Skocz do zawartości


Zdjęcie

Refleks - metody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kocur
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Refleks - metody
Witam
mam pytanie. Czy znacie - moze macie jakies swoje sprawdzone - metody na poprawianie szybkosci reakcji, reflaks.
Oczywiscie - najlepsze sa zapewne cwiczenia z partnerem, ale problem polega na tym, ze partner jest najczesciej niedostepny (dom, praca, rodzina), dlatego najczesciej cwicze sam.

Dzieki za porady
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Ja ma w domu małpe która rzuca we mnie kokosami(palme tez mam).Jak przychodze na sparingi to mnie trafic nie moga.Polecam małpe.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

. [/quote]
  • 0

budo_kocur
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Ha ha Uzurpator - to niezla zabawa :) ) Dzieki. No, moze nie chodzilo mi tylko o cos wirtualnego, ale na tej stronece w ogole sa smieszne rzeczy :)

SuHY - tylko gdzie ja te malpe dostane - moze w miesnym :) )))

Ja mam 2 koty i te to dopiero maja refleks. A przeciez skubance nic nie cwicza tylko spia skubance calymi dniami. :)

Dzieki i pozdro. A jak ktos jeszcze ma jakies rady, to czekam na info
Pa :)
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Odsprzedam ci za 3000zł juz mam takirefleks ze mi niepotrzebna a tak serio to lepiej cwiczyc z kims duzo lepszym.
  • 0

budo_kocur
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
A moge na raty? :) )))

No tak - to racja, ze ktos lepszy sprawia, ze my sami tez sie poprawiamy.

Ja cwicze w klubie, ale to oczywiscie malo. I tak reszte czasu musze cwiczyc sam. I tu jest pies (kocur:) pogrzebany:(
pozdro:)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
a o jaki typ refleksu Ci chodzi? ja tam polecam chisao :)
  • 0

budo_ehrgeiz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Zagraj sobie w tą gierkę :-) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak ją przejdziesz to jesteś mega master 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Refleks? Jak tu juz bylo nie raz pisane jest cecha wrodzona i nie wiele w tej materii mozna zdzialac. Ale mozna poprawic szybkosc ruchu np. od punktu A (reka przy naszej szczece), do punktu B (reka na czyjes szczece), poprzez nienaganne technicznie wykonanie ruchu, czy ich kombinacji. Czyli koordynacja ruchowa ponad wszystko. Wiec zamiast wykonywac ruch szybko, na poczatku proponuje powoli i sledzic i doskonalic detale jego wykonania. Szybkosc przyjdzie sama. To samo dotyczy obron, zejsc etc. Zeby poprawic szybkosc w walce, trzeba doskonalic ruchy... walki.
K_P
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
refleks pojmowany jako czas reakcji na konkrente zdarzenie nie jest wrodzony - inaczej nie daloby sie cwiczy timingu :) . mozna sie skupic np na tym zeby zaminic refleks A: widze ruch... a to teraz blok, na odruch bezwarunkowy typu B: wkladam reke do ognia - wyciagnelem ja zanim zorientowalem sie ze sie oparzylem

mozliwe ze ta druga predkosc jest wrodzona ale i tak duza czesc ludzi jej nie wykorzystuje w walce. przejdz sie do jakiejs w miare dobrej yongchunowej szkoly (wingtsun, wingchun, vingtsun, wengchun) jak dobrze trafisz to Ci pokaza i wytlumacza jak to dziala

bez partnera radze nie widze zbytniej mozliwosci, oczywiscie trening mentalny (wyobrazanie sobie ruchu, napiecia miesni i takich tam) ale on na pewno nie zastapi cwiczenia z partnerem.

namów żonę ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Refleks rozumiany jako czas reakcji prostej, jest cecha wrodzona i nie podlega zadnym modyfikacjom. I nie ma zbyt wiele wspolnego z timingiem, ktory jest po prostu zrobieniem czegos w odpowiednim czasie. Caly czas zastanawiam sie takze, czy czasem doskonaly timing tez nie ma zwiazku z cechami wrodzonymi? Timing np. w walce wyraza sie m.in. w doksnalej kontrrze, z moich obserwacji wynika, ze mistrzow kontry jest jak na lekarstwo, wiec to tez nie jest atut zbyt czesto obecny...
K_P
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
ok, ale wydaje mi sie ze nie ma skrajnych roznic (nie znam sie zbytnio wiec moze sie myle) pomiedzy takimi czasami reakcji wiekszosci ludzi.

Problem jest taki ze wiekszosc ludzi nie doprowadza reakcji na ruch przeciwnika (mozliwosc walki z kontry) do optimum. Dlatego samo ograniczenie naturalne chyba nie jest tutaj bardzo istotne. Poprawcie mnie jesli sie myle.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
Prawda jest tak, ze jesli stoisz i czekasz na cios, to jaki bys nie mial refleks, czy timing - to zwyczajnie dostaniesz w nos. Natomiast o wiele trudniej jest trafic cel w ruchu, dlatego dobry bokser (na tym polega przewaga bosku nad wieloma tradycyjnymi stylami), jest caly czas w ruchu, a jego cialo balansuje, unika, przeplata.
K_P
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
jak w filmie "Miasto Boga" kup sobie kurczaka i śmigaj za nim aż go złapiesz :wink: ,albo królika i wypuść go na trawe i prubuj go złapać jak najszybciej :-) , ja sobie piłke palantową(lub kauczukową :wink: ) od ściany odbijam z całej siły itp.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody
To sa cwiczenia nie na refleks, ale na koordynacje ruchowa.
K_P
  • 0

budo_ehrgeiz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks - metody

jest caly czas w ruchu, a jego cialo balansuje, unika, przeplata

Dosłownie jak opis capoeiristy :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024