Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
Tak do kompletu, a co :)

A tak serio to "zwykla" PIKA okazala sie wieksza niz przypuszczalem i wzbudzala panike gdy wyciagalem ja do zastosowan biurowych :lol:

Zaszla wiec potrzeba (oczywiscie nagla, konieczna, paląca itp itd) nabycia kolejnego nozyka, o nieco mniejszych gabarytach. No a jesli model sie sprawdzil to po co go zmieniac?

Jako ze pojawilo sie na allegro kilka nozykow tego typu po przystepnych cenach, wysuplalem troche grosza i wczoraj nabylem wersje "mini".

IMO rekojesc jest troszke za krotka (tak z 1cm doslownie) ale jak sadze trzeba ją bylo dostosowac do dlugosci ostrza, ktore jest w sam raz jako "urban EDC". 8)

Test "przerazacza" przeszla pomyslnie - "kurde, ten twoj nozyk to mi sie jakis wiekszy wydawal, pewnie sie przyzwyczailem" :lol: :lol:
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika

Tak do kompletu, a co :)
Test "przerazacza" przeszla pomyslnie - "kurde, ten twoj nozyk to mi sie jakis wiekszy wydawal, pewnie sie przyzwyczailem" :lol: :lol:


Trzeba by spróbować coś takiego w drugą stronę np. chodzić przez miesiąc z Gerberem A-F mini covertem a potem wyjąć z kieszeni zwykłego coverta, albo combat foldera :) w końcu kształt podobny, rodzina ta sama. ;)
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
Myślałem o zakupie PIKI bądź Mini PIKI, bo potrzebuje noża który ma stanowić uzupełnienie dla Ambusha, bo jest on nieco za wielki i często powoduje niezbyt przyjazne reakcje. Poszedłem do sklepu , obmacałem oba( Tzn PIKE i Mini PIKE) , porównałem rozmiarami z Ambushem i......... normalna PIKA jest tylko niewiele mniejsza jeśli chodzi o długość ostrza ,ma za to bardziej "pokojowy" wygląd. Natomiast Mini PIKA - to jest to :) -Niewielki sympatyczny nożyk, ktory na 99% nie spowoduje negatywnych reakcji ludzi nie zarażonych :)

Tak więc za niedługi czas stane sie posiadaczem Mini PIKI :)
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
O! no wlasnie, jezeli macie doswiadczenia - jak powstrzymac ambusha od poluzowywania sie glownej sruby? wczesniej mialem crkt i nie bylo takiego problemu, ale w ambushu co tydzien musze go dokrecac.
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
wiesz - ja w swoim nie mam tego problemu - odkąd go mam( tzn od początku lutego) - dokręcałem go raptem 2 razy. Niewiem czemy musisz go co chwila dokręcać , ale gdyby takie coś działo sie w moim nożu to zapewne wykręciłbym główną śrubę , owinął ją kilkoma zwojami taśmy teflonowej i wkręcił ponownie - gwarantuje poprawe, jednak rozkręcenie powoduje utrate gwarancji więc sam zadecyduj

P.S Jak Ci sie sprawuje Ambush?? i ile czasu go już masz ??
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
W porownaniu z m21 i m16 crkt to slabo :( Stal jest lepsza i lepiej trzyma ostrze (w zasadzie to ta sama ale wyzej zahartowana), lepiej kroi bo ma wysoki szlif, ale ma za duza raczke w stosunku do wielkosci noza. w crkt to wygladalo lepiej. troche sie zawiodlem. no i otwiera sie gorzej niz flipperem.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
na odręcające sie śruby:locktite (30pln,czerwony lub niebieski), taśma teflonowa, lakier do paznokci :) o wszystkim już było trzeba tylko troszke poszukać po forum :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika

na odręcające sie śruby:locktite (30pln,czerwony lub niebieski), taśma teflonowa, lakier do paznokci :) o wszystkim już było trzeba tylko troszke poszukać po forum :wink:


Amen ;)

Ja mam mini ambusha, zadnych problemow z osia, nic mi sie nie odkreca, mimo, ze go nawet juz rozkladalem - fotki na forum mozna znalezc ;)
  • 0

budo_spads
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
Jestem posiadaczem piki od 2 dni i ciesze sie ze mam ten nożyk. Mimo małych rozmiarów ostrza z powodzeniem kroiłem chleb a i jabłko obiera sie nim ( nią bo to pika) bardzo przyjemnie polecam bo warto. Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena jak na razie zauważyłem jeden minus klips powinien być dłuższy bo do mojego paska nie pasi. :(
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
Też mi przyszła pika. Jestem zaskoczony jakościa tej zabawki w porównaniu do jej ceny. Jak się ją troche pootwiera i pozamyka to nawet nadaje się do damskiej ręki mojego dzieciaka. Przypuszcałem, że mimo opisów będzie wykonana troszkę gorzej i muszę powiedzieć, że rozczarowałem się bardzo przyjemnie.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
Witajcie w klubie :)
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Mialem BM PIKA, teraz mam tez Mini Pika
ja uzywam swojej od kilku tygodni i z kazadym dniem stwierdzam ze stosunek cena/jakosc jest rewelacyjny.Dobrze tnie,łatwo sie ostrzy,nie ma aż tak agresywnego wyglądu.Co by nie mowic można z czystym sumieniem polecic na początek każdemu kto chce dobrego folderka za dobra cene
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024