Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..
Znalazłem taki atrykuł na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].Myślę że rzecz ciekawa bo często przejawia się tu problem skuteczności na ulicy sztuki x czy stylu y. Michał Starabała wicemistrz Polski w boksie amatorskim jest pracownikiem straży miejskiej w Warszawie i opowiada jak sobie radzi.
Pozwalam sobie wkleić ten atrykuł z "Super Expresu"

Michał Starbała (22 l.), bokserski wicemistrz Polski w wadze lekkopółśredniej (do 64 kg), jest strażnikiem miejskim w Warszawie. Pilnuje porządku i wyłapuje bandytów w niebezpiecznych rejonach Dworca Centralnego.

Jak Chuck Norris w serialu "Strażnik Teksasu" musi czasem korzystać ze swoich bokserskich umiejętności. - Warszawa to Dziki Zachód - śmieje się. - Bandziory nikogo się nie boją. Coraz częściej zdarzają się napaści na funkcjonariuszy. Patrolujemy we dwóch, mam też służbową pałkę - opowiada. - Ale i tak zawsze najbardziej mogę liczyć na swoje pięści...

Już pierwszego dnia pracy w straży miejskiej zanotował udaną interwencję. Dostał za nią nawet nagrodę od komendanta straży. - Jakiś debil wybił szybę w radiowozie i próbował ukraść policyjne radio - opowiada. - Trener Paweł Skrzecz w Gwardii Warszawa zawsze kazał nam dużo biegać na treningach. No to pobiegłem za tym złodziejem...

Łomot w majestacie prawa
Nie zawsze jest jednak tak łatwo. Którejś nocy trzech pijanych mężczyzn awanturowało się w okolicach Pałacu Kultury. Kiedy Starbała z kolegą podeszli, żeby ich wylegitymować, jeden z nich rzucił się na Michała z pięściami. Napastnik ważył dobrze ponad 100 kilogramów, uderzenie było mocne i dokładne. Bandyta złamał bokserowi nos.

- Nigdy w ringu mnie to nie spotkało, a przecież stoczyłem mnóstwo walk - mówi. - Mogłem użyć pałki, ale wolałem skorzystać z pięści. W majestacie prawa spuściłem mu supersolidny wpier...! Do końca życia zapamięta, że na mundurowych nie wolno podnosić ręki! Ale najpierw odsiedzi dwa lata za czynną napaść...

Marzy o medalu
Starbała dobrze sprawdza się w roli strażnika. Co trzy miesiące funkcjonariuszom są wystawiane oceny. Michał zawsze dostaje bardzo wysokie. Nie ukrywa jednak, że ta praca nie jest szczytem jego marzeń. - Ja jestem bokserem - tłumaczy. - Praca w straży jest ciężka, męcząca... A dla mnie najważniejszy jest boks. Chcę pojechać na olimpiadę do Pekinu, chcę wywalczyć medal. Ale teraz muszę myśleć o tym, żeby utrzymać rodzinę. Z boksu amatorskiego w Polsce nie da się wyżyć...

Kiedy Starbała wyjeżdża na zawody bokserskie albo zgrupowania reprezentacji Polski, dostaje w pracy wolne. Ale kiedy wraca - musi wszystko odrobić. - Kiedyś pracowałem przez osiem nocy z rzędu - wspomina. - A w ciągu dnia musiałem się wyspać, zająć córkami i jeszcze trenować... Ciągle liczę, że pojawi się jakiś sponsor, dzięki któremu będę mógł się skupić wyłącznie na boksie. I nie będę już musiał zarywać nocy za tysiąc złotych miesięcznie...

Michał Starbała (z lewej) Urodzony: 14.08.1982 ť Wzrost: 177 cm Waga: 64 kg ť Sukcesy w ringu: wicemistrzostwo Polski 2004, zwycięstwo w Turnieju im. Feliksa Stamma 2005; Sukcesy w Straży: 60 zatrzymanych przestępców

autor: Jan Ciosek

http://polskiboks.pl/polskiboks/pliki/resize.php?image=../artykul/akt_1542.jpg

Pozdrawiam.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..
Przepraszam zdjęcia nie udało mi sie wkleić :oops:
  • 0

budo_donpedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..
Z tego co czytalem ostatnio w "Zyciu Warszawy" to tazke Michał Tomczykowski ma zostac straznikiem miejskim.Takie zycie, nawet bedac mistrzem swiata trzeba sie za cos utrzymywac.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..

Z tego co czytalem ostatnio w "Zyciu Warszawy" to tazke Michał Tomczykowski ma zostac straznikiem miejskim.Takie zycie, nawet bedac mistrzem swiata trzeba sie za cos utrzymywac.

Ano fakticzne:

Mistrz porządku

Były mistrz świata i mistrz Polski w kick boxingu rozpoczyna karierę w stołecznej Straży Miejskiej

Michał Tomczykowski z kick boxingiem związany jest od 10 lat. Wczoraj trenował na macie w hali sportowej przy ul. Lubelskiej.

-Uczył się różnych chwytów, blokad i dźwigni - opowiada Tomasz Ziemiński, rzecznik Straży Miejskiej.

-Wielu moich kolegów, z którymi trenuję, pracuje już w straży, dlatego i ja postanowiłem spróbować. To zajęcie z odrobiną ryzyka, a przy okazji pozwala na zachowanie dobrej formy - mówi mistrz.

Tomczykowski zdobył tytuł mistrza Polski w 2004 roku, był mistrzem świata w roku 2001. Teraz ma nadzieję, że jego umiejętności przydadzą mu się w codziennej pracy. Przez najbliższe trzy miesiące będzie przechodził szkolenie, a po jego zakończeniu musi zdać egzamin z części praktycznej i teoretycznej. Jeśli go zaliczy (odpada średnio co 20 kandydat), czeka go uroczysta przysięga, a po niej normalna służba. Za swoją pracę otrzyma co miesiąc 1452 zł brutto.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..
Większość zawodników Poznańskiego Klubu Bokserskiego, w tym gro z tytułami mistrzowskimi i wicemistrzowskimi dorabia czasami w agencji ochrony przy zabezpieczaniu imprez masowych.

życie....
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..

Większość zawodników Poznańskiego Klubu Bokserskiego, w tym gro z tytułami mistrzowskimi i wicemistrzowskimi dorabia czasami w agencji ochrony przy zabezpieczaniu imprez masowych.

życie....

nie tylko w Poznaniu tak jest 8)
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Bokserski wicemistrz Polski strażnikiem miejskim..
No i bardzo dobrze sie dzieje ze zatrudniajaj ludzi z tytulami w sportach walki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024