Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pchniecie kula


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Pchniecie kula
Czesc!!

Czy spotkaliscie sie z wykorzystaniem dyscyplin lekkoatletycznych (itp) w treningu sztuk/sportow walki? Moze sami uswietniacie swoj trening w takie elementy? Pominmy oczywiscie biegi, bo kazdy zna walory i zalety tego cwiczenia. Ale np: pchniecie kula lub rzut dyskiem, czy nie wzmacnia dynamiki uderzenia reka? Czy lepiej praktykowac pchniecie kula lzejsza czy ciezsza? Nie mam na mysli calych programow cwiczen, podobnych to treningu silowego, ale moze sa osoby ktore kontynuuja jednoczesnie treningi sztuki/sportow walki oraz wlasnie cos z pogranicza lekkoatletyki.

BTW: Czy ktos moglby podac jakis adres strony z opisem techniki pchniecia kuli? Na googlach nie znalazlem nic konkretnego, a jezeli byl podobny temat na forum to niech mod ten usunie.

Pzdr.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
myśle że pchnięcie kulą nie jest najlepszym ćwiczeniem do SW (sam ostatnio musiałem pchać kulą i nawyki z SW mi przeszkadzały). W pchnięciu łokieć musi być oderwany od żeber (a mi odruchowo tam wracał ;) ) Pozatym samo pchnięcie jest wyprowadzane inaczej niż uderzenie :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
W treningu bokserskim jest się takie ćwiczenie, w którym dwie osoby rzucają do siebie piłkę lekarską, wyrzucając ją jedną ręką, podobnie jak przy uderzeniu. Czyli - znajduje zastosowanie.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula

Czy spotkaliscie sie z wykorzystaniem dyscyplin lekkoatletycznych (itp) w treningu sztuk/sportow walki?


Ja opowiem o tym itp. :wink:

W epoce mojego pierwszego podejścia do SW trener często był łaskaw zostawiać nas sam na sam z piłką. Taką klasyczną futbolówką. W założeniu gra w nogę miała zastępować rozgrzewkę, ale niejednokrotnie zastępowała cały trening.

Było to zwykłe lenistwo trenera, któremu po prostu nie chciało się prowadzić treningów. Z punktu widzenia SW, efekty wprowadzania tych elementów futbolu były opłakane.

Ale ja byłam zachwycona!! Wstyd przyznać, że więcej serca wkładałam w te nasze mecze, niż w sam trening. Teraz tak sobie myślę, że chyba minęłam się z powołaniem. Byłby ze mnie wcale niezły soccer player :wink:

No, ale wtedy nie miałam możliwości rozwijania się w tym kierunku. Minęło wiele lat ... Sentyment pozostał.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
Witam!

A polecam granie w pilke na rozgrzewke, ale nie taka zwykla halówką, tylko sprobujcie zagrac sobie taka plazowa (nie dmuchana, tylko gumowa). Dodatkowo wzmocnicie sobie miesnie brzucha przez salwy smiechu :D

A dzisiaj na w-fie pare razy pchnalem kula. Zeby to cholerstwo dalej polecialo to trzeba technike dobrze opanowac. Zmiana srodka ciezkosci, obrot, pchniecie. Czy to nie ma zadnego wplywu na dynamike ciosu? Przez ten obrot i pchniecie kuli nie rozwijaja sie miesnie odpowiedzialne za wyprowadzenie ciosu? Moge sie mylic, bo to czyste teoretyzowanie.

Pzdr
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
Co więcej, anjin:

Ćwiczenie z piłką lekarską jest znane także w karate, z dwoma różnicami: należy stać w niskiej pozycji z jedną nogą z przodu (np.: Zenkutsu Dachi) i wypychać piłkę nie samą ręką lecz także biodrem (gyaku-zuki); partner nie łapie piłki lecz przyjmuje na brzuch ucząc się go napinać (Kime!).

Kula jest jednak trochę cięższa i – wydaje mi się – trening nią zbyt mało dynamiczny. Ja również ciskałem tym żelastwem w liceum i pamiętam, że odchylałem tułów w bok by zbalansować ciężar, a to może trochę skaleczyć technikę uderzeń.
CarpeDiem - może spróbuj oszczepu lepiej, to też dyscyplina lekkoatletyczna i jakże naturalnie związana z MA (od zarania dziejów :) ).
A tak na bardziej serio to polecam ćwiczyć skoczność i oczywiście biegi.



Pozdro.
:twisted:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
u mnie jest odwrotnie tzn SW czesto pomaga mi w "przetlumaczeniu na swoje" danej sekwncji ruchu z jakiejstam dyscypliny :wink:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
Witam

No, ba, biegi to oczywiscie podstawa. Ale cos moze o rzucie dyskiem... Jakby kogos tak trafic z zamknietej reki, korzystajac z techniki rzutu dyskiem (obrot, zamach)... Sierpowy to przy tym zabawa dla przedszkolakow :wink: Ktos moze probowal kiedys kogos tak trafic? :wink: :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula

Witam

No, ba, biegi to oczywiscie podstawa. Ale cos moze o rzucie dyskiem... Jakby kogos tak trafic z zamknietej reki, korzystajac z techniki rzutu dyskiem (obrot, zamach)... Sierpowy to przy tym zabawa dla przedszkolakow :wink: Ktos moze probowal kiedys kogos tak trafic? :wink: :)

trafic nie ale tak wlasnie sie uczlyem techniki rzutu dyskiem, "przeskok, lokiec po obrocie, sierp..." :wink:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
No tak... to tez jest sposob :) Jak bede mial okazje to moze kiedys wyprobuje na kims te swoje teorie...
A dzisiaj mialem na zawodach pchniecie kula. Jak zaszedlem rzucac, to sie przerazilem. Reszta zawodnikow - konioslonie. Ludzie po 4 metry wzrostu i z pol tony wagi. Jak cisneli ta kula to leciala i leciala...Ledwo od pługa oderwani. Ja przy nich to kabaret odstawialem :roll: Ale zauwazylem swoja droga ze nawet ci co mieli z 2 metry w barach wymiekali przy tych troche mniejszych, ale lepszych technicznie. Wiec kolejny dowod na to ze sila i podobne schodza na drugi plan przy technice.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
Na takim amatorskim poziomie to technika jest najważniejsza, ale już level wyżej no to siła jest już bardzo ważna, co widać po tych panach co pchają:)
  • 0

budo_no_error
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
walka jest bardzo wyczerpująca - szczególniejeśli chodzi o oddech. Oddech jest najważniejszy. Dlatego wszelkie działania aerobowe są porządane. Złote rezultaty daje triatlon.
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchniecie kula
Ja po 3 miesiacach treningow bjj (wiem,ze krotko ale chcialem sie pobawic,raczej jestem uderzaczem :) ) sparowalem sie z chlopakiem,ktory byl na pierwszym treningu i trenował rzut młotem, zazwyczaj robiłem "nowych" dzieki sprawnosci wyniesionej z uderzanych ,natomiast ten mial tak zajebiscie silny uchwyt,ze ciezko bylo ;p
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024