Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomóżcie podjąć wybór !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
mój kumpel chodzi na MMA
miał raz starcie na ulicy z większym gościem
mówi że bardzo mu się przydało
tak więc polecam
kolega ćwiczy rok a naprawde dużo umie
dużo rąk i kolan
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

mój kumpel chodzi na MMA

MMA to formuła rywalizacji i w jednym wypadku może to być boks + zapasy a w drugim bjj + muay thai

Frezee chłopie większość klubów BJJ prowadzi przynajmniej raz w tygodniu zajęcia pod kątem startów w formule vale tudo więc będziesz sobie chodził 2 razy na sportowe BJJ i 1 raz na vale tudo co da ci 3 treningi tygodniowo i całkiem ale to całkiem dobre przygotowanie do walki.
Na sportowym BJJ poznasz walkę na chwyty, wyszkolisz się w parterze i sprowadzeniach a na BJJ VT dodadzą ci do tego jeszcze uderzenia, wejścia na uderzenia, walkę w klinczu i parterze z chwytami i uderzeniami czyli tak jak to występuje w prawdziwej walce.
Czyli masz 3 dni w tygodniu zajęte do tego dodasz jeszcze zajęcia z nożem 1 lub 2 razy w tygodniu i masz kompleksowy trening przekrojowy synek :)
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
No właśnie u mnie w Gdyni we wrześniu startuje sekcja BJJ Gracie Barra. Nie wiem tylko czy będą ćwiczone też uderzenia, mam nadzieje, że będzie tak jak mówisz zorro. Z tego co widziałem instruktor który to będzie prowadził ma konkretnie duże doświadczenie także w innych sztukach, więc licze też na uderzenia.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

więc licze też na uderzenia.

aczkolwiek nie nastawiaj się na to iż na tym jednym treningu prowadzonym właśnie z uderzeniami pod kątem vale tudo nabędziesz umiejętności zadawania uderzeń na miarę Tysona, Belforta czy Silvy, nastaw się raczej na to że nauczysz sie podstaw uderzeń ale PRZEDE WSZYSTKIM TEGO JAK SOBIE Z UDERZENIAMI RADZIĆ I JAK WEJŚĆ W TAKIEGO GOŚCIA I PIERDOLNĄĆ NIM O GLEBĘ !
No a jak samo walnięcie o ziemię nie pomorze to wtedy parter a tam mimo tego iż na treningu BJJ VT będą tam uderzenia absolutną podstawę będą stanowić takie elementy jak ucieczki pozycyjne, zajęcie korzystniejszej pozycji no i techniki kończące a tego najwięcej nauczysz się na treningu BJJ w kimonach i możliwe że bedziesz miał też regularnie lub co jakiś czas zajęcia BJJ bez kimon na których zobaczysz sobie róznice jakie występują jak przeciwnik ma szmaty lub ich nie ma.
  • 0

budo_julek
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
u nas trojmiescie w gdansku jest bjj do vale tudo treningi sa 3 xw tygodniu w tym raz uderzenia kopniecia itd. treningi sa w GI lub bez.polecam bo sam uczęszczam :wink: sam jestem z gdyni ale nic fajnego nie znalazłem niestety,dlatego do gdanska zagrzewam :D
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Dzięki Julek. Posowałoby mi to konkretnie, bo z uczelni 2 kroki. Ale godziny nie pasują, a czwartek wogóle odpada, bo na rano. Może w przyszłym semestrze lepiej plan się zgra. W który dzień są uderzenia i kopnięcia? I czy wiesz może coś bliżej o tej sekscji, która w Gdyni ma od września ruszyć?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_julek
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
hmm to chyba inna sekcja bo o tej co mowie to jest we wrzeszczu a treningi sa w poniedziałki, środy i piątki o 18:30 :wink: trening w piatek jest zawsze bez Gi do Vale Tudo. O tej sekcji to jeszcze nic nie słyszałem ale pewnie przejde sie tam we wrzesniu :-) moze na obie bede chodził bo ciagle mi bjj mało :lol:
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Hmm. treningi w poniedziałek, środę i piątek by mi pasowały. Julek ja myślałem, że móiwsz o ATW na Ul. Lendziona. O jakiej sekcji mówisz? Bo dobrze mi to wygląda :)
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

Sztuki walki na ulice sie nie nadaja.


Już widze że z nudów ludzie promieniują ciężkim humorem jak Kubuś. Ja mimo wszystko Kubusiu wolę znać coś realnego niż nic nieznać jakby miało dojść do konfrontacji.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
mam takie pytanie
czemu wszyscy ktorzy zaczynaja cwiczyc sporty lub sztuki walki robia to zeby umiec sie bronic/bic na ulicy itp. ?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
No ,bo tak wzasadzie po to one zostały stworzone...
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !

mam takie pytanie
czemu wszyscy ktorzy zaczynaja cwiczyc sporty lub sztuki walki robia to zeby umiec sie bronic/bic na ulicy itp. ?

...nie generalizuj, prosze :]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Sorata bo tak sie im wydaje. Bo do niektorych nie datarlo jeszcze, ze czlowiek wymyslil skuteczne narzedzia przetrwania.
K_P
  • 0

budo_julek
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
pytanie jest troche typu"a po co uczyc sie pływać..." :D
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
ja nie mowie o takim czyms jak karaty , kung fu i inne chinskie

ale jak ktos idzie trenowac zapasy zeby sie dobrze bic na ulicy...

pare wiekow temu ludzie zaczynali trenowac np. zapasy aby wygrywac zawody, zdobywac dobre miejsca aby podniesc wartosc sportowa swojego kraju , teraz juz malo kto zaczyna cwiczyc sporty walki bo poprostu lubi sport i chce trenowac i starac sie walczyc jak najlepiej potrafi , tylko poto zeby sie "umiec bic" :/
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Pozwol, ze sie nie zgodze. Dominacje na ulicy zapewniaja inne rzeczy i wie sie o tym jak skonczy sie te nascie lat.
A sport jest zawsze do tego samego - imponowania, zachwycania sie nim, budowania charakteru. A wszystko inne to dodatek tylko.
Przeciez nie trenujesz strzelectwa sportowego z mysla o tym, ze bedziesz strzelal do ludzi, choc moze sie to przydarzyc.
K_P
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
Sorata ja nie wiem czy wszyscy tak robią. Wiem, że ja napewno chciałbym polepszyć swoje umiejętności w walce, żeby poprostu nie dostać do łbie od jakiegoś zasranego dresika na peronie itd. Jednak chciałbym także spędzić trochę czasu na sportowo, na rywalizacji, a jeśli to ma mi jeszcze pomóc w życiu to wogóle wypasik.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
ok rozumiem

tylko wiesz co , to forum juz chwile istnieje , duzo ludzi tutaj dyskutowalo , duzo lezy tematow w dziale "ULICA" ktore warto przeczytac

szczegolnie polecam Ci zagladnac do tego tematu http://www.forum-kul...showtopic=62701
oraz wogole odwiedzic strone Combat'a

bo jesli Ty na ulice chcesz trenowac BJJ lub Karate to jestem pewny ze do tematow wyzej podanych nie zagladales.
  • 0

budo_julek
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
SW fizycznie ogolnie rozwijaja w ten sposób juz zyskujesz przewage nad przeciwnikami,pozatym według mnie cwiczac jakies full-contact SW zdobywa sie otrzaskanie w walce a wtedy juz tanio dresikowi skory napewno sie nie sprzeda, Bjj jest ok jesli chodzi o ulice, według mnie dlatego warto trenowac :D
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie podjąć wybór !
A co powiecie na temat kempo ? Mieszana sztuka walki z tego co zdążyłem się zorientować. A może wiecie coś o 2 sekcjach kempo w Gdańsku?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024