Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Ustawki" 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

"Ustawki" 2
Po pierwsze witam wszystkich forumowiczów i przepraszam, iż mój pierwszy topic ma taką a nie inną nazwę. Do jego napisania skłoniły mnie słowa admina:

Dwudziestu na dwudziestu to sie leja debile i/lub przestepcy.


Otóż trochę obrażony się poczułem, ponieważ sytuacje bywają przeróżne i sam uczestniczyłem w takowej, choć nie kwalifikuje się raczej do jednej ani drugiej grupy. A było to tak:

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w mieścinie zwanej Niepołomice, w której to miałem okazję uczęszczać do szkoły średniej pewnego dnia kumpel przyniósł nowinę, że dresiarze (i to gimnazjaliści) stwierdzili, że zbierają się na "brudasów" (tym określeniem obdarzają wszelakich członków przeróżnych subkultur, zwłaszcza tych, co to na czarno nie po bożemu chodzą). Jako osobnik mieszczący się w ich mniemaniu w kategorii "brudasa", jak również ze względu na kumpli dość poważnie się tym przejąłem.
Stwierdziliśmy ze znajomymi, że też trzeba zebrać trochę chłopa, żeby nie połapali nas pojedynczo i aby stawić czynny opór ich haniebnym działaniom, jak również spuścić konkretny wpierdol gówniarzom, żeby nie mieli już więcej głupich pomysłów.
Czasu nie było wiele, więc zebraliśmy się tylko w liczbie ok. 15 osób, lecz wciąż pewni swego ruszyliśmy na znane również naszym przeciwnikom miejsce, gdzie zwykle przesiadywaliśmy "po godzinach" przy biwku lub bez - mieściło się ono w niby-lasku na tyłach, żeby było śmieszniej, plebanii.
Czekaliśmy tam sobie grzecznie tak jak zwykle, nie prowokując żadnych burd - byliśmy po prostu przygotowani na najgorsze. Szelesty zaczęły się zbierać. I w tym momencie historia staje się trochę mniej wesoła - frekwencja dopisała, typków coraz więcej i więcej, po pierwszej 20-stce szczyli z gimnazjum pojawiają się dżentelmeni ciut starsi, potem (co było cholernym szokiem) nasi rówieśnicy, m.in. niby-kumple co się z nimi do podstawówki chodziło, wszyscy oczywiście zjednoczeni pod hasłem "zajebać brudasów", niektórzy z podejrzanymi sprzętami typu płaskownik. Oni zajmowali sporą część pobliskiego boiska, my zaś siedziliśmy na ławeczkach w lasku za budynkiem. Sytuacja mocno nas przerosła i (z bólem serca) zadzwoniliśmy po niebieskich panów. Kolejne 20-30 minut spędziliśmy dość spięci, w naszą stronę leciały jakieś kamienie i tym podobne, kikakrotnie słyszeliśmy krzyki "za 2 minuty wchodzimy", ale zasadniczo olaliśmy ich, poczekaliśmy na policjantów, którzy wkrótce pojawili się i rozgonili chłopców trzema czy czterema radiowozami.

Sytuację powyższą można chyba zakwalifikować jako "ustawkę", jednak nie czuje się ani idiotą ani kryminalistą, wręcz uważam, że postąpiliśmy tak, jak należało. Jeśli macie jakieś reflekcję co do tego typu sytuacji, to proszę bardzo.

Pozdrawiam,

P.S. Pozdrowienia da ASG-owców na forum ;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Zasadniczo zapomniałem dodać, czemu właściwie byliśmy tacy zesrani - typa było po ich stronie jakoś 3-4 razy więcej niż u nas, więc jakoś około pięćdziesięciu osobników. I uprzedzając ewentualne odpowiedzi - nie to nie był film; nie, nie śniło mi się; tak, mam wybujałą wyobraźnię, ale nie ujawniła się ona przy pisaniu tego posta ;)

Sorry za flooda.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Podsumowując... chcieliście dzieciakom spuścić wpierdol, ale że było ich za dużo i okazali się starsi, to zadzwoniliście po policję i rozpierała was potem duma z dobrze wykonanego uczynku, a widmo radości niosło was i niosło, aż pewnego dnia, całkiem przypadkiem wchodząc na budo... :oops:

Dlaczego się poczułeś urażony słowami Moderatora?
Przecież Was było 15 a ich około pięćdziesięciu... 8O

W sumie, masz coś na sumieniu? :roll:
  • 0

budo_kox_man
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-Stok

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
wg mojego slowniczka wyrazow slangowych ustawka wystepuje wtedy kiedy wystepuje walka nie ma walki nie ma ustawki.
Z drugiej strony moze to ja nieuwaznie czytam, bo zrozumialem ze poszliscie z kumplami do lasku za plebania w 15 osob, przyszly 2 czy 3 klasy gimnazjalistow i zadzwoniliscie po policje....i to jest Twoim zdaniem ustawka ? :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
gdybyscie nawet skopali im dupy to wtedy by bylo ok?
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
dokładnie sa sytuacje że trzeba sie opowiedziec,nie zawsze udział w ustawkach biora debile czy przestepcy,jakich kolegow mam to mam ale to sam moi koledzy i kiedy ja bede potrzebował pomocy oni tez mi pomoga,dlatego wział bym udział w takiej ustawce nie zaleznie kto stałby naprzeciwko mnie,pan moderator mi ublizył ale on ma sie chyba za jakiegos wojownika intelektualiste,stara sie wypowiadac bardzo bystrze,ale nie zawsze trafione,działanie sterotypowo przyporzadkowywanie kogos do okresłonej grupy z góry swiadczy o tym,że....jeszcze duzo przed toba.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Bialy przyznaj sie ile masz lat :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

dokładnie sa sytuacje że trzeba sie opowiedziec,nie zawsze udział w ustawkach biora debile czy przestepcy



Cytując kultowego rzozia: Nie od razu jak ktoś kradnie to musi być złodziej, nie?

jakich kolegow mam to mam ale to sam moi koledzy i kiedy ja bede potrzebował pomocy oni tez mi pomoga


Budująca wiara młodych. Naprzód. Budować socjalizm
:wink: 8O :)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Powtórzę się: biorąc udział w ustawce popełniasz przestępstwo z art. 158 Kodeksu Karnego zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności... (albo usiłujesz je popełnić, albo pomagasz w popełnieniu)
Więc nie pisz, że ktoś tu cię obraża:
Byłeś na ustawce = popełniłeś przestępstwo = jestes przestępcą = bandytą.
I nie ma to nic wspólnego z "honorem" czy "lojalnością"
Żyjesz w praworządnej Polsce - przemyśl to sobie! Tutaj można się tylko BRONIĆ (obrona konieczna)!

Proponuję, żeby przykleić temet o obronie koniecznej w dziale Ulica - wtedy każdy łatwo będzie mógł sie doedukować...

http://www.forum-kul...ndpost&p=911187
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
wystarczajac mam tyle lat,żeby umiec sam podejmowac dobre przemyslane decyzje,to nie jest budujaca wiara młodych,to jest lojalnosc,bycie w porzadku moze dla was to sie nie liczy bo nie macie kolegow tylko kolezanki,nie ma to dla was znaczenia pewnie zostawilibyscie kumpla samemu sobie,to wasz problem,proznosc przemawia przez was oceniajac kogos poprzez wystukanie kilku zdan na klawiaturze nie znacie a oceniacie,prostota!
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Możesz chodzić z kumplami grupą - w celu bezpieczeństwa i obrony - ale nie możesz pojechać z nimi żeby sie bić z inną bandą - bo to już przestępstwo...
Tak samo jest z solówami - pojedynki są zabronione (chyba że na zawodach sportowych) - ale jak ktoś zaatakuje , to mogę sie bronić...

Wiec jak chcesz sie z kimś bić = to poczekaj aż cie napadnie, albo zaproś go do swojej sekcji, nich trener wam zorganizuje "pojedynek" np. wg. regół full-kontakt vale - tudo (do nokautu lub poddania)

Rozumiesz różnicę?!
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
:) :) :) :) łahahaaaha

No i co tu komentować? Ten dział to jakiś kącik zwierzeń.

Poza tym ustawka to prawdziwa bitwa na pięści, a w sytuacji, którą opisałeś walki nie było, tylko wyręczyliście się policją. I w ogóle szkolna bójka raczej niewiele ma wspólnego z awanturami kibiców.
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
nie no kselos nie przesadzaj,to jest zycie a nie bajka czy film,a poza tym u mnie to nie miał byc awantura kibicow,tylko roznica zdan,ichlopaki chcieli aby oddzielic ziarno od plewu.
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

dokładnie sa sytuacje że trzeba sie opowiedziec,nie zawsze udział w ustawkach biora debile czy przestepcy,jakich kolegow mam to mam ale to sam moi koledzy i kiedy ja bede potrzebował pomocy oni tez mi pomoga,dlatego wział bym udział w takiej ustawce nie zaleznie kto stałby naprzeciwko mnie,pan moderator mi ublizył ale on ma sie chyba za jakiegos wojownika intelektualiste,stara sie wypowiadac bardzo bystrze,ale nie zawsze trafione,działanie sterotypowo przyporzadkowywanie kogos do okresłonej grupy z góry swiadczy o tym,że....jeszcze duzo przed toba.

dobrze glowkujesz, uceliles w sama srodencje, im sie nie widzi to, ze jest jak jest. Ale tak jest i chuj sie poradzi. Kumple wazna rzecz, nie masz zaufanych ziomkow to gowno zrobisz. Ja ci podpowiem, ze sie ze swoimi trzymam z peretychli i nie zaluje. A teraz znajomki jak znalazl. A jak ktos cie zawija, ze ci niebiescy pomoga to jest kit, bedzie smrod, blacharnia zajedzie i jak jestes sam wpierdol i do lochu. Jak mozesz pomoc pomagaj nawet jak troche od robotki jedzie. Bo potem cos masz to sam uruchamiasz ludzi i wtedy kazdy odpuszcza jak uwidzi, ze nie jestes sam.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

a poza tym u mnie to nie miał byc awantura kibicow,tylko roznica zdan,ichlopaki chcieli aby oddzielic ziarno od plewu.


???

A dokładnie o co chodziło, bo nie łapię 8O

Pobiłeś kogoś, pomagałeś pobić czy się skończyło na "różnicy zdań"...

bo takie akcje to miałem w podstawówce - że się na chłopaków z naszego osiedla zmawiali chłopacy z sąsiedniego i wtedy o mało nie brałem udziału w "zadymie" miałem wtedy - 13 lat? Ale wtedy byłem "nieletni"...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

sytuacje bywają przeróżne i sam uczestniczyłem w takowej, choć nie kwalifikuje się raczej do jednej ani drugiej grupy.
[...]
Stwierdziliśmy ze znajomymi, że też trzeba zebrać trochę chłopa, żeby nie połapali nas pojedynczo [...] jak również spuścić konkretny wpierdol gówniarzom, żeby nie mieli już więcej głupich pomysłów.


Idź na najbliższy posterunek policji, i zgłoś że w piętnastu zbieracie się żeby spuścić komuś prewencyjny wpierdol, po czym poproś o jakieś papiery które to zalegalizują.

Kurwa, normalnie nie mogę. Jak rozmawiać z ludźmi, którzy nie używają na codzień mózgów?
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
panie moderatorze wiem juz na czym polega ta pana przemoc psychiczna jestem juz panem zmeczony prosze pana,mam zamiar uciec albo sie gdzies schowac,wymienic moderatora można?
  • 0

budo_kamlot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2
Kselos piszesz ""Byłeś na ustawce = popełniłeś przestępstwo = jestes przestępcą = bandytą.
I nie ma to nic wspólnego z "honorem" czy "lojalnością" "" . Adam namawia aby zawsze wszystko zgłaszać na policje. Ale czy zawsze to dobre wyjście?? Mój kolega szedł kiedyś z kuzynem i swoją dziewczyną (wracali z sylwestra), kiedy napadło ich kilku (około 6- 8 ) sku......nów. Był z dziewczyną !!!! i co by policja zrobiła?? otóż NIC. Kolega zebrał ekipe (sam w niej byłem), miał być wjazd tylko na tych którzy napadli. Nie doszło do tego ale jeśli skończyło by się walką to czy byłbym bandytą bez honoru takim jak ci którzy napadli 3 ludzi w tym dziewczynę?? Swoją droga ulicza zasada nietykalności płci pieknej niestety jest na wymarciu :evil:
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

panie moderatorze wiem juz na czym polega ta pana przemoc psychiczna jestem juz panem zmeczony prosze pana,mam zamiar uciec albo sie gdzies schowac,wymienic moderatora można?

forum zmienic mozna, jak sie nie podoba...a kwesti kolegi zakladajacego temat. no co, ktos chce was napierdolic za ubior, to zbieracie ludzi, ze w razie, gdy was napadna moglibyscie sie obronic, i pokazac zarozumialym chlopcom z gimnazjum, ze zle robia? poszli w miejsce, w ktorym siedza zawsze, a tu nagle masa gimnazjalistow? a co wy myslicie, ze taki 16to latek w wiekszej ilosci to nic zrobic nie moze?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Ustawki" 2

czy byłbym bandytą bez honoru


Popełniłbyś przestępstwo.

Reszta to już zabawa słownikiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024