Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Ustawki" 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamlot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Adamie czy według ciebie każdy bandyta jest pozbawiony honoru?? Założycielu tematu, myśle że byliscie mało zdecydowani. Albo legalnie albo nie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

Był z dziewczyną !!!! i co by policja zrobiła?? otóż NIC.

Zgłosił? Jak nie zgłosił - to co miał zrobić policja?

Kolega zebrał ekipe (sam w niej byłem), miał być wjazd tylko na tych którzy napadli. Nie doszło do tego ale jeśli skończyło by się walką to czy byłbym bandytą bez honoru takim jak ci którzy napadli 3 ludzi w tym dziewczynę??


Kamlot, gdyby do czegoś doszło i weszłoby w to prawo - to mogłoby się okazać, że twój kumpel, powodowany żądzą zemsty, stał się przestępcą. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli na przykład jego studia są gówno warte bo figuruje w rejestrze skazanych. I warto chwilami o tym pomyśleć zanim się "skrzyknie kumpli"
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
SKUP SIĘ.

Napisałem że tłukący się na ustawkach to debile i/lub przestępcy.

Poprawniej z logicznego punktu widzenia byłoby chyba napisać że to przestępcy, a czasem w dodatku debile.

Gdzieś Ty tam się doczytał czegoś na temat honoru bandyty - nie wiem :?

A tematu "honorowego ustawkowicza" po raz kolejny poruszać mi się nie chce.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

mam zamiar uciec albo sie gdzies schowac


nie widzę przeszkód....

wymienic moderatora można?


Można. Proponuję razem z forum.

Pozdrawiam, i dużo szczęścia na nowej drodze.
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Biały...

nie zawsze udział w ustawkach biora debile czy przestepcy



A czym jest umawianie się na walkę (i nie o sportową walkę mi chodzi)? Dla mnie debilizmem... A o co się walczy na ustawkach? Honor klubu, mają inne dresy, dłuższe włosy, na ich podwórku trawa jest bardziej zielona? A nie można tego rozwiązać np. w klubie / sali gimnastycznej / na macie? Wiesz czemu nie? Bo na sali / macie / w klubie nie masz zamiaru okaleczyć, pobić lub zabić... Walczysz na sportowo. I honorowo. Zaś na ustawkach bardzo honorowo się naparzać siekierą... :?

kiedy ja bede potrzebował pomocy oni tez mi pomoga


Ok. Nie neguję tego że pomógłbym koledze/przyjacielowi/potrzebującemu - ale umawiając się na ustawke ta osoba sama się naprasza o parę klapsów w uzębienie... Jeśli się naprasza sam o to, to mam mu pomagać?

działanie sterotypowo przyporzadkowywanie kogos do okresłonej grupy z góry


Niestety - stereotypowe zachowanie prowadzi w prostej linii do stereotypowego zaszeregowania w pewną grupę.

wiara młodych,to jest lojalnosc,bycie w porzadku moze dla was to sie nie liczy bo nie macie kolegow (...) nie ma to dla was znaczenia pewnie zostawilibyscie kumpla samemu sobie



Patrz wyżej... Co ma lojalność do ustawek?! Jestem lojalny to mam się sam prosić o cios siekierą w plecy? Bo kumple się umówili na ustawkę z kibicami? Nie, dzięki... To nie lojalność - to szaleństwo...

proznosc przemawia przez was oceniajac kogos poprzez wystukanie kilku zdan na klawiaturze nie znacie a oceniacie


Pisząc właśnie w ten sposób oceniasz innych BUDOwiczów - szeregujesz ich do jednej grupy, i twierdzisz że przemawia przez nich próżność... Widzisz BUDO gromadzi ludzi którzy w zdecydowanej większości coś trenują... Ciekawe dla mnie jest to że właśnie w treningu liczy się skromność i wytrwałość, nie zaś - jak to napisałeś: "próżność"... Trenujesz coś? Odpisz, bom ciekaw...

panie moderatorze wiem juz na czym polega ta pana przemoc psychiczna jestem juz panem zmeczony prosze pana,mam zamiar uciec albo sie gdzies schowac,wymienic moderatora można


Jeszcze jedno... Popatrz na swoje posty - pod nick'iem masz ich ilość i datę rejestracji na BUDO... Teraz popatrz na posty Adama i porównaj co tam jest... Jak myślisz dlaczego został modem w tak cudnym dziale? :wink:
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
to nie miała byc zadna ustawka w ktorej chodzi o klub podworko czy inne tam takie rzeczy,różnica zdan najogolniej mowiac,nie oceniłem wszystkich forumowiczow a konkretnie pana moderatora za przyporzadkowanie do grupy,jesli chodzi o lojalnosc mi to sie tez nie podobało,ale nie mogłbym spojrzec pozniej kumplowi w twarz odmawiajac,tym bardziej jadac tam nie wiedziałem o co chodzi dowiedziałem sie na miejscu,czy cos trenuje?jestem samoukiem.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

Jeszcze jedno... Popatrz na swoje posty - pod nick'iem masz ich ilość i datę rejestracji na BUDO... Teraz popatrz na posty Adama i porównaj co tam jest... Jak myślisz dlaczego został modem w tak cudnym dziale? :wink:


Za kare ... kurwa, za kare 8O
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
:)

Zdycham... Adam - odpowiedź w moim mniemaniu brzmiałaby inaczej ale ... :)

Biały - chodzi mi o to że:

1. Adam jest tu trochę dłużej od Ciebie i wie co mówi... Poszukaj, poczytaj - zaobaczysz o co mi chodzi.

2. Widzisz - tak jak napisałem, pomóc - pomogę, stanę w obronie kolegi / przyjaciela / dziewczyny / uciśnionych nawet jeśli przeciwników będzie więcej... Ale na pewno nie będę brał udziału w ustawkach w imię lojalności. Bo to jest właśnie głupie...

3. Jak zauważyłem rozciągasz swoją prywatną walkę z Adamem na kilka tematów naraz... Po co? Tam piszą ludzie który są zainteresowani danym tematem - czytać 5 stron bzdur nie na temat nie należy do przyjemności, nie uważasz? A za offtopic jest ostrzeżenie... Nie rób tego. Masz do takich wypowiedzi temat "Uwagi do MODERATORA". Proste?
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

Gdzieś Ty tam się doczytał czegoś na temat honoru bandyty - nie wiem


To wieloznaczne słowo. Mi sie niepodoba posługiwanie nim, tak samo jak słowami "talent" czy "inteligencja". Wszystkie kojarzą się pozytywnie i są często świadomie nadużywane przez ludzi... W sporcie też bym nie mówił o honorowej walce bo to tez kontrowersyjne stwierdzenie wbrew pozorom :wink: . Tak samo słowo debile :wink: . Ale "przestępcy" jest całkiem ok. o ile kodeks karny za często się nie zmienia :wink:

A więc w ustawkach uczestniczą przestępcy. Bo to żli ludzie są :wink: Poza tym "ustawka" też może mieć charakter sportowy i o ile mi wiadomo czasem ma. Ale nich się nie cieszą tu zwolennicy ustawek bo to co napisałem nie oznacza że jestem ich zwolennikiem :wink: .

Ale na pewno nie będę brał udziału w ustawkach w imię lojalności. Bo to jest właśnie głupie...

Może porozmawiamy o znaczeniu słowa "głupie" :wink: ?
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
dobra koniec tematu,ale zar postaw sie w mojej sytuacji,dzwoni do ciebie dobry kumpel z prosba o pomoc,chce zebys wpadł na wskazane miejsce,tam jest juz ekipa i czekamy na inna bo kumpel ma jakąs rozkmine z jednym z nich,oni zajezdzaja jest ich około 20,jest mozliwosc konfrontacji,mi sie to nie podobało że nie poinformowął mnie o co chodzi,ale co bys zrobił zobaczył ich i powiedział narazie chlopaki ja w tym nie biore udziału,czy to było własciwe?
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Ej nastepnym razem skonsultuj sie z Vigo, on pomoze was ustawic w odpowiednim szyku bojowym (pewnie bedziecie lekka brudna piechota), co w efekcie da wam wygrana nad duzo liczniejsza banda dresarzy.
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
nie wiem czy dobrze zrozumiałem jesli np:
Siedze sobie na ławce w parku podchodzi do mnie koleś mówi że słyszał żę coś tam trenuje i mówi czy nie chciał bym z nim walczyć (prawdziwa historia).biore 1 kumpla on też idziemy sobie na boisko do lasu i walczymy CZY TO JEST USTAWKA??

ALBO MÓWIE DO KUMPLA PONAKURWIAMY SIĘ DZISIAJ BIORE 2 KASKI I IDE SIĘ BIĆ TO JUŻ USTAWKA CZY WYMIANA CENNYCH DOŚWIADCZEŃ.

jak to widzicie? JA ZAWSZE MYŚLAŁEM ŻE USTAWKA TO JAK JEST NP 5 NA 5 LUB WIĘCJ?

TROCHE SIĘ W TYM POGUBIŁEM :?: :?: :?: :?: :? :?
  • 0

budo_kamlot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
AdamieD nie twierdze że się doczytałem w tym co napisałeś czegos na temat honorowego bandyty. Spytałem bo chciałem poznać twoje zdanie. Też mi sie nie chce pisać na temat honorowego bandyty, zresztą to nie jest tematem tego topicu. RobercieP moim zdaniem gdyby kolega zgłosił napad, tamtym i tak by z policji strony nic sie nie stało, a po "zemście" kumpel byłby pierwszym podejrzanym. Wszyscy (cała ekipa) po tej akcji stali byśmy się ludźmi ktorzy złamali prawo, i to nie podlega dyskusji. Wiem że ma to wpływ na pzyszłość np. wyrok oddala możliwośc pracy w wojsku, lecz liczylem na to że nie tafimy pod sąd (nie złapia nas) i było tego chyba duże prawdopodobieństwo. Mimo to dzieki za dojrzałą rade/ostrzeżenie.
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

nie wiem czy dobrze zrozumiałem jesli np:
Siedze sobie na ławce w parku podchodzi do mnie koleś mówi że słyszał żę coś tam trenuje i mówi czy nie chciał bym z nim walczyć (prawdziwa historia).biore 1 kumpla on też idziemy sobie na boisko do lasu i walczymy CZY TO JEST USTAWKA??

ALBO MÓWIE DO KUMPLA PONAKURWIAMY SIĘ DZISIAJ BIORE 2 KASKI I IDE SIĘ BIĆ TO JUŻ USTAWKA CZY WYMIANA CENNYCH DOŚWIADCZEŃ.

jak to widzicie? JA ZAWSZE MYŚLAŁEM ŻE USTAWKA TO JAK JEST NP 5 NA 5 LUB WIĘCJ?

TROCHE SIĘ W TYM POGUBIŁEM :?: :?: :?: :?: :? :?

ustawka chocby 1vs1 ustawiasz sie na walke...rany. a z tym kolesiem to miala byc bojka, czy sparing? bo jesli bojka, bo masz wieksze wlosy na klacie niz on, to mi to tez zalatuje debilizmem. a jezeli chcial sie sprawdzic poprostu, jakies rekawice itp. to jak najbardziej.
ps. AdamD - moje kondolencje :wink:
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
alexone to ja do ciebie podejdzie koleś i powie że chce się sprawdzić to co zapytasz go bedzie miał rękawice kask ochraniacze na piszczele KUREWSKA ZBROJE.ZAPRZECZASZ SAM SOBIE SKORO NAWET MIAŁ BY WSZYSTKIE OCHRANIACZE TO I TAK TO BEDZIE USTAWKA TYLKO PRZEBIEGAJĄCA Z MNIEJSZYM USZKODZENIEM CIAŁA.

A CO DO MOICH WŁOSÓW NA KLACIE TO MÓJ WRAZLIWY PUNKT WIĘC LEPIEJ ZAJMIJ SIĘ WYGRZEBYWANIEM RODZYNA Z WŁASNEJ DUPY BO MASZ CIENKIE TEKSTY :lol:
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Cały problem w tym,że ich było kilkudziesięciu,a was kilkunastu.Jakby było odwrotnie,to odnieślibyście ''miażdżące zwycięstwo'' :lol:
Moja rada zróbcie z nimi ''ustawkę'' wtedy,gdy w okolicy będzie grał zespół metalowy.Będzie więcej luda po waszej stronie :lol:


Jak ja lubię temat ustawek :roll: Zaczyna się od ''kumplowi nie pomożesz?'',a kończy na tym że jednego chłopaczka katuje kilkunastu ''przyjaciół''. Widzisz,jakiś szczyl też miał rachunki do wyrównania z Tomkiem Ostrowskim.
Przyjaciele nie zawiedli,zamordowali Tomka.(nie znałem go osobiście,ale sprawa była głośna w mediach).
Okazali się lojalni i charakterni co nie? :blus:


Wiem że ma to wpływ na pzyszłość np. wyrok oddala możliwośc pracy w wojsku, lecz liczylem na to że nie tafimy pod sąd (nie złapia nas) i było tego chyba duże prawdopodobieństwo.


Myślenie ma przyszłość... 8)


Pozdrawiam
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
WYDAJE MI SIĘ ŻE TERMINU USTAWKA NIE MOZNA ROZPATRYWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE W KONTEKŚCIE PRZESTĘPSTWA.
CO INNEGO JAK WALCZY DWÓCH LUDZI KTÓRZY WALCZĄ POTO ABY CZEGOŚ SIĘ OD SIEBIE NAUCZYĆ A CO INNEGO JA NAPIERDALAJĄ SIĘ WŚCIEKŁE TŁUM I JAK PISAŁ Druss.

Z 3 RAZY W ŻYCIU BYŁEM NA USTAWCE KOLESIAMI Z OSIEDLA TRENUJA BJJ WALCZYLIŚMY W KASKACH I BYŁO FAJNIE WSZYSTKO POD KONTROLĄ NIT TAM NIE WPADŁ NIKOG ZAJEBAĆ.
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Jak sie to czyta idzie zbacaniec, ze ustawka to przestepstwo.
Przestepstwo to jest jak wykrecisz paragwe i cie namierza a potem z niej przyjebia.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
JABŁOŃ to nie była ustawka,tylko sparing.A to są dwie różne rzeczy.


Pozdrawiam
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Druss chodzi o to że ludzie tak to postrzegają
w miemaniu wielu ludzi sporty walki mozna uprawiać( chodzi o sparingi) tylko na obiektach sportowych

a nie naprzykład w parku MAŁO KTO ROZUMIE PASJE DĄŻENIA DO DOSKONAŁOŚCI :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024