Skocz do zawartości


Zdjęcie

jest problem z dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

neymeg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Silesia Superior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kmwtw. ;)

Napisano Ponad rok temu

jest problem z dieta
witam :P

ulozylem sobie diete 2 tygodnie temu, pierwszy tydzien w miare ja trzymalem, wszystko bylo mniej wiecej dobrze. zaczal sie drugi tydzien i sie zaczely problemy. zaczely sie problemy, gdyz nie wyrabialem sie z dieta. nawet czasem gainera nie mialem kiedy wypic, a caly moj dzien skladal sie z 3 glownych posilkow. ogolnie to brak czasu i za duzo zajec.

przez te 2 tygodnie przytylem kilogram (co dziwne) ale mysle ze to sprawa tez fast-food ktore niestety musialem czasem jadac.

zalezy mi na trzymaniu diety, wiadomo. moze powiem tak.. sa jakies wskazowki dotyczace diety, chodzi mi o to zeby nie rozpisywac posilkow (np. sniadanie 9:00 ;100g chleba i 50g szynki) tylko ogolnie jadac to co praktycznie jest pod reka, tylko zeby np. uwazac ile mniej wiecej co ma bialka, ww i tluszczu.

ludzie, poratujcie mnie :D

PS. na to wszystko jestem ektomorfikiem :/
  • 0
' im wiecej kropli potu na treningu, tym mniej kropli potu podczas walki '

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta
Dlaczego nie masz czasu?Możesz wcześniej sobie robić mięso i inne produkty i jeść je w pracy/szkole.
Większość osób na forum nie ma dokładnie rozpisanej diety, kilka porad:jedz duże pełno wartościowe śniadanie :D, jedzenie przed treningiem (węgle złożone, makaron, ryż, kasza, ziemniaki do tego pierś kurczaka,inne mięso,ryba), odrazu po treningu dużo owoców :D, posiłek po treningowy ryż biały z mięsem,ryba ,kurczakiem, itp - dużo ryb,orzechów oraz najlepiej dodawaj do posiłków oliwę, kolacja to twaróg z oliwą, niektórzy na takiej diecie są w stanie przytyć, ale ty jesteś ektomorfikiem i tobie przydał by się zajebisty zastrzyk energii :P
  • 0

neymeg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Silesia Superior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kmwtw. ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta

Dlaczego nie masz czasu?Możesz wcześniej sobie robić mięso i inne produkty i jeść je w pracy/szkole.
Większość osób na forum nie ma dokładnie rozpisanej diety, kilka porad:jedz duże pełno wartościowe śniadanie :D, jedzenie przed treningiem (węgle złożone, makaron, ryż, kasza, ziemniaki do tego pierś kurczaka,inne mięso,ryba), odrazu po treningu dużo owoców :D, posiłek po treningowy ryż biały z mięsem,ryba ,kurczakiem, itp - dużo ryb,orzechów oraz najlepiej dodawaj do posiłków oliwę, kolacja to twaróg z oliwą, niektórzy na takiej diecie są w stanie przytyć, ale ty jesteś ektomorfikiem i tobie przydał by się zajebisty zastrzyk energii :P


Czyli rano jesc posilek wysokokaloryczny mam rozumiec tak?
Co na drugie sniadanie?
Obiad, no tu tez jest problem..
Akurat co do posiłku przedtreningowego to na bank bedzie to ryż z kurczakiem.
Bezpośrednio po treningu owoce, najlepiej banany moga byc?
Posilek potreningowy.. moze byc to co w posilku przedtreningowym?
Kolacja.. jest lekki problem, bardzo nie lubie twarogu, mozna to czyms zastapic?
Kiedy mam pic gainera i w jakich ilosciach?
Ile oliwy dodawac do kazdego posilku?

Ja nie odpowiadam niestety za moj brak czasu, tak jak pisales.. oczywiscie przygotowuje sobie mieso itp. na nastepny dzien tylko chodzi mi o to ze nie mam jak trzymac SCISLEJ diety, bo na to wszystko potrzeba za duzo czasu.

PS. Serio, bardzo przepraszam za taka ilosc pytan lecz jestem typem czlowieka ktory lubi wiedziec co i jak robic dokladnie.
  • 0
' im wiecej kropli potu na treningu, tym mniej kropli potu podczas walki '

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta

Czyli rano jesc posilek wysokokaloryczny mam rozumiec tak? :D Tak:Płatki owsiane z mlekiem,rodzynkami,orzechami do tego 3 jajka gotowane i chleb powinno być sporo kcal.
Co na drugie sniadanie? :D Możesz wcześniej sobie przyrządzić jakiś koktajl- były przepisy na forum i na necie jest sporo do wyboru białkowe/węglowodanowe.
Obiad, no tu tez jest problem.. :D Może być wcześniej przyrządzona kasza,ryż, makaron z jakimś mięskiem,rybą.
Akurat co do posiłku przedtreningowego to na bank bedzie to ryż z kurczakiem.
Bezpośrednio po treningu owoce, najlepiej banany moga byc? :P Banany,winogrona- ogólnie owoce wysoko kaloryczne i zawierające dużą ilość węgli.
Posilek potreningowy.. moze byc to co w posilku przedtreningowym? :D Może być ryż z wołowiną,kurczakiem,rybą
Kolacja.. jest lekki problem, bardzo nie lubie twarogu, mozna to czyms zastapic? :D Twaróg ogólnie jest najlepszy na noc bo ma białko wolno wchłanialne, ja go też nie lubię ale staram się go jakoś przyrządzić np. jem go z odrobiną cukru,albo serkiem waniliowym, niektóre osoby jedzą zamiast niego tuńczyka.
Kiedy mam pic gainera i w jakich ilosciach? :D Zależy od twoich braków w diecie, pomiędzy posiłkami- najlepiej tymi najdłuższymi kiedy nie możesz zjeść posiłku itp.
Ile oliwy dodawac do kazdego posilku? :D z początku jakieś 10ML później możesz trochę więcej, nie pij tylko jej w posiłku po treningowym

Aha i jeszcze jedno, możesz zrobić sobie własnej roboty batoniki które mają sporo białka i węgli i przekąsać je od czasu do czasu- przepisy były na forum.
Nie jesteśmy zawodowcami, ale niektórych reguł dobrze przestrzegać :D


  • 0

neymeg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Silesia Superior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kmwtw. ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta
3 jajka dziennie? a co z cholesterolem?
Czy na obiad musi byc ten ryz i jakies mieso? Bo ja akurat nie zawsze moge przygotowac sobie obiad (tu jest problem) i nie zawsze moge sobie pozwolic na ryz z kurczakiem tylko musze jesc np. zupe pomidorowa i ziemniaki z rolada i kapusta.
Czy w nocy tez mam cos jesc? Czytalem kiedys (chyba nawet na tym forum, bardzo wiele artykulow czytam tutaj) ze dobre sa posilki w nocy, czy to prawda?

Dzieki wielkie za te batoniki i koktajle, bardzo mi to ulatwia sprawe.

PS. wielkie dzieki za te wszystkie odpowiedzi, kawal swietnej roboty, znasz sie na tym bardzo dobrze.
  • 0
' im wiecej kropli potu na treningu, tym mniej kropli potu podczas walki '

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta
Jajka (żółtka) są dobre na stawy poniewać one je "nasmarowują", a z tego co pamiętam to w żółtkach jest cholesterol HDL czyli ten dobry. 

Ziemniaki i rolada + kapusta też może być rolady są z mięsa a ziemniaki to węglowodany więc ok.

Posiłki w nocy są zajebistym rozwiązaniem ale nie każdemu się chce wstawać w nocy żeby coś zjeść i dalej iść spać, ponieważ organizm wtedy (podczas snu) dalej metabolizuje i przyswaja składniki odżywcze które są mu potrzebne więc takie rozwiązanie jest ok.
  • 0
Dołączona grafika

neymeg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Silesia Superior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kmwtw. ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta

Jajka (żółtka) są dobre na stawy poniewać one je "nasmarowują", a z tego co pamiętam to w żółtkach jest cholesterol HDL czyli ten dobry. 

Ziemniaki i rolada + kapusta też może być rolady są z mięsa a ziemniaki to węglowodany więc ok.

Posiłki w nocy są zajebistym rozwiązaniem ale nie każdemu się chce wstawać w nocy żeby coś zjeść i dalej iść spać, ponieważ organizm wtedy (podczas snu) dalej metabolizuje i przyswaja składniki odżywcze które są mu potrzebne więc takie rozwiązanie jest ok.


Rozumiem. Czyli jakie posiłki jeść w nocy?
  • 0
' im wiecej kropli potu na treningu, tym mniej kropli potu podczas walki '

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: jest problem z dieta

Rozumiem. Czyli jakie posiłki jeść w nocy?


Masz zamiar budzić się w nocy i jeść? :P Lepiej zjedz ok.22 solidną porcję białka, albo wypij jakieś dobre białko- będziesz miał strumień aminokwasów przez całą noc .
Lepiej się wyspać i dobrze zregenerować niż z rana chodzić jak zombi :)A węgli w nocy i przed pójściem spać w dużej ilości nie jest wskazane jeść bo chyba nie chcesz mieć zderzaka z przodu? :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024