Skocz do zawartości


Zdjęcie

WKF na eurosporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Ja sądzę, że "skakanie" to taka zdegenerowana forma tego, o co naprawdę w tym chodzi. Bo tak jak tu parę osób już napisało, łatwiej po prostu zmienić ruch czegoś, co już jest w ruchu, niż ruszyć coś nieruchomego z miejsca. I dlatego warto ciągle wykonywać drobne ruchy, żeby nie trzeba było potem ruszać całej maszynerii z miejsca. Ale podskoki to już jakaś przesada, przecież to nie ułatwia wyprowadzenia ciosu a wręcz przeciwnie, bo jeśli akurat jesteś "oderwany od ziemi", to ciężko wtedy cokolwiek wyprowadzić albo nawet zrobić dobry unik.


Wlasnie. Dlatego mowie, ze trzeba sie poruszac, ale moze nie koniecznie skaczac.
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Czy każdy post osoby trenującej Kyokushin na tym forum na temat zawodów w formule WKF musi kończyć się stwierdzeniem że "no fajnie róbcie takie zawody ale nie mówcie, że to karate"?


Dobrze powedziane, 'od zawsze' na tym forum trenujacy kyokushin uzurpuja sobie prawo do definiowanie tego co jest a co nie jest karate.


moim zdaniem ktos z KK od nas powinien ruszyc mozgiem i tez zawalczyc o to by byla formula taka jak w KK obok lighta i tyle, udalo sie wprowadzic lighta tzn ze ktos chcial i to zrobil, mi np light sie nie podoba ale ktos sie postaral i sie udalo wiec nie mowie ze to wplywa tak czy siak na wizerunek moj jako karateki, tylko mowie ze powinno sie tez przeforsowac te bardziej twarde zasady. jak nie przejda takie zawody to mysle ze nikt nie zabroni zorganizowac takiego twardego pokazu przed lub w przerwach walk lighta. to da do myslenia publice. wiec nie ma co nazekac tylko myslec jak tu wprowadzic to w ten sposob aby srodowisko kk tez bylo zadowolone. a co do tych co beda patrzec na karatekow z przymruzeniem oka poprzez pryzmat lighta, posluze sie swoim przykladem: jak bylem mlodszy widzialem zawody TKD wszsyscy w kaskach w jakis ochraniaczach na korpus ochraniacze na golenie i na krocze, powiedzialem sobie ja chyba snie potem zobaczylem walki i sie usmialem bo kopali nogami a nie uzywali rak w ogole chyba zeby sie odepchnac od siebie to wygladalo strasznie nienaturalnie a to byly chyba zawody juniorow ale ja sobie wyrobilem poglad i mowilem ze tak wyglada TKD, nic bardziej glupiego nie moglem zrobic, niedlugo pozniej skonfrontowalem sie z TKD tak jak naprawde wyglada,poznalem kumpla ktory tez cwiczyl teakwondo i pocwiczylem z nim, od tamtej pory nie chce juz tak pochopnie oceniac innych styli czy sztuk walki a wrecz chwale sobie kazde nowe doswiadczenie z innym stylem. pzdr
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Washi czyzbys sadzil ze jestem jak to powiedziales "nie wtajemniczona"??


Wprost przeciwnie, myslalem ze to ty tak sadzisz o mnie :D

...kadry Polski WKF zawodnicy skakali, czyli cos w tym skakaniu musi byc i widocznie pomaga w walce


Ja juz o tym isalem. W wiekszosci walk nawet nie ma podskokow, bo pracuja kolana i stopy w ten sposob, ze palce sa przytwierdzone do podloze a odrywaja sie piety i to tylko wyglada tak jakby sie skakalo.

A co do tego, ze ma to sens to jest oczywiste (jesli ktos nie przesadza i zeczywiscie nie podskakuje kilka cm nad mate) zawodnicy w WKF czy shotokanie wychodza z technika ataku z dosc duzego dystansu nie ma tam zwarcia a jesli jest to juz jest tylko ulamek sekundy na wyciecie, lub zut i dobicie.

A ten duzy dystans determinuje te podskoki, bo dzieki nim przeciwnika mozna latwiej 'oszukac'.

Wyobrazmy sobie dwie sytuacje w obu zawodnicy stoja ok 1,5 m od siebie
jeden z nich atakuje
1. Stoja nieruchomo
2. Podskakuja

w pierwszym wypadku najmniejsze drgniecie ciala sygnalizuje atak, w drugim caly czas zawodnik sie porusza 'podskakuje' wiec ma wieksza szanse na zskoczenie przeciwnika i zodbycie punktu(ow).
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Otoz to. Ale moj trener sadzi ze powinnismy skakac. A A.O. Seba twierdzi ze nie wolno skakac. A ja jestem w kropce...



Tylko dlaczego Ci Hiszpanie trenowani przez Sebe 'podskakuja', a moze chodzi mu o to by poruszac sie, balansowac na stopach ale rownolegle nie odrywac dwoch piet??
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Tylko dlaczego Ci Hiszpanie trenowani przez Sebe 'podskakuja', a moze chodzi mu o to by poruszac sie, balansowac na stopach ale rownolegle nie odrywac dwoch piet??


Otóż to. Ja w ogóle uważam, że odrywanie nóg od ziemi podczas walki to jest gigantyczny błąd. Przecież w takiej sytuacji nie mamy kompletnie żadnej kontroli nad naszym ciałem. Tzn. z tym kompletnie to przesadzam, ale... jak sobie wyobrażacie wyprowadzenie uderzenia będąc w podskoku? Pal sześć, jeśli akurat skaczemy w kierunku przeciwnika - wtedy uderzenie będzie miało siłe, ale jak akurat skaczemy do góry/na bok, a przeciwnik się odsłoni? Toż taki cios będzie miał 0 siły i 0 szybkości :/ Pomijam już fakt, że taka pozycja jest koszmarnie niestabilna i energiczne wejście w przeciwnika, który akurat jest "w powietrzu" często powoduje, że traci on równowagę.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Seba juz nie trenuje hiszpanow. I nie chodzi mu o balansowanie. Oczywiscie chodzi mu o to zeby sie poruszac i byc w ruchu ale nie odrywajac sie od ziemi i nie robiac ruchu gora-dol, tak ja to zrozumialem. Zabronil nam nawet uginac kolan... Zauwaz zreszta ze nawet jak balasujesz z jednej nogi na druga to jest moment ze tylna stope masz oderwana od podloza ( oczywiste jest chyba ze wybijasz sie z tylnej nogi ), wiec musisz najpierw ja postawic by potem sie wybic...

Zreszta qrde jak zobaczylem jak Seba (tak na oko to chyba ma sporo ponad 50 lat) sie porusza na w pozycji nie odrywajac nog to bylem pod wrazeniem... I mimo ze jest stary poruszal sie szybciej niz nie jeden co skacze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024