Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade AFCK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Benchmade AFCK
Witam,
zabieram sie do zakupu tytulowego noza i tu dylemat: ktora wersje wybrac - starsza z liner lockiem i ostrzem
z ATS 34, czy nowsza z axisem i stala D 2. Obie wersje maja swoje zalety i wady, chcialbym jednak aby pomogli mi to ocenic prawdziwi nozohole :) ktorzy z niejednego pieca stal wyciagali.
Roznica w cenie niewielka, ok 15 - 20% na korzysc starszego modelu, ale to bez znaczenia.
Wszelkie sugestie i dodatkowe roznice mile widziane.
Co radzicie??
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Ja bym brał starsza. Bardziej mi sie podoba a poza tym nie moge sie do axisa przekonac. Xiao jak miałbys zamiar dorwac stara wersje? Ktos na bazarze sprzedaje? bo chyba nie musze pisac ze stara wersje znajdziesz juz tylko na rynku wtórnym...
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
No dobra juz chyba wiem skąd :oops: Troche sie pospieszylem... Anyway brałbym stara wersje.
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Axis jest doskonałą blokadą Planuję zakup jakiegoś BM bo wszystkie które miałem w rękach były świetne

Co do AFCK (nowego) może wypowiedzieć się Marecki
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
ja bym wolał nowego.

zalety nowego - lepsza blokada (axis zamiast liner locka), lepsze linersy (stal zamiast tytanu)., chyba lepsza do takiego noża stal (D2 zamiast ats34)
zalety starego - lepsza dziura (okrągła zamiast owalnej), brak pokrycia (to już zależy dla kogo)

tak przynajmniej ja to widze, a tez chce kupić afck
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Xiao jak miałbys zamiar dorwac stara wersje?

Jeden gosc sprzedaje :wink:
Ale nozyk jest prawie nowy wiec nie robi mi roznicy czy kupie od niego stara wersje czy nowa w sklepie. Jesli kupie nowa, dam znac jak znalezc stara. :-)

Co jeszcze Panowie, stal, linersy, dziura... A takie drobiazgi jak blade play (jest pionowy BP w wersji axis?), podatnosc ostrza na kruszenie (bardzo sie obawiam super twardych stali, nozyk spada na posadzke i koniec) czy rdze?
Chce uzywac tego noza jako edc i wszystkie drobiazgi sie licza...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Co jeszcze Panowie, stal, linersy, dziura... A takie drobiazgi jak blade play (jest pionowy BP w wersji axis?),


Nie ma najmniejszych szans byc - jesli cos takiego Ci sie zdarzy, to znaczy, ze axis jest sp..., wysylasz do BM noz i dostajesz nowy z przeprosinami.

Dziura to kwestia gustu, sa tacy, ktorzy innej niz okragla sie nei tykaja, ale mnie taka owalna odpowiada, mam ja w Griptilianie, Pice i dwoch mini AFCK.

podatnosc ostrza na kruszenie (bardzo sie obawiam super twardych stali, nozyk spada na posadzke i koniec)


Mam dwa noze z D2, Gripa i mini Gripa z Cabelas, nic mi sie nie kruszy, ale tez nie spuszczalem zadnego na posadzke ;)

D2 przed ATS34 zawsze i wszedzie - z tego, co mozna znalezc tu i owdzie, to bylo troche serii nozy - roznych - z ATS34 ze skopana obrobka cieplna, a nuz trafisz na taki i bedzie qpa.

Ostrzy sie te stale podobnie ciulato, za to D2 zostaje dluzej ostre.

czy rdze?
Chce uzywac tego noza jako edc i wszystkie drobiazgi sie licza...


Nic mi jeszcze nie zardzewialo, ani z ATS34 (ale praktycznei kazdy noz bez powloki ma gdzies plamki rdzy powierzchniowej, a wlasciwie nei plamki, tylko taki nalot - praktycznei "od zawsze"), ani z D2 - a Cabelaski mam czesto przy sobei i sa uzywane.

Aha - ja nie mam zadnego AFCK, tylko macalem.

Mam za to TSEK - rekojesc AFCK - i te Gripy, czyli stal AFCK ;)

No i dwa mini AFCK, jeden z zebami, drugi bez.

Szczerze mowiac, o ile mini AFCK mi leza jak rekawiczki, o tyle TSEK nie jest juz taki wygodny, z porownywalnych wole 710.

W kazdym razie do uzytku wzialbym nowy.

AFCK mial chyba Bullitt. No i kaligula, ale tu sobie z nim nie pogadasz.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Sorka, za kolejny post - jeszcze pieswidmo na pewno mial AFCK, zreszta zdaje sie obie wersje, 800 i 806.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Dzieki Rybak za glos madrosci :wink:
Kto jeszcze ma? Zglos sie!
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
W zasadzie lukaszki i rybak wyczerpali juz temat. Ja osobiscie wybralbym nowa wersje z axislock. Blokada po prostu rzadzi, ale trzeba liczyc sie z tym ze pojawia sie szybko paskudne rysy na gownianej BT2. Owalny otwor jest rownie funkcjonalny jak ten kolisty, no moze troche mniej wygodnie sie otwiera...za to ladniej wyglada :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

trzeba liczyc sie z tym ze pojawia sie szybko paskudne rysy na gownianej BT2.


Wyglada to tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To byl co prawda moj Pinnacle jakis czas temu, ale mam tez i pare fotek naprawde uzywanego AFCK - niestety nie pamietam, czyje to fotki, pamietam tyle, ze noz pracowal na wykopaliskach, sciagniete stad, z BUDO, mam nadzieje, ze wlasciciel mi wybaczy.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Stare BM porządniej były robione.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Stare BM porządniej były robione.


Tego nie wiem. Stare na pewno bardziej mi odpowiadają pod względem designu. Osiemstetka ma w sobie coś takiego eleganckiego... Taki wilk w owczej skórze. Nowa wersja ma juz znacznie bardziej taktyczny charakter.

Tu kilka zdjęc na zachęte

http://www.forum-kul...showtopic=71796
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Stare BM porządniej były robione.


Ktore i porzadniej od ktorych, jesli mozna spytac?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Ktore i porzadniej od ktorych, jesli mozna spytac?

Sporo osób narzekają, że odkąd motylki na ostrzach BM tracą wąsy, noże nie są już aż tak dokładne dopracowane, trafiają się niedociągnięcia. Są pogłoski, że części dla droższych modeli teraz też produkują na południowym wschodzie.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Sporo osób narzekają, że odkąd motylki na ostrzach BM tracą wąsy, noże nie są już aż tak dokładne dopracowane, trafiają się niedociągnięcia. Są pogłoski, że części dla droższych modeli teraz też produkują na południowym wschodzie.


Eee... Myslalem, ze masz jakies konkrety, jakie modele itd.

Bo ja mam kilka dosc "starych" BMek (m.in. Panther, Spike, Kodiak Skinner, Sentinel, czyli pi razy oko 10-letnich), kilka nowych i je sobie moge porownac - zreszta wlasnie przede mna leza i je sobei ogladam. W tym topiku masz caly zestaw: http://www.forum-kul...showtopic=75236

I mam takie wrazenie, ze z tym "dokladnym dopracowaniem starych Benchmadow" to jest jak z "za moich czasow, to Panie..." - jak chcesz, to Ci wrzuce pare zoomow ;)

Zalezy od noza, a wniosek mam taki, ze "sredni" poziom wykonczenia sie nawet pod pewnymi wzgledami troche poprawil. A pod pewnymi popsul - na przyklad te lakierowane klipsy, bleee... A jeszcze pod innymi zostal taki sam: nierowne szlify w niektorych nozach i to wcale nie tylko w Red Class :)

Ale to oczywiscie jest tylko moje osobiste wrazenie oparte na przegladzie moich... eee... cos ze trzydziestu BMek - no i jeszcze obmacaniu paru (-nastu?, a moze -dziesieciu) cudzych.

A jakbys jakies zrodlo tych poglosek o produkcji czesci do Blue i Black Class (bo chyba o to Ci chodzilo) podrzucil, to bylbym wdzieczny, bo ja sie z tym na razie nie spotkalem, a troche sie tym interesuje.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Scheiße, zas nie ten guzik kliknalem...

A motylki stracily wasy w zeszlym roku.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

A jakbys jakies zrodlo tych poglosek o produkcji czesci do Blue i Black Class (bo chyba o to Ci chodzilo) podrzucil, to bylbym wdzieczny, bo ja sie z tym na razie nie spotkalem, a troche sie tym interesuje.

Żadnych konkretów, raczej dedukcja. Na ruskich forach temat podnoszono. N.p. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mckane
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK
Te zdjecia zajechanego AFCK sa moje :)

Napewno nie zachecaja do kupna tego noza ale warto sobie zdac sprawe ile on przeszedl.

Kilka miesiecy tyral w naprawde ciezkich warunkach. Rano robil sniadanie, potem 8 h w piachu, blocie, deszczu, pyle na wykopie caly czas na klipsie przy spodniach (klips rewelacja tylko raz noz mi wypadl ale to dlatego ze wczesniej o cos zaczepilem). W tym czasie cial sznurki, folie, strugal kolki, przygotowywal zarcie (czesto po tym nie byl myty bo nie bylo czasu) i mase innych. Po wykopie otwieral piwo, przygotowywal obiad (otwieral konserwy, opakowania, cial mieso), potem pomagal w zjedzeniu tego obiadu, a wieczorem znowu otwieral piwo :) I tak codziennie kilka miesiecy.

Ktos pisal w watku o nozu dla Kaprala ze axis moze sie zacinac od brudu ... to bzudra moim zdaniem, chyba ze umoczy sie go w blocie, wypelni nim kazda szczeline i pozwoli zeby zaschnelo :) I jest wedlug mnie duzo wygodniejszy niz liner lock ale to kwestia gustu.

Czysci sie go bez najmniejszych problemow wystarczy strumien wody. Po 3 tyg bez smarowania w takich warunkach wyraznie ciezko juz chodzi. Jedno spryskanie WD40 i dziala jak nowy. Mankamentem jest napewno ta powloka dlatego sie jej juz pozbylem (fotki jak bede mial czas wrzuce jutro). Szczerby powstaly przy otwieraniu konserw. D2 dosyc dlugo trzyma ostrze (chociaz mam niewielkie porownanie do innych topowych nozy) natomiast ostrzenie to sama przyjemnosc ... pare pociagniec na trianglu i goli.

Dywagacje czy kolisty otwor jest lepszy czy okragly sa moim zdaniem bez sensu. Nie ma to zadnego znaczenia moim zdaniem.

Jesli chodzi o rekojesc dla mnie troche za miekkie sa te okladziny z g10 ale jestem w swoim zdaniu odosobniony :)

Do tego jest duzy wiec bardzo trudno robi sie nim delikatne wymagajace precyzji rzeczy. No ale nie zaprojektowano go do obierania ziemniakow czy zdejmowania izolacji. Nie nadaje sie tez do podwazania.

Widoczna na zdjeciach rdza to wynik tego ze noz praktycznie non stop byl wilgotny - bez problemu schodzi po przetarciu papierem sciernym.

I ostatnie dwie sprawy ... kupilem tego AFCK od Darka wiec byl juz uzywany. Od tamtego czasu dostal naprawde w kosc i jak do tej pory zero blade play w kazdym z kierunkow. Druga sprawa to niewiarygodnie wygodny uchwyt nad ktorym rozplywa sie tez Mittin w swojej ksiazce.

Troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze pomoglem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade AFCK

Ktos pisal w watku o nozu dla Kaprala ze axis moze sie zacinac od brudu


Ja 8)

... to bzudra moim zdaniem, chyba ze umoczy sie go w blocie, wypelni nim kazda szczeline i pozwoli zeby zaschnelo :)


Moze bzdura, a moze nie, czytalem o tym albo na bladeforums, albo na messerforum, nie pamietam - ktos zdaje sie pisal o tym, ze mu sie axis zasypany piaskiem nie domykal.

I jest wedlug mnie duzo wygodniejszy niz liner lock ale to kwestia gustu.


100% zgody ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024