Skocz do zawartości


Zdjęcie

do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Poszedlem na trening Aikido
Po tym jak siadlismy w seiza, sensei zaczal mnie wypytywac po co tu przychodze 8O (tzn. do dojo), co wiem o Aikido itp.. Stwierdzil ze gardze kolezankami z sekcji. Ze nie lubie sekcji no i sie musialem tlumaczyc ze tak nie jest. Sensei wypytal sie o moja wiedze i doswiadczenie w sztukach walki. Stwierdzil ze mi jej brakuje i dlatego bede mogl z nim rozmawiac o SW czy Aikido dopiero za dziesiec lat.
Cala ta akcja miala miejsce po przeczytaniu (przez senseia i Crov'a - czyli osoby, ktora wraz ze mna uczeszcza na trenigi, a ktora nie potrafie zidentyfikowac) tego co dzien wczesniej napisalem na forum. Doszedl On (sensei) do wniosku ze szerze zla slawe o sekcji w ktorej cwicze. O ile dobrze zrozumialem zakazal mi pisania na forum pod grozba wyrzucenia z sekcji :?: .A wlasciwie na wstepie zaproponowal mi abym ja opuscil z czego nie skorzystalem( bo lubie tam cwiczyc).
:-) Nowym doswiadczeniem bylo wypytywanie mnie przy wszystkich o moje zainteresowania i doswiatczenie w SW :-) , odmawiajac mi jednoczesnie prawa do rozmowy na te tematy :? .
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?

Nikt ci nie zabrania się wypowiadać

8O
Byles na tym treningu :?:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?

.......

PS. PS. PS. Crov, kurm28 :oops: wstyd mi za sam fakt czytania waszych postow.
WIELCE NIEZROZUMIANY CO PRZEZ NIEKTORYCH
VIGO



buahahahahha - jakiż zupełnie niezrozumiany przez wszystkich biedak. :cry:

a nie dało Ci do myślenia, że skoro prawie wszyscy dopytują się o co chodzi, a reszta robi sobie jaja z tego co tworzysz, to może problem leży w Tobie a nie we "wszystkich"?

tak na marginesie - moja wypowiedź była żartem, do którego przyłączył się Crov. naprawdę jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz zauważyć oczywistych rzeczy? 8O będziesz teraz latał po całej sekcji z bokenem w łapkach i szukał Crova, żeby mu udowodnić jaki jesteś mastah? :lol:
stary wyluzuj, usiądź w seiza, pomedytuj troszkę, przemyśl wszystko i może coś konstruktywnego z tego wyjdzie.

pozdrawiam

kurm

p.s.

wstydzisz się, ze czytałeś nasze posty? hmmmm.... przeproś, nie rób tego więcej i uznamy sprawę za nie zaistniałą.

k.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Crov napisal

Jeny człowieku pomyśl czasem nim cos napiszesz

Szczepan napisal

Vigo napisał:
Dzis mialem nowe doswiadczenie w dojo.
VIGO nic nie rozumiem o co chodzi?????

:oops: Poprawie sie.
Crov napisal

A na macie możesz mnie dziś sobie poszukać

Oczekiwac jakiegos efektownego atemi z Twojej strony??. Po czym Cie poznam??? W kazdym razie zamierzam byc :twisted: .
ZANSHIN napisal

Vigo, skąd pomysł na taki temat? Od kiedy to ludzi z mma ciągnęło do aikido?!? Chyba coś pomieszałeś....

Wlasnie stad ten temat :!: , bo uwazam ze ludzie z doswiadczeniem powinni na Aikido uczeszczac, w innym przypadku Aikido zatraci sie zupelnie jako sztuka walki i podobno tak jest w niemczech(wnioskuje z wczesniejszych wypowiedzi pewnej osoby na tym forum).
Ninja napisal

no wlasnie...i znow sytuacja sie powtarza...Czy naprawdy kazdy z was zapisal sie na aikido tylko po to by sie nauczyc bić??? To takie płytkie...

To wlasnie plytkie nie jest. Oczywiscie ze nie kazdy po to sie na Aikido zapisal. Aikido przeciez moze cwiczyc kazdy.
Uzurpator napisal

Do dojo nie przyjdą ludzie z mma bo aikido jest dla nich zbyt delikatne i za trudne.

Z tym ze delikatne sie niezgadzam, poprostru nie wiedza co to Aikido. Za trudne - cos w tym argumencie jest.
Crov napisal

Przyszedł człowiek na AIKIDO poćwiczył ze 4 miechy i juz by chciał latac jak ci co sie uczą juz kilka lat.

Ja bym tak chcial juz po tygodniu jak Ci co cwicza cale zycie.
Crov napisal

jak niechcący ktoś go szybciej zakreci przy technice to bdzie mówil że AIKIDO brutalne.

No nie tylko Aikido...
Szczepan napisal

Vigo napisał:
dlaczego tak sie niedzieje?

Bo aikido to dosc specyficzna SW, majaca zupelnie inne cele niz MMA.

Zgadzam sie. Ale to wlasnie powinno przyciagac moim zdaniem osoby doswiatczone w MMA.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
hehe ale jaja :lol:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
kurm28 napisal

będziesz teraz latał po całej sekcji z bokenem w łapkach i szukał Crova

jezeli kupie sobie bokena to moze i polatam :D

Niestety nie predko :(
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Vigo napisal

WIELCE NIEZROZUMIANY CO PRZEZ NIEKTORYCH

kurm28 napisal

buahahahahha - jakiż zupełnie niezrozumiany przez wszystkich biedak.

Tak buhaha itd. ... gratuluje :roll:
kurm28 napisal

naprawdę jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz zauważyć oczywistych rzeczy?

No wiesz, nieosadza sie ludzi po wygladzie.
  • 0

budo_crov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Ja się w pełni zgadzamz tym co ci na treningu powiedziano.
Bo poczytał byś chociaż troche o AIKIDO lub porozmawiał ze starszymi o co biega. ( tu dużo spraw by poruszyć o szcunku do wyzszych stopniem, etykliecie i inne takie )A od samego począdku zarzucasz ludziom w dojo że ćwiczą areobik. To według mnie nadaje się tylko do wyśmiania bo nerw szkoda.

I tak jak kurm28 pisze nawet zartu nie kumasz :twisted:

Pozatym ja jestem łatwo rozpoznawalny. :)
Jak padam całe dojo sie trzesie :) :) :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?

Vigo napisal

WIELCE NIEZROZUMIANY CO PRZEZ NIEKTORYCH

kurm28 napisal

buahahahahha - jakiż zupełnie niezrozumiany przez wszystkich biedak.

Tak buhaha itd. ... gratuluje :roll:
kurm28 napisal

naprawdę jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz zauważyć oczywistych rzeczy?

No wiesz, nieosadza sie ludzi po wygladzie.


8O 8O 8O

gratuluje? po wyglądzie?? - może jaśniej Jasnie Panie.....

albo nie. już daj spokój bo się przeforsujesz a i tak nic z tego nie będzie.

BTW - gdzies wczesniej pytałem jak długo ćwiczysz..... odpowiesz, czy raczej nie? nie wstydź sie - napisz.

kurm
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Crov napisal

Bo poczytał byś chociaż troche o AIKIDO lub porozmawiał ze starszymi o co biega.

Bym poczytal i porozmawial z checia.

Crov napisal

A od samego począdku zarzucasz ludziom w dojo że ćwiczą areobik

Nie zarzucam.

To według mnie nadaje się tylko do wyśmiania bo nerw szkoda.

No ja bym sie z aerobiku nie nasmiewal, a nerwow szkoda :wink:

Crov napisal

I tak jak kurm28 pisze nawet zartu nie kumasz

:D

Crov napisal

Pozatym ja jestem łatwo rozpoznawalny.

Znaczy sie masz lapke jak dwie moje i wazysz z 30 kg wiecej i jestes z 20 cm wyzszy? Jak tak to kumam 8)

kurm28 napisal

BTW - gdzies wczesniej pytałem jak długo ćwiczysz..... odpowiesz, czy raczej nie? nie wstydź sie - napisz.

Od pazdziernika. Nie aerobik oczywiscie :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Crov napisal

tu dużo spraw by poruszyć o szcunku do wyzszych stopniem, etykliecie i inne takie

Porusz jezeli Tobie nie przeszkadza gadanie z adeptem Aikido bez kyu
  • 0

budo_crov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
To co ja bede szukał i pytał wszystkich którzy chcą o tym pogadac :?:
Tak trudno jest poszukac samemu :?:
Oj żenada :evil:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?

Poszedlem na trening Aikido
Po tym jak siadlismy w seiza, sensei zaczal mnie wypytywac po co tu przychodze [ciach]


no lekko mnie to zszokowało,
fakt że po 4 miechach treningu pojechałeś z troche grubej rury tymi twoimi 'wyzwaniami' ;) ale widze że trenera też masz małostkowego... wiedząc żeś pacholęcie w aikido powinien z tobą to na boku omówić, tak myśle...

może fakt zmień klub, może i na dobre ci wyjdzie...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Ha! Raz na jakiś czas musi się trafic ktoś, kto bardziej ufa własnemu rozumowi i intuicji niż zapewnieniom wielkich :twisted: I oczywiście zostanie wyklęty.
To oczywiste że aikido jest takie a nie inne, i że ma wiele braków. Faktycznie, dobrze by było zaczynać ćwiczyć aikido z bagażem doświadczeń /jak wielcy uczniowie Dziadka/, wtedy to układa sie w jakąś sensowną całość. Bez tego przygotowania, bez wsparcia innych MA, staje sie bardzo rachityczne i daje bardzo słabe przygotowanie do walki. Faktem jest, że ludzie zajmujacy sie tym wiele lat, poszerzają trening aikido o inne sztuki. Oczywiście, można przyjąć stanowisko takie jak Ninja - że traktowanie praktyki aikido jako sztuki bicia jest płytkie /bo jest, a nawet bezsensowne/. Nie można jednak, jeśli ma byc sztuką walki robić z aikido tai chi.

Vigo, cokolwiek powiedział sensei na treningu /przy wszystkich :!: 8O /, to jak dla mnie się zbłaźnił i jest leszczem jeśli chodzi o metodykę. Chciał cię ośmieszyć, by skłonic do rezygnacji, prawdopodobnie dlatego że uderzyłeś tam gdzie zabolało, i na tyle celnie, że on sam dobrze wie, iż to słaby punkt. Innymi słowy bał sie konfrontacji, bo nie potrafił sobie poradzić z sytuacją. /<- to rzecz jasna moja interpretacja zdarzenia/. Z drugiej strony medalu, jest fakt, że jak sie zdaje, sam niewiele jeszcze umiesz. Aikido jest po prostu trudne do zrozumienia, daj mu czas i szukaj sensu zamiast go negować /oczywiscie nie bezkrytycznie/. Stawiaj pytania i utrudniaj życie senseiowi, po to on jest by potrafic wyjaśnić twoje wątpliwości.

Crov, szacunek szacunkiem. Na szacunek trzeba zasłużyć, sensei to nie bożek, należy podejść do niego z zaufaniem i kulturą, jak do każdego człowieka, jednakże, należy też oczekiwać, że za "instytucją", jaką jest, kryje się odpowiednia wiedza, mądrość i umiejętności. Szacunek należy sie za to, co dana osoba reprezentuje, nie za "stołek". Nie ma zatem co odsyłać kolegi do książek. Co jakiś czas pojawiają się na trenigu "niedowiarki", i im trzeba wyjaśnić rzecz inaczej.

Ale sie rozpisałem ;)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?

ciach

Ale sie rozpisałem ;)


Oj Randall - piszesz, jak byś od wczoraj się zajmował SW.
Kolega Vigo jest adeptem od pazdziernika. wie mniej więcej tyle o aiki ile bolą go plecy albo stawy.
Większość grupy zapewne ćwiczy z nim jak z jakiem, co by sobie krzywdy nie zrobił. Śmiem twierdzić, że nawet za bardzo padać nie potrafi.
Tyle tytułem opiu postaci (w trybie przypuszczającym)
Teraz - taki (bez urazy Vigo) aikidowy żółtodziub, zaczyna na forum przedstawiać swoje przemyślenia, krytykować tych, co ćwiczą kilkanaście lat dłużej niż on, że nie podejmują wyzwań itd.
Wytłumacz mi, jaki to ma sens. Podpowiem - żaden.
Przecież jak trafi na kolesia (np 2dan), który podejmie rękawicę (oczywiście obracamy się w temacie aiki), to po 1 minucie nabawi się ciężkiej kontuzji, albo przy odrobinie pecha zejdzie z tego świata.
Sam jestem początkujący, ale nie krytykuję sensei za sposób prowadzenia zajęć (a już napewno nie na forum publicznym) ani kolegów i koleżanki z sekcji, że nie podejmują "wyzwań".
Obawiam się, że Vigo nie nauczony jeszcze przez nikogo, troszkę lekceważy to, do czego może doprowadzić ćwiczenie krawędziowe kogoś bez doswiadczenia.
Reasumując - aby sobie pozwalać na krytykę, trzeba temat krytykowany dokładnie poznać, ze wszystkimi jego niuansami, pułapkami i zagrożeniami wynikającymi np.: z wybujałego ego.Bez tego wychodzą własnie takie kwiatki.

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_crov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Randall--> Jeśli by Vigo zapytal się kogokolwiek z ludzi dłużej ćwiczacych o pomoc i wyjasnienie to by to otrzymał. gdyby zaś słuchał co na treningach się mówi to by wiedział dlaczego sprawy mają się tak a nie inaczej. Sam to wiele razy słyszalem obserwując treningi grupy"młodszej". To wszystko jest przypominane do znudzenia. Instruktorzy zostają często po treningach po to własnie by wyjasniac i pomagać. Ale jak sie z tego nie kożysta i na wstepie oczernia własne Dojo i osoby tam ćwiczące to jest to kwestja do poruszenia na forum całego Dojo. Tak ja uważam.

I sprawa jest juz nudna i odbiega od głównego tematu :twisted:
  • 0

budo_crov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
I znów się z toba kurm zgadzam.
:)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?

I znów się z toba kurm zgadzam.
:)


:peace: :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
Nie negowalem sposobu nauki w moim dojo, nie wyzywalem nikogo do walki, nie kwestionuje umiejetnosci osob ktore mnie uczyly aikido. I jak powiedzialem w dojo- nie znam sie na Aikido.
Gdybym sie znal nie pytal bym sie. A forum budo to odpowiednie miejsce do rozmow. Co do rozmowy z senseiem to pierwsza przeprowadzona byla w dojo(i polegala na pytaniu mnie i poinformowaniu o paru rzeczach) i byla to ostatnia rozmowa poniewaz sensei nie rzyczy sobie rozmowy ze mna przez najblizsze 10 lat.
Crov--> nie jestem pewien czy napewno byles na wczorajszym treningu i to slyszales co zostalo mi przekazane. Prosze, napisz ze byles lub nie, bo wnioskuje ze jednak nie.
A TERAZ SPRAWA NAIWAZNIEJSZA. POWRACAJCIE DO TEMATU PROSZE I ODPOWIEDZCIE NA TEMAT POSTA CZASEM.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: do Aikido powinno ciagnac przede wszystkim ludzi z mma?
_LM_ napisal

no lekko mnie to zszokowało,
fakt że po 4 miechach treningu pojechałeś z troche grubej rury tymi twoimi 'wyzwaniami' ale widze że trenera też masz małostkowego... wiedząc żeś pacholęcie w aikido powinien z tobą to na boku omówić, tak myśle...


Jeszcze raz mowie, ja nikogo nie wyzywalem na pojedynek :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024