Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
itp. Co wolicie? Czego uzywacie? Co polecilibyscie?
K_P
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Ehem, sir Moderator, a czy temat nie powinien być raczej w dziale SPORT, TRENING itd.?
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne

itp. Co wolicie? Czego uzywacie? Co polecilibyscie?


Jeżeli już mam ćwiczyć coś takiego pod dachem, to ja zdecydowanie preferuję ruchome bieżnie. Rowerki (przynajmniej te których ja używałem) są jakieś takie "sztuczne". Odczucia podczas "jazdy" na takim sprzęcie są dalekie od tego co się uzyskuje podczas jazdy na normalnym rowerze. Strasznie niewygodna i chyba kontuzyjna jest to zabawa. Ale być może zależy to mocno od jakości sprzętu.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Z doswiadczenia wiem ze jezdzenie na rowerku stacjonarnym jest ok jesli nie mamy czasu wyjsc na zwykly badz aura nam nie sprzyja. Ale i tak nic nie zastapi nam swierzego powietrza i wiatru we wlosach ktorych dostarcza nam przejazdzka na tym zwyklym. Ogolnie mam taki rowerek ze nawet czasem moge sie na nim przejechac gdyby nie to ze wole sie przebiec (nawet w deszczu).

W przeciwienstwie do Marwoja ja mialem przykre doswiadczenia z biezniami. Nie wiem czy wynika to z mojego niefachowego podejscia, braku umiejetnosci czy jakosci sprzetu - nie sprawialo mi to przyjemnosci - wrecz musialem sie zmuszac - to nie dla mnie.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Roznie, zazwyczaj robie cardio na rowerku i cross trainerze (czy jakos tak) czasami dobijam bierznia na skosie okolo 10 min szybkim marszem (fat killing :) )

ps. Cardio jest beeeeeee :P
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Ja wolę rowerek, chyba ze względu na moje stawy kolanowe-rowerek tak nie obciąża jak bieg. Choć z drugiej strony na bieżni nigdy nie biegałem.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Ja lubię bieżnię...zawsze jakiś program sobie załączam w stylu "bieg po górkach" i w tym czasie gapie się w telewizor. Jak leci coś wciągającego to nawet nie myślę o tym, że np. biegnę pod górkę i jest ciężej.

Na rowerku natomiast zawsze mi jakoś niewygodnie, nigdy nie potrafie dobrze dostosować sobie po kimś innym wysokości siedzenia i kierownicy :?
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Mi rowerki nie odpowiadaja zupelnie - niewygodne to i wogole nijak sie ma do prawdziwej jazdy na rowerze. Steperow z kolej jeszcze nie wyprobowalem.
Natomiast bieznia - jak najbardziej tak! Fajne jest to ze wiesz dokladnie ile przebiegles, z jaka szybkoscia itp.
No i nie mozesz oszukiwac - zwalniac czy przystawac - po prostu ustawiasz szybkosc (program), sluchawki na uszy i biegniesz :) Jak dla mnie rewelka :D
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne

Ja lubię bieżnię...zawsze jakiś program sobie załączam w stylu "bieg po górkach" i w tym czasie gapie się w telewizor. Jak leci coś wciągającego to nawet nie myślę o tym, że np. biegnę pod górkę i jest ciężej.


Dokładnie o to chodzi :wink:

Na rowerku natomiast zawsze mi jakoś niewygodnie, nigdy nie potrafie dobrze dostosować sobie po kimś innym wysokości siedzenia i kierownicy :?


Ooo to, to. Poza tym (jak już pisałem, może nie ma tego efektu na lepszym sprzęcie) rowerek to zerowy wysiłek., a jak się podkręci "opór" to jest jakoś tak wyjątkowo nienaturalnie/niewygodnie, pedały skaczą, zrywają.. Generalnie ma się to nijak do jazdy na prawdziwym rowerze. Natomiast bieżnia daje prawie 100% efekt normalnego biegu w terenie.
Jedyną wadą dobrej bieżni są jej gabaryty. Najczęściej dużo większe od rowerka.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Ja wiem, ze rowerek stacjonarny to cos innego niz rower tradcyjny. Na tradycyjnym (gorskim) w swoim czasie zrobilem tysiace km. Teraz jednak mam mniej czasu na takie rozkosze, a biegac nie moge za bardzo - (kolana, kregoslup), wiec pytam o inne sposoby rekomepensaty tego.

Ostatnio bylem u kolegi - ma takie urzadzenie symulujace bieg narciarski (mozna zmieniac opor, bo widzialem takze takie w ktorych nie mozna zdaje sie - jakie "gazele" etc.) - chwile na tym pobiegalem i to bylo naprawde wyczerpujace. Cwiczy ktos na takim.

A bieznia? Moze byc nie zla. Przy okazji wrzuce na nia mojego psa, nie wiem czy bedzie sie mu podobalo.
Sadze jednak, ze jakbym mial cos zakupic to chyba jednak to do tego "biegu narciarskiego".

K_P
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Ten "bieg narciarski" też jest bardzo fajny. Co prawda wiem, że niektórzy nie mogą jakoś ruchu załapać i skoordynować, potem się do tego zniechęcają, mówiąc że to jakieś "pedalskie" cwiczenie :wink: Faktycznie, można na nim też się nieźle zmęczyć, od biegania "daje" dużo mniej po stawach i ma jeszcze jedną zaletę moim zdaniem. Jeśli chcesz ten sprzęt do domu, to duzo mniej halasuje od bieżni.
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
a ja jestem wlascicielką orbitreka i nie zamienilabym go na rower stacjonarny...co to za przyjemnosc-dupa siedzi i tylko nogi pedałują...to cale cialo powinno sie ruszac!! :)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne

Przy okazji wrzuce na nia mojego psa, nie wiem czy bedzie sie mu podobalo.


Myślę, że to będzie wiarygodny sposób na sprawdzenie przydatności bieżni. Jeżeli eksperyment się powiedzie, to i ja zakupię taką maszynerię. :wink:

Natura - tak, maszyny - nie! :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Ja nie wszeglbym na bierznie taka, bo mam w poblizu lasek i wole tam pobiegac ( duzo przyjemniejsze i nie monotonne ).

Co do rowerka to jak na silke ide to to czesc rozgrzewki ( powiedzialbym, ze podstawowa ).

A z maszyn to musze sprobowac tej co imituje kajak.
Probowal ktos? Jakie miesnie najbardziej pracuja?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne

. Rowerki (przynajmniej te których ja używałem) są jakieś takie "sztuczne". Odczucia podczas "jazdy" na takim sprzęcie są dalekie od tego co się uzyskuje podczas jazdy na normalnym rowerze. Strasznie niewygodna i chyba kontuzyjna jest to zabawa. Ale być może zależy to mocno od jakości sprzętu.


Zależy. W sanatorium jeździłem na takich z panelem diodowym. Profil terenu wyświetlał na panelu (z górki, pod górkę, płasko, podjazd :D ) Do tego inny mechanizm oporu (elektromagnetyczny bodajże). Opór jak w prawdziwym rowerze, czyli z bezwładnością koła, można wziąść rozpęd itp. Wiatru brak i widoków, ale odczuwam "rowerową" praca mięśni
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Dla mnie to są sprżety bez sensu, jakieś chomicze zabawki, choć czasami bywa zabawnie na bieżni - ostatnio robiłam ekg wysiłkowe biegnąc w kiecce po kostki :) :) duuuużo radości
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne

Dla mnie to są sprżety bez sensu, jakieś chomicze zabawki, choć czasami bywa zabawnie na bieżni - ostatnio robiłam ekg wysiłkowe biegnąc w kiecce po kostki :) :) duuuużo radości


Wcale nie są bez sensu.. Przecież nie chodzi o to, żeby używać ich zamiast roweru czy biegania. Różnie jednak w życiu bywa i czasami, z tych czy innych powodów, nie da się wyjść pojeździć czy pobiegać i wówczas - jako substytuty - sprzęty te spełniają swoją rolę doskonale.
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne

Ja nie wszeglbym na bierznie taka, bo mam w poblizu lasek i wole tam pobiegac ( duzo przyjemniejsze i nie monotonne ).

Co do rowerka to jak na silke ide to to czesc rozgrzewki ( powiedzialbym, ze podstawowa ).

A z maszyn to musze sprobowac tej co imituje kajak.
Probowal ktos? Jakie miesnie najbardziej pracuja?

Mowisz o tak zwanym 'wiosle'?
To wyrabia tylko ramiona - tylna czesc i plecy. Troche dzialanie podobne do podciagania na drazku tylko tutaj biceps slabiej dziala. Tez troche nogi pracuja - glownie miesnie ud przednie. Osobiscie nie polecam - moze dla tych co judo cwicza miesnie plecow sie przydaja i tylne ramion ale ogolnie to tak mi sie to widzi te urzadzenie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Thx za odpowiedz :-)
Po prostu chce dolozyc po bieganiu taka zabawke i sie zastanawialem, czy jest sens.
Potrzebuje takich rzeczy bo silownia mnie odpycha, czyli po prostu zle sie czuje podnoszac ciezary, wiec musze szukac jakiegos zastepstwa ;)
Po prostu sie gdzies przejde gdzie to jest i sprawdze.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny do "biegania", rowery stacjonarne
Magdalena jak bylem w Twoim wieku to zasuwalem dzien w dzien 8 km z gorki i pod gorke, a teraz potrzebuje jakiejs maszyny. Fakt, ze nigdy tego nie robilem w kiecce. To zapewne musi byc wyzwanie. :wink:
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024