Skocz do zawartości


Zdjęcie

WKF na eurosporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Gadajcie co chcecie, ale WKF to jedna wielka ściema i żenada, a my się wkurzamy bo ta ściema psuje wyobrażenie o prawdziwym karate. Nawet jako dyscyplina sportowa WKF jest wybitnie nieinteresujące i wzbudzające śmiech.


A co to twoim zdaniem jest "prawdziwe karate" ? Knockdown?

Skończcie juz z tymi tesktami, sa różne przepisy sportowe i niech każdy znajdzie sobie takie w którym mu się dobrze startuje i ma przyjemność z uprawianie tegoż !!!

Żadna formuła nie pokazuje prawdziwego karate, prawdziwe karate czyli styl kiedyś dość rozległy technicznie powinno pokazywac vale tudo, a że tak nie jest to ......
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Karate nadal jest bardzo bogate technicznie tylko ciezko na takie trafic. Poza tym sa bledne stereotypy. Kiedy zaczynalem trenowac goju moi koledzy strasznie sie dziwili i mowili, ze to ju jitsu albo judo, bo nie mogli sobie wyobrazic, ze karate to nie tylko proste twarde bloki oraz uderzenia i kopniecia. A prawda jest taka, ze karate ma do zaoferowania o wiele wiecej ciekawych rzeczy.
Tak przy okazji, co ma wspolnego karate z wale tudo bo nie wiem?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

.
Tak przy okazji, co ma wspolnego karate z wale tudo bo nie wiem?


chyba to, że rpoponowana formuła karate -ciosy, kopniecia, dzignie, duszenia, rzuty w zasadzie jest tozsama z formułą vale tudo
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Dzieki za odpowiedz :-) ale troche uogolnienie. W koncu kung fu, pln TKD, arnis i "stare greckie zapasy" tez zawieraja te wszystkie elementy. Mimo to jednak wszystkie bardzo sie od siebie roznia. Dlatego nie rozumiem czemu wale tudo (choc to zupelnie inna dyscyplina) powinno pokazywac prawdziwe karate? Co ma jedno do drugiego?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Chodziło mi o to że żeby sport pokazywał prawdziwe karate, ez wszelkimi tego konsekwencjami to powinien mieć regóły zbliżone do MMA.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Czyli jak w mordę strzelił - taekwondo, tyle że nazewnictwo japońskie.


Sorry, pytałem już o to raz, ale chyba nie dostałem odpowiedzi. Jakie konkretnie widzisz podobieństwa miedzy WKF a taekwondo?

Gizmo

Od razu zaznaczę, że wypowiem się jako osoba nie ma mająca nic wspólnego z taekwondo, ale jednak na pierwszy rzut oka mozna parę podobieństw wyłapać.
Po pierwsze - co mi się najbardziej w oczy rzuciło , to charakterystytczne podskakiwanie
Po drugie - bardzo długa pozycja ...
Po trzecie - odnośnie punktu drugiego, ręce opuszczone. Brak jakiejkowliek gardy, co przy takiej długiej pozycji jest logiczne dla mnie.
Po czwarte - zawody - istna szermierka, podobnie wygladają zawody taekwndo . Do pierwszego trafienia.
Po piate - brak low kicków na zawodach pod szyldem karate?? no sorry ... w taekwondo w ogóle ich nie ma.

Jak mnie coś jeszcze olsni, to się z przyjemniością podzielę moimi spostrzeżeniami.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Dawno na forum nie zagladalem... Ladnie tu sie pojebalo... NAprawde? Ile razy mozna tlumaczyc, pisac, a ludzie nadal swoje...

Wy w ogole umiecie czytac?

Zacznijmy od tego, ze nie spotkalem sie na forum zeby ktos z shotokanu czy czegos z WKF napisal ze KK jest do dupy. A wy to robicie caly czas.

A teraz juz sprawy techniczne:
Dlaczego skacza?
Dobre pytanie. Jezeli jest sie w dlugim dystnasie to mozna spotkojnie poskakac, najczesciej zeby sie rozluznic. Aczkolwiek na jednym ze stazy z A.O. Seba (zainteresowani wiedza kto to) sam Seba mowil zeby nie skakac. W boksie przykladowo tez Roy Jones Junior skakal, ale tylko w dalszym dystnsie. W kick boxingu np. uczy sie zawodnik atakowal przeciwnika gdy ten kiedy podskakuje jest w powietrzu. Efektow chyba nie musze tlumaczyc.

Roznice z TKD?
Przede wszystkim w TKD olimpijskim tylko kopia. W WKF-ie uzywaja tez rak, podciec a jak widze nikt tu nie zna zasad, gdyz jak zlapie sie przeciwnika ma sie 3 sek. na wyciecie badz rzut.

Roznorodnosc technik?
Nie ogladalem tych zawodow, ale powiedzcie prosze z jakich krajow zawodnicy tam startowali. Ja ogladajac wiele turniejow i walk najlepszych naprawde nigdy nie pomyslalem ze w WKF-ie jest mala roznorodnosc technik. To co piszecie ze zawodnicy w ogole nie mieli gardy i caly czas skakali raczej swiadczy o ich miernym wyszkoleniu. Albo bardzo wielkim zrodnicowaniu poziomu (jakby np. Biamonti walczy z jakims powiedzmy Kamerunczykiem tez pewnie gardy by nie trzymal... tlumaczylem dlaczego w temacie o gardzie i nie chce sie powtarzac).
  • 0

budo_kok.o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
[quote name="budo_Perminator"]
Aczkolwiek na jednym ze stazy z A.O. Seba (zainteresowani wiedza kto to) sam Seba mowil zeby nie skakac. [/quote]

niom :D cieżko bylo sie przestawić :wink:

[/quote]
... uczy sie zawodnik atakowal przeciwnika gdy ten kiedy podskakuje jest w powietrzu. Efektow chyba nie musze tlumaczyc. [/quote]

tak wiec "skakanie" powinno być takie, żeby skaczący nie odrywal całej stopy(stóp) od ziemi - tzn. poruszał sie na podbiciach, ale tak, zeby nie bylo fazy zawieszenia w powietrzu.
tak mysle :D
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Bardzo :) Ale nawet na podbiciach zabronil skakac... jak z nim na osobnosci rozmawialismy... W ogole ciezko to by bylo wszystko pojac, ale wg niektorych WKF to przeciez bezmyslna szermierka... Bez zejsc, bez blokow. Tylko kto pierwszy... Pewnie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Od razu zaznaczę, że wypowiem się jako osoba nie ma mająca nic wspólnego z taekwondo, ale jednak na pierwszy rzut oka mozna parę podobieństw wyłapać.


Hmm, podobne elementy można znaleźć np. w kick-boxingu semi-contact, jak i w ogóle w wielu semi-contactowych formułach walki. Moim zdaniem jednak taekwondo w formule olimpijskiej WTF (bo zapewne o tym piszesz, inne odmiany taekwondo gruntownie od niej sie różnią) dość wyraźnie odbiega od karate WKF przede wszystkim w zakresie taktyki, techniki jak i zasad punktowania.

Aha - walki taekwondo WTF NIE są do pierwszego trafienia. Są punktowane na bieżąco na elektronice tak jak w boksie amatorskim, walka nie jest zatrzymywana na czas przyznawania punktów.

W każdym razie dziekuję za odpowiedź, miło spojrzeć na taekwondo oczami kogoś z zewnątrz.

Gizmo
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Chodziło mi o to że żeby sport pokazywał prawdziwe karate, ez wszelkimi tego konsekwencjami to powinien mieć regóły zbliżone do MMA.

Bardzo mozliwe, nie wiem. Za to pewien jestem, ze sport nigdy nie bedzie pokazywal prawdziwego karate, obojetnie czy to beda przepisy zawodow WKF czy przepisy zawodow w kyokushin i innych podobnych stylach.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Ogladajac zawody w formule Wkf mozna jednak odniesc wrazenie,ze asortyment technik jest mniejszy niz w knockdownie. Ogladałem zawody wkf, itkf, nawet skombinowałem sobie zawody Shito ryu i faktycznie niewiele jest wykorzystywanych technik.

Nie neguje tutaj zadnego ze stylu, w którym zawody sa rozgrywane w formule wkf, jednak te przepisy sportowe powodują wypaczenie obazu Karate jako takiego. Rowniez knockdown jest ograniczony, ale w mniejszym stopniu niz style tradycyjne. Fakt,ze nie ma w knockdownie uderzeń na głowe, ale jest za to pelen kontakt ( Karate jest przeciez kontaktowe zawsze, a nie tylko na treningach czy zawodach), wiekszy wachlaż technik ręcznych i nożnych, walka jest bardziej realna. Przepisy sportowe powinny byc jak najbardziej liberalne,aby ta "wakla na macie" miała choc troszke wiecej realizmu.

A osoby,które maja problemy z zatrzymaniem reki przed przeciwnikiem lub z wyczuciem, moga zawsze wziac udzial w zawodach Karate kontaktowego...tam nie ma tego typu ograniczen :)

Perminator poczytaj stare posty a zobaczysz ,ze Kyokushin ma tyle samo zwolennikow co przeciwnikow. Cały czas przeciez mozna poczytac o tym jak 2 zawodnikow Kyokushin okłada sie bez litosci...itd.

I ponawiam pytanie, czy ktos mi w koncu moze powiedziec mniej wiecej jak liczna jest ta organizacja?bo podobno najliczniejsza na swiecie...
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Przepisy sportowe powinny byc jak najbardziej liberalne,aby ta "wakla na macie" miała choc troszke wiecej realizmu.


Jak to "powinny", gdzie tak jest napisane?

A osoby,które maja problemy z zatrzymaniem reki przed przeciwnikiem lub z wyczuciem, moga zawsze wziac udzial w zawodach Karate kontaktowego...tam nie ma tego typu ograniczen :)


Skoro nie potrafią wyczuć dystansu to dla mnie jest to oznaka, że są słabo wyszkoleni technicznie i tyle - dorabianie ideologii tu nie pomoże .
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
karate i taekwondo podobne?????????????????????
ludzie, jak gdzie kiedy??????
Karate to albo semi-kontakt czyli wkf między innymi lub knockdown.
Taekwondo to light-kontakt albo WTF. I tu chyba jedynie nazwa jest podobna, nazywanei wtf podobnym do wkf jest śmieszne. Już bliżęj mu do knockdownu jeśli chodzi o zakres poziomów na które się uderza, z tym że nie ma lowkicków i sa pancerze.

A teraz apropo małej ilości technik na zawodach WKF. Dawno żadnych nei widziałem, ale u nas np. mimo że semi to idzie wszystko. Pewnie z mistrzami wkf byśmy przegrali na punkty ale nie o to nam chodzi. Walka sportowa ma być też i zabawa dla startujących, więc i obrotówki czasem lecą na głowe :)

Co do zatrzymywania ciosów.
Taka technika ma troszke inną mechanikę ruchu niż mocne walnięcie. Bardziej sama ręka leci żeby jak najszybciej było, stąd częste teksty o tym żę karate ma słabe uderzenia rękoma bo bez bioder uderzane. To tylko obraz sportu semi-kontaktowego. Pełne, prawdziwe uderzenie jest wolniejsze i trudniej je zatrzymać dlatego nie są używane przez specjalistów od sportowego karate.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
a po co zatrzymywać rękę przed przeciwnikiem?
zupełnie jakbym poszedł do łóżka z kobietą i poprzestał na pettingu - fajna sprawa, ale jednak nie to
osobiście nie trawię zawodów semi, light itp - za bardzo zmierzaja w stronę baletu czy capoeiry - ohyda
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
A po co walić kumpla po ryju? Wiesz nie każdy możę sobei pozwolić na obitą twarz, z roboty by go wylali :)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Ogladajac zawody w formule Wkf mozna jednak odniesc wrazenie,ze asortyment technik jest mniejszy niz w knockdownie. Ogladałem zawody wkf, itkf, nawet skombinowałem sobie zawody Shito ryu i faktycznie niewiele jest wykorzystywanych technik.

Nie neguje tutaj zadnego ze stylu, w którym zawody sa rozgrywane w formule wkf, jednak te przepisy sportowe powodują wypaczenie obazu Karate jako takiego. Rowniez knockdown jest ograniczony, ale w mniejszym stopniu niz style tradycyjne. Fakt,ze nie ma w knockdownie uderzeń na głowe, ale jest za to pelen kontakt ( Karate jest przeciez kontaktowe zawsze, a nie tylko na treningach czy zawodach), wiekszy wachlaż technik ręcznych i nożnych, walka jest bardziej realna. Przepisy sportowe powinny byc jak najbardziej liberalne,aby ta "wakla na macie" miała choc troszke wiecej realizmu.

A osoby,które maja problemy z zatrzymaniem reki przed przeciwnikiem lub z wyczuciem, moga zawsze wziac udzial w zawodach Karate kontaktowego...tam nie ma tego typu ograniczen :)

Perminator poczytaj stare posty a zobaczysz ,ze Kyokushin ma tyle samo zwolennikow co przeciwnikow. Cały czas przeciez mozna poczytac o tym jak 2 zawodnikow Kyokushin okłada sie bez litosci...itd.

I ponawiam pytanie, czy ktos mi w koncu moze powiedziec mniej wiecej jak liczna jest ta organizacja?bo podobno najliczniejsza na swiecie...


Wiem ze jest wielu przeciwnikow KK, ale chodzi o to ze my was nie obrazamy. Ja nie pisze swojego zdania bo uwazam ze jest to bezsensu, bo kazdy trenuje to co mu sie podoba. Proste?

Co do wielkosci WKF, jest to organizacja zrzeszajaca cwiczacych na calym swiecie, sklada sie z kilku podorganizacji jak: Europe Karate Federation, Asian Karate Federation itd. W sumie liczy ponad 9 milionow czlonkow.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
W ITKF w teori nie mam kontaktu.

Na chudan jest pelen kontakt.

Na jodan kontakt lekki jest dopuszczalny, pod warunkiem, ze uderzenie bylo wykonane technicznie, a nie jakas chamowa.

Piszac jest dopuszczalny mam na mysli, ze nas nie zdyskfalifikuja, bo teoretycznie nia ma kontaktu.

Widzialem walki, ktore konczyly sie zlamaniem nosa i nie bylo dyskfalifikacji, ale gosc zrobil naprawde poprawna technike (SEN-NO-SEN). Wszystko zalezy od sytuacji.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

a po co zatrzymywać rękę przed przeciwnikiem?


W WKF NIE ZATRZYMUJE SIE REKI PRZED PRZECIWNIKIEM chyba ze sa to zawody kadetow.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

W WKF NIE ZATRZYMUJE SIE REKI PRZED PRZECIWNIKIEM chyba ze sa to zawody kadetow.


100 procent racja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024