Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Chodzi mi o wybór w kofrontacji z ulicą. Wiem, że materiał był wałkowany, ale mam dylemat co wybrać. MT to system uderzany a shidokan to połączenie tradycyjnych technik kontaktowego karate z elementami thai-boxingu, judo i ju-jitsu. Nie trenowałem rzadnego znich dlatego prosze o pomoc w dokonaniu wyboru. Jak ktos wie więcej na temat tych systemów to z góry dziękuje.



oczywiscie ze Muay thai, ale przydalo by sie odzucuc jakis parter np. bjj albo luts livre..shidokan niestety w polskim wydaniu nie jest najlepszy
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
dożucic :)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Chodzi mi o wybór w kofrontacji z ulicą. Wiem, że materiał był wałkowany, ale mam dylemat co wybrać. MT to system uderzany a shidokan to połączenie tradycyjnych technik kontaktowego karate z elementami thai-boxingu, judo i ju-jitsu. Nie trenowałem rzadnego znich dlatego prosze o pomoc w dokonaniu wyboru. Jak ktos wie więcej na temat tych systemów to z góry dziękuje.



oczywiscie ze Muay thai, ale przydalo by sie odzucuc jakis parter np. bjj albo luts livre..shidokan niestety w polskim wydaniu nie jest najlepszy


Skąd wiesz że nie jest najlepszy w polsce Shidokan?MT też kuleje jak chcesz wiedzieć. MT się rozwija i nie ma zbyt dobrych trenerów, nie raz tak było że za MT się brali instruktorzy KB ale MT to troche inna filozofia.
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
zadna folozofia! shidokan jest cienki w polsce i zawsze bedzie, MT jest to dyscyplina ktora sie rozwija bardzo skuteczna idealne na ulice, swietny klincz, i realne starcia walki thai bokserow
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

zadna folozofia! shidokan jest cienki w polsce i zawsze bedzie, MT jest to dyscyplina ktora sie rozwija bardzo skuteczna idealne na ulice, swietny klincz, i realne starcia walki thai bokserow


dlaczego jest i będzie cienki?
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
zobaczcie sobie sobie na osiagniecia zagranicznych kaRatekow (shidokan) a polskich, a czy bedzie to przesadzilem ,wwszytko sie moze zdazyc
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
zasadniczo, to wszystko w Polsce mamy w takim razie zupelnie do dupy. BTW. to jakiez to wspaniale osiagniecia na swiecie maja polscy "tajowie", jesli odniesiemy ich do oryginalnych tajow, czy chocby holendrow?
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
No chociażby takie,że mamy mistrza świata w tym sporcie. 8)

Tylko żeby nie wyszło,że popieram argumenty bużumbura,bo one do mnie nie trafiają :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
powaznie mistrz swiata w MT jest polakiem? To czemu go jeszcze nie ma w K1?
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Nie do mnie pytanie.
Maciej Skupiński był mistrzem w MT, stosunkowo głośno było o tym.

Pozdrawiam
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

powaznie mistrz swiata w MT jest polakiem? To czemu go jeszcze nie ma w K1?


to pytanie zadaj mistrzowi :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
saudade, czy to ty jesteś ten sam saudade - adalbert, razem z którym fachowo wykończylismy pewne tak zwane "forum dyskusyjne"? jesli tak, to , powitać znajomka!

Co do tematu: zapominacie o trójpodziale przyczyn skuteczności - 1/3 styl + 1/3 człowiek + 1/3 trener. Trener lub ćwiczący olewator zepsują skutecznośc każdego stylu. I między innymi w ten sposób należy rozpatrywać spór shidokan czy MT.
Co do kwestii - co jest lepsze na ulicę? To juz zależy. Jeśli się potrafi przeciwnika kontrolować tak, aby nie dopuścić do parteru, co w samoobronie jest bardzo trudne, to oczywisci MT czy kick na zasadach K1. Ale warto tez zauważyć, że w typowej samoobronie (nie mówię o walkach z założenia 1 na 1) walka w parterze zazwyczaj powinna się ograniczyć do umiejśtności szybkiego wydostania sie spod przeciwnika i powrocie do stójki szybciej niz on -> zbutowanie i/lub ucieczka. A tego prędzej nauczy shidokan, prawda? I dalej, nie wiem, jak sie ten aspekt kształtuje w shido, ale samoobrona bez duszeń (hadaka-jime, mata leo) to nie samoobrona, na naćpanego nie podziała nawet kop w krocze. Przydają się podcięcia (o-soto-gari, sorx, że używam terminologii judo) wejście w nogi (morote-gari), 1-2 proste rzuty, czy dźwignie na nogę. generalnie wszytko, czym można większym i cięższym napastnikiem możliwie brutalnie uderzyc o ziemię, bo wymiany ciosów z takim nie polecałbym bez dłuższej praktyki. Czyli punkt na korzyśc shidokanu.
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
co do morote gari swietny rzut :) ale dla mnie skuteczniejsze jest muay thai niz shidokan z uwagi na swoja prostote w wykonaiu metodyke nauczania(niestety nie orientuje sie jak nauczaja w shidokanie)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

co do morote gari swietny rzut :) ale dla mnie skuteczniejsze jest muay thai niz shidokan z uwagi na swoja prostote w wykonaiu metodyke nauczania(niestety nie orientuje sie jak nauczaja w shidokanie)

wiec moze sie nie wypowiadaj, bo w shidokanie stojka jest robiona metodyka thai'a... wlasnie powiedziales, ze stojka shidokanu jest jest skuteczna ze wzgledu na prostote i metodyke nauczania.
a do tego dochodzi umiejetnosc powalenia przeciwnika i wydostania sie z parteru.
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
napisalem ze sie nie orietuje jak jest w shidokanie...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

shidokan jest cienki w polsce i zawsze bedzie


dosc mocna opinia jak na kogos kto nie orientuje sie w temacie, co?
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
maja w shidokanie uderzenia lokciami i kolnkami?? :?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

napisalem ze sie nie orietuje jak jest w shidokanie...

ale zdazyles napisac, ze MT "~ma prostote i metodyke" tak, jakby shidokan tego nie mial. dlaczego, skoro sie nie orientowales, jak jest w shidokanie? nastepnym razem proponuje nie stosowac sie do zasady "nie wiem jak to jest, ale napisze"
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

shidokan jest cienki w polsce i zawsze bedzie


dosc mocna opinia jak na kogos kto nie orientuje sie w temacie, co?



to akurat wiem, i wiedza to tez moi bardziej doswiadczeniu koledzy, napisalem sie sie nie orientuje jak nauczaja w shidokanie,
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

maja w shidokanie uderzenia lokciami i kolnkami?? :?

lokcie - nie u mnie na sekcji. kolana - jak najbardziej, jak najwiecej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024