Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

radości z narodzin Pana


A ja myslalem ze z zmartwychwstania :)

Ale wzajemnie :wink:
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ja również dziekuję za życzenia. Każdy wie jakie to święta, ta pomyłka to tylko istna podpucha i jawna prowokacja, zachęta do dyskusji, a więc zmiana tematu!

Już niecałe 2 tygodnie do semunarium w Krzyżu Wielkopolskim, odliczanie wciąż trwa... :P

Przesyłam pozdrowienia ze stolicy. 8)

Oss!!!
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Hmm...A tak z innej beczki... Jak sensei Shirai tlumaczy takie strasznie dlugie pozycje, ktore jak widze po zdjeciach sa obecnie praktykowane w shotokanie. Chodzi tutaj jedynie o cos w rodzaju analizy porownawczej,jezeli tak moge sie wyrazic. Nalezy zauwazyc, ze w karate pokazywanym pbecnie przez sensei NIshiyama i Avi Rokah pozycja ta jest znacznie krotsza i po glebszych przemysleniach wydaje mi sie to byc o wiele rozsadniejsze i praktyczniejsze.Sam zreszta jestem zwolennikiem takowej... Chcialbym uslyszec kilka zdan innych a w szczegolnosci interesowaloby mnie to wyrazone przez Dana:) Jestem po prostu ciekawy, poniewaz argumenty przytaczane przez(moze to nie ladnie zabrzmi) poplecznikow sensei NIshiyama wydaja sie byc nie do zbicia...Wiec??
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A jakie to argumenty?
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Argumentow jest strasznie duzo, jednak ja wymienie tylko kilka z tych, ktore moim zdaniem sa najbardziej wartosciowe w , zaznaczam, konstruktywnej dyskusji jaka bym na ten temat chcial przeprowadzic. :-) Jak wiemy podstawa nowoczesnego karate tradycyjnego jest umiejetnosc zachowania jak najwiekszej koneksji poszczegolnych partii miesni, nie tracac przy tym dynamiki i nie "spinajac" sie. I dlatego sensei NIshiyama przyklada ogromna wage do centrum ciala, jego postawy, zachowania srodka ciezkosci, oraz jak najbardziej optymalnego ulozenia kazdje czesci ciala; w skrocie zeby wszystko ze soba wspolgralo i wspoldzialalo. Rowniez nalezy zauwazyc, ze chociazby zenkutsu-dachi,pozycja, o ktora tutaj sie rozchodzi byla kiedys pozycja raczej waska i krotka, o czym przypomina za kazdym razem zarowno sensei Nishiyama jak i Avi Rokah. Ponadto juz wymienione przeze mnie centrum, ktore nominalnie znajduje sie okolo dwoch, trzech palcow ponizej pepka (zalezne od plci) jest wlasnie osrodkiem zawiadujacym cala mechanika naszego ciala i to ono dobrze kontrolowane moze pozwolic na jak najbardziej prawidlowa prace cialem i w nieuniknionej konsekwencji takze na poprawne wykonywanie technik. Jednak niemozliwoscia jest utrzymac koneksje centrum, kiedy pozycja jest dluga i szeroka. Koneksje centrum jak rowniez kontrole nad nim uzyskuje sie dzieki koneksji wiekszekej ilosci miesni, z ktorych duza ilosc stanowia wlasnie miesnie nog. Pozycja dluga wydaje sie byc ponadto niepraktyczna ze wzgledu na to,iz nieuchronnie zwalnia prace naszego ciala. Nie twierdze w zadnym wypadku, ze ma to byc pozycja krotka, ale taka w sam raz :D Wiadomo, ze kazde przejscie rozpoczyna sie akcja ciala, "pobraniem" energii z podlogi itd. Jak mozna "wybic" sie z tylnej nogi, kiedy ta pozostaje prawie prosta? Poza tym mozna zrobic kilka bardzo prostych doswiadczen, ktore pokazuja, ze dluga pozycja jest troszke malo stabilna. Mysle, ze jeszcze kilka argumentow schowam sobie w rekawie , na wypadek gdyby miala rozpetac sie burza po tym co tutaj napisalem :) Zaznaczam po raz kolejny, ze chce przeprowadzic rzeczowa, konstruktywna, jezeli nie dyskusje, to przynajmniej wymiane pogladow na ten temat. Serdecznie pozdrawiam i zycze milego dnia
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Argumentow jest strasznie duzo ...

Jak zwykle w takich przypadkach istnieje pewien złoty środek. Dla zachowania równowagi pozycja dluga i szeroka powinna być lepsza bo zapewnia większe pole podstawy. Ale dla dynamiki to raczej jest gorzej, w szczególności jeśli noga odpychająca będzie pozostawać prosta. To fakt. Pobieranie energii z podłogi to bym raczej odpuścił bo to zwykłe zasady dynamiki są. A położenie środka ciężkości zależy głównie od budowy ciała i rozkładu masy. Płeć ma znaczenie drugorzędne. W ogólności poieram zdanie kolegi ...
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja sie zastanawiam jaka jest różnica w pozycjach opisanych przez kolege vodniaka a naszych pozycjach. Prawda. Ćwiczymy niskie, jak najniższe pozycje na treningach. Ale prawdą jest też że jeżeli przychodzi do kumite to stajemy w fudo dachi i to jest już własnie pozycja "taka w sam raz" przy której tylna noga jest lekko ugięta co umożliwia wybicie. Mimo to nie wyobrażam sobie walki gdzie trzyma się tylko jednej pozycji, po to jest ich tyle żeby z nich korzystać. Znaczy sie tak mi się wydaje ;]
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Jednak niemozliwoscia jest utrzymac koneksje centrum, kiedy pozycja jest dluga i szeroka. Koneksje centrum jak rowniez kontrole nad nim uzyskuje sie dzieki koneksji wiekszekej ilosci miesni, z ktorych duza ilosc stanowia wlasnie miesnie nog. Pozycja dluga wydaje sie byc ponadto niepraktyczna ze wzgledu na to,iz nieuchronnie zwalnia prace naszego ciala.


Polecam wybranie sie na seminarium z sensei Dario Marchinim oraz sensei Cristina Rostelli.Ci co byli wiedza o co mi chodzi:P Pozdrawiam
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Polecam wybranie sie na seminarium z sensei Dario Marchinim oraz sensei Cristina Rostelli.Ci co byli wiedza o co mi chodzi:P Pozdrawiam

Byłem, widziałem ... bez wielkiego zachwytu ... aczkolwiek interesujace ...
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Bez wielkiego zachwytu? Hmm... mi oczy wyłaziły z orbit jak widziałem co oni tam wyprawiali 8O
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Byłem, widziałem ... bez wielkiego zachwytu ... aczkolwiek interesujace ...


Hehe bez komentarza.

Moim zdaniem Ci ludzie sa dopowiedzia nad sensem niskich pozycji.Sa niesamowici.Swoimi pasami wycieraja podloge a przy tym nie odnosze wrazenia aby tracili na szybkosci.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
"odpowiedzia" a nie "dopowiedzia" sorki za literowke :P

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Podczas szkolenia jeden z klubów zgłosił akces do Podkomsji Krate Shotokan W.S.I. Trwają rozmowy z kolejnymi 3 klubami. Wzmocnienie organizacyjne naszej Podkomisji było pierwszym efektem wizyty włoskich instruktorów. Na kolejne nie trzeba było długo czekać...


A będą oni w Krzyżu ? 8)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Z tego co mi wiadomo to nie ale będzie Sensei Knapczyk i seminarium z nim ;]
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Poczekamy, zobaczymy... 8)

Ale również ostatnio miałam okazję zaobserwować nieco wyższe pozycje ludzi z PZKT. :D Każda pozycja ma zapewne swoje plusy i minusy. To będzie zawsze kwestia dyskusyjna, co jest lepsze. Być może to sprawa indywidualna, każdy może powinien mieć pozycje wygodne dla siebie.

Pozdrawiam Oss!!!
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Abym nie pojechal do Krzyza musiala stac sie jakas tragedia.No i stala sie :( Mam pekniecie palca.Na trzy tygodnie jestem wylaczony z treningow:(

Zycze wszystkim udanego seminarium powodzenia na zawodach i egzaminach.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Prosimy uważać na kończyny górne i dolne, aby w całosci dotrzeć do Krzyża Wielkopolskiego. :evil:

Nie martw się Ziellik - następne seminarium będzie twoje, choć mam nadzieję, że jednak się zjawisz. :?

Pozdrowienia!
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A mi się najbardziej podoba ta część imprezy :

9:30 - 12:30 - trening dla wszystkich stopni /nauka Heian Shodan Bunkai Omote/

3 h treningu. Odlotowo!


Mam nadzieję, ze będzie nas dużo... :D . Pozdro.

OSS!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
wszystko ladnie pieknie tylko egzamin mogl byc w sobote, ale co tam moze byc i w niedziele :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

wszystko ladnie pieknie tylko egzamin mogl byc w sobote


Wtedy w niedziele frekwencja na zajęcia byłaby mizerna
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024