Skocz do zawartości


Zdjęcie

WKF na eurosporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Patrol to jest moje zdanie, ze walka powinna miec bardzo liberalne zasady , aby jak nabardziej zblizona była do tej na ulicy. A przeciez ani przepisy Wkf ani knockdow nie oddaja odpowiedniego realizmu, jednak te osttanie daja wiecej mozliwosci w prowadzeniu walki.

Skoro nie potrafią wyczuć dystansu to dla mnie jest to oznaka, że są słabo wyszkoleni technicznie i tyle - dorabianie ideologii tu nie pomoże .


Ja bym sie raczej skłaniał ku słabemu wyszkoleniu. Ideologia tutaj nie ma nic do rzeczy.

Perminator zwróc uwage,ze nie kazdy negatywnie wypowiada sie o Wkf. Forum to takie miejsce , na którym zadaje sie pytania/prowadzi dysksuje,Kazdy ma prawo do wyrazenia swoich opinii, tak aby nie obrazic nikogo. Jak widać nie kazdy potrafi dopasowac sie do poziomu. Ze strony osob zwiazanych z wkf tez jest sporo zarzutów pod adresem KK czy w ogole knockdown, wiele porównan, wytykania błedow itd Dla mnie to jest normalne,bo kazdy wskazuje błedy,czy niedociagniecia danego systemu rozgrywania zawodow a nie stylu jako takiego. Zadne przepisy sportowe nie powinny byc wyznacznikiem skutecznosci stylu.

Dzieki za odpowiedz na moje pytanie. JFaktycznie Wkf jest duza organizacja, jednak nie najwieszka.
pzdr.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Ze strony osob zwiazanych z wkf tez jest sporo zarzutów pod adresem KK czy w ogole knockdown, wiele porównan, wytykania błedow itd Dla mnie to jest normalne,bo kazdy wskazuje błedy,czy niedociagniecia danego systemu rozgrywania zawodow a nie stylu jako takiego. Zadne przepisy sportowe nie powinny byc wyznacznikiem skutecznosci stylu.


Spoko masz racje Maniak, ale nikt z WKF nie pisal ani razu (jak ktos tu trafnie zauwazyl), ze KK jest do dupy!!!.

Skad u was sie bierze ten brak szacunku do innych styli??? Ta megalomania??? I Przekonanie o wlasnej wyzoszsoci???

Ja od paru lat nie moge znalezc na te pytania odpowiedzi.....
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Maniak to powiedz mi ktora jest wieksza? I podaj od razu zrodlo... Bo az mnie ciekawosc zzera...
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Zreszta ja i tak uwazam czy jest najwieksza czy nie, ze to jest malo istone... Bo co robi wiele osob nie musi byc przeciez najsluszniejsze... To ze WKF jest najwiekszy nie byloby dla mnie zadnym powodem by zaczac trenowac akurat taka odmiane.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

karate i taekwondo podobne?????????????????????
ludzie, jak gdzie kiedy??????
Karate to albo semi-kontakt czyli wkf między innymi lub knockdown.
Taekwondo to light-kontakt albo WTF. I tu chyba jedynie nazwa jest podobna, nazywanei wtf podobnym do wkf jest śmieszne. Już bliżęj mu do knockdownu jeśli chodzi o zakres poziomów na które się uderza, z tym że nie ma lowkicków i sa pancerze.

po pierwsze primo - mówię o zawodach Wkf na eurospocie. po drugie secundo - chodzi mi o pewne elementy, po trzecie... - to czytaj co piszą inni . Pozdro
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Karate_koks na postawie wypowiedzi 1 czy 2 osob nie mozna wyrabiac sobie zdania o wszystkich osobach trenujacych dany styl - nie jest to reprezentatywne.

Perminator generalnie nie ma to wiekszego znaczenia...ale Kyokushin ma około 12 milionow trenujących:

JAPAN
Branches: 75
Dojos: 363 .
Special Groups: 43 .
Total Membership: 500,000


OVERSEAS
Countries: 125
Total Membership: 12 Million


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (dotyczy IKO Matsui)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (dotyczy IKO Midori- info o branch chief)

Pewnie i tak to sa dane wysoce przyblizone i przychylam sie do Twojego ostatniego postu.

Poprostu bylem ciekawy i zapytałem o liczbe.

pzdr.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Karate_koks na postawie wypowiedzi 1 czy 2 osob nie mozna wyrabiac sobie zdania o wszystkich osobach trenujacych dany styl - nie jest to reprezentatywne.


Maniak ja nie wnioskuje na podstawie wypowiedzi 1 lub 2 osob, takich ludzi jest mase tu na forum!!!!!

A przedewszystkim wnioskuje, po ludziach, ktorych znam osobiscie, a ktorzy trenuja wlasnie kyoka.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Akurat chaiłem zauważyć że MANIAK jest jednym z tych co nie gadaja źle o innych więc ta dyskusja powyżej jest nie na miejscu :)

apropo tkw i wkf.
Jedynym podobieństwem jakie widzę jest podskakiwanie :) Aczkowleik nie widzieł tego turnieju na eurosporcie.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Akurat chaiłem zauważyć że MANIAK jest jednym z tych co nie gadaja źle o innych więc ta dyskusja powyżej jest nie na miejscu :)


A czy ja napisalem, ze MANIAK jest jednym z nich :?: :?: :?:

Chodzilo mi o ta reszte, a nie o maniaka :wink:

Dlatego zapytalem, go bo czulem, ze moge znalezc odpowiedz, a nie zostac zbluzgany.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Wiem, ze to nie ma wiekszego znaczenia, ale przynajmniej juz nie bede pisal ze WKF jest najliczniejszy :) . Zreszta ciekaw bylem. Dzieki.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Przed chwilą (23:50) rozpoczęła się na eurosporcie retransmisja zawodów WKF! Miłego oglądania - kto przegapił ma okazję.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
ale chyba krotko trwalo.. ja widzialam tylko 2 walki :?
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Owszem - dzisiejszy fight club trwa tylko godzinę, więc skrócili transmisję. Teraz leci KK jakby co.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Prawie usnalem ogladajac te zawody ;) Na szczęscie potem zobaczyłem Sylwka Sypienia i troche sie ocucilem :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
o matko, faktycznie strasznie to wyglądało. U nas niby podobne przepis a tak nie skaczą jak kangury. Natomias tak łądnych walk w kioku dawno nie widziałem, Stypień świetny.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

o matko, faktycznie strasznie to wyglądało. U nas niby podobne przepis a tak nie skaczą jak kangury.

No i właśnie o to mi chodziło we wcześniejszych postach !!! że to nie est typowe!!!!!!!!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Fakt, my tez niby walczymy wedlug podobnych przepisow, ale u nas tez tak sie nie skacze :? :? :? :?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Ale uczepiliscie sie tego skakania. Pokazane walki wcale nie byly reprezentatywne dla WKF.

A w mag. kyokushin tez mozna zobaczyc ciekawe walki jak i zupelnie pozbawione koncepcji i taktyki a nikt jakos rabanu nie robi.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
nie byly reprezentatywne?? to ja juz nie wiem jak walki WKF powinny wygladac.. :? widac kazdy ma inne wyobrazenie na temat wal w tym systemie, no ale trudno. Mi sie walki podobaly i tez bym chciala tak walczyc
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

nie byly reprezentatywne...


Mowiac o reprezentatywnosci mialem na mysli podskoki a nie przepisy itd. Jedni skacza, inni nie. A jesli chodzi o mnie to nie o wyobrazenie chodzi, bo swoja wiedze na temat WKF nie opieram na transmisji walk i wyobrazeniach :)

A co do 'jakosci' tych walk to mogly sie podobac ludziom nie wtajemniczonym :) ale to ich problem.

Ja np. nie przepadam za walkami w formulach kyokushinpodobnych i choc ogladam magazyny na Tele5 to nie obrzucam blotem kazdej slabej walki, choc jest takich wiele :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024