Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Skusiłbym się na tą samą opcję co chemik, zwłaszcza że słabo mi wychodzi ( tak jak i reszta ) ale daje najwięcej satysfakcji. Oczywiście jak bym miał odpowiednio wysoki stopień, gdyż rozumne że niskie stopnie takiej możliwości nie będą miały? :-)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Nie wiem jak jest w innych klubach, ale elementy, albo też całe bunkai - nazwijmy je "klasyczne" - ćwiczą u nas tylko osoby zaawansowane i pełnoletnie. Treningi te są, co tu chciałbym podkreślić, tylko dodatkiem do normalnej pracy i odbywają się najczęściej w "pięknych okolicznościach przyrody". Przykładowo - całe wakacje spotykaliśmy się na plaży nad jeziorem i tam ćwiczyliśmy te elementy, których w czasie normalnej "salowej" praktyki treningowej się nie ćwiczy. Za to nie ćwiczyliśmy ZKD i oi-tsuki, bo to się mijało, w moim mniemaniu z celem. Teraz przez tydzień spotykamy się w gronie instruktorskim i ćwiczymy pure WSI. Jak będzie dalej - zobaczymy, zależy to od paru czynników, o których w tym momencie nie będę się wypowiadał.
Tym niemniej, uważam, że podstawą jest dobre opanowanie materiału "bazowego", a przede wszystkim zrozumienie systemu szkolenia na którym opiera się szkoła sensei Shirai. Dopiero po opanowaniu tych elementów można (ale niekoniecznie trzeba) szukać dalej.
Bunkai, o które tu się sprawa rozchodzi, są bardzo atrakcyjne, ale wprowadzone zbyt wcześnie spowodują albo chęć drogi na skróty albo po prostu nie będą zrozumiane. Poza tym zawsze istnieje poważne ryzyko kontuzji gdy jeden drugiemu przypadkiem wymaluje łokciem w uśmiech albo pozrywa ścięgna w łapach.
To tyle...
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Zmiana tematu :)
Jak tam przed nowym sezonem? Jak nabory w waszych klubach? Ja mimo głosów że nie warto spróbowałem przeprowadzić nabory już we wrześniu. I tak w poniedziałek zapisało mi się 13 osób. Jak na pierwszy dzień zapisów uważam że wynik bardzo przyzwoity i po cichu liczę że nowa grupa naborowa przekroczy 20 osób. Już od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy treningi z grupą "zaawansowaną" oraz z grupą zerową.
A jak to wygląda u was?
Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
W Wałczu po raz pierwszy od wielu lat jako pierwsi zgłosili się na zapisy panowie w wieku 25-30 lat !!! Ostatnio pamiętam coś takiego w latach osiemdziesiątych :-)
Od lat robimy zapisy we wrześniu w jak do tej pory ten scenariusz działalnia sprawdza się bez zarzutu. W tej chwili mamy zapisane 12 osób. Novum w tym roku są zapisy wyłącznie telefoniczne. Treningi nowych grup rozpoczynamy w połowie września zaś zapisy trwają do końca tego miesiąca.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A ja też idę się zapisać na treningi :D :) :D
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No nareszcie !!! Gratuluję - mam nadzieję, że do klubu W.S.I. Poland :-)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ustalono już datę Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego World Shotokan Institute - Poland - więcej informacji na stronie W.S.I.Poland
Oss !
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dan mam pytanko odnośnie nowej strony która pojawiła się na naszej stronie głównej. Czy ta strona redagowana również po naszemu :) ??.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Badysław...tam chyba nie zbyt wiele słów "nie po naszemu" :-)
Ważne są fotografie, zaś tekst pt. tajemnica, który figuruje w niemiecko- i włoskojęzycznej wersji tej strony jest w tłumaczeniu. Mam nadzieję, że niedługo będzie dostępny na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Skoro już o stronach mowa, to wspomnę, że przydałoby się też poprawić angielską wersję strony WSI. :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Czekam na propozycję, każda osoba pomagająca w rozwoju strony jest mile widziana :D
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Trochę to przydługie :P Ale czemu nie :-) Reszta informacji poszła do skrzynki na priv.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

No to skrócimy trochę te wakacje. Mam pytania natury filozoficznej (chyba, że istnieją gdzieś jakieś ścisłe definicje).

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić co to jest "kontakt" w sztukach walki i dlaczego kihon ippon kumite nim nie jest? :)
I ewentualnie, czy nie jest nadużyciem nazywanie kihon ippon kumite walką reżyserowaną.


Wprawdzie już po wakacjach ale jakoś mnie ten post umknął (no i właśniem wrócił z Niderlandów i siem nudzem na urlopie).
Kihon ippon nie jest walką reżyserowaną - takim beznadziejnym tworem jest enbu, gdzie ryki i odpowiednia mimika twarzy ma dowieść sędziom, że delikwenci właśnie się produkujący na tatmi powinni zostać zatrudnieni w filmach z Hongkongu. Ale niektórym się podoba więc pomińmy to milczeniem. Kihon ippon kumite jest walką umowną, bez inicjatywy atakującego, tzn. ma zrobić dokładnie to co jest przewidziane jakimiś regulacjami a nie jakieś swoje "krzyżackie kombinacje" (cytat za Grąbkiem, choć pewnie nie wiesz kto zacz).
A kontakt - no cóż w czasie zawodów jak delikwent po swoim age uke (na twój cukas na jodan w kihon ippon kumite) przyładuje ile mu mięśnie i adrenalina pary dała w łapie w Twoje jestestwo to masz "kontakt". Jak po tym zjedziesz to masz zbyt mocny kontakt, jak wytrzymasz to kontra była kontrolowana i kontakt może i był ale dopuszczalny itp itd. Zawsze też można nadrobić wiele mimiką twarzy i giętkością tułowia by przekonać wszystkich, że kontakt był za mocny, ale to już raczej temat "taktyka na turnieju". Oczywiście istnieją jakieś ścisłe definicje w przepisach sedziowskich, ale, żem nie sędzia :) :) :) to nie mam wiedzy szczegółowej w tej materyji.
W każdem bądź razie w czasie treningu lepiej nie brać na wiarę słów okładanego partnera, że odczuł uderzenie tylko przyłożyć dla pewności drugi raz (można mocniej :) ).
No i oczywiście klasyczny pokaz skuteczności i kontaktu - wziąć na środek delikwenta kazać mu zrobić oi-tsuki (z majgerasem mogą być problemy :wink: ) zablokować a później... Czysta demonstracyjna przyjemność (jak gość przeżyje - znaczy twarda bestyje i trza dobić) :)

pzdr
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

W każdem bądź razie w czasie treningu lepiej nie brać na wiarę słów okładanego partnera, że odczuł uderzenie tylko przyłożyć dla pewności drugi raz (można mocniej :) ).
No i oczywiście klasyczny pokaz skuteczności i kontaktu - wziąć na środek delikwenta kazać mu zrobić oi-tsuki (z majgerasem mogą być problemy :wink: ) zablokować a później... Czysta demonstracyjna przyjemność (jak gość przeżyje - znaczy twarda bestyje i trza dobić) :)

pzdr


Tutaj chciałem dodać, że powyższe spostrzeżenia i uwagi chemika są wynikiem jego wieloletniej praktyki poparte doświadczeniami w czystej, rzecz ma się rozumieć, empirii. Mówię to jako świadek i stety obiekt owych badań :) :) - a żeby było jasne nie jedyny, któren doświadczył naukowego Chemika do sprawy podejścia :)

Z pozdrowieniami dla Chemika :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ha - nieczego nie czynię bliźnim niemiłego, czegom sam nie odczuł na własnej skórce, co daje mi pewną wiedzę jak delikwent poddany obróbce zachować się powinien :) . Ale pewna wiedza to nie jest pewność, więc czasem w badaniach trza zrobić ten mały krok więcej :wink:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Gwoli uzupełnienia

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Od dzisiaj już będę wiedział, że uniesienie dużego palca u nogi przez obijanego świadczy o sile i efektywności techniki obijającego. :) :) :)

Małom to ekranu nie opluł z radości
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Chemik, nie przenoś tego na nasze forum. Jeśli chcesz pisz o tym gdzie indziej... please :?
  • 0

budo_yoshisz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Zawiadamia się, że Ewelina Grobelna i Tyberiusz Gajda dnia 18.10.2008r. o godz. 16:00 w kościele P.W.Nawrócenia Św. Pawła w Poznaniu, powiedzą sobie sakramentalne "tak" :oops: :wink:
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No Tyberiuszu najlepszości dla Ciebie i wybranki!! Wielu wielu lat szczęścia i dużo młodych karacistów w rodzinie :)
Pozdrawiam!! :) :) :) :)
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
G R A T U L A C J E !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024