Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomóżcie podjąć wybór !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Pomóżcie podjąć wybór !
Witam.
Temat zapewne nie będzie niesamowicie oryginalny, ale naprawdę proszę o pomoc. Chciałbym się zapisać na jakąś sztukę walki ale nie wiem do końca na jaką. Chciałbym, żeby była skuteczna na ulicy, ale nie chce mieć za bardzo obitego łba po treningach, bo studiuje na politechnice i łeb mi się przyda, troche ciągnie mnie na Kyokushin, ale sam nie wiem. Moje wymiary - wzrost - 179cm, waga - 75 kg. W mieśie mam kluby - Judo, Aikido, Karate Shotokan, Karate Kyokushin, Capoeira, Krav Maga, a od wrześnie BJJ. Moim celem nie jest rozpętanie kłótni na temat skuteczności poszczególnych sztuk, proszę o szczerą radę i za każdą będe wdzięczny.
  • 0

budo_sakura
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
No nie trafiłeś chłopie z tym tematem...
Były ich już setki. ALE...
Jeśli wdepniesz na forum ULICA znajdziesz sensowne wynurzenia Adama na temat parterowców dlatego też (mimo swej przynależności klubowej - aiki) polecam Ci BJJ tudzież Judo. Najlepiej jednak zrobisz poświęcając tydzień lub dwa na wędrówkę od dojo do dojo aby samemu zweryfikować co najbardziej Ci odpowiada. Nie wiem co powiedzą następcy, lecz nie spodziewaj się wiele więcej. Kieruj się własnym wyczuciem bo MA to przygoda na długi czas.

Pozdrawiam Piotr

P.S Wróciłem z urodzin przyjaciółki (nie doszukuj się w tym poście NICZEGO)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Na ulice? Wybierz szkole, ktora oferuje "realna" nauke posligiwania sie np. palka. Sztuki walki na ulice sie nie nadaja.
K_P
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
nie?????? 8O
... a ja myslalam....ooo ja glupia ci.. :)
a powaznie-mysle, ze kurs samoobrony wystarczy :] skoro ma sluzyc TYLKO na ulice :wink:
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

za każdą będe wdzięczny.

Wiesz kto jest debesiak na ulicy? Nie ten co jest dobry na treningu tylko ten co ma sprzeta i jest na tyle pierdolniety ze sie nie stracha tego uzyc. Sam wiem najlepiej, bo jak bylem mlody to na treningu do orzelkow nie nalezalem, ale skladalem gosci na ulicy, ktorzy by mnie na treningu w kazdej wersji full jedna reka skasowali. Nie mowie ze jedno sie nijak ma drugiego. Mowie ci tylko, ze trenowanie pod ulice dupny pomysl. Pochodzisz 5 lat to bedziesz sie czul o te 20% pewniej. To ja ci dam lepsza podpowe. Przez te 5 lat trzep kasiore kup sobie fure to bedziesz sie czul pewniej o np. 40%. Nie o wiecej, bo wszedzie fura sie nie jezdzi, ale o co mnie sie rozchodzi chyba wiesz.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Niech dokupi sobie jeszcze na grubosc nadgarstka "niedmuchany" zloty lancuch na szyje, skorzana kurtalke, albo plaszcz od Armaniego, ogolic sie na lyso, albo zlapac na zel te trzy cm wlosa i pokazac sie w towarzystwie sobie podobnych i masz wszystkie problemy uliczne z banki. Nie widze mozliwosci, zeby skakaly do Ciebie szczurki w dresach, nawet na obcej Ci dzielnicy.
Innymi slowy - przynaleznosc do kupy. A kupy nikt nie rusza.
K_P
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

Witam.
ale naprawdę proszę o pomoc. Chciałbym się zapisać na jakąś sztukę walki ale nie wiem do końca na jaką. Chciałbym, żeby była skuteczna na ulicy, ale nie chce mieć za bardzo obitego łba po treningach, bo studiuje na politechnice i łeb mi się przyda, ...


no to boks odpada ;)
nie ma leprzej i gorszej sztuki walki są dobrzy lub kiepscy uczniowie ;)
karate, KM, itp jak się czegoś nauczysz to zawsze może się przydać w realu.
nie możesz zakładać że w łeb nie dostaniesz bo to nie szachy tylko sztuka walki ;)
przejdź się na trening do kilku sekcji popatrz sobie poćwicz trening lub dwa i sam zdecyduj co Ci się podoba.
pozdrawiam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
No i od razu jego szanse u panienek wzrosną - pod warunkiem, że lubi spieczone na solarium pustaki ;)

K.
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
hola, hola...chyba idziemy w zlym kierunku, jak tak dalej pojdzie, wyjdzie na to, ze Frasee pyta o rade, jak zostac MACZO...chlopak pyta o rade, chyba w innym sensie :wink: powtarzam, ze krotki kurs samoobrony wystarczy, by przejsc wieczorem z uczelni do akademika bez strachu o swoja, jakze ważna glowe :wink: (i reszte ciala tyż)...no bo jak nie czujesz chlopie ducha walki...to tylko SAMOOBRONA (prosze nie traktowac tego jako kampanii przedwyborczej:]
pozdrowko;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Kur samoobrony to mu tylko w glowie nabelta. I jeszcze uwierzy, ze cos umie. Najpierw dobry styl bazowy. A tak nota bene - w boksie nie bija od razy w glowe, najpierw rzad lustro i rzezbienie technik.
K_P
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Z tym obejściem Dojo to jest dobry pomysł napewno. Na aikido 2 miesiące chodziłem, ale coś mi mówi, że to na ulice jest za miekkie i zbyt skomplikowane. Aha i nie zależy mi na byciu macho, raczej właśnie na to, żeby nie było widać co się umie :)
Pozrdowki.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Popelniasz podstawowy blad:
chcesz sie nauczyc walczyc, ale nie chcesz dac sie obic.
Sam widzisz jak to jest. Chodzisz 2 miech na aikido i nie jestes obity. Teraz zastanow sie
ile sie tak naprawde nauczyles ;)
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
K_P - radze kurs samooborony, bo jak wspomnialam, skoro chlopak nie czuje ducha walki, nie wie za bardzo co go interesuje...no to trudno radzic chyba, aby nabyl umiejetnosci od podstaw w jakimkolwiek stylu...mnie nie namowilbys w zyciu np na zadne judo, karate (bez urazy)...bo ja WIEM czego chce...dopoki sam nie bedzie wiedzial, czego chce sie nauczyc, dopoki nie bedzie pociągal go sam sport,...nie poradzisz nic;)
...(tak mysle..ale moze sie myle 8O :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
A na co Cie mozna namowic?
K_P
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
boks;)
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

Chciałbym, żeby była skuteczna na ulicy, ale nie chce mieć za bardzo obitego łba po treningach


Niestety.
Jak nie dostaniesz w łeb od kumpla na treningu, to nigdy się nie dowiesz, jak to jest.
Nie, żeby było w tymcoś złego, ale jak już dojdzie o walki na ulicy i w łeb jednak dostaniesz, to będzie szok. Sparaliżuje Cię strach, obesrasz sobie spodnie i napastnik może odpuści czując nieprzyjemny zapach.

Podsumowując.
Ćwiczenie pod kątem ulicy, bez ciosów i kopnięć jest jak ćwiczenie pływania na dywanie - mija się z celem.

Polecam Ci Vale Tudo.
Względnie Boks, Judo, Bjj, Zapasy.
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Najchętniej zacząłbym Kyokushin albo BJJ. Jeszcze 2 tygodnie temu byłem przekonany, że Kyokushin, ale trochę poczytałem i wydaje mi się, że jednaj chyba BJJ. Czy w BJJ są też ćwiczone jakieś uderzenia, czy raczej nie bardzo?
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Raczej niebardzo. Musiałbyś się konkretnie dowiedzieć, czy na treningach są elementy Vale Tudo.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

Witam.
Temat zapewne nie będzie niesamowicie oryginalny, ale naprawdę proszę o pomoc. Chciałbym się zapisać na jakąś sztukę walki ale nie wiem do końca na jaką. Chciałbym, żeby była skuteczna na ulicy, ale nie chce mieć za bardzo obitego łba po treningach, bo studiuje na politechnice i łeb mi się przyda, troche ciągnie mnie na Kyokushin, ale sam nie wiem. Moje wymiary - wzrost - 179cm, waga - 75 kg. W mieśie mam kluby - Judo, Aikido, Karate Shotokan, Karate Kyokushin, Capoeira, Krav Maga, a od wrześnie BJJ. Moim celem nie jest rozpętanie kłótni na temat skuteczności poszczególnych sztuk, proszę o szczerą radę i za każdą będe wdzięczny.


Dołączona grafika

A tak na powarznie to polecam judo, bo wyrabia sprawność fizyczną, jakieś 40% treningu to czysta walka i mordy ci nie obiją. Nie wiem jak to się sprawdza na ulicy, Ale jeżeli myślisz że jakiekolwiek treningi ze spokojnego studenta zrobią ulicznego zabijakę to grubo się mylisz.
  • 0

budo_aqq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
he pod kątem ulicy.... wiesz hooligans też cwiczą pod kątem ulicy i kobiety chodza na samoobrone też pod kątem ulicy. jak sie zapiszesz na biegi to tez moze być pod kątem ulicy.

musisz sobie obrać jakiś cel, ten który obrałeś jest zbyt ogólny. sprawdz jak jest w róznych sekcjach. pamietaj ze duzo zalezy od trenera a nie nie od samej sztuki walki. u mnie w miescie jest sporo sekcji a jest taka (bokserska) na której sparingi są na dodatkowych lekcjach (60zł/h) :P ... a na kyokushin trener oprócz kata, kumite i kihon robił nam podstawy boksu , pady, rzuty, dźwignie i łamania.nie mówie że wszyscy zostali super bokserami albo graplerami ale wszystkiego było po trochu. pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024