Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po dłuższym namyśle....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Po dłuższym namyśle....
Doszedłem do pewnego wniosku, po tym co czytam tutaj jak o sztukach walki i innych tematach z nimi związanymi, ja sam nigdzie nie trenuje, nie pozwala mi na to sytuacja rodzinna. Ale to nieważne, otóż wiele osób może będzie chciała ochotę mi policzyć ząbki za moje stwierdzenie. Przechodząc do sedna mam pytanie...czy nie myślicie że na sztuki walki (Combat, Krava Maga etc. ) a konkretnie na możliwość odbywania zajęć z tego typu sportów powinny być nakładane pewne ograniczenia, coś w stylu „pozwolenia” chodzi mi o to że OK. ja ćwiczę np. Karate lub Kravke dla bezpieczeństwa jak obok mnie trenuje koks który tylko myśli posiąść pewną wiedzę żeby komuś napier***** według mnie każdy ośrodek szkolenia, trener czy inne ośrodki szkoleniowe powinny przed zapisaniem delikwenta na zajęcia prowadzić coś w stylu badań psychologicznych, jakieś inne badania typu rozmowa, sprawdzenie dokładniejszej charakterystyki kolesia (opinia sąsiadów itp.) tak jak się to odbywa po robieniu pozwolenia na broń, gdzie delikwent jest badany pod kątem psychiki czy aby nie trenuje tylko dlatego żeby w „umiejętny” sposób złamać komuś łapę albo wyprowadzić brutalny cios w krtań „dla zabawy przed kumplami”. Bo wiem z własnego otoczenia że jest procent osób którzy trenują „coś” żeby mogli z większą gracją wpier*** jakiemuś leszczowi jak im tamten odmówi podania fajki na dyskotece. Jak by nie patrzeć, dobra znajomość bodajże Krav magi poprzedzona długimi godzinami na macie, to dość groźna „broń” w rękach psychola - kibola. Jednakże wiem że koksy raczej nie trenują (oprócz siłowni) aczkolwiek zdarza się Hooligan’s który swoje zdolności które zabrał z maty trenuje na ulicy na przypadkowym kolesiu. Np. jak jest rozmowa wstępna podczas wyrabiania zezwolenia, prowadzący pyta się kolesia: po co ci ta broń? Zdarza się że tamten odpowie: a żeby jebnąć w czapę jak mi będzie chciał sąsiad kosiarkę z garażu zajeb**** (takie się zdarza) to samo może być przy takiej (teoretycznie) rozmowie wstępnej do kursu sztuk walki, pewnie zdarzyło by się: po co chcesz ćwiczyć combat? Aaaaa żeby wpier**** takiemu leszczowi co mi nie oddał 5 zł. I taki psychol by już musiał szukać gdzie indziej, a jak nie ? to idzie taki kolega na zajęcia, co by nie mówić po roku już cos potrafi, i wtedy może z dużą sprawnością kosić leszcze za złe spojrzenia, oczywiście to co pisze to teoria bo trenerzy itp. I tak przyjmą nawet zwierze bo ONO zapłaci za zajęcia. To co pisze wygląda nieco jak ustawa o obowiązku posiadania kasku na rowerze, jednak ja mam właśnie takie zdanie, bo jak widzę kiedy typowy kibol w bluzie Everlast łazi na zajęcia, tylko po to żeby na ustawce móc łamać kończyny „wrogowi” z innego klubu.....
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Smells like bullshit.
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
eh wiesz ile takie badania by trwaly ? juz by sie ludziom calkiem odechcialo ruchu jakby na kazde zajecia trzeba bylo miec pozwolenia lekarzy psychologow dupy sasiadow kumpli i nauczycielki z podstawowki. nigdzie tak nie ma , to czemu w polszcze ma byc inaczej ?
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
podaj mi przyklad drecha ktory chodzi na jakas sztuke walki tylko po to, zeby kogos napieprzyc. Oni mysla ze 1, 2 treningi i jebs wyrosnie z niego songo :D sa za malo cierpliwi.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Niestety jest sporo drechów ćwiczących własnie KRavke. Bo daje ona szybko jakieś tam rezultaty.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Niech drechy lepiej już ćwiczą kravkę niż coś naprawdę groźnego. ;)
A ograniczanie dostępu to bzdura. Wręcz przeciwnie, należy szeroko propagować ćwiczenie sportów walki, niech idzie każdy kto chce wtedy ta przewaga drechów zniknie.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
sluszna uwaga - wiekszosc "trenerow" uczy bo to jest $$
i przyjma kazdego - byle tylko placil regularnie..
natomiast zupelnie inna kwestia jest to co sie w takich sekcjach uczy i pokazuje
mialem okazje byc niedawno na kick'u - 40 osob na sali - jeden trener ktory czesc czasu gadal sobie z kolesiem obok.. ile czasu poswiecal na poprawianie uczniow? prawie wogole.. co pokazal? nieduzo.. i co mozna wyniesc z takiej sekcji? pare siniakow i nic wiecej..
wiec jak koksik przyjdzie - to ani sie za duzo nie nauczy - ani dlugo tam raczej nie wytrzyma.. bo prosciej wziasc noz/kij/pistolet i tym zastraszyc niz cwiczyc dlugo na sali techniki walki.. pozatym sam wyglad zazwyczaj wystarczy (patrz-> silownia) i obecnosc kolegi/kolegow.. wiec sztuki walki sa tutaj raczej zbedne takim koksom

a takie lebki co to chca sie uczyc zabijac zeby potem komus przywalic na ulicy? jak sie im zrobi ostra rozgrzewke z bieganiem, pompkami itd - to wiekszosc wymieknie i wybierze jednak silownie.. bo efekt szybciej widoczny i mozna przyszpanowac laskom swoim maluchem i nadmuchanym miesniem :lol:
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Cóz dopuszczenie do zajęć leży w gestii trenera.
Wszelkie ograniczenia typu badania itp,nie spełnią swojej roli z tego względu,że jak ktoś chce drugiemu zrobić krzywdę to to zrobi.Czy mu zakarzesz przychodzić na zajęcia czy nie.
Noż w rękach agresywnego szalenica jest dużo bardziej niebezpieczny niż staż w SW.

Inna kwestia,że tego typu delikwenci mogą być groźni dla innych ćwiczących.


Pozdrawiam
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
badania psychologiczne obowiazuja np. ochraniarzy i jak wiem z doswiadczenia przechodza je wszyscy ktorzy zaplacili w kasie za szkolenie :lol:
trzeba sie zastanowic czy combaty ktore okroily sztuki walki z elementow duchowych nie wychowuja bandytow
z mojego doswiadczenia wiem ze na combaty chodza osoby ktore nie chca sie nauczyc sztuk walki tylko chca nauczyc sie bic
panowie i panie nazwijmy rzeczy po imieniu
a gdy ktos ma aspiracje zeby nauczyc sie tylko bic w szybkim czasie to bedzie bil innych bo po nic innego sie tego nie uczy
zaraz podniosa sie glosy ze nie
a moim zdaniem tak jest i tyle 8)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
IMHO taka propozycja to propozycja panstwa policyjnego.
Pozwolenie na bron, na trening, niedlugo na wyjscie z domy trzeba bedzie pozwolenie miec...
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....

(...)czy nie myślicie że na sztuki walki (Combat, Krava Maga etc. ) a konkretnie na możliwość odbywania zajęć z tego typu sportów powinny być nakładane pewne ograniczenia, coś w stylu „pozwolenia” (...)


Czy ja mam bielmo na oku?? Ograniczenia?? Pozwolenia??

Przecież to już przerabialiśmy w poprzednim ustroju! Być może z racji swojego skromnego wieku nie możesz tego pamiętać, ale dostęp do sportów walki np. do judo był kiedyś limitowany. Można było je uprawiać wyłącznie w sekcjach działających w klubach gwardyjskich. Kluby szkoliły sportowców na potrzeby ówczesnej Milicji Obywatelskiej, która miała dostęp do listy osób ćwiczących. Można więc było dowolnie wybierać przyszłą kadrę milicyjną albo ... usuwać podejrzane elementy.

Naprawdę uważasz, że powrót do takiego systemu byłby wskazany? Chciałbyś, żeby jakiś organ administracyjny miał wpływać na zakres prowadzenia działalności gospodarczej klubów i klubików sportowych? Czy nie sądzisz, że demokratyczne państwo prawa powinno priorytetowo zapewniać szeroko rozumianą wolność gospodarczą swoim obywatelom, ograniczając ją do przypadków, kiedy to jest absolutnie konieczne?

W jaki sposób sobie wyobrażasz te ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej? Podpowiem, że nie da się tego inaczej zrobić, niż w drodze ustawy. Polecam lekturę art. 22 naszej Konstytucji. Znajdziesz takie lobby w naszym Parlamencie, żeby przeforsować ten kuriozalny pomysł?

I kto - Twoim zdaniem - miałby prowadzić weryfikację kandydatów na fajterów? Jakiś urząd, który na tę okazję specjalnie utworzymy i wyposażymy w rzeszę urzędników? A kto będzie tę działalność finansował? Budżet państwa? Może więc sam opodatkujesz się na ten cel i znajdziesz jeszcze 99 999 obywateli chętnych do zwiększenia wysokości swoich podatków?
  • 0

budo_ciscokid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
niewiadomo nawet czy bo cos dało jakby wprowadzili taki wymog poniewaz jest pełno sekcji wogóle niezarejestrowanych albo takich gdzie trenerzy mysla tylko o chajsie wec by to olali! :twisted:
wiec tak czy siak takie łby beda trenowac;]
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....

ja sam nigdzie nie trenuje


kolejny chory pomysl na ktory moze wpasc tylko biurokrata ktory swiata nie widzi poza swoim urzedem, albo czlowiek ktory nigdzie nie trenuje. ja po prostu kocham ludzi ktorzy chca naprawiac swiat chociaz nie maja o sprawie bladego pojecia. bo gdybys sie przeszedl na trening to bys zauwazyl ze wcale nie trenuja tam dresy czy inne hoolsy tylko normalni goscie. dzieje sie tak z paru powodow:
-dres nigdy nie wyda 50-100 zl co miesiac na treningi - nie ma tylu pieniedzy zeby sobie na to pozwolic bo i tak wszystko co ma (a ma niewiele) wydaje na alkohol/dragi/bluzy z pitbulem :lol: itp
-nawet jesli juz ktos wybuli to i tak odpadnie po miesiacu - gdyz nie ma takich cech jak cierpliwosc, wytrwalosc itp. lenistwo wygrywa z zachcianka nauczenia sie jak kogos "walic po mordzie" :lol:
-po co sie uczyc walki wrecz (ktora wymaga nakladu kasy i poswiecenia - patrz wyzej) skoro do napadow, krojenia kolesi itp 100x lepszy jest sprzet?!

PS nie bierz tego do siebie, moim celem nie byl atak personalny
  • 0

budo_sakura
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
A nie wystarczy już, że spora część społeczeństwa kojarzy MA z Chuckiem Norrisem tudzież innymi bohaterami średniej klasy filmów napieprzanych? (przykładowo ojciec mojego przyjaciela odkąd dowiedział się, że ten chodzi na aikido całej rodzinie pokazuje podczas... 'Renegata' ,jak Bartosz sie uczy lać). Ten jeden ojczulo to nie jakiś odosobniony przypadek.
Otoczone jakimś zakazem stana się MA czymś niesamowicie niebezpiecznym i tajemniczym, wywołującym dreszczyk strachu - jak dla mnie myśl o posiadaniu broni palnej (legalnej i niekoniecznie legalnej) przez współobywateli. Ucięłoby to kariery nieletnich budoków, zniechęciło wielu podpadających pod normę zdrowia psychicznego dorosłych, którzy tworzyli konsekwentnie większość składu w sekcjach, do których dotychczas uczęszczałem.
I ostatecznie jw - kto ma decydować o kryteriach dopuszczenia do treningu? Trenerzy? Ci jak już napisałeś zwierze nawet do treningu dopuszczą (choc osobiście o swoich dotychczasowych sensei mam lepsze niż Twoje zdanie). Może zatem ludzie z poza MA? To już będzie kolejna transgresja biurokracji, która mętnymi przepisami omota dziedzinę zycia, która jak sądze jest Ci jednak droga.

P.S. Jak wierzę motywacją do rozpoczęcia uprawiania MA sla sporej części użytkowników VB była chęć nauczenia się walki, którą jednak jako ludzie dobrze zsocjalizowani ujmujemy w ramy treningu zawężając możliwość fizycznej konfrontacji do granic dojo/klubu i sytuacji realnego zagrożenia życia/zdrowia naszego/bliskich (niepotrzebne skreślić). To nie jest jedyny sposób nauki walki... Chętny uliczny chuligan doskonale pojmie zasady bicia bliźnich lejąc tychże bez litości. To my bylibyśmy ofiarami takiego przepisu, szczególnie iż jak wielu przedmówców nie napotkałem zbyt wiele dresiarskiej młodzieży studiującej MA - wiem, wiem oni mają swoje sekcje.

P.P.S Przepraszam... Chyba nie umiem krótko pisać...
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
jeśli ktoś kroi innych dla marnych 2 złotych to raczej na opłacenie treningu go nie bedzie stać :D
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....

z mojego doswiadczenia wiem ze na combaty chodza osoby ktore nie chca sie nauczyc sztuk walki tylko chca nauczyc sie bic
panowie i panie nazwijmy rzeczy po imieniu
a gdy ktos ma aspiracje zeby nauczyc sie tylko bic w szybkim czasie to bedzie bil innych bo po nic innego sie tego nie uczy
zaraz podniosa sie glosy ze nie
a moim zdaniem tak jest i tyle 8)


'ze nie' ;)

masz czego chciales;)
nawet nie chce mi sie tego komentowac.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Jesli chodzi o Sztuki i Sporty Walki to żecz jasna nie ma mowy o jakichkolwiek ograniczeniach poza zdrowotnymi i wynikajacymi z wieku ćwiczących.
Natomiast Combaty poszły w trochę niewlaściwym kierunku i zamiast służyć szkoleniu przedstawicieli służb mundurowych poszły do cywili jako prosta i szybka do nauki samoobrona. Gdzie nie brak instruktorów, którzy zapomnieli o przeznaczeniu tych systemów i wykładają czasem cywilom bez wreyfikacji wiedze o taktyce i technice nie przeznaczonej dla nich włącznie z pracą z różnego rodzaju bronią. Przykłady to Combat 56 i KM.

Pozdro

  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Na aikido mamy luz, tu żaden dres nie wytrzyma dłużej niż trzy tygodnie.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....

kolejny chory pomysl na ktory moze wpasc tylko biurokrata ktory swiata nie widzi poza swoim urzedem, albo czlowiek ktory nigdzie nie trenuje. ja po prostu kocham ludzi ktorzy chca naprawiac swiat chociaz nie maja o sprawie bladego pojecia. bo gdybys sie przeszedl na trening to bys zauwazyl ze wcale nie trenuja tam dresy czy inne hoolsy tylko normalni goscie.


dokladnie :!:


wydaje na bluzy z pitbulem :lol: itp


:rofl:

nawet jesli juz ktos wybuli to i tak odpadnie po miesiacu - gdyz nie ma takich cech jak cierpliwosc, wytrwalosc itp. lenistwo wygrywa z zachcianka nauczenia sie jak kogos "walic po mordzie" :lol:


dokladnie, unas tacy odpadali po pierwszym treningu :twisted:
  • 0

budo_as
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Po dłuższym namyśle....
Moim zdaniem grożne nie jest ćwiczenie sztuk walki, tylko imbecyle biegający ze sprzętem po ulicach. :evil: :twisted:
A jeśli chodzi o hoolsów organizujacych ustawki, to Oni zazwyczaj do przypadkowych ludzi nic nie mają.
Widziałem parę sfilmowanych ustawek i nie było tam żadnych ciężkorannych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024