Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasady Walki KOnTrataKujĄ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zasady Walki KOnTrataKujĄ
co ja wczoraj widzialem w telewizorze :)

piekny odcinek "zasad walki" na tvn

po takim tralmatycznym przezyciu (jak to zwykle bywa) najpierw chcialem targnac sie na wlasne zycie ale z lenistwa ograniczylem sie do refleksji :P

oto co tam zobaczylem i jakie wnioski mnie naszly:

najpierw byl wywiad z kolesiem ktorego nazwiska nie pamietam :evil: ale...
jego opowiessc mnie wzruszyla
jego tata cwiczyl boks brat zapasy wiec on staral im sie dorownac podobno mu wyszlo ale w tym wyscigu za sprawnoscia fizyczna zapomniam nauczyc sie mowic (nie wiem jak chlopak stoi z pisaniem) zwrazcam sie do was z prosba!
moze zlozymy sie koledze na jakies doksztalcanie :!: teraz sa takie dobre szkoly Lo w 1 rok i 3 dni jak zbierzemy malo kaski to kupimy mu ksiazeczke nic ciezkiego moze... "jak Wojtek zostal strazakiem" taki lajcik :wink:

pozniej bylo dojo karae shotokan niczeo sobie

ale pozniej byla relacja z Kobylki :lol:

czy widzieliscie tego kolesia ktory wystawial jezyk podczas walki :?: moze chcial zalizac przeciwnika :?: moze chcial zachecic go w ten sposob do walki w parterze :lol: ??
a 2 rzecz jaka mi wpadla w oko 8O
tam byly same lobuzy :cry: przestraszylem sie tych wszystkich panow i poszedlem spac z nadzieja ze nie spotkam ich kiedys w ciemnej bramie

ktos widzial ten odcinek??
a moze ktos byl w Kobylce??
zapraszam do dyskusji 8)
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
gdzie i kiedy można ten cudowny program zobaczyć??
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zapraszam na ta strone
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
Panowie, temat wybitnie do działu BUDO MULTIMEDIA, zresztą taki juz tam jest. Przenieście tam dyskusję.
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
moj blad :oops:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
Czy mi sie zdaje,czy Kenku pije do jednego z braci Linke? :?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
eee mu chyba chodzi o tego boksera ;)
program widzialem, nie zrobil zbytniego wrazenia. Ogolem nieco bilo tandeta, ale od czegos trzeba zaczac, wiec cieszmy sie ze cos zaczyna sie dziac i miejmy nadzieje ze wszystko rozwinie sie w dobra strone.
pozdrawiam, Bal.
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
no o tego boksera (znaczy on staral sie wydukac ze jeszcze kopie) :?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ

no o tego boksera (znaczy on staral sie wydukac ze jeszcze kopie) :?

czy ja wiem,czy taki zalamujacy...slyszalem juz gorszych (zarowno "w ogole" jak i ze swiata "fighterow").
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ

ale pozniej byla relacja z Kobylki :lol:

czy widzieliscie tego kolesia ktory wystawial jezyk podczas walki :?: moze chcial zalizac przeciwnika :?: moze chcial zachecic go w ten sposob do walki w parterze :lol: ??
a 2 rzecz jaka mi wpadla w oko 8O
tam byly same lobuzy :cry: przestraszylem sie tych wszystkich panow i poszedlem spac z nadzieja ze nie spotkam ich kiedys w ciemnej bramie

ktos widzial ten odcinek??
a moze ktos byl w Kobylce??
zapraszam do dyskusji 8)


łobuzy ? myślę, że troszkę przesadziłeś - zawody odbywały się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze.
Po tym komentzrzu to ja Ci rzeczywiście nie życzę byś ich spotkał w ciemnej bramie ;)
być i widzieć samemu to jedno a ferować opinie na podstawie 15 minutowej relacji z TV to już zupełnie coś innego - ale każdy ma prawo do swojego zdania.
pozdrawiam i zapraszam Cię do Kobyłki za rok
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
Mi się program podoba, wreszcie coś dla nas.
Na początku był Albercik zdaje się, życze chłopakowi jak najlepiej. Potem szkoła z warszawy Full Sport w której swego czasu ćwiczył znany na Forum Igor Kołacin. I na końcu zawody z kobyłki gdzie faktycznie było na co popatrzeć.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ

ale pozniej byla relacja z Kobylki :lol:

czy widzieliscie tego kolesia ktory wystawial jezyk podczas walki :?: moze chcial zalizac przeciwnika :?: moze chcial zachecic go w ten sposob do walki w parterze :lol: ??
a 2 rzecz jaka mi wpadla w oko 8O
tam byly same lobuzy :cry: przestraszylem sie tych wszystkich panow i poszedlem spac z nadzieja ze nie spotkam ich kiedys w ciemnej bramie

ktos widzial ten odcinek??
a moze ktos byl w Kobylce??
zapraszam do dyskusji 8)


O kurwa 8O . Słuchaj byłem w Kobyłce i oglądałem zawody i wyobraź sobie że byłem tam z moim 6 letnim synkiem - i patrz nie bał się, co więcej spał później jak suseł.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ



ale pozniej byla relacja z Kobylki :lol:

czy widzieliscie tego kolesia ktory wystawial jezyk podczas walki :?: moze chcial zalizac przeciwnika :?: moze chcial zachecic go w ten sposob do walki w parterze :lol: ??
a 2 rzecz jaka mi wpadla w oko 8O
tam byly same lobuzy :cry: przestraszylem sie tych wszystkich panow i poszedlem spac z nadzieja ze nie spotkam ich kiedys w ciemnej bramie

ktos widzial ten odcinek??
a moze ktos byl w Kobylce??
zapraszam do dyskusji 8)


O kurwa 8O . Słuchaj byłem w Kobyłce i oglądałem zawody i wyobraź sobie że byłem tam z moim 6 letnim synkiem - i patrz nie bał się, co więcej spał później jak suseł.


No mój synek też był 1,5 roku i pobiegł do wujka na mate widać odwazny a może łobuzów nie widział ;)

ale tak to jest że łatwiej się krytykuje z daleka - może kolega kenku przyjedzie do nas za rok i wówczas niech komentuje to co sam widział
Ciesze się że podobało się zawodnikom i tym którzy z nami byli ;)
pozdrawiam
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
ja widzialem tylko zmontowany material 8)

czy ja napisalem ze zawody w kobylce to zjazd brutali??
wrecz przeciwnie zapytalem sie czy ktos tam byl i widzial to na wlasne oczy :?

jestem osobiscie z Czaplinka ktory jest "miastem mazen" -program po Panoramie
i wiem jak kamera potrafi byc subiektywna a osoby i zdazenia ktore sa rejestrowane przez krecacych program czesto nie sa zauwazane przez mieszkancow (lub przez zawodnikow/kibicow jak w tym przypadku)
chcialem zworcic uwage jak kamera moze byc subiektywna
a sam program na moje oko ma jakis wlasnie taki dziwny klimat
nie bylem w kobylce i nic nie jestem w stanie na temat kobylki powiedziec
dlatego nie pisalem "kobylka to to sramto i owamto"
tylko "co ja wczoraj widzialem w telewizorze"
a facet z wystawionym jezorem byl i tyle (co mnie zreszta rozbawilo do lez) :P

msle ze powinniscie jeszcze raz na spokojnie przeczytac to co napisalem

1 chcialem zaczac dyskusje na temat - wyksztalcenie skladanie zdan a sztuki walki

takie osoby jak ten pan buduja dookola sztuk walki pewnien stereotyp
czy wiecie ze na moim wydziale byla przeprowadzona ankieta z pytanie "z kim bys nie chial/ala jechac w jednym przedziale w pociagu?"
i okazalo sie ze zapasnik przegrywa z baskijskim bojownikiem, wojujaca feministka, pijanym skinhedem nazista i paroma innymi jeszcze ciekawszymi osobami

czemu??? :o


2 zwrocic uwage ze nie zawsze to co pokazuja w telewizorze to prawda ( co czesto buduje kolejne stereotypy zeby program byl bardziej "wiarygodny" dla przecietnego Kowalskiego)


na 2 raz napisze wyraznie i powoli


pozdrawiam :evil:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
Kenku brak mi slow na Ciebie czlowieku, zalosny jestes.
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
?????????????????????? :o


swietnie uzasadniona wypowiedz

"brak mi slow" :idea:

:lol:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
chodzi o Twojego pierwszego postaw tym temacie
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
kazdy ma prawo do wlasnego zdania jezeli nie umiesz tego uszanowac to oszczedz sobie


:shocked!:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
Gościu bądź troszku konsekwentny najpierw napisałeś:

tam byly same lobuzy :cry: przestraszylem sie tych wszystkich panow i poszedlem spac z nadzieja ze nie spotkam ich kiedys w ciemnej bramie


A potem jak wypowiedzieli się ludzie na temat jak tam było-co było nie po twojej myśli-zaczynasz wyjeżdżać z gadką o tym jaka to kamera może być siaka i owaka, i wcale nie miałeś tego na myśli.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasady Walki KOnTrataKujĄ
Wzmiankowanej realcji nie zdążyłem zobaczyć. Widziałe za to parę innych relacji, no i zawodów.
I powiem Wam, że też nie lubię, jak nasza "kochana" telewizja pokazuje osoby nie potrafiące sklecić zdania z dwu słów i przedstawia je jako jakichś tam masterów czy zawodników w sztukach walki.
Albo (co gorsza) jak pokazuje jakichś łysych, napakowanych gości rzucających k.rwami na całe gardło jako publiczność na zawodach sztuk walki. Albo wyjących "Zabij go!" lub "Wyobraź sobie, że ma na sobie mundur!" (I to jeszcze w sytuacji, gdy całe chyba środowisko mma wydaje się być dumne i blade z tego, że ów 'mundurowiec' zaszczyca zawody mma swoim udziałem, jak by nie było dowodząc przeciętnym Kowalskim, iż nie są te zawody rozrywką dla zabijaków i chuliganów).

Dlaczego tego nie lubię?
Bo to zafałszowuje prawdziwy wizerunek sztuk walki i osób jakie się nimi zajmują. Robi fatalną antyreklamę sztukom walki jako takim. No i może zapewne także wzbudzać zainteresowanie środowiskiem sztuk walki właśnie u różnych chuliganów i innych takich. (Na zasadzie "Ziomy, w tvn-turbo widziałem, że na tym całym ich mma, to jest prawie tak samo, jak na naszych zadymach!":) )

Fakt - na zawodach grają emocje i lecą czasem bluzgi. Tak to już jest. Ale po grzyba pokazaywać to w telewizji, jeśli nie po to, żeby podtrzymywać / stwarzać negatywny stereotyp sztuk walki
Na trzeciej konfrontacji w Mariocie, oprócz bluzgów latały także plastikowe butelki i goście zaczynali już nawet umawiać sie na nawalankę po turnieju :) - osobiście uważam to za kretynizm i oby było jak najmniej takich akcji. Jakoś polsat tego nie pokazał (bo pewnie przeoczył ;-) ) Ale jakby pokazał, to co pomyśleliby sobie oglądający, o tej całej gali?

Czyli dwie sprawy:
Jedna to zachowanie publiki, która np. wywrzaskując takie a nie inne teksty podczas walki Temila, czy rzucając butelkami na Konfrontacji zwyczajnie "robi we własne gniazdo" i powinna chyba to zrozumieć i poprzestać na gorącym dopingu, bo to nie rokuje najlepiej.
Druga to nasza telewizja, która woli niekiedy pokazać sztki walki jako rozrywkę chuliganów i kretynów, nieważne iż niezgodnie z prawdą, ważne żeby było ciekawiej i sensacyjniej (patrz np. - Latkowski).
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024