Skocz do zawartości


Zdjęcie

wzrost w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
na duzych ciezej wykonac technike, trzeba ja zrobic bardzo dokladnie, ale jest to wykonalne :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
Nawet jeżeli ma sporo ponad 2 metry to nie wyobrażam sobie żeby nie można było nim rzucić. Szczególnie że jak Stefan napisał uke współpracuje. I nawet jak nie potrafi się poprawnie techniki wykonać to można siłą sprawę rozwiązać w przypadku osoby sporo większej.
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Nawet jeżeli ma sporo ponad 2 metry to nie wyobrażam sobie żeby nie można było nim rzucić. Szczególnie że jak Stefan napisał uke współpracuje. I nawet jak nie potrafi się poprawnie techniki wykonać to można siłą sprawę rozwiązać w przypadku osoby sporo większej.


W takim razie Vigo życzę Ci, abyś miał kiedyś okazję spróbować, tylko nie przesadzaj z tą siłą bo jeszcze byś mu krzywdę zrobił :lol: :twisted: :wink:

Ps. nie mogłem się powstrzymać :oops:
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Nawet jeżeli ma sporo ponad 2 metry to nie wyobrażam sobie żeby nie można było nim rzucić. Szczególnie że jak Stefan napisał uke współpracuje. I nawet jak nie potrafi się poprawnie techniki wykonać to można siłą sprawę rozwiązać w przypadku osoby sporo większej.


A toś se teraz piwa nawarzył, chłopie.

Primo:
A jak uke nie będzie miał ochoty współpracować, bo na przykład zjadł coś niedobrego na obiad i wyjątkowo nie chce mu się padać ?? To co ?? Całą realność aikido szlag trafi ??
U nas w sekcji nie ma czegoś takiego że uke współpracuje. Co najwyżej nic nie robi. Co to ma być ? Sztuka walki ? Jak można walczyć z kimś, kto współpracuje ??
Mam kilku kolegów z którymi już na etapie początkującym robimy sobie świńskie numery i dajemy dobitnie do zrozumienia tori, że wali farmazony. A gdybyś poćwiczył z bywającym na tym forum kolegą Ninja, to byś dokładnie wiedział o czym mówię. Po co ? A no po to, żeby nie wpajać sobie technik w sposób, w który zrobione nie działają. Nie działa ? To się idzie do Senseia i się mówi, albo się wymienia w parach z kimś bardziej doświadczonym.
Szkoda czasu, żeby wykonywać na treningu technikę, jeśli na dzień dobry nie wiemy jak ją zrobić, aby przynajmniej w warunkach treningowych zdawało się, że działa.

Secundo:
SIŁĄ ?? 8O Jesteś pewien że mówisz o Aikido, a nie o Judo ?? :?
Oczywiście, siła przydaje się czasem żeby wpakować uke w dźwignię i go w niej przytrzymać, ale ideą rzutów w Aikido nie jest chyba wykorzystanie siły, tylko wytrącenie uke z równowagi, a do tego nie potrzeba dużo siły, tylko ewentualnie szybkości i poprawności technicznej, a w wielu przypadkach poprzez dźwignię (shinonage, kotegaeshi).
Spróbuj wykonać na kimś rzut na siłę, zobaczymy czy Ci się uda, jeśli nie będzie to oczywiście 45-kilogramowa dziewczynka, no i niech ten rzut przypomina chociaż jakąś technikę Aikido, naprzykład kaiten-nage, albo kokyu-nage.
Jak chłop 2-metrowy Ci sie zaprze to za przeproszeniem ni hu-hu na nim rzutu nie zrobisz, chyba że któryś z tych przez dźwignie, ale trzeba też trochę kumać żeby założyć misiowi dźwignię na jego wyprostowanej (niezginalnej :) ) ręce.

Odezwij się, jak spróbujesz

Pozdroofka
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
No to macie trochę błędne mniemania.
Primo to dużo łatwiej rzuca się dużym niż małym. Taki nabity taboret to koszmar, okropnie trudny do wychylenia. Vigo łatwiej jest rzucać 100 kg gościem co ma 2 metry, niż gdyby miał 180cm.
W judo rzuca sie na siłę??? co to za teoria? Bez wychylenia nie ma rzutu, nigdzie, w żadnej MA.
Przestańcie dyskutować o skuteczności aikido 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Przecież zamknął temat Szczepan, nie ma jak sprawdzić... gwarantuję podmiot dyskusji nie zgodzi sie na sparingi :twisted:

PS Mam pytanie, a kto próbował D.B. cisnąc o matę i mu nie wyszło?
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
Ja tam proszę kolegę żeby sam się rzucił na matę jak nie potrafię wykonać techniki. A ludźmi rzucam na ulicy jak nie mam wyboru i mnie zaatakują. Na Aikido w mojej sytuacji nie widzę sensu żeby się skutecznością zajmować.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Ja tam proszę kolegę żeby sam się rzucił na matę jak nie potrafię wykonać techniki. A ludźmi rzucam na ulicy jak nie mam wyboru i mnie zaatakują. Na Aikido w mojej sytuacji nie widzę sensu żeby się skutecznością zajmować.

Tak z ciekawości, zastanawiasz się kiedyś nad treścią tego co piszesz?
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

SIŁĄ ??


Siła jest potrzebna w każdej SW w Aikido też. Z tym próbowaniem się... no przydało by się trochę popróbować zamiast tylko gadać, wiele by się wyjaśniło.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Tak z ciekawości, zastanawiasz się kiedyś nad treścią tego co piszesz?

Czasami takie retoryczne pytania warto kierować także do siebie. :X
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
Jasne, że siła jest potrzebna w każdej SW ale może akurat chodziło o to, że w tym elemencie nie jest ona najistotniejsza?? :?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Tak z ciekawości, zastanawiasz się kiedyś nad treścią tego co piszesz?

Czasami takie retoryczne pytania warto kierować także do siebie. :X

Dzięki za odpowiedź :lol:
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
To rzeczywiście pytanie retoryczne - Vigo nigdy tak naprawdę nie wie o czym pisze :D :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

To rzeczywiście pytanie retoryczne - Vigo nigdy tak naprawdę nie wie o czym pisze :D :lol:


tak jak większość osób na tym forum :) hehe....
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

W judo rzuca sie na siłę??? co to za teoria? Bez wychylenia nie ma rzutu, nigdzie, w żadnej MA.


Wychylanie wychylaniem, to są prawa fizyki i trudno się z nimi nie zgodzić, ale napewno Judo bliżej do rzutów na siłę, niż Aikido. Wiem, bo choć krótko, trenowałem jedno i drugie i dostrzegam różnicę.
Chyba zgodzisz się, że w Aikido nieco inaczej dokonuje się wychylenia z równowagi, aniżeli w Judo ?
Masz rację, że misia 2 m o tej samej wadze będzie łatwiej rzucić - wychylić z równowagi, aniżeli misia 1,8m. Jednak jeśli miś jest silny, zaprze się i nie chce by nim rzucono, to nie będzie rzutu, i tyle, przynajmniej tego zamierzonego rzutu. Można oczywiście spróbować wówczas go rzucić w stronę, w którą ciągnie.
Co to za farmazony, że w aikido można rzucać na siłę. Można włożyć siłę w rzut i jest on wtedy hmm...mocniejszy, ale napewno samą siłą nie można rzucić, jeśli umiejętności technicznych nie stanie, a jeśli nawet, to nie będzie już Aikido. Taka to teoria.

Vigo,
No to próbuj, bo ja mówię z własnych doświadczeń, natomiast ostatnio na tym forum Ty jesteś mistrzem teori.

Pozdroofka
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
Vigo-rzucasz ludzmi na ulicy po ok 5 miechach aikido?gratuluje talentu.
z rzuatmi w judo jest inaczej niz w aikido-w judo rzucasz angazujac w rzut o wiele wieksza mase ciala (upraszczam, ale chyba wiadomo o co chodzi) niz w aikido, bo rzucaja nogi, biodro, gorna czesc ciala itd. dlatego tez moze sie wydawac,ze rzuty w judo wymagaja wiekszej sily.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
Ogolnie rzecz biorac lubie oporowac w trakcie treningu i mialem taka sytuacje, ze jeden z trenerow chcial mi zrobic jakas dzwignie........a tu zonk, nic mu nie chcialo wychodzic, kiedy oporowalem. Troche mi sie glupio zrobilo, bo musialem mu niezlego wstydu narobic przy reszcie grupy :oops: Jednakze kiedy doszlo do konfrontacji z drugim sensejem, ktory jest malutkiej postury, moglem niewiadomo jak oporowac, to i tak zawsze znalazl sposob, zeby w ulamku sekundy mi dokopac :twisted:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Vigo-rzucasz ludzmi na ulicy po ok 5 miechach aikido?gratuluje talentu.

Nawet po 5 latach bym się nie nauczył pewnie :? . A ludżmi na ulicy nie rzucałem od lat. A byłem wtedy jeszcze mniejszy niż teraz. I dało radę :D .
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

A ludżmi na ulicy nie rzucałem od lat. A byłem wtedy jeszcze mniejszy niż teraz. I dało radę :D .

Tak to już jest z przedszkolakami że łatwo się przewracają :lol: :lol: :lol: :wink:
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido
Najwcześniej za czasów podstawówki. Ale nigdy osobą dużo cięższą odemnie.
  • 0

budo_crov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wzrost w aikido

Ja tam proszę kolegę żeby sam się rzucił na matę jak nie potrafię wykonać techniki. A ludźmi rzucam na ulicy jak nie mam wyboru i mnie zaatakują. Na Aikido w mojej sytuacji nie widzę sensu żeby się skutecznością zajmować.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
no nie mogę
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kawał roku
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024