim sportom po prostu LECĄ NA NAS DZIEWCZYNY!! :wink: :)

pozdro
milosz
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
Wybierz sie do paru klubów, poobserwuj, popytaj... Najlepiej by bylo dla ciebie jakbys sam cos cwiczyl, ale teraz to juz chyba troszke za pozno... Widze ze pominales chinskie i koreanskie sztuki walki, a przeciez one rowniez maja ogromny udzial w MA. Moze na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] cos znajdziesz (mam nadzieje ze koledzy karatecy sie nie obraza za podanie linka zwiazanego z TKD)
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocyyy
No wiesz sama nazwa wskazuje sztuki walki ale miejsza z tym.Ja sie zaczełem uczyć hmmm jakieś 5 lat temu na początku ze średnim zaangażowaniem ale to strasznie wciąga.No więc wracając do tematu ja trenuje sztuki walki przedewszystkim aby sie wzmocnić nie tylko fizycznie ,ale też psychicznie spokuj ducha itd. :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024