Skocz do zawartości


Zdjęcie

sztylety?? (Smith&Wesson)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

sztylety?? (Smith&Wesson)
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Już od jakiegoś czasu marzy mi się jakiś sztylet - nie wiem skąd to, ale męczy mnie to już od dawna. No i wreszcie postanowiłem poszukać czegoś po necie. Do tej pory jedyne 'kosy' jakie mam to coś w stylu starego wysłużonego opinela, victorinoxa, czy kombajnu (all in one :? ) gerbera. W moich poszukiwaniach zainteresowały mnie dwie zabaweczki, mianowicie Smith&Wesson Boot HRT9B oraz HRT3:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy może mi ktoś coś o nich napisać? Ma ktoś może takie cacka? A może zaproponujecie coś innego takiego rodzaju? Oczywiście musiałoby to być coś we w miarę rozsądnej cenie...

Liczę na wasze odpowiedzi
Rafał
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Sorki... Ale to nie sa cacka, tylko przecietne nozyki.
Z malych sztyletow po przewaleniu wileu, wybralem MOD RAZORBACK, co prawda to sztylet tanto i zapewne Ci nie podejdzie.
K_P
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
a lezal ci Razor w rece? bo nikomu z moich znajomych nie lezal - pozatym ze rekojesc jest z aluminium i latwo przy pchnieciu zjechac sobie palcami na ostrze o czym pisalo paru jego uzytkownikow (chyba nawet tutaj na Budo)..

a co do tych nozykow - sa bardzo przecietne - ale jak na pierwszy nozyk tak de facto to ci wystarczy - szczegolnie ze cena nie jest jakas porazajaca.. potestujesz - pobawisz sie - a jak ci sie nie spodoba to pchniesz na bazarze czy kumplom..
ja bym wzial ten drugi :)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Cacka? Hmm... DGCC, dla kazdego cackiem jest cos, co jest nim dla niego, koniec i kropek :)

Co do sprzetow, ogolnie bylbym, delikatnie mowiac, ekstremalnie ostrozny zarowno przy nozach S&W, jak i przy kupowaniu z military.pl, ale to drugie to juz inna kwestia. Dobrze napisal dzey - jesli nie chcesz wydawac wiecej na inny (lepszy) noz na poczatek, kup ktorys z tych, potestuj, poczytaj troche forum, strone sponsora etc. i sie zastanow... nad kupnem lepszego :)

Z tych dwoch tez wybralbym ten drugi, chociaz to neck.

Aha, uwazaj, zeby sie nie przywiazac. Jak kupilem sobie "Pierwszy Powazny Noz" cholernie dawno temu, okazalo sie, ze to Muela, ktora po roku sie zlamala, ale z sentymentu jej jeszcze nie wyrzucilem, nawet teraz planuje przeszlifowac, w koncu to moj "Pierwszy..." eee tam :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
GDzie Ty przeczytales ze to neck ... to boot knife.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
dzey ja mam juz drugiego MOD Razorbacka. Z pierwszym sie rozstalem, bo mialem do niego kilka "ale". Slowem uznalem, ze nie jest to noz doskonaly.

Czesto jednak zdarza sie, ze doceniasz to "cos" dopiero wtedy jak to stracisz. Tak bylo u mnie z MOD R. Wiec... kupilem drugiego.

Owszem rekojesc z aluminium. Sa trzy sposoby, zeby sie reka nie przesunela na ostrze:
- okleic rekojesc czyms chropowatym
- ukladac koncowke rekojesci na miesniu wewnetrznym dloni (cos a'la uchwyt floretowy), co przy wielkosci tego noza (maly) wychodzi w sposob naturany
- korzystajac z kawalka plastra i kolka na klucze, "dorobic" pierscien na palec.

Dac sobie spokoj z wbijaniem w ksiazki telefoniczne i itp.

K_P
PS. A w ogole to cudowny noz do "niczego"! Codziennie mnie zachwyca.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Jesli chodzi o wielkosc rekojesci (wielu narzeka, ze mala), to dla mnie i tak kazda tego typu rekojesc jest "niewygodna". Jedyne wygodne to niektore od push daggerow.
K_P
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

GDzie Ty przeczytales ze to neck ... to boot knife.

Fucktycznie!
Tak na pale w Googlach wyszukalem ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), i widnieje nazwa "Dagger Neck Knife HRT", nie zwrocilem uwagi, ze pochwa siakas taka nie-neckowa. Chociaz dla chcacego...
  • 0

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

Sorki... Ale to nie sa cacka, tylko przecietne nozyki.

mowiac cacka nie mialem na mysli, ze sa jakies cudnowne choc uzylem tego slowa jako synonimu (bo przeciez nawet ich nie trzymalem w rece, wiec trudno mi je oceniac).

A moze wypowie się jakiś posiadacz, ktoregos z nich?? Gdzies tu mi mignelo, ze ktos sie chwalil, ze ma HRT3.

Dzieki za odpowiedzi i prosze o jeszcze - jakie macie jeszcze propozycje, skoro mowicie, ze te nie sa najlepsze?

pozdro
R.
  • 0

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Aha, no i jeszcze coś:

bylbym, delikatnie mowiac, ekstremalnie ostrozny (...) przy kupowaniu z military.pl


Nigdy nic tam nie kupowalem, prosze wiec o wyjasnienie - o co tu chodzi? Co u nich jest takiego zlego?

Dzieki
R
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Tu jest opis jednago ze sztyletów S&W.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

Nigdy nic tam nie kupowalem, prosze wiec o wyjasnienie - o co tu chodzi? Co u nich jest takiego zlego?

Pisalem, ze to inna bajka. Ja ich po prostu nie lubie :)
Tak serio, to do samego sklepu zastrzezen nie mam, jak czegos nie maja to dzwonia, jak maja, to przesylka przychodzi szybko.
Po prostu mam z nimi zwiazane zle wspomnienia z czasow, kiedy jeszcze nie wiedzialem, jakie noze mozna kupowac, a jakich nie bardzo i myslalem ze "opis produktu" jest obiektywny :)
Nie sugeruj sie moim zdaniem.
  • 0

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

Tu jest opis jednago ze sztyletów S&W.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


hehe - doslwnie 10 minut przed Twoim postem znalazlem ten artykul :) dzieki
tylko o tym drugim jakos nie moge za wiele znalesc (hrt9b)...

czekam na jakiegos posiadacza ktoregos z nozy i opinie jak sie on sprawuje 'w akcji'

rafal
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Swiat_Nozy uzywal tego drugiego i sobie go chwalil. Za takie pieniadze to podobno jeden z sensowniejszych wyborow. Dla mnie lepiej lezy w uchwycie ten pierwszy - macalem obydwa kiedys. Ale nie jestem zwolennikiem Fixed ow.



POzdrawiam
  • 0

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

Dla mnie lepiej lezy w uchwycie ten pierwszy

to znaczy ktory? ten dluzszy (teflon) czy ten ktorszy?

R
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
Miałem HRT - fajnie leży w łapce, dobrze się nosi... Polecam serdecznie...
  • 0

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

Miałem HRT - fajnie leży w łapce, dobrze się nosi... Polecam serdecznie...


a który z tych dwóch byś polecał?

R
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)
miałem oba i przyznam że jedne z lepszych noży tej firmy

pierwszy ma wygodnąrekojeść i skórzana kabure z całkiem fajnym sposobem otwierania
moim zdaniem jako nieduży fajter za te cene erewelka
mnie leżał zajebiście
nieduży ale groźny, można go nosić na różne sposoby i po chwili treningu całkiem szybko wyciągać

nie nada sie do cieższych robót raczej


drugi mneijszy ma rekojeść z twardego tworzywa co czyni chwyt neiznacznie gorszym moim zdaniem
kabura z tworzywa i klips uniemożliwiają szybkie wyjecie w noszonej rekoejećią w góre pozycji - wyszarpnie sie sztylet z pochwą z klipsa
(chyba że jest coś o czym nie wiem)

ma krótszy chwyt przez co mniej pewny - ja nie maiłęm już meijsca na mały palec

mneij wyraźna garda więc większe ryzyko ześlisnięcia sie paluchów na klingę przy pchnięciach


podsumowując jeżelu lubisz sztylety a nie ma sz dużo kasy to bierz ten z pierszego zdjęcia

naprawde fajny nożyk z neizłą ergonowmią i fajnei pomyśłaną kaburą

nie jest to jednak wół roboczy do ciężkich zadań


ps, mam nadzieje że troche pomogłem

pierwszy nóż ma uzytkownik "kiedi"
drugi użytkownik "świat noży"
więc jakby co to do nich wal po opinie z użytkowania
  • 0

budo_fly-bane
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

ps, mam nadzieje że troche pomogłem


pewnie ze pomogles - dzieki. a z drugiej strony to w sumie tez troche przeszkodziles :twisted: bo wczesniej ktos bardziej polecal ten drugi, no i teraz to juz zupenie nie wiem ktory brac :wink:

pierwszy nóż ma uzytkownik "kiedi"
drugi użytkownik "świat noży"
więc jakby co to do nich wal po opinie z użytkowania


jakby to tak czytal 'kiedi' to baardzo bym prosil o napisanie mi paru slow o tym nozyku - jak sie sprawuje? (a piva niestety jeszcze nie moge jako nowy user)

thx
R
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety?? (Smith&Wesson)

jakby to tak czytal 'kiedi' to baardzo bym prosil o napisanie mi paru slow o tym nozyku - jak sie sprawuje? (a piva niestety jeszcze nie moge jako nowy user)

thx
R


Zgadza się mam HRT9B, dla mnie jest to typowy fighter za niewielką kasę :-)
Na pewno nie jest to "zabaweczka". :) Kupiłem go w jednym celu jako nóż do użycia w sytuacji ostatecznej.

Ergonomia rękojeści przyjemnie mnie zaskoczyła (pewność chwytu, łatwość zmiany tegoż) mocowanie noża daje wiele możliwości, z jedną uwagą jeżeli chcesz go szybko dobyć mocujesz go tak aby klips na kaburce wystawał na zewnątrz wtedy łapiąc rękojeść jednocześnie odpinasz kaburkę. w ustawieniu klipsem do ciała też da się otworzyć ale jest to znacznie utrudnione. Ale wszystko jest kwestią treningu :)

Co do ostrza zastrzeżeń nie mam w testach kuchennych nie stępiło się ale nie jest to nóż do ciężkich prac, tnie ładnie, powłoka wytrzymała. ogólnie wykonanie bardzo dobre ( ale ja nie jestem uprzedzony do niektórych firm :lol: ) Uważam że jakość jest bardzo dobra w odniesieniu do ceny, jasne jak ktoś chce mieć super ostrze musi za nie odpowiednio zapłacić.

Jednak nie polecam go do noszenia na codzień możesz przy ludziach wyciągnąć dowolny fixed i nie wzbudzi to takich emocji jak wyciągnięcie nawet małego sztyletu :)

Mam nadzieję że trochę pomogłem. W moim przypadku jeszcze nie zaszła konieczność użycia tego noża zgodnie z jego przeznaczeniem ( i całe szczęście)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024