Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Witam wszystkich!Jestem "świeżynka" po obejrzeniu "The Path beyond Thou".
Kto nie jest poinformowany-przypominam że nie jest to kolejna oskarowa pozycja ze stajni S.Segala ale film dokumentalny o nim samym(jako mistrzu Aikido),jego rozumieniu i koncepcji sztuki walki.Myśłe że warto zobaczyć-dla zaspokojenia własnej ciekawości.
Osobiście S.Segal zdobył u mnie kilka kolejnych pkt.w mojich oczach jako mistrz Aikido.
Naprawde pomimo swojich gabarytów( no cóz życie w L.A robi swoje:]). jest naprawde szybki.Bardzo podobała mi sie dynamika i efektywność prezentowanych technik.A także samo podejscie i sens ćwiczenia Aikido jakie prezentuje S.S.Ale oczywiście to jest moja opinia.A co Wy sądzicie o tym filmie?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Już się ściąga, obejrzę to się wypowiem.
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Cóż... filmik fajny... Ciekawie wyglądało randori. Ale i tak Seagal nie zyskał tu w moich oczach. Zawsze kiedy go widać to wozi się jak paw. Ludzie opowiadający o nim straszliwie koloryzują, jaki to on wspaniały i wogóle. Przesada... Jeśli zaś chodzi o jego umiejętności to rzeczywiście, jest szybki jak cholera 8O i zrobiło to na mnie spore wrażenie. Ale nic poza tym.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Cóż... filmik fajny... Ciekawie wyglądało randori. Ale i tak Seagal nie zyskał tu w moich oczach. Zawsze kiedy go widać to wozi się jak paw. Ludzie opowiadający o nim straszliwie koloryzują, jaki to on wspaniały i wogóle. Przesada... Jeśli zaś chodzi o jego umiejętności to rzeczywiście, jest szybki jak cholera 8O i zrobiło to na mnie spore wrażenie. Ale nic poza tym.


nie, zebym byl kumplem Stefka, ale mam pytanie: skad wiesz, ze ludzie koloryzuja? znasz go osobiscie?

tal z ciekawosci pytam... :twisted: :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
temat juz byl.
co do meritum- aikido wyglada przekonujaco, choc pozostaje pytanie, bo by bylo, gdyby jego uke byli przynajmniej takich samych jak on rozmiarow. tez by tak latali jak matsuoka?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
ten film to zwykle badziewie.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

ten film to zwykle badziewie.


Wiesz Szczepan, trochę się Tobie dziwię.... Nigdy Stevena na oczy nie widziałeś nie mówiąc o ćwiczeniu z nim i krytykujesz go po jakiś filmach. W filmach nie zawsze pokazuje się to co chce, tylko to co ludzie chcą zobaczyć. Poza tym jest doś obszerny temat o "Seagalu na Karowej", w którym wiele osobistości :wink: wypowiada się z dużym szacunkiem dla jego Aikido.... A nawet wtedy i tak mówiłeś że robi badziewie.

Nie rozumiem...... :?:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Szczepan moze odp na moje pytanie byla juz gdzies udzielona, ale nie zagladam tu zbyt czesto - czemu tak nie przepadasz za seagalem ?

Facet badz co badz duzo zrobil dla popularyzacji Aikido, to obecnie jeden z najslynniejszych (niestety gasnaca od kilku dobrych lat) gwiazd kina akcji no i jedyny aikidoka, jakiego zna tak wiele osob.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Szczepan moze odp na moje pytanie byla juz gdzies udzielona, ale nie zagladam tu zbyt czesto - czemu tak nie przepadasz za seagalem ?

Facet badz co badz duzo zrobil dla popularyzacji Aikido, to obecnie jeden z najslynniejszych (niestety gasnaca od kilku dobrych lat) gwiazd kina akcji no i jedyny aikidoka, jakiego zna tak wiele osob.

Aikido nie ma nic wspolnego z tym co prezentuje Stefek w swoich filmach. Wrecz przeciwnie. Chyba ze ci chodzi o popularyzacje samego slowa "aikido"?

Jako aikidoka byl zwyklym cieniarzem, jako aktor jest jeszcze gorszym. Moze jako gitarzysta przewyzszy Paco de Lucia czy J.Hendriksa? :roll: :wink: Teraz zostal pseudo-guru, no po prostu niepowazny facet.

Czy to, ze jakiegos morderce zna wiele osob bo mial glosny proces oznacza ze jest wartosciowym czlowiekiem?
Ile glosnych aktorek i aktorow zostalo wylansowanych przykladowo przez lozko, posiadajac zerowe talenty aktorskie, a teraz miliony sie nimi zachwycaja? To charakterystyczne dla McKultury. Jak jestes zawodowcem w danej dziedzinie to siana ci nikt nie wcisnie, tylko mlodzi naiwni moga sie takim zachwycac.
  • 0

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

ten film to zwykle badziewie.


Hm,nieinteresuje mnie jego kariera filmowa jego gwiazdorstwo.Przemilczmy tą część jego życia.Przecież to jest film dokumentalny(i tego się trzymajmy),są bardzo lukrowe wypowiedzi jego uczniów i przyjaciół.Ale wielce szanowny Szczepanie-pytam się o to co widać a czego nieda się powiedzieć-jego Aikido-jego postawa jako mistrza.Tutaj nieda sie oszukać i udawać.
Może jestem laikiem(przyznaje) ale Szczepanie-według Ciebie jego poziom jest nienajlepszy?Tak mam to rozumieć?
Hm,to dlaczego ma tak wysoki stopień?Wynikałoby z tego że wszyscy jesteśmy oszukiwani?Japońscy mistrzowie ot tak sobie rozdają stopnie-po wpłacie odpowiedniej sumy na konto?
Prosze o odp.!!!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Pytan Petera nie bede powtarzal, ale Szczepan, odchodzac juz od jego faktycznych umiejetnosci, dla wielu osob to, co wyczynia Seagal w filmach to Aikido, wiele osob pobieglo po obejrzeniu jego filmow do dojo, u Ciebie pewnie tez.

Czy nie jest to dostateczny powod, zeby cenic ta osobe za popularyzacje stylu i kogos, kto przedstawil Aikido szerszym masom ?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Szczepan moze odp na moje pytanie byla juz gdzies udzielona, ale nie zagladam tu zbyt czesto - czemu tak nie przepadasz za seagalem ?


Ja ci odpowiem, z jednej strony kazdy ma prawo myśleć co chce (i Segal nie musi mu się podobać :) ), z drugiej strony dużo łatwiej posługiwać się schematami myślowymi i etykietkami niż spojżeć na zagadnienie jako całość :) .

Film jak film, chyba nie tworzono go po to, żeby zdobył oskara... :lol: Wystarczy przewijać durne komentarze nawiedzonych wyznawców Stefka i mozna go przyjemnie ogladać :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Jako aikidoka byl zwyklym cieniarzem...


Zgadzam się w zupełności, ale na tej samej ul.Karowej poprowadził trening jakieś trzy razy lepiej od Ciebie Szczepciu, a więc statystycznie-matematycznie Szczepciu zasługuje na jekiegoś 6-7 dana :rofl: :rofl: :rofl:

Wyluzuj sie Szczepciu z tym Stefankiem :peace:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
szczepan zawsze chciał być wysoki i mięć długie pióra.... niska ludzka zawiść o'modzie!!!
hehehehehhehe :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
"Zwykly cieniarz" jak to okresil Szczepan nie ma szans, zeby dojsc do tak wysokiego dana jak Stefek.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

"Zwykly cieniarz" jak to okresil Szczepan nie ma szans, zeby dojsc do tak wysokiego dana jak Stefek.


A z tym to akurat bym polemizował :twisted:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Szczepan moze odp na moje pytanie byla juz gdzies udzielona, ale nie zagladam tu zbyt czesto - czemu tak nie przepadasz za seagalem ?

Facet badz co badz duzo zrobil dla popularyzacji Aikido, to obecnie jeden z najslynniejszych (niestety gasnaca od kilku dobrych lat) gwiazd kina akcji no i jedyny aikidoka, jakiego zna tak wiele osob.

Aikido nie ma nic wspolnego z tym co prezentuje Stefek w swoich filmach. Wrecz przeciwnie. Chyba ze ci chodzi o popularyzacje samego slowa "aikido"?

Jako aikidoka byl zwyklym cieniarzem, jako aktor jest jeszcze gorszym. Moze jako gitarzysta przewyzszy Paco de Lucia czy J.Hendriksa? :roll: :wink: Teraz zostal pseudo-guru, no po prostu niepowazny facet.

Czy to, ze jakiegos morderce zna wiele osob bo mial glosny proces oznacza ze jest wartosciowym czlowiekiem?
Ile glosnych aktorek i aktorow zostalo wylansowanych przykladowo przez lozko, posiadajac zerowe talenty aktorskie, a teraz miliony sie nimi zachwycaja? To charakterystyczne dla McKultury. Jak jestes zawodowcem w danej dziedzinie to siana ci nikt nie wcisnie, tylko mlodzi naiwni moga sie takim zachwycac.



Szczepan tym samym podwazasz autorytet mistrza ktory nadał mu 6 dan(?) Cienias z 6- tym danem...Wez sie chlopie zastanow co mowisz...Z tego co widze to prezentuje na filmie uwazam ze jego pozniom jest naprawde niezly. A jak sie przejedziesz do niego na jakis staż to bedziesz mogl sie wypowiadziec jaki z niego partacz...Dobrze ze Ty jestes cudowny...Echhh stary szkoda jezyk strzepić...
  • 0

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

temat juz byl.
co do meritum- aikido wyglada przekonujaco, choc pozostaje pytanie, bo by bylo, gdyby jego uke byli przynajmniej takich samych jak on rozmiarow. tez by tak latali jak matsuoka?


Dobre pytanie.Też na to zwróciłem uwage.Czyźby niebyło wiekszych lub porównywalnych
uke do niego samego? :D
Istotne sa kwestie bezpieczeństwa uke-zaufanie i 100% pewność że uke przeżyje wszystko.
Musi to być aikidoka posiadający duże umiejetnośći i odpowiednie predyspozycje fizyczne.
Ale chciałbym zobaczyć naprawde "konkretnego-rozmiarowo" uke z którym walczy Stefek.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

temat juz byl.
co do meritum- aikido wyglada przekonujaco, choc pozostaje pytanie, bo by bylo, gdyby jego uke byli przynajmniej takich samych jak on rozmiarow. tez by tak latali jak matsuoka?


Dobre pytanie.Też na to zwróciłem uwage.Czyźby niebyło wiekszych lub porównywalnych
uke do niego samego? :D
Istotne sa kwestie bezpieczeństwa uke-zaufanie i 100% pewność że uke przeżyje wszystko.
Musi to być aikidoka posiadający duże umiejetnośći i odpowiednie predyspozycje fizyczne.
Ale chciałbym zobaczyć naprawde "konkretnego-rozmiarowo" uke z którym walczy Stefek.


Ciezko raczej znalesc aikidoke mierzacego 196 cm wzrostu...
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
mnie ciekawi ta opinia o byciu cieniarzem. facet robi "aikido that works" :) . "it has to be practical" :) .
ogladalem PBT ilestam razy, by to cieniarstwo zdemaskowac, ale jakos zawsze widzialem dobrze wyegzekwowane aikido. w ktorym momencie widac to cieniarstwo? konkretnie- ktora technika i dlaczego jest cieniarska. prosze sie odnosic do filmu, a nie do treningu na karowej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024