Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katsuaki Asai w Gdyni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Katsuaki Asai w Gdyni
Właśnie wróciłem ze stażu z Asai sensei w Gdyni. Byłem tylko na jednym treningu (w planie dwa), więc proszę kogoś, kto był na niedzielnym treningu o uzupełnienie. Ludzi było dość dużo, dlatego, pomimo otwartych okien (takie krajowe er kondyszyn) było duszno. Asai sensei spóźnił się ok. pół godziny, co wytłumaczono spotkaniem z zarządem PSA i rozmowami na temat sytuacji aikikai w Polsce. Jak już już dojechali na miejsce, to wystapił R.J. Krac (po cywilnemu) i witając grupę zapytał "ile osób jest z PFA?". Troszkę nas tam było :wink: Powitał tedy całość, kładąc nacisk na słowo "wszystkich" :) . Asai sensei przeprosił za spóźnienie, stwierdzając, że w ciągu ostatnich 40 lat jego aikido - to dopiero 4 spóźnienie. Potem zaś dużo mówił, mówił, mówił... :wink: . Zaczął od tego, że będzie mu trudno egzaminować na stopnie dan, ponieważ w Niemczech jest inny system egzaminowania. I pokazał, a następnie ćwiczyliśmy techniki ataku według systemu niemieckiego. Tamże, zamiast ikkyo - jest atak nr 1, a - przykładowo - zamiast ryokatatetori jest atak nr 10. Razem jest ich 16. No i żeśmy tak sobie machali - eins, zwei, drei, vier, itd. Następnie wykonywaliśmy shihonage z różnych "numerków". Około 18.30 zaczął się egzamin na shodan. Sensei ostrzegł, że u niego nie otrzymuje się absolutorium "za obecność". Był tylko jeden odważny. Egzamin polegał na tym, że posiadacze dan po kolei stawali się uke dla zdającego. Atakowali zgodnie z numerologią niemiecką, z tym, że dla nas sensei dodawał normalną nazwę. Każdy uke był tylko na jeden numerek :) :) :) :wink: Za tłumacza robił sensei Piotr Borowski. Po egzaminie sensei Asai wskazał błędy i niedociągnięcia u arbiturienta. Szczególnie podczas obrony przed tanto. Ale stwierdził, że ogólnie rzecz ujmując, techniki były wykonywane poprawnie. Wprawiło to w dobry humor Piotra Borowskiego - to przecież pierwszy egzamin na dan w PSA. Egzamin na 2 i 3 dan zaplanowano na niedzielę. Później już tylko rzucono się hurmem do zdjęć z gościem i do hoteli, domów lub na imprezkę. Zdjęć niestety nie posiadam. Zresztą sensei Asai zastrzegł na samym początku, że nie życzy sobie zdjęć podczas treningu. I to z mojej strony wszystko. Proszę, aby ktoś dopisał wrażenia po treningu niedzielnym.

P.S. Podobno dawno nie widziano Asai sensei w tak dobrym nastroju....
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
Literówka sie koledze trafila: Katsuaki, nie Katsuali (Szczepan, prociem popraw).

Zaluje, ze sie nie wybralem. Pierwszy staz z Asai sensei, kory opuscilem od kiedy trenuje aikido... Buuu!
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni

Literówka sie koledze trafila: Katsuaki, nie Katsuali (Szczepan, prociem popraw).

Zaluje, ze sie nie wybralem. Pierwszy staz z Asai sensei, kory opuscilem od kiedy trenuje aikido... Buuu!


A trafiła, trafiła...juz prosiłem Moda o interwencję :wink:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
jutro.....eee to znaczy dzisiaj jest ciag dalszy... ja chyba jade.... :) :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
sporo ludzi z wysokimi stopniami w Niemczech zaczynalo u Asai. Niewielu jednak przy nim zostalo. Ciekawe dlaczego.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
Hihihii..to z opisu wynika, ze mamy w Polsce japońską sztukę walki w której Japończyk przeprowadza niemieckie egzaminy:)) ładne:)) a jakie międzynarodowe:)))) Wygląda jak jakieś cudo na kiju - drzewiej Sensei Asai po prostu egzaminował:))) ale ok..czasy się zmieniaja...dla każdego coś miłego...
Ale kwestia dopytywania się publicznego, kto jest z jakiej organizacji - fuj! Niesmaczna...
Czyli jednak nie ma tak, ze wszyscy na stazu mogą byc incoblanco aikidowcami..:)))..a mialo być tak pieknie....
Yoshi
PS. Napiszcie co było dalej...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni

Hihihii..to z opisu wynika, ze mamy w Polsce japońską sztukę walki w której Japończyk przeprowadza niemieckie egzaminy:)) ładne:)) a jakie międzynarodowe:)))) Wygląda jak jakieś cudo na kiju - drzewiej Sensei Asai po prostu egzaminował:))) ale ok..czasy się zmieniaja...dla każdego coś miłego...
Ale kwestia dopytywania się publicznego, kto jest z jakiej organizacji - fuj! Niesmaczna...
Czyli jednak nie ma tak, ze wszyscy na stazu mogą byc incoblanco aikidowcami..:)))..a mialo być tak pieknie....
Yoshi
PS. Napiszcie co było dalej...


to pewnie dla celów statystycznych bylo.
na nastepnym walnietym zjezdzie sie powie:
- na stazu 37,5% bylo z poza PSA.
...albo moze to bylo dlatego, ze sensej Krac nie chial po próznicy jezyka strzepic i ludzi z poza PSA witac, dopuki nie wiedzial, czy tacy wogole sa :wink: :)
poza ty nie ma co robic afery - chyba nie bylo tak, ze ci z PSA cwiczyli blizej sensei Asai a reszta gdzies w kaciku za filarem....? :D :D

k.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
Ależ to zupełnei żadna afera...uchowaj Boże! Raczej tylko komentarz do małostkowości, do jakich posuwają się ludzie tak wogole i w tymkonkretnym przypadku. A po co?
Y
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni

Ależ to zupełnei żadna afera...uchowaj Boże! Raczej tylko komentarz do małostkowości, do jakich posuwają się ludzie tak wogole i w tymkonkretnym przypadku. A po co?
Y


luzik Yoshi :wink: :) :)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
Ja również byłem na tym stażu tylko w sobotę.
Powiem tak, że nie wszytsko mi się zgadza z tym co piszecie powyżej. Po pierwsze to z tego co pamiętam to nie sensei Krac zapytał się o oobecność ludzi z PFA tylko sensei Borowski. Ale to nie ważne. Myślę, że nie chciano w ten sposów nikogo urazić tylko dowiedzieć się czy ktokolwiek z PFA przyjechał na staż organizowany pierwszy raz przez PSA i to tyle. Nie należy tu dobierać sobie żadnej ideologi do tego tematu. Ale osób z PFA była rzeczywiście garstka. Nie wiem dlaczego ? Ale to nie moja sprawa.
Jeśli chodzi natomiast o cały staż to: dla mnie było za dużo mówienia a za mało ćwiczenia. Kilka ataków i shiho nage. Zgadza się, że sensei Asai przybliżył nam w jaki sposób wygląda egzamin w Niemczech. Ponumerował nam wszystkie ataki od 1 do 16. Z tym, że podkreślam to była numeracja ataków a nie technik jak kolega piesze w pierwszym poście. Ikkyo to nie 1. 1 to aihanmi i tak dalej. Egzamin na 1 dana to stosowanie ataków od 1 do 8. Dla mnie to naprawdę dość logiczne ale czy chciałbym żeby mnie mój sensei egzaminował w ten sposób, chyba nie :)
A egzamin był wg mnie dobry. Ciekaw jestem jak było w niedzielę. Bo egzaminy na 2 i 3 dana były właśnie w niedzielę.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
W niedzielę było więcej ćwiczenia niż mówienia. Pod koniec treningu wywołał do "tablicy" wszystkie stopnie pocynając od dan'ów na zupełnych początkujących kończąc. Zażyczył sobie katate dori aihammi kote gaeshi różne techniki.

Egzaminy na wysokim poziomie (no może poza jednym na 2 dana). Sesei nie miał uwag do egzaminowanych (poza wspomnianym 2 danem).

O dziwo nikt potajemnie nie przechadzał się po sali i nie sprawdzał legitymacji partyjnych. W trakcie ćwiczeń wydaje się, że wszyscy należeli do "sekty" aikido :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
Bylem i w sobote i w niedziele... Jak dla mnie mam pewien niedosyt po sobotnim treningu, z racji wlasnie tego "mowienia" senseia. W niedziele zas sie spocilem :) Ale generalnie staz mi sie podobal i jesli nie wyskocza jakies wypadki losowe to za rok znow sie pojawie. Innych tez zachecam.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsuaki Asai w Gdyni
To Kordi: Dzięki za uściślenie i poprawienie niezgodności. poklon
Wydawało mi się, że pytanie o przynależność zadał p. R.J. :wink: Szczegół to jednak mało istotny. Co do numeracji - zgadza się. Numery nadano atakom - przepraszam za wprowadzenie w błąd. :oops: Jakoś tak mi się skojarzyło z ikkyo, chociaż cholera wie dlaczego?? Może zmęczenie drogą? Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że chciałem raczej zobrazować zasadę niż wymieniać całość. Nie mniej jednak walnąłem babola jak stąd do Gdyni. Mea culpa, mea maxima culpa. Zachowałem się jak gówniarz, ale to sie juz nie powtórzy :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024