Skocz do zawartości


Zdjęcie

Centofante the Thirth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Centofante the Thirth
Rany, jak dawno tu nic nie pisałem :) Jakoś tak od... (*sprawdzam*)... Czw 24 Mar, 2005.
Nie jestem najwyraźniej zbyt rozmowny, ale do rzeczy:
dziś przyszła do mnie paczuszka z pięknym Centofante III :smile:
Wykonanie: bez najmniejszego zarzutu, szlif biękny, czysty i równy, oczywiście zero atrakcji w stylu blade play, itd...
Waga i wymiary: sporo mniejsze niż u mojej Mili.
Wygląd: boski, CIII jest o niebo ładniejszy od zabawek typu Endura czy nawet Mili. Śliczny kształt ostrza i ten błękitny poblask VG10 (prawie jak Frodowski Sting w LOTR), a co więcej, jest bardziej akceptowalny społecznie niż Mila. Hehe, nie tak dawno temu wzbudziłem spore zamieszanie Milą - masa ludzi była zdegustowana - Co ty, stary, z taką wielką kosą chodzisz? Bandyta jesteś?
Hmm, czego można oczekiwać od niewiernych?
Rękojeść: dobrze leży w ręce, nie ślizga się i nie próbuje uciekac, nawet mimo braku Volcano Grip, który tak poprawiał chwyt w np. Delice, za to ze ślicznym pajączkiem :D
Przyczepię się natomiast do BackLocka - może to brak wprawy,ale wydaje mi się o wiele mniej wygodny od Liner Locka. I jak to draństwo złożyć jedną ręką? Moje (nieudolne) próby przyłaciłem rozciętym paluchem - CIII gryzie bardzo mocno.
Skoro już jestem przy cięciu - zrobiłem mały test: paczka - bzzzt, bzzzt - pocięta, kartki - też, jabłuszko - obrane; natomiast włoski na ręce spieprzały na sam widok ostrza :-) ))
Jestem szczęśliwy! :D
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth
Oto człek szczęśliwy :) Fajnie się czyta takie pierwsze wrażenia zadowolonego nożownika po udanym zakupie.
Gratulacje stary! :D
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth

Przyczepię się natomiast do BackLocka - może to brak wprawy,ale wydaje mi się o wiele mniej wygodny od Liner Locka. I jak to draństwo złożyć jedną ręką?


szkoda że nie ma takiego choila jak Manix czy Chinook II, w tym ostatnim jeśli się położy palec na wycięciu w rękojeści i odblokuje nie możliwości żeby się skaleczyć - na palec trafia choil a nie ostrze, poza tym kombinacja dość ciężkiej głowni chinooka i dobrych podkładek (nie wiem z czego) sprawia że zamyka się bardzo lekko - przy odrobinie wprawy można zamknąć go jedną ręką "graitacyjnie" wciskając back locka - ostrze się złoży pod wpływem siły ciążenia. Da się tak w Centofante?

a tak w ogóle to gratulacje - fajny EDC
  • 0

budo_mark56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth
Również moje gratulacje !
Bardzo mi się podoba i kiedyś o nim myślałem ale ostecznie kupiłem BM Mini Ambusha.
Może kiedyś jeszcze ...?
PZDR
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth

... poza tym kombinacja dość ciężkiej głowni chinooka i dobrych podkładek (nie wiem z czego) sprawia że zamyka się bardzo lekko - przy odrobinie wprawy można zamknąć go jedną ręką "graitacyjnie" wciskając back locka - ostrze się złoży pod wpływem siły ciążenia. Da się tak w Centofante?


Próbowałem - i zaliczyłem jeszcze jedno rozcięcie - rzeczywiście, brak choila wybitnie utrudnia składanie skurczybyka... oczywiście nie rzutuje to negatywie na moje odczucia do niego. Pewnie po prostu chodzi o brak wyczucia i za tydzień takie problemy będą zamierzchłą historią :D

PS. Wybaczcie mój, jakże pokrętny, tytuł wątku głównego: w poprawnym gramatycznie "the third" zamieniłem "d" na archaiczne "th", takie zboczenie u (przynajmniej niektórych) anglistów; zobaczyłem to już po napisaniu. :oops: Zbyt dużo ślęczenia w książkach?
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth
Fajny, ładny nożyk. Myślałem o nim przesiadając się z Calipso... ale poszedłem o 0,5 cala dalej i kupiłem Manixa :-)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth
Nozyk sliczny. Gdyby byl o jakies 20% wiekszy sam bym bral. Ze tez nie potrafia (albo nie chca) zrobic czegos duzego i ladnego...
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth

Nozyk sliczny. Gdyby byl o jakies 20% wiekszy sam bym bral. Ze tez nie potrafia (albo nie chca) zrobic czegos duzego i ladnego...

A TriAngle to brzydkie? :)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth
Chyba najladniejsze z tego co popelnili :) :) :)
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth
Ok, na zimno zbadałem dokładnie mój nowy skarb, poddałem go kilku niedestruktywnym, kuchennym, testom, kilkadziesiąt razy otwierałem i składałem i oto najświeższy raport:

- szlif JEST minimalnie niesymatryczny :(
- mimo zastosowania wklęsłego szlifu nożyk naprawdę dobrze sprawdza się w kuchni
- nie ma mowy o bp (bo niby po czym? po lightowym spine whackingu o dłoń?) a blokada trzyma pewnie
- noż MOŻNA złożyć jedną ręką nie robiąc sobie kuku :) (vide: moje wcześniejsze posty), choć LinerLock czy (przede wszystkim) AxisLock byłby nieporównanie wygodniejszy
- jeszcze nikt z moich znajomych nie chciał uciekać na jego widok, podczas, gdy z Milą w "taktycznej" wersji BT2 różnie to bywalo :lol:

Pozdrawiam wszystkich miłośników noży spod znaku pajączka! (i nie tylko, coby na szowinistę nie wyjść :) )
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Centofante the Thirth

Ze tez nie potrafia (albo nie chca) zrobic czegos duzego i ladnego...


ejże a Chinook? :) toż to esencja drapieżnego piękna
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024