Skocz do zawartości


Zdjęcie

KASK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KASK
POTRZEBUJE KUPIĆ SOBIE KASK NAJLEPIEJ Z METALOWĄ KRATKĄ TYLKO NIE MAM POJĘCIA GDZIE TAKI MOŻNA ZAMÓWIĆ W NECIE LUB KUPIĆ OSOBIŚCIE (CHODZI MI GŁÓWNIE CZY DO POLSKI SĄ TAKIE KASKI SPROWADZANE) TEŻ MAM PYTANIE CO DO TYCH KASKÓW [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] CZY KTOŚ WIE GDZIE ZOSTAŁY ZAKUPIONE ???????????? WIDZIAŁEM KASKI Z KRATKĄ Z TWORZYWA SZTUCZNEGO, ALE WIDZIAŁEM TEŻ JAK TE KRATKI PĘKAŁY GDY KTOŚ ZA SILNO UDERZYŁ. JAK KTOŚ ZNA JAKICHŚ CIEKAWY SKLEP W KTÓRYM MOŻNA JE ZAMÓWIĆ NIECH PISZE.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Po pierwsze to potrzebujesz caps locka wylaczyc.
Po drogie potrzebujesz uzyc googli:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zanim zapytasz to sam poszukaj.
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Chyba źle mnie zrozumiałeś mi chodzi o kask z METALOWĄ KRATKĄ a nie z tworzywa sztucznego
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK

Chyba źle mnie zrozumiałeś mi chodzi o kask z METALOWĄ KRATKĄ a nie z tworzywa sztucznego


Z tego co wiem, takie kaski są sprowadzane z USA na potrzeby licencjonowanych szkół samooborny dla kobiet. Mówiąc inaczej - dla szkół opartych na systemie Impact albo podobnym. Są naprawdę niezłe. Kratka w nich jest metalowa, pokryta teflonem (a może czymś innym?) i jest bardziej wytrzymała, niż kratka w kasku hokejowym. Wytrzymuje każde uderzenie i każde kopnięcie.

Tylko powiedz, po co ci taki kask??
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Z tego co ja wiem, to take kaski kupuje się normalnie w sklepie sportowym.
Nie są sprowadzane na zamówienie, ani trudno dostępne.

Ot jestem pewien, bo jak sobie swój kupowałem to poszedłem do sklepu i koło takich z zabudowanymi policzkami, niezabudowanymi, z kratka plastikową były też takie z kratką metalową.

Jak jesteś z Krakowa to w Danikenie ( Centrum E ) możesz taki kupić, nie powiem Ci za ile, bo żeby tam dojechać potrzebuje 60-70 minut ( przeciwna część miasta ).

Mówiłem: poszukaj w googlach a napewno znajdziesz.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK

Z tego co ja wiem, to take kaski kupuje się normalnie w sklepie sportowym.
Nie są sprowadzane na zamówienie, ani trudno dostępne.


Chyba mówimy o różnych kaskach.

Ja miałam na myśli kask do pancerza. W Danikenie ani w żadnym innym sklepie nie widziałam takich.
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Kask jest mi potrzebny do sparingów porządnych, mieszkam blisko wrocławia a od karakowa niestety daleko, w polskich sklepach wysyłkowych tego nie znalazłem
:(
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
miało być Krakowa a nie karakowa sorry za błąd
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK

Kask jest mi potrzebny do sparingów porządnych, mieszkam blisko wrocławia a od karakowa niestety daleko, w polskich sklepach wysyłkowych tego nie znalazłem
:(


Do _porządnych_ springów? Kaski, pewnie nawet takie z metalową kratką, wcale tak dobre nie amortyzują uderzeń. Mogą uchronić, co prawda, przed rozcięciem skóry, rozwaleniem kinola czy zawiasów w szczęce, ale po takim "porządnym" sparingu możesz obudzić się następnego dnia z objawami wstrząśnienia mózgu.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
No, ale taki kask jest min. po to, ze jak sparujesz w piaskowkach to potem nie masz kichawy w 10 kawalkach :|

Jest dobry w tym wlasnie celu, troche amortyzuje ( nie bardzo ), ale i to zawsze lepiej niz nic.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Ja tylko przestrzegam, żeby koleś nie nawalał z całej siły na sparingu, wierząc że kask daje 100% ochrony. :-)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Oczywiście, że nie daje, ale jak już sa rękawice i kask to można na poważniej bić bez obawy, że głowe urwiesz partnerowi :-)

Do tamatu: są w sklepach takie kaski. Napewno we Wrocku jest jakiś taki sklep. Zapytaj trenera i sprawdź ( jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś ).

Jak nie to na budo Ci go nie wyczarujemy ;)
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
chcialbym widziec mine tego nieszczesnika co mu klatka z tworzywa strzelila -kratka byla, a jest aparacik na zebach. I to z tworzywa! :wink: Oczywiscie niczego podobnego nikomu nie zycze, zeby nie bylo.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK

i jest bardziej wytrzymała, niż kratka w kasku hokejowym


Wątpie weź niech ci chokeista wyje*** takim krążkiem. Ty nie wiesz człowieku o czym mówisz.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KASK
Kaski z krata sa bardzo niebezpieczne wbrew pozorom, wstrzas mozgu jest 5x bardziej prawdopodobny, glowa lata i latwo uszkodzic kark, niedoswiadczeni w takich kaskach wala z calej sily i ida na wymiane co "kaleczy" walke (technika na marne) co powoduje jeszcze wieksze prawdopodobienstwo tego co napisalem wyzej, doswiadczeni sparuja w "normalnych" kaskach, sparing to nie walka na maksa i oni o tym dobrze wiedza
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024