Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kursy instruktorskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Czy aby nie przesadzasz troszkę. Z takim podejściem to nawet rano nie wychodziłbym z łóżka. Jak chcesz to zrobić to zrób, pokazywanie sobie, że wszystko w życiu jest właściwie niemożliwe prowadzi w prosty sposób do "kolesi" z porannym browarem. Jak kolesiowi zależy to te 70 zł wyskrobie np zrezygnuje z browaru.

Wkurza mnie ciągłe narzekanie na wszystko i wszystkich. To nasza Polska przypadłość. Po co cokolwiek robić jak może się nieudać? :twisted: :twisted:


Hej, ja nic nie chcę zakładać, to był teoretyczny przykład, który jest adekwatny do Szczepana działalności.
Poza tym, czy widziałeś jak kilka postów wczesniej pisałem:
"To, jak ćwiczysz, jest uwarunkowane podejściem. Owszem, ograniczenia czasowe i finansowe bywają nie do przeskoczenia, ale wiele z nich można znieść. Kiedy przestajesz ćwiczyc rekreacyjnie podporządkowujesz życie treningom. Oznacza to duże wyrzeczenia, ale nie ma że boli, inaczej sie nie da."
Jak się trzeba utrzymać za tysiąca, to sie o browarze nie myśli specjalnie. :cry:
Piszesz oklepane slogany, w których owszem jest ziarno prawdy, ale ciężko je przyłożyć do życia. Bez woli działania nie da sie nic, ale chcieć nie znaczy móc. :( Pakowanie się w interes bez szans powodzenia, to jak Szczepan napisał, nie jest przedsiębiorczość. To zwykła głupota porywac sie z motyką na słońce. Że co? może sie nie udac, zaryzykuj, spełnisz marzenia? A jak sie nie uda to będziesz jadł tynk ze scian, jak jeszcze będziesz mial ściany... Stać cie na ryzyko jak masz rodzinę? Wtedy myślenie sie zmienia, na bardziej pragmatyczne i mniej idealistyczne.
I zobacz, ja wcale nie piszę że w ameryce jest cudownie, a u nas be. Wystarczyło by "żeby Polska była Polska".

Trzeba kończyć ten oftop. Pozdrawiam.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Reasumując: Prowadzę własny jednoosobowy biznes w Polsce, a trenować zaczynałem kiedy nawet tysiaka nie wyciągałem, wiem o prawie buszu w podatkach.

Wracając do tematu to nadal uważam, że jeżel dążysz do celu np posiadania papierów instruktora to przepisy powinny być tak skonstruowane aby osoby kończące kurs miały stopień mistrzoski - dla zasady. Chyba, że dojo "produkuje" instruktorów i hakamy, bo to ładnie wygląda.

Sorki za offtopa.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie
Według mnie stopień w czasie wyrabiania papierów instruktorskich, nie posiada zbytniego znaczenia.Bo jeżeli dochodzi do sytuacji w której jakaś osoba otwiera dojo, a jej poziom techniczny pozostawia wiele do życzenia, to niezależnie od tego czy posiada 2kyu czy 2dana, to i tak jej sekcja nie będzie długo prosperować.Ludzie po pewnym czasie zmądrzeją i albo pojdą do innego klubu, przerzucą się na inną sztukę walki, lub zapiszą się na szachy, pozozstawiając niedokochanego instruktora.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

jeżeli dochodzi do sytuacji w której jakaś osoba otwiera dojo, a jej poziom techniczny pozostawia wiele do życzenia, to niezależnie od tego czy posiada 2kyu czy 2dana, to i tak jej sekcja nie będzie długo prosperować.Ludzie po pewnym czasie zmądrzeją

Poziom techniczny nauczyciela jest tylko jednym z wielu czynników wpływających na sukces rynkowy produktu "nauka sztuki walki aikido". Gros wpływów to opłaty od początkujących i dzieci, a dla nich każdy kto potrafi zrobić mae ukemi wydaje się być półbogiem aikido. Nawet jak zmądrzeją, to chwilę to trwa, więc ma to niewielki wpływ na dochody nauczyciela.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kursy instruktorskie

Gros wpływów to opłaty od początkujących i dzieci, a dla nich każdy kto potrafi zrobić mae ukemi wydaje się być półbogiem aikido. Nawet jak zmądrzeją, to chwilę to trwa, więc ma to niewielki wpływ na dochody nauczyciela.


Wiesz, ale jeżeli wychodzimy z założenia że ludzie po pewnym czasie będą odchodzić, i tylko pozostawiać pieniądze po sobie, to kiedyś w końcu zabraknie tych początkujących.Że również nie wspomnę o plotkach dotyczących, mizernego poziomu klubu, które nie wątpliwie będą się rozchodzić.Jeżeli np dodatkowo taka sekcja została założona w małym miasteczku, to początkujący się naprawde szybko skączą, jężeli w więszkym, to wtedy nie przetrzyma konkurencji klubów o wyższym poziomie no i też będzie finito.Dlatego uważam że słaby instruktor by musiał mieć naprawde wielkie szczęście żeby się utrzymać na rynku, albo jeszcze większe zaplecze finansowe, innej opcji nie widzę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024